Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Az attól függ! ..leönti benzinnel és felgyújtsa...esetleg.. :) :)

A számból vetted ki a szót....vagy a benzint? <_<

Sziasztok!

Egy észrevétel a fogyasztással kapcsolatban, Zotya mindíg mondod, hogy sokat eszik a kocsid, de hát te kevered az e85-öt és a benyát nem? Csak mert tegnap voltam a nagyfaluban és tankoltam 11,3liter etanolt a vasbe, na már most látom a mutatón, hogy ebből meg lesz a 10%töbletfogyasztás amit sokan írtak, pedig 38 liter benga körül volt még benne mikor telinyomtam és ez közel sincs az 50%hoz, na meg ugye pesti forgalom!

Üdv:BB

Csak most tankoltam bele etanolt, meg tavaly egyszer. Sima benzinnel nem tudom 6.8-7 alá szorítani. Csak ha fele tank hosszútávon fogy el akkor ment le egyszer 6.2-ig.

Link to comment
Megosztás:

A számból vetted ki a szót....vagy a benzint? <_<

Csak most tankoltam bele etanolt, meg tavaly egyszer. Sima benzinnel nem tudom 6.8-7 alá szorítani. Csak ha fele tank hosszútávon fogy el akkor ment le egyszer 6.2-ig.

Lehet a hőmérséklet-jeladó miatt van. Mérd meg egyszer hidegen az ellenállást a két lába között (lehúzott csatival), meg egyszer üzemmelegen, mikor hazaérsz vele.

Link to comment
Megosztás:

Jah, értem olyan nekem is van. Hosszabb utakra szoktam elvinni vész esetére. <_<

Meg van a teteje ragasztva és telenyomva ....bumm a lotyogó benya ledobatta a kupak végét- mert elkezdett tágulni a hülye ragasztóanyag... Érdekes nem folyott ki, szerintem a végén adta meg magát már.

FSB benzinálló?

Link to comment
Megosztás:

Meg van a teteje ragasztva és telenyomva ....bumm a lotyogó benya ledobatta a kupak végét- mert elkezdett tágulni a hülye ragasztóanyag... Érdekes nem folyott ki, szerintem a végén adta meg magát már.

FSB benzinálló?

Nem tudom mi az, de az epoxigyanta az biztosan bírja. Bár ha belegondolsz akkor az 5Literes max. 500forint akcióban lehet nem éri meg kockáztatni, hogy kifolyjon.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mi az, de az epoxigyanta az biztosan bírja. Bár ha belegondolsz akkor az 5Literes max. 500forint akcióban lehet nem éri meg kockáztatni, hogy kifolyjon.

gumikaucsuk, amit itt elég sokan használnak,

ideírom még a Gasket Sealant -ot is mint rózsaszínű pasztát, 300 fok feletti hőállóságával elég jól ajánlható bizonyos esetekben...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

c16nz motorú astrám van, amúgy 92es karaván. Mennyi ennek a normálisfogyasztása? Oylan 7,2-7,3 eddig átlagban, nem nyomva neki. Miylen kutakat ajánlotok tankolásra, megmondom őszintén a legnagyobb magyar kúthálózattal enm vagyok megelégedve....

A legfontosabb lemaradt: Hol használod?

Ha városban akkor igen jó ez a fogyasztás, ha országúton akkor lehet jó is, de lehet kevesbb is ha nem taposod ki a lalkét.

Én sok különbséget nem vettem még észre kutak között. Egy negativ tapasztalatom volt amikor az M5 kivezetőn az auchan kútnál tankoltam. Na attol úgy belassult az autó...

Link to comment
Megosztás:

A legfontosabb lemaradt: Hol használod?

Ha városban akkor igen jó ez a fogyasztás, ha országúton akkor lehet jó is, de lehet kevesbb is ha nem taposod ki a lalkét.

Én sok különbséget nem vettem még észre kutak között. Egy negativ tapasztalatom volt amikor az M5 kivezetőn az auchan kútnál tankoltam. Na attol úgy belassult az autó...

Ez vegyes, no nem is bp a város rész.

Link to comment
Megosztás:

Ez vegyes, no nem is bp a város rész.

A vegyes még mindíg kérdéses. Nekem pl vegyes 10%város(Bp) 90%országút 7l/100km, de vegyes a 60%város 40%országút már 7,7l/100km

Na és a tél-nyár különbségről még nem is beszéltünk. Lábnehézség is egy jelentős tényező.

Szóval lehet az jó fogyasztás és lehet az autóval és a benzinnel is minden rendben, ha a körülmények olyanok.

Link to comment
Megosztás:

7literes átlagfogyasztás jött ki a 50% E85-50% 95-ös "keverékre". Nagyjából vegyes használattal, kicsit talán több volt benne az országút, megpakolva, meg persze meg kellett mutatni a fiúknak a tiltást. :) Most sajna tiszta benzint tankoltam rá, mert ahol le van szerződve a cég nincs E85. :) Lehet kiszámolom, mmost hol jár az arány, és ha lecsökken annyira a szint megpróbálom a 75% E85-öt. Ja kimértem a vízhőfok jeladót, hidegen 1.59, melegen 0.29 ha jól értelmeztem kohm. Ez jó? <_<

Link to comment
Megosztás:

...Ja kimértem a vízhőfok jeladót, hidegen 1.59, melegen 0.29 ha jól értelmeztem kohm. Ez jó? <_<

Teljesen jó, bár hidegen lehetne nagyobb is az ellenállása, kérdés mennyire volt hideg az a hideg állapot. Ez az érték olyan 30-35 fokos hőmérsékletnek felel meg.

Link to comment
Megosztás:

Teljesen jó, bár hidegen lehetne nagyobb is az ellenállása, kérdés mennyire volt hideg az a hideg állapot. Ez az érték olyan 30-35 fokos hőmérsékletnek felel meg.

Hát kábé olyan 5 órája állt árnyékon, szerintem 25-28 fok körüli volt amilyen a levegő is. Ezek szerint a lábam nőtt. <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.