Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Én egy enyhe télben reménykedem. :)

Én úgy vettem észre a hideg nem növeli annyira a fogyit mint a vezetési stílus, meg a rövidtáv. Kérdezd csak a Karcsit a fogyijáról. :) Végülis ha jó a termosztátod, akkor viszonylag hamar bemelegszik, és onnan már mintha nyáron mennél. Vagy nem?

Link to comment
Megosztás:

Én úgy vettem észre a hideg nem növeli annyira a fogyit mint a vezetési stílus, meg a rövidtáv. Kérdezd csak a Karcsit a fogyijáról. :) Végülis ha jó a termosztátod, akkor viszonylag hamar bemelegszik, és onnan már mintha nyáron mennél. Vagy nem?

Nem csupán fogyasztásról beszélek, nem szeretem hidegben kínozni...stb....plusz vakarni róla a jeget sem jó érzés.

Link to comment
Megosztás:

7,8 városban. Voltunk világítani de még nem számoltam ki a hosszút.

Szia Reecatee!

Egyébként mennyit vársz el tőle? Azért azt a sok lovat, ha jól emlékszem 120, etetni kell, ez nem egy mechanikus adagolós östuros duzi, + szerintem cc1200kg körül van a szekér is. Én örülnék ha nekem városban ennyit enne benyából.

Link to comment
Megosztás:

Szia Reecatee!

Egyébként mennyit vársz el tőle? Azért azt a sok lovat, ha jól emlékszem 120, etetni kell, ez nem egy mechanikus adagolós östuros duzi, + szerintem cc1200kg körül van a szekér is. Én örülnék ha nekem városban ennyit enne benyából.

Megvan a számítás eredménye. 85% hosszú, 15% város = 236 km, 15 liter = 6.35

Egyébként 1.6 tonna a műszer. :)

Link to comment
Megosztás:

Hát nekem kb 10.000 - 12.000 évi km. Ha jól tudom 25 - 30.000 kell neki amíg optimalizálódik a fogyi.

2000 km után totál bejáratott, hacsak el nem lustítod!

Én 2500 km után padlógázzal szeltem át Németországot lentről fölfelé meg vissza, és tökéletes volt a gép. :)

Link to comment
Megosztás:

Kíváncsi voltam, hogy a hideg idő, a rengeteg városi rövidtáv, belvárosi dugóban araszolás, ideges vezetési stílus a dugóban hogyan alakítja a fogyit.

Kizárólag városi csúcsforgalomban. Átlag 6-7km-es szakaszokban. 7,2 liter 100km-re leosztva. Ezzel nagyon meg vagyok elégedve! (Akárcsak az 5,6-os nyári országútival.)

Mondjuk ezért a teljesítményért pofátlanság is lenne többet enni...

Link to comment
Megosztás:

Mostanában eléggé "nagypapásan", könnyű lábbal mentem a szakadt C14NZ-vel ilyen "helyközi" távokat, de volt benne azért város is, szóval szerintem rá lehet mondani, hogy vegyes. Az eredmény engem meglepett, azt hiszem sikerült rekordot döntenem: 500 (513) Km / 26 (26,5) l = 5,2 l / 100 Km :)

Aláraktad a forróvizes lavórt, minden hideg reggel + valaki húzott 50-100 kmen legalább, üresben gyújti nélkül. Ilyen hidegben Surda, el nem hiszem, hogy ilyen keveset eszik egy régebbi, injektoros, 1,4es kocsi...max ha 500 km en megállás/lassítás/gyorsítás nélkül mész.

Link to comment
Megosztás:

Aláraktad a forróvizes lavórt, minden hideg reggel + valaki húzott 50-100 kmen legalább, üresben gyújti nélkül. Ilyen hidegben Surda, el nem hiszem, hogy ilyen keveset eszik egy régebbi, injektoros, 1,4es kocsi...max ha 500 km en megállás/lassítás/gyorsítás nélkül mész.

Miért is? Úgy őszintén, hány kiló a corsa? Sztem azt nem nehéz megmozdítani.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.