Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Űdvözlök mindenkit a Fórumon !!

Új hús vagyok opeles körökben.

Sikerült hozzájutnom egy 2,0 16v kombi Astrához sajnos automata váltos.

/X20XEV/ már tudom , hogy nem a legszerencsésebb választás.

jól működik de lenne egy pár kérdésem

a fogyasztást illetőleg, ilyen adatokat tudok az elmúlt 800 km tapasztalatából:

város 11,5-13 l100 km

országút 80-90 km/h nál 7.5-9 l

autópálya 100-160km/h-ig mindegy 10,5 l

használtam már más automata váltos autót de a fogyasztása csak városban volt kimagaslóan rosszabb mint a kéziváltósnak. Városon kivül szinte ugyanaz volt. Számomra soknak tünik ez várom véleményüket a szakavatott opel társaknak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok OPEL-osok!

Remélem én is hamarosan egy astra tulajdonos leszek, s ezzel kapcsolatbanszeretnék feltenni kérdéseket:

1,4 SI, 1.4 16v, 1.6 16v- melyik mit fogyaszt abszolult normál használat mellett?

Megéri -e az 1.6 motor?

Mik a rákfenéi a verdának?

Előre is köszi!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok OPEL-osok!

Remélem én is hamarosan egy astra tulajdonos leszek, s ezzel kapcsolatbanszeretnék feltenni kérdéseket:

1,4 SI, 1.4 16v, 1.6 16v- melyik mit fogyaszt abszolult normál használat mellett?

Megéri -e az 1.6 motor?

Mik a rákfenéi a verdának?

Előre is köszi!!!!!!!!!!!!

1.6 16 v jobb választás fogyira, mint a z 1.4 16v.

Kb 0.5-1 liter a különbség.

Link to comment
Megosztás:

Gepárd!

Erről nekem a 13 éves 4t Wartburg tapasztalatom jutott az eszembe(opelel még nem sok van):

95-ös benzin tekintetében:

Shell,MOL,Castrol=egyforma teljesítmény,azonos mennyiséggel azonos út

csak az ár változik,így ezek közül a Castrolt választom.

viszont

amikor OMW kútnál tankoltam rendszeresen 25-30%-al több utat tudtam megtenni.És azt hiszem olcsóbb mint a Shell.

Mivel tejesítmény növekedés itt sem volt,gyanitom,hogy talán bővebben mérik a litereket=rejtett árcsökkentés a vásárlók megfogására,alákínálós nyilt harc nélkül...?

Álltalában ha tehettem,és tehetem OMW-nél tankolok.

Link to comment
Megosztás:

Én még nem tankoltam OMV kúton, de amit Tóbiás ír az nekem lehetetlennek tűnik. :? Egy kis számolás: ha 700 km-t teszel meg egy tank benzinnel (MOL,Shell, stb.), ennek a 30%-a 210 km. :shock: Szóval ha jobban meg is éri az OMV-n tankolni, akkor is ez hatalmas különbségnek tűnik ahhoz, hogy hihető legyen (szerintem). MOL: 700 km vs. OMV: 910 km ugyanannyi üzemanyaggal, ugyanolyan használat mellett. :shock: Ha ez mégis igaz lenne, akkor mindenki ott tankoljon!!!!!!!! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Szóval ha jobban meg is éri az OMV-n tankolni, akkor is ez hatalmas különbségnek tűnik ahhoz, hogy hihető legyen (szerintem). MOL: 700 km vs. OMV: 910 km ugyanannyi üzemanyaggal, ugyanolyan használat mellett.

Én sem tudom hogy lehet ez.(nem kábítani akarok!!)

Álltalában 2000-étr szoktam tankolni,az kb 8-9L volt az év első felében,

ezzel a mennyiséggel városban - nem dugóban - Shell,MOL,Castrol=100-110 km,OMW = 125-130 km

Nyár eleje óta nem tudom,mert át kellett térnem a 3000 ft-os tankolásra,met nem bírt ki 1 hetet és azóta csak OMW-nél tankolok.

(Kb 1 hónapja meg már GSI-vel nyomom)

Nyilván nem túl pontos a mérés,de:

- mindig a sárga lámpa kigyulladása után kezdtem kutat keresni

- ha más kútnál tankoltam eőtte elvileg többet mentem(hátha lesz OMW kút)

- ez naggyából 3-4 éves folyamatosan észlelt tapasztalat

Talán télen,hideg időben érezhető volt,hogy jobban szereti azOMW-s benyát.

Link to comment
Megosztás:

nekem sikerült tescos benzinnel/nagykanizsa/520 km ert megtenni /egy tank/et volt idáig a negativ csúcs !/1.4 se/ a múltkor ugyanez a távolság klímával 140-150 se átlaggal/lefele160-nal mentem,mert várt A BALATON/7literre jött ki,pedig essonál tankoltam,és a hűtöm sem volt elrepedve mint most.ennyit a gazdaságos ben

zinkútról!!!!

Csak hogy ne beszéljek a levegőbe ismét próbát tettem,ugyanerre a távra,/klima, 160-as átlag,2 ember és csomagok/ESSo,igy jött ki 7.5.....

Kiváncsi leszek, most mit ad ki majd a Shelles üa....

Link to comment
Megosztás:

,csak,ha égve marad?

Meg ha állandóan fel fel villan. Nekem amikor a lambda szondám haldoklott akkor ezt csinálta. Időnként 4-5mp-re felgyulladt majd elalud aztán ismét... Először csak hetente- aztán a végén 20-30km-enként

Szerintem mindenképpen olvasd ki a hibakódot. Abból jobban lehet következtetni mi lehet v lehetett a hiba. Alapjárat még mindig szar?

Link to comment
Megosztás:

Majd csak du megyek,akkor derül ki.Tegnap du kezdte.Nem mindig sz.r,

1x állt le és 2x akart,de nem hagytam.

Úgy kezdi,hogy kinyomom a kupl.picit felpörög lámpa kigyullad és utánna álna le.Ha ilyenkor nyomok kis gázt helyreáll.

Valszeg ha nem romlik elhasználom a benzint és tankolok máshol,akkor kiderül.

Link to comment
Megosztás:

Majd csak du megyek,akkor derül ki.Tegnap du kezdte.Nem mindig sz.r,

1x állt le és 2x akart,de nem hagytam.

Úgy kezdi,hogy kinyomom a kupl.picit felpörög lámpa kigyullad és utánna álna le.Ha ilyenkor nyomok kis gázt helyreáll.

Valszeg ha nem romlik elhasználom a benzint és tankolok máshol,akkor kiderül.

Nekem ugyan igy kezdte tankoltam máshol nem segitett, aztán már csak világitani tudott. hiba kiolvasás után főtengely jeladó csere megoldotta a hibát. az alapjáratom is jó lett.

/8000 magyar pengőbe fájt./

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.