Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Üdv Mindenki.

Ha a fogyiról kell nyilatkozni, most hogy meg lett restaurálva a kipöffentőm, és a szakadt kmspirált is kicseréltem (nincs mindíg megmarhulva a kompjúter) 12 liter benyából 203. km-nél tartok. Ebből a fele városon kívül kb 120as átlagsebességgel. Ugyan szerintem még max 10 km van a tankban, de az akkoris 6l alatti. (kb 5,633802l).

Ugye nem rossz egy ilyen viszeres lábú benzinestől?

:wav:

Link to comment
Megosztás:

Ezt hogy csináljátok? Nekem az 1.4 városba soha kevesebb mint 8,5, országúton 7. Pedig én hoztam ki a szalonból.

A jobb lábban mindíg van 1-2L...

Lehet ezzel is pörgő kerekekkel indulni a pirosnál, csak minek. Nyugisan a jelszó. Ha nem muszáj, nem nyomom neki. És ugye sosem muszáj.

Szal csak nyugisan, óvatosan, nagypapisan. :(

Link to comment
Megosztás:

Nem mondom, hogy nagypapa tempóval jártam, de pörgö kerék sosem volt. Nagyon sokat jártam vidékre, ilyenkor padlógáz közeli állapot. (pályán). Városban sosem száguldozom. A cégnél volt még 7 másik 1.4 és senkinek sem evett átlag 7,5 alatt. Pedig volr Feri bácsi is aki életében nem ment 80-nál többet.

Link to comment
Megosztás:

Nem mondom, hogy nagypapa tempóval jártam, de pörgö kerék sosem volt. Nagyon sokat jártam vidékre, ilyenkor padlógáz közeli állapot. (pályán). Városban sosem száguldozom. A cégnél volt még 7 másik 1.4 és senkinek sem evett átlag 7,5 alatt. Pedig volr Feri bácsi is aki életében nem ment 80-nál többet.

Akkó meg nem tom. Nem tolom neki, igaz, nem is nagypapizok, megyek a forgalommal. Igaz, dugóban sem állok, inkább picit kanyargok, de kihagyom a forgalmasabb utakat. Szerintem ez számít nagyon sokat a fogyasztásban.

Link to comment
Megosztás:

Nálam is pont ez van Mondjuk az enyém XE.

:( Nem baj, ti ilyenkor szívjátok a fogaitokat amikor a fogyasztásról van szó, mi meg olyankor, amikor 130 nál elhúznak úgy mellettünk, hogy ki akarunk szállni az autóból, mert azt hisszük, hogy állunk! :( :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenki.

Ha a fogyiról kell nyilatkozni, most hogy meg lett restaurálva a kipöffentőm, és a szakadt kmspirált is kicseréltem (nincs mindíg megmarhulva a kompjúter) 12 liter benyából 203. km-nél tartok. Ebből a fele városon kívül kb 120as átlagsebességgel. Ugyan szerintem még max 10 km van a tankban, de az akkoris 6l alatti. (kb 5,633802l).

Ugye nem rossz egy ilyen viszeres lábú benzinestől?

:wav:

Ezt nem értem, hogy jött ki ez az eredmény?

Nekem a Te egyenletedből 5.911 jön ki.

Én tudom rosszúl az egyenletet?

Link to comment
Megosztás:

Ezt nem értem, hogy jött ki ez az eredmény?

Nekem a Te egyenletedből 5.911 jön ki.

Én tudom rosszúl az egyenletet?

"szerintem még max 10 km van a tankban"

12 / (2.03+0.10) = 12 / 2,13 = 5,6338028169014084507042253521127

Bocsika, én már a tervezett km-rel számótam. :oops:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Nem is olyan régen csináltam egy olyat, hogy a szüleimtől hazafelé nem volt kedvem egyszerűen gyorsan menni.Gyerkőc szunyált, asszony olvasott, én meg olyan 70-80km/h-val, 5.-ben jöttem.A véleményem az volt, hogy az 1.6 16V bőven 6L alatt fogyasztott.nem tankoltam rá, de már ismerem az üzemanyagjelzőmet.Meg a verdát is.

Link to comment
Megosztás:

Országutón én sem megyek 110 alatt, pláne az új futóművel. :twisted: De ez úgy jött össze hogy nagy forgalom, hiába előzök akkor sem haladok, csak balasetveszélyt okozok. Úgyhogy ablak fel, 5.-be berak, hátradöl, halk zene és pihi. :( 1ébként az enyémnek papiron 90nél, 5.5 a fogyasztása.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.