Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Ők is tudhatják, h nem emelhetnek korlátlan, uis minden emelés után picit visszaesik a fogyasztás, azaz a bevételük is.

Az a gond, hogy a környező országokhoz képest eszement nagy az üzemanyag adó tartalma. Elég durva, hogy az EU tagok a 2. legdrágább helyezésért versenyeznek.

A MOL uezt az üzemanyagot Romániában fele ennyiért árulja...

Link to comment
Megosztás:

érdekes ez a benzinár. Én a Shellnél tankolok eddig euro95 mostanában vpower ami ugye drágább most meg már nagyon drága. Valszeg átmegyek a klub petrolhoz ott a shellhez képest min 20forint minusz így érzéki csalódás ugyan de olcsóbb a benya. De a minőség kérdéses mint tudjuk.

A tankom biztos 52L?

A műszer 50ig van skálázva az igaz + a cső+rendszer.

Link to comment
Megosztás:

Melyik rossz utakra gondolsz?

Döbbenet ült ki az arcomra a múlt héten, amikor talán az aktívban bemutatták, hogy a bukaresti utak milyen hibátlan állapotban vannak.

Legszarabb út + legdrágább benya (gázolaj) ebbe is vezetünk mi magyarok + még csupa tuti dologban (öngyilkosság, családon belüli eröszak stb.)

BOCS AZ OFF-ÉRT

Link to comment
Megosztás:

OFF Aztán ne lepődjük meg egy újabb taxis blokádon ...

Bocsi az OFFért ...

Lassan az kellene,mert ezekkel az árakal már tényleg durvák,nem beszélve a sok plusz befizetésről:súlyadó,biztositás stb!

Nem szeretek politizálni,de ennek a kormánynak: :smt097 :butthead:

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy nem csak ennek. :( Az elözö kormány alatt is volt 254 Ft a benya. Ök se csináltak semmit, aztán lement szépen.

A durva az, hogy

benzin elöállítási ár+jövedéki adó és erre számolják rá az ÁFA-t. Vagyis a jövedéki adót fogyasztási adóval terhelik. Megadóztatják az adót. :evil: :smt062

Link to comment
Megosztás:

Melyik rossz utakra gondolsz?

Döbbenet ült ki az arcomra a múlt héten, amikor talán az aktívban bemutatták, hogy a bukaresti utak milyen hibátlan állapotban vannak.

Legszarabb út + legdrágább benya (gázolaj) ebbe is vezetünk mi magyarok + még csupa tuti dologban (öngyilkosság, családon belüli eröszak stb.)

BOCS AZ OFF-ÉRT

Járnak sofőrök hozzánk akik hetente mennek Romániába, nos szerintük (és nekik jobban hiszek, mint a médiának) 2-3 éve jók ott csak az utak, mert akkor csinálták meg. Viszont az ország többi részén rosszabbak az még a főutak között is vannak olyanok amelyek nincsenek leaszfaltozva.

Csak ugye ezt a tv nem mutatja hanem inkább hecceli az embereket.

Valahol van benne igazság, mert kezdeni kellene az útjainkkal valamit.

Link to comment
Megosztás:

Valahol van benne igazság, mert kezdeni kellene az útjainkkal valamit.

Remélem nem lesz politika topic.

Off: Szal itt az az alapvető gond, hogy annak a vállalkozónak az emberei, akik végül is az utat építik nincsenek megfizetve, ergo ellopják az anyagot.

Nálunk 10 éve aszfaltozták bagóért a kocsibehajtót. Azóta hibátlan.

Nameg egyik vállalkozó adja a melót a másiknak, újabb, és újabb haszonnal. Ki kellene rúgni ezeket a beépült élősködő alakokat...

On: Rezonátort tett vki a kocsiba? Lett észrevehető fogy- csökkenés?

Link to comment
Megosztás:

Remélem nem lesz politika topic.

Off: Szal itt az az alapvető gond, hogy annak a vállalkozónak az emberei, akik végül is az utat építik nincsenek megfizetve, ergo ellopják az anyagot.

Nálunk 10 éve aszfaltozták bagóért a kocsibehajtót. Azóta hibátlan.

Nameg egyik vállalkozó adja a melót a másiknak, újabb, és újabb haszonnal. Ki kellene rúgni ezeket a beépült élősködő alakokat...

On: Rezonátort tett vki a kocsiba? Lett észrevehető fogy- csökkenés?

Mennyit fogyaszt most neked??

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

Az üzemanyagárakhoz inkább nem szólok semmit, mert jót úgyse tudnék mondani... :(

Csináltam én is egy fogyi mérést, az utóbb beletöltött 20l 440Km-re volt Lég, ez saccra 4,5L/100Km :lol: Ebben kb 70-30%-ban van országút/város(Pest). Kint általában 100-110, városban 60-80Km/h. Hálisten ilyen téren meg vagyok elégedve a verdával.

Ezelőtt tavaly novemberben mértem fogyaszást, végigpengettem az M3-ason egész Polgárig (mentem Romániába, az arcom nekem is leszakadt mikor megláttam az új utakat! :protest: ), akkor is 110, 5 személy + csomagok :( , akkor kicsivel több mint 4l-re jött ki az átlagfogyasztás 100Km-enként.

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

Az üzemanyagárakhoz inkább nem szólok semmit, mert jót úgyse tudnék mondani... :(

Csináltam én is egy fogyi mérést, az utóbb beletöltött 20l 440Km-re volt Lég, ez saccra 4,5L/100Km :D Ebben kb 70-30%-ban van országút/város(Pest). Kint általában 100-110, városban 60-80Km/h. Hálisten ilyen téren meg vagyok elégedve a verdával.

Ezelőtt tavaly novemberben mértem fogyaszást, végigpengettem az M3-ason egész Polgárig (mentem Romániába, az arcom nekem is leszakadt mikor megláttam az új utakat! :protest: ), akkor is 110, 5 személy + csomagok :( , akkor kicsivel több mint 4l-re jött ki az átlagfogyasztás 100Km-enként.

Üdv.: ujjzol

:supz: Nagyon jó! Nekem még sosem sikerült 5.1 alá menni :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

A romániai utakról ti csak azt látjátok ami a határtól elvisz a nagyobb városokig. Azokat tényleg feljavították. De látnátok igy most tél után az erdélyi utakat ( a nem fő utakat). Két változat van. Vagy olyan, hogy nem tudsz csak kettessel meg hármassal menni, vagy pedig mész gyorsan és mikor a kanyar után előbukkan a régészeti ásatás már rég késő megállni. A mult héten 250 km-t kettessel meg hármassal mentem végig, mire hazaértem hullafáradt lettem. Fogyasztás is persze 7 felett lett. Annyira rossz volt, hogy megfogadtam, hogy egy jó darabig kirándulni csak arra megyek, ahol nemzetközi út van.

Szegény autóm autópályát csak a németországi előéletében látott, mi csak most építjük...kb. 15 évig - akkor majd esetleg lehet száguldozni.

Románia nagyon ért ahhoz, hogyan kozmetikázza a külföld felé mutatott arcát. Az Aktiv meg az RTL-es tesója (Fókusz) pedig direkt arra vannak kitalálva, hogy olcsó szenzációt hozzanak.

OFF Topic vége

Link to comment
Megosztás:

A romániai utakról ti csak azt látjátok ami a határtól elvisz a nagyobb városokig. Azokat tényleg feljavították. De látnátok igy most tél után az erdélyi utakat ( a nem fő utakat). Két változat van. Vagy olyan, hogy nem tudsz csak kettessel meg hármassal menni, vagy pedig mész gyorsan és mikor a kanyar után előbukkan a régészeti ásatás már rég késő megállni. A mult héten 250 km-t kettessel meg hármassal mentem végig, mire hazaértem hullafáradt lettem. Fogyasztás is persze 7 felett lett. Annyira rossz volt, hogy megfogadtam, hogy egy jó darabig kirándulni csak arra megyek, ahol nemzetközi út van.

Szegény autóm autópályát csak a németországi előéletében látott, mi csak most építjük...kb. 15 évig - akkor majd esetleg lehet száguldozni.

Románia nagyon ért ahhoz, hogyan kozmetikázza a külföld felé mutatott arcát. Az Aktiv meg az RTL-es tesója (Fókusz) pedig direkt arra vannak kitalálva, hogy olcsó szenzációt hozzanak.

OFF Topic vége

OFF

Én ezt pontosan tudom, h így van. Én aztán tudnék mesélni a román utakról! :twisted: Csakhogy eddig a nemzetközi útvonalak is olyan állapotban voltak mint az általad említett kisebb rangú utak, én az ehez képest történt változáson ámultam. A politikát + nem szeretem :(

ON

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Legutóbb 7.6 volt, full város, rövid távokon. Csak ámulok, h ez a kocsi egyeseknek 6L alatt zabbant, de hát ez van, nekem nem akar, pedig elég nyugisan megyek, nem nyomom neki.

Szerintem nincs okod csodálkozni. Én is kihozom a 6 alattit, de akkor ha tényleg csak országút. Ha már egy adag város is van, holtbiztos, hogy 6 felé megy. 7.5-nél nagyobbat nem mértem, de szerintem full város még nagyobbat is tud produkálni (a telitalpas városi kiugrások nem hiszem, hogy jót tesznek a fogyasztásnak - ehhez tényleg kevés az 1.4).

Próbáld meg egyszer: az egyik város végén telitank - nyugisan a másik városig - ott megint telitank. Na nekem igy jön ki az 5-höz közeli fogyi. Ja, nem árt ha a két város közt minél nagyobb a távolság, hogy a telitöltés szubjektivizmusából adódó mérési hibát elnyomja.

Mégegyszer: szerintem jól fogyaszt az autód, de próbáld ki a fentieket is. Írd meg az eredményt.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nincs okod csodálkozni. Én is kihozom a 6 alattit, de akkor ha tényleg csak országút. Ha már egy adag város is van, holtbiztos, hogy 6 felé megy. 7.5-nél nagyobbat nem mértem, de szerintem full város még nagyobbat is tud produkálni (a telitalpas városi kiugrások nem hiszem, hogy jót tesznek a fogyasztásnak - ehhez tényleg kevés az 1.4).

Próbáld meg egyszer: az egyik város végén telitank - nyugisan a másik városig - ott megint telitank. Na nekem igy jön ki az 5-höz közeli fogyi. Ja, nem árt ha a két város közt minél nagyobb a távolság, hogy a telitöltés szubjektivizmusából adódó mérési hibát elnyomja.

Mégegyszer: szerintem jól fogyaszt az autód, de próbáld ki a fentieket is. Írd meg az eredményt.

Szerintem is tök reális a fogyim, pláne, hogy a gyári városi adat 8,6. Télen is megvagyok 8 körül ugyanígy, míg nyáron, a melegben 7.2 körülre állt be tavaly.

Várost trükkösen oldom meg, nagyon dugóban nem vagyok, Keresztúrról járok be az Örsre melózni. De kikerülök mindent, igaz, kanyarogni kell, sok a fékezés, gyorsítás.

Hosszabb autópályás utam ritkán van, évi 2-3 max. Azokat pedig arra szoktam használni, h kicsit kiégessem a mociból a kormot. De majd egyszer meg fogom nézni. :(

Link to comment
Megosztás:

Legutóbb 7.6 volt, full város, rövid távokon. Csak ámulok, h ez a kocsi egyeseknek 6L alatt zabbant, de hát ez van, nekem nem akar, pedig elég nyugisan megyek, nem nyomom neki.

Az nemsok szerintem városban! :wink:

Nekem 6,2 - 7,2 attól függően, hogy mennyi város van benne!

A jövőhétvégén megyünk Sopronba :( , majd mérek egy autópályás fogyasztást, 4 személlyel! A múltkor 6 ra jött ki, 640 Km, az autópályán 130 amúgy 100 körül!

Mondjuk, amióta nem megy annyira /2hete/, azóta nem is fogyaszt! 5,5 meg 5,8 volt a két utólsó fogyi! De ez tatásan, max 90 8) !

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Új tulajdonosként én is kiváncsi voltam a fogyasztásomra. Eddig nagyrészt

Szolnok-Debrecen-Szolnok 4- főút megpakolva 4 fő 120-as tempóval 320km-en 18L.

Először nem akartam hinni a szememnek: 5,6??? :shock:

Pedig induláskor csurig tankolva, érkezéskor csurig tankolva.

Azt hittem csak dízeleknél létezik ilyen fogyasztás...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.