Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

A radiátorba akkor is megy a melegviz, ha a fűtés a hidegre van állitva. Csak a klimásban van fűtéscsap.

thx to remind me/kössz, hogy emlékeztetsz rá! valahol már mondták/írták a fórumon. Igazából olyan nyóc, csak a drága benzint nem akartam pazarolni...

Ma a bölcsödei fuvar elmaradt: volt egy kétkerekű, ami szépen oda vissza elgurult, 0 deci benyával. Igyekszem máskor is így tenni.

Link to comment
Megosztás:

Nos. Fogyasztásadatom van, BC-ből származó, és számolt is, így végre kiderült, mennyire mér korrektül a BC.

330km-t mentem, ebben volt város is bőven. Erre tankoltam most 22,04 liter benzint. Ez akárhogy számolom, 6,68 L/100km.

A BC 6,5-ös átlagfogyasztást mutat erre az intervallumra.

De akkor képezzünk mutatószámokat is. :lol:

Abszolút hiba: 0,18 liter

Relatív hiba (6,68-6,5)/6,68=0,027 azaz a relatív hiba 2,7%.

Azt hiszem ezek az adatok mindent elmondanak, ezek alapján és véleményem szerint a BC elég pontosan, megbízhatóan mér. (Ezt alátámasztja, hogy általában azt mondjuk egy mérésre, hogy akkor korrekt, ha a mért érték és a valós érték alapján számolt relatív hiba 5% alatt van.)

Gratulálok, ez nagyon szép eredmény. Én is próbálkozok mindennel de nekem ilyen soha nem sikerült. Szerintem többen örülnénk neki, ha adnál valami tanácsot, hogy mire figyeljünk. Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Nos. Fogyasztásadatom van, BC-ből származó, és számolt is, így végre kiderült, mennyire mér korrektül a BC.

330km-t mentem, ebben volt város is bőven. Erre tankoltam most 22,04 liter benzint. Ez akárhogy számolom, 6,68 L/100km.

A BC 6,5-ös átlagfogyasztást mutat erre az intervallumra.

De akkor képezzünk mutatószámokat is. :lol:

Abszolút hiba: 0,18 liter

Relatív hiba (6,68-6,5)/6,68=0,027 azaz a relatív hiba 2,7%.

Azt hiszem ezek az adatok mindent elmondanak, ezek alapján és véleményem szerint a BC elég pontosan, megbízhatóan mér. (Ezt alátámasztja, hogy általában azt mondjuk egy mérésre, hogy akkor korrekt, ha a mért érték és a valós érték alapján számolt relatív hiba 5% alatt van.)

Én írom is, meg a BC-n mérem is az átlag fogyasztást. Az írásos módszernél havi utolsó tankolástól havi utolsó tankolásig számolom, a BC-t pedig hó elsején nullázom. A két mérés adatalapja nem azonos, mégis már évek óta teljesen egyeznek a havi átlagjaim. Én "becsukott szemmel" is rá merem bízni a BC-mre az átlag mérését, illetve a "szegénység jelzést". A lámpa már vígan éghet, de ha azt mutatja, hogy mehetek még a benzinemmel 50 km-t, akkor az úgy igaz!.

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

Olyan kérdésemhogy nekem egy 02-es évjáratú 1.4-es központi injektoros 60lovas f caravánom van már több mint egy éve és azon gondolgozok hogy milyen hatással lenne a kicsikémre a 98-as benzin? olvastam már hideget, meleget meg lanyosat is a témában. Remélem már volt aki kipróbálta és tud valós adatokkal szolgálni. Amúgy az eddígi átlagom kb 7,5l /100 km volt, hol több hol kevesebb.

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

Olyan kérdésemhogy nekem egy 02-es évjáratú 1.4-es központi injektoros 60lovas f caravánom van már több mint egy éve és azon gondolgozok hogy milyen hatással lenne a kicsikémre a 98-as benzin? olvastam már hideget, meleget meg lanyosat is a témában. Remélem már volt aki kipróbálta és tud valós adatokkal szolgálni. Amúgy az eddígi átlagom kb 7,5l /100 km volt, hol több hol kevesebb.

Köszi előre is!

Valszeg azt olvashattad, hogy ha a kóddugaszodon szerepel a 98-as, és ehhez az ecu-ban is megtalálható a megfelelő előgyújtástábla, akkor oké.

Miért nem elég a 95-ös benzin egy x14nz-ben? Az enyém is 2002-es és csak 91/95-ös az oktándugasz. Bőven elég.

Szerk.: Bocs, már látom, hogy az egyéb topikban kitárgyaltátok :rolleyes: !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Én most szeretnék autót venni!Olyan kérdésem volna,hogy egy 93-as F-es Astrának mennyi a fogyasztása?Ha valaki tudna segíteni,megköszönném!

Nagymértékben függ a motor méretétül, használattól, városban, vagy hosszútávon használod, a cipömérettől, a vezetési stílustól. Nekem az 1.4-es olyan 7-8 körül eszik, leginkább városban használom.

Link to comment
Megosztás:

Ha tudtok 1.6-ra is és 1.4-re is példát.Melyik motor jobb fogyasztásilag?

Benzines.

Hosszú távon, nem forgatva, de mondjuk autóúton a 8 szelepes 1.4 elvan 6-7 literből, de mondjuk az 1,6 is, ha ésszel használja a nép. Ami igazán fontos benne hogy hol használnád (város, autópálya, autóút, szántóföld, csillagtúra vagy mittomén... valami támpont kéne azért) illetve hogy hogy. Nyélgázon, minden lámpától gyorsulva, a maradékot pedig dugóban ülve, és 5 km-es utakra használva beveri a 18-at, ésszel, normális távolságra használva melegen, a 7-et. Ezek alapján amit elmondtál semmi normálisat nem lehet mondani :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hosszú távon, nem forgatva, de mondjuk autóúton a 8 szelepes 1.4 elvan 6-7 literből, de mondjuk az 1,6 is, ha ésszel használja a nép. Ami igazán fontos benne hogy hol használnád (város, autópálya, autóút, szántóföld, csillagtúra vagy mittomén... valami támpont kéne azért) illetve hogy hogy. Nyélgázon, minden lámpától gyorsulva, a maradékot pedig dugóban ülve, és 5 km-es utakra használva beveri a 18-at, ésszel, normális távolságra használva melegen, a 7-et. Ezek alapján amit elmondtál semmi normálisat nem lehet mondani :rolleyes:

Holnapra megtudakolom,hogy 1.4-es,vagy 1.6-os.Üdv

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.