Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Asszem meg leszek kövezve... ^_^ Váratlanul le kellett mennem Balatongyörök-re. Visszaérve: 11,5 liter benzin, 195km-es napiszámláló állás. 5,9l/100km. :D :D :D Bocs fiúk, mert nem sajnáltam a gázpedált, 100-110-es tempó, hazafele meg mégtöbb. :D (Így kell fogyasztást mérni. ;))

én mindig 100-110el megyek az andrássyn mégis 7,5-et eszik... a rekord most volt szar ac-val 7,15. lehet ki se cserélem :D

Link to comment
Megosztás:

Asszem meg leszek kövezve... ^_^ Váratlanul le kellett mennem Balatongyörök-re. Visszaérve: 11,5 liter benzin, 195km-es napiszámláló állás. 5,9l/100km. :D :D :D Bocs fiúk, mert nem sajnáltam a gázpedált, 100-110-es tempó, hazafele meg mégtöbb. :D (Így kell fogyasztást mérni. ;))

Györök király hely :D

Gondolom, nem pályán mentél ;)

Link to comment
Megosztás:

Asszem meg leszek kövezve... ^_^ Váratlanul le kellett mennem Balatongyörök-re. Visszaérve: 11,5 liter benzin, 195km-es napiszámláló állás. 5,9l/100km. :D :D :D Bocs fiúk, mert nem sajnáltam a gázpedált, 100-110-es tempó, hazafele meg mégtöbb. :D (Így kell fogyasztást mérni. ;))

Nem kövezlek meg, egész egyszerűen.: nánánáná, nem hallom , nem hallom, úgysem hallom!!! :D

Link to comment
Megosztás:

Egyrészt a itt Fiúktól csak ötleteket kaphatsz, de gondolom ezen fellelkesülve nem cserélsz alkatrészt/eket, másrészt ugye abban egyetértünk, hogy a városi használat eléggé megnyomja a fogyasztást és ezek nem fiatal autók már.

5 liter közeli fogyasztást csak a dízeles cartársak mondhatnak magukénak, de Ők sem a Te módszereddel számolják az átlagot.

Ha ennyire soknak találod és úgy gondolod nincs minden rendben inkább nézesd meg egy megbízható szerelővel, ha pedig kiderül, hogy semmi baja vagy megbékélsz vele vagy lecseréled.

Viszont ha ilyen stílusban szólsz vissza még annak is elmegy a kedve a válaszadástól, akinek eddig még nem.

Bocsáss meg nekem,de én semmi kivetnivalót nem találok a "stilusomban".

Tudtommal senkit meg nem bántottam,akinek meg nincs kedve válaszolni,az ne tegye!

Egyébként én mindenkinek megköszönöm a válaszát,bármilyen hangnemben tette is azt!

Link to comment
Megosztás:

Bocsáss meg nekem,de én semmi kivetnivalót nem találok a "stilusomban".

Tudtommal senkit meg nem bántottam,akinek meg nincs kedve válaszolni,az ne tegye!

Egyébként én mindenkinek megköszönöm a válaszát,bármilyen hangnemben tette is azt!

Ha meg nem is sértődtem, azért egy kissé meglepődtem. Mindazonáltal ez már kezd nem ebbe a témába vágó lenni. A továbbiakban tessék a fogyasztásról folytatni a csevejt.

Link to comment
Megosztás:

Nem a távolság itt a lényeg,sőt nem is az átlag!!!

csak a FOGYASZTÁS! ezt viszont mindegy,hogy milyen módszerrel számolom ki,a végeredmény az SOK!

örömmel látom,hogy jó sokam olvassuk ezt a témát,több szem, többet lát!

Na akkor én is válaszolok erre a dologra, bár nekem egy épített Se van a vasban. Fogyasztásom az építés előtt az Nz-vel átlagosan 6,2 volt úgy, hogy télen nem jártam vele és napi 25km*2 szinte csak főút és 1-3 személlyel! Építés után mikor összeállt a kép végre élveztem a többlet erőt és dinamikát rögtön fel is ment 6,5-6,8-ra, de az öröm meg volt rendesen az arcomon. Az útvonalam nem nagyon változott viszont össze szoktunk a végére és 6,3 lett az átlag túlnyomó többségben. Majd jött az E85 és jelenleg 8 környékén van a fogyi szeszből, bár ha rakok bele pár % benzint akkor lemegy hosszú távon 7,2-7,4 körülire! Hozzá teszem, hogy amikor off road van az egyik rokonhoz ami cirka 3km oda és vissza is még annyi, földút 1-esben az addigi 200-300km-es átlagomat simán felnyomja fél literrel ez a is 6km-es szakasz. Tehát ha sok a fogyid, ne használd ilyen körülmények között, vagy ha így használod nem csodálkozz a magas fogyasztáson!!!

Ezzel részemről lezártam a dolgot és a témát, vezetni senkit nem fogok megtanítani, mert vannak nálam sokkal jobb vezetők is!!!!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Na akkor én is válaszolok erre a dologra, bár nekem egy épített Se van a vasban. Fogyasztásom az építés előtt az Nz-vel átlagosan 6,2 volt úgy, hogy télen nem jártam vele és napi 25km*2 szinte csak főút és 1-3 személlyel! Építés után mikor összeállt a kép végre élveztem a többlet erőt és dinamikát rögtön fel is ment 6,5-6,8-ra, de az öröm meg volt rendesen az arcomon. Az útvonalam nem nagyon változott viszont össze szoktunk a végére és 6,3 lett az átlag túlnyomó többségben. Majd jött az E85 és jelenleg 8 környékén van a fogyi szeszből, bár ha rakok bele pár % benzint akkor lemegy hosszú távon 7,2-7,4 körülire! Hozzá teszem, hogy amikor off road van az egyik rokonhoz ami cirka 3km oda és vissza is még annyi, földút 1-esben az addigi 200-300km-es átlagomat simán felnyomja fél literrel ez a is 6km-es szakasz. Tehát ha sok a fogyid, ne használd ilyen körülmények között, vagy ha így használod nem csodálkozz a magas fogyasztáson!!!

Ezzel részemről lezártam a dolgot és a témát, vezetni senkit nem fogok megtanítani, mert vannak nálam sokkal jobb vezetők is!!!!

Üdv

Ehhez csak annyit szólnék hozzá, hogy sokan elfelejtik azt a tényt, hogy a sok lovat etetni kell.

Nem lehet ugyanannyi benzinből kihozni 60 lovat és 82-őt(az SE tudtommal 82 lovas). Nyílván nem arányosan emelkedik, de akkor is emelkedik a fogyasztás. Szerintem.

Olvastam tesztet a Mazda Wankel-motorjáról és teljesen elhűlve ecsetelték a 16-20 lityis fogyasztást, ami a 1400 ccm-hez viszonyítva sok. De ha azt nézzük hogy bőven 200 lőerő felett teljesít, akkor már nem is olyan sok... ^_^

Én nem csodálkozok a 8-10 literes fogyasztásaimra, mert megy a gépezet mint a fene. És ezt az energiát valahonnan ki kell nyerni. :D

Üdv mindenkinek és etessétek a csikókat! :D

Link to comment
Megosztás:

Lehetne,hogy olyan irjon akinek 1.4-es hengerenkénti injektorosa van?

Az ő szájukból szeretném hallani,mennyit fogyaszt az autójuk.

Talán igy elhiszem,hogy egy benzinzabáló szutykot vettem.

Akkor most én jövök ^_^

6,2-6,8 között van a nagyátlag, de a legutóbbi 5,8 ( :D )lett, új lambdával,1 személy+csak főút és max. 100-110. És asszony csinálta, majdnem 1 éves jogsival! :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor most én jövök :D

6,2-6,8 között van a nagyátlag, de a legutóbbi 5,8 ( ;) )lett, új lambdával,1 személy+csak főút és max. 100-110. És asszony csinálta, majdnem 1 éves jogsival! :D

asszony próbálta ki új lamdával?? :D ^_^ gondolom tőled tanulta az ilyen fogyi produkálását! :D :D ;)

Link to comment
Megosztás:

asszony próbálta ki új lamdával?? :D :D gondolom tőled tanulta az ilyen fogyi produkálását! :D :D ;)

Jaa, kipróbálta :D ;)

Júli közepén ment bele az új lambda, majd aug. elején voltunk nyaralni, akkor volt autópálya is, akkor 6,6-os átlag lett, de jópárszor kivillant a lambda-hiba. Várom az új lambdát, de már kb. 2 hete nem volt sárga lámpa és ez kb. 1000km után is így van- na, ezek után volt az ajó kis 5,8-as fogyasztás. Úgy néz ki, a mostani sem lesz rossz, de majd a következő teletanknál ez is kiderül ^_^

Link to comment
Megosztás:

Jaa, kipróbálta :D ;)

Júli közepén ment bele az új lambda, majd aug. elején voltunk nyaralni, akkor volt autópálya is, akkor 6,6-os átlag lett, de jópárszor kivillant a lambda-hiba. Várom az új lambdát, de már kb. 2 hete nem volt sárga lámpa és ez kb. 1000km után is így van- na, ezek után volt az ajó kis 5,8-as fogyasztás. Úgy néz ki, a mostani sem lesz rossz, de majd a következő teletanknál ez is kiderül :D

de jó neked ilyen sűrűn röpködnek a telitankok! :D :D én már nem tudom mikor tudtam utoljára teli tankos fogyit mérni :D utolsó az az 5,5 még Pécs! ;) ^_^

Link to comment
Megosztás:

de jó neked ilyen sűrűn röpködnek a telitankok! ;) :D én már nem tudom mikor tudtam utoljára teli tankos fogyit mérni :D utolsó az az 5,5 még Pécs! :D ^_^

Hehe...én is csak úgy tudtam csinálni, hogy 70 km után nyomtam újra tele...több kilométerre nem futotta volna... :D :D

Na de majd szeptemberben muszáj lesz! ;)

Link to comment
Megosztás:

Hehe...én is csak úgy tudtam csinálni, hogy 70 km után nyomtam újra tele...több kilométerre nem futotta volna... :D :D

Na de majd szeptemberben muszáj lesz! ;)

mert?mi lesz szeptemberben? :D am nekem is mer suliba pár nap azzal kell mennem meg jövő hét megint Pécs! megint bepróbálok egy ilyen fogyit! :D ^_^ :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor most én jövök ^_^

6,2-6,8 között van a nagyátlag, de a legutóbbi 5,8 ( :D )lett, új lambdával,1 személy+csak főút és max. 100-110. És asszony csinálta, majdnem 1 éves jogsival! :D

Na ha az enyém is igy fog fogyasztani,akkor nyittatok egy dicsérő topikot!

Link to comment
Megosztás:

Megvolt a nagy költöztetés, agyig pakolt autó, tetején (tetőcsomin) 8 nagy zsákkal. ^_^

A fogyasztáson még én is meglepődtem: (1228 km 59,68 L => 4,86 L/100 Km)

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem mentem gyorsabban 100-nál, csak ha előztem, autópályán is max 100.

városozás is volt benne jócskán, ide-oda be kellett ugrani menet közben.

Az autóban 3-an voltunk, odafele kerti dolgokat vittem: 50 KG paradicsom, meg ilyesmik...

Visszafelé 3-an + agyig pakolva, teljesen fel a tetőkárpitig!

Link to comment
Megosztás:

Megvolt a nagy költöztetés, agyig pakolt autó, tetején (tetőcsomin) 8 nagy zsákkal. ^_^

A fogyasztáson még én is meglepődtem: (1228 km 59,68 L => 4,86 L/100 Km)

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem mentem gyorsabban 100-nál, csak ha előztem, autópályán is max 100.

városozás is volt benne jócskán, ide-oda be kellett ugrani menet közben.

Az autóban 3-an voltunk, odafele kerti dolgokat vittem: 50 KG paradicsom, meg ilyesmik...

Visszafelé 3-an + agyig pakolva, teljesen fel a tetőkárpitig!

komolyan mondom azt az autot szet kene szedni mert vmi nullpontenergia kinyero van benne az tuti :D.

Hja, spritmonitoron beeloztek nezted? :D

Link to comment
Megosztás:

komolyan mondom azt az autot szet kene szedni mert vmi nullpontenergia kinyero van benne az tuti :D.

Hja, spritmonitoron beeloztek nezted? ;)

Nagyon nyugisan mentem, kb 90-100, csak előzéseknél nyomtam jobban kicsit!

Hosszútáv, kevés várossal, + nem váltogattam hírtelen a sebességet, tartósan beálltam egy-egy tempóra...

Ez a fogyasztáscsökkentés titka! :D :D

^_^ Ezt hogy érted? :D

Holnap még lesz egy Pesti utam éjjel (reptér) meglátom azon milyen fogyit produkál... A 4-esen megyek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.