Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Mérjél már két telitankot egymás után. Aztán majd aggódj. Légtömegmérőd meg nincs. Vízhőfok amúgy rendben?

Há ember! Figyelsz te rám? Nem tudok telitankot mérni, 30 liter után megáll a kocsi! :rolleyes: :) Vizhőfok felmegy 90-re és ott marad. Utoljára nyáron hallottam a ventit.

Link to comment
Megosztás:

Minek vegyek? Ezzel most kezdek egyenesbe jönni. :) Lehet hogy elszámoltam magam, vagy csal a kút a tecsónál. Az én kocsim nem eszik ennyit! :rolleyes:

Itt a baj .....Volt egy off autóm, ami ugyanezt produkálta. Ha már csak 20 lityi volt benne, fulladozott, nem akart menni le-leállt.(ha több volt benne, ment rendesen) Mivel ugyanannál az ócsított kútnál tankoltam mint te, semmi kétségem nem volt afelől, hogy vizes benzint sóztak rám... A végén levetettem a tankot és kiöntöttek belőle 20 lityi "valamit" :)

De nem sok köze volt a benzinhez. Azóta sokat hallottam panaszkodni arra a kútra és részemről csak kagylós benzint tankolok. Drágább , de kevesebbet eszik belőle és azzal megy a legjobban.

Link to comment
Megosztás:

Itt a baj .....Volt egy off autóm, ami ugyanezt produkálta. Ha már csak 20 lityi volt benne, fulladozott, nem akart menni le-leállt.(ha több volt benne, ment rendesen) Mivel ugyanannál az ócsított kútnál tankoltam mint te, semmi kétségem nem volt afelől, hogy vizes benzint sóztak rám... A végén levetettem a tankot és kiöntöttek belőle 20 lityi "valamit" :)

De nem sok köze volt a benzinhez. Azóta sokat hallottam panaszkodni arra a kútra és részemről csak kagylós benzint tankolok. Drágább , de kevesebbet eszik belőle és azzal megy a legjobban.

Nem vonom kétségbe a tényt amit írsz, csak azt nem értem, hogy ha szerinted a benzin vizes volt, akkor miért ment jól a kocsi amíg a tank tele volt? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Itt a baj .....Volt egy off autóm, ami ugyanezt produkálta. Ha már csak 20 lityi volt benne, fulladozott, nem akart menni le-leállt.(ha több volt benne, ment rendesen) Mivel ugyanannál az ócsított kútnál tankoltam mint te, semmi kétségem nem volt afelől, hogy vizes benzint sóztak rám... A végén levetettem a tankot és kiöntöttek belőle 20 lityi "valamit" :)

De nem sok köze volt a benzinhez. Azóta sokat hallottam panaszkodni arra a kútra és részemről csak kagylós benzint tankolok. Drágább , de kevesebbet eszik belőle és azzal megy a legjobban.

Először én is gyanakodtam a benzinre, de már kezdettől ott tankolok, és volt 6-3-as fogyim is! Mert akkor még volt magyar futball! Ja ez egy másik téma. :) Mondjuk a kezelési kézikönyv tényleg említi a rángatásra a szennyezett üanygot. :D Meg kéne próbálnom, egy ideig adott kútnál tankolni, csak azután lehetne véleményt mondani a minőségről. Mert most hol-ide hol -oda járok.

Nem vonom kétségbe a tényt amit írsz, csak azt nem értem, hogy ha szerinted a benzin vizes volt, akkor miért ment jól a kocsi amíg a tank tele volt? :rolleyes:

Mert idő kellett a motornak, hogy rájöjjön, hogy átbacták! :)

Link to comment
Megosztás:

Először én is gyanakodtam a benzinre, de már kezdettől ott tankolok, és volt 6-3-as fogyim is! Mert akkor még volt magyar futball! Ja ez egy másik téma. :rolleyes: Mondjuk a kezelési kézikönyv tényleg említi a rángatásra a szennyezett üanygot. :) Meg kéne próbálnom, egy ideig adott kútnál tankolni, csak azután lehetne véleményt mondani a minőségről. Mert most hol-ide hol -oda járok.

Mert idő kellett a motornak, hogy rájöjjön, hogy átbacták! :)

először meg kellene nézni, mi van benne

lehet, hogy egy takarítás se ártana neki

tolj bele 5-10liter E85-öt, aztán takarítsátok ki, Karcsi bácsi biztos segít :)

Link to comment
Megosztás:

tolj bele 5-10liter E85-öt, aztán takarítsátok ki, Karcsi bácsi biztos segít :rolleyes:

Meg legyen nála vontató kötél és mobiltelefon. Szükség esetén egy doboz gyufa is. :) :) :)

Link to comment
Megosztás:

először meg kellene nézni, mi van benne

lehet, hogy egy takarítás se ártana neki

tolj bele 5-10liter E85-öt, aztán takarítsátok ki, Karcsi bácsi biztos segít :)

Már volt benne 10 liter etanol, tavasszal majd raszoktatom, aztán takarítok. :D

Meg legyen nála vontató kötél és mobiltelefon. Szükség esetén egy doboz gyufa is. :) :) :D

Kötél van, telcsi van. Gyufa minek is? Nekem nem dermed bele a gázolaj! :rolleyes: :D Hátsóablakfűtésem meg van, ha tolni kell nem fázik a keze. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.