Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Sziasztok!

Van valaki az Isuzusok közül, aki méri a fogyasztást?

Én mérem, de mostanában inkább nem dicsekszem vele... :)

5 éve, amikor megvettem, nem tudtam 6 liter fölé vinni a fogyasztást (5-5,5 között ingadozott)

Mostanában meg nem tudom 6 alá vinni. 6.5 körül ingadozik, de volt már 7 lityi fölött is egy picivel. Mondjuk ehhez hozzátartozik, hogy 80%-ban városban használom 2-3-4 km-ekre (5-et sem nagyon tudok kapcsolni), szóval szinte alig kapcsol ki az utóizzitás, és már meg is állok... :D

Link to comment
Megosztás:

Én mérem, de mostanában inkább nem dicsekszem vele... :)

5 éve, amikor megvettem, nem tudtam 6 liter fölé vinni a fogyasztást (5-5,5 között ingadozott)

Mostanában meg nem tudom 6 alá vinni. 6.5 körül ingadozik, de volt már 7 lityi fölött is egy picivel. Mondjuk ehhez hozzátartozik, hogy 80%-ban városban használom 2-3-4 km-ekre (5-et sem nagyon tudok kapcsolni), szóval szinte alig kapcsol ki az utóizzitás, és már meg is állok... :D

Én annál inkább. <_< Utolsó 4 tankolás alapján stabil 5.8l/100km. Az a kifejezetten autó és fogyasztásbarát pesten sztem jó! :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Egyre hűvösebb van, vagy mi a szösz - habár annyira talán mégsem - de már 7l/100km-es fogyasztások jönnek ki :D Kicsit sokallom, egyre gyanúsabb a járgány. Lehet hogy kezd "bedőlni" a katalizátor? Vagy csak túlreagálom a dolgot? Az utóbbi időben szinte minden tankolásnál 1-2 decivel többre jön ki az átlag azonos használat mellett és az idén még 6,4 alá nem is ment soha, ha jól emlékszem, pedig korábban jobb fogyik is kijöttek már. Arra is gondoltam, hogy a tavaly vásárolt új nyári gumik(Barum brillantis) dobták meg néhány decivel. Lehetséges ez? Előtte valamilyen Michelin-ek voltak rajta, no azért nem az "energy saver" fajtákból. <_<

Pontosan ez van nálam is, ugyanilyen gumit vettem, ugyanígy nem tudok 6 közelébe se menni a fogyival (most 6.7L/100km lett, régebben ez kb. a téli fogyim volt)...

Sziasztok!

Kérdésem lenne, hogy egy 1.4 (X14NZ) Caravan elővárosi forgalommal mekkora fogyira számíthatok. :)

Csak kb.

Köszi szépen! :icon13:

Üdv, Norbi

Sztem ha nem nagyon nehéz a lábad, és az autó is rendben van, a mostani hőmérsékleteknél 7-7.5L/100km körülre saccolom.

Link to comment
Megosztás:

De, ti mennyire "nyomjátok" neki?

5l alá nem lehet vinni a fogyasztást?

Részemről nyomom amennyire engedi, de ez dízel, nem versenyló.......nem vagyok oda a nagypapis stílusért, ezért is értékelem jónak a fogyimat. :D

A legjobb amit eddig sikerült kihozni belőle egy teli tankkal 1130 km. Családi nyaralás keretében egy kis autópálya, de szolídan, javarészt országút, kényelmes ráérős tempóban. Ezt csak egyszer sikerült produkálni......azóta se :)

Link to comment
Megosztás:

Egyre hűvösebb van, vagy mi a szösz - habár annyira talán mégsem - de már 7l/100km-es fogyasztások jönnek ki :) Kicsit sokallom, egyre gyanúsabb a járgány. Lehet hogy kezd "bedőlni" a katalizátor? Vagy csak túlreagálom a dolgot? Az utóbbi időben szinte minden tankolásnál 1-2 decivel többre jön ki az átlag azonos használat mellett és az idén még 6,4 alá nem is ment soha, ha jól emlékszem, pedig korábban jobb fogyik is kijöttek már. Arra is gondoltam, hogy a tavaly vásárolt új nyári gumik(Barum brillantis) dobták meg néhány decivel. Lehetséges ez? Előtte valamilyen Michelin-ek voltak rajta, no azért nem az "energy saver" fajtákból. :D

Szerintem. <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van valaki az Isuzusok közül, aki méri a fogyasztást?

Szia! Én mérem a fogyasztást, csak városban(Budapest) 7-6.3 között van. Érdekes módon OMW-n tankolva 7 liter, Petronas kúton most tankoltam először és 6.3 lett, változatlan vezetési stílus mellett.

Országúton, autópályán bőven 6 liter alá tudsz menni, nekem a legkevesebb 5,4 volt.

Sokan ezt soknak találják, de én teljesen elégedett vagyok vele.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Én mérem a fogyasztást, csak városban(Budapest) 7-6.3 között van. Érdekes módon OMW-n tankolva 7 liter, Petronas kúton most tankoltam először és 6.3 lett, változatlan vezetési stílus mellett.

Országúton, autópályán bőven 6 liter alá tudsz menni, nekem a legkevesebb 5,4 volt.

Sokan ezt soknak találják, de én teljesen elégedett vagyok vele.

Japóból elmegy :)

Link to comment
Megosztás:

OMW rosszabb? nahh nekem meg autóboltos mondta hogy tapasztalata alapján sokkal tisztább és ugyan annyival többet tud menni mint pl Shell meg ilyen olcsóbb kutas benzinnel. <_<

Nagyon erősen kútfüggő. Az hogy melyik céghez tartozik, az kevésbé szól bele, mint az hogy a kút üzemeltetője hogy gondolkozik :) Helyből tudok mondani 2 MOL-t és OMW-t, ahol sz.rabb anyagot adnak, mint a Dunakeszi LUKOIL :D

Link to comment
Megosztás:

OMW rosszabb? nahh nekem meg autóboltos mondta hogy tapasztalata alapján sokkal tisztább és ugyan annyival többet tud menni mint pl Shell meg ilyen olcsóbb kutas benzinnel. :)

Én is csodálkoztam, amióta megvan az autó, csak Omw-n tankoltam, Soroksári út. Most pont egy Petronas kút mellett kezdett villogni a szegénységjelző, így lesz, ami lesz telnyomtam a tankot. Meglepetésemre, érezhetően szebben járt a motor, nem kormol semmit(amúgy sem <_< )

6.3 lett a fogyi... érdekes, de mostantól ott tankolok, ja és 319 a gázolaj. :D

Link to comment
Megosztás:

Csak faterom mindig azt állítja, hogy 5L körül fogyaszt, de el lehet vele menni 4L-ből is.

Mert neki volt vagy 10 évvel ezelőtt Kadett E 1.5Td, isuzu volt az is. És ő 120Km/h alatt nem sokat ment vele.(2x forralta fel a vizet benne.)

És neki 4-4.5L evett.

Én próbáltam, 5 körül evett! :D

A DTL-em sokkal de sokkal jobb fogyasztás terén! :D <_<

Igaz nem éppen olyan gyors, harapós autó, de nyugis tempónál a kettő közt elég sok különbség van! Mármint mondjuk ugyanannál a 100-as tempónál a DTL kevesebbet eszik az Isuzunál! :icon13:

De szerintem azt a kis fogyasztás különbséget megéri, ha valaki szeret tempósabban (erős gyorsításokkal, hírtelen előzésekkel) haladni. :lol:

Nekem a fogyasztás a lényeg, a Vivaróval kiélem minden vágyam B) -_- Ha saját autóval megyek valamerre, akkor inkább a takarékosság számít nekem! :)

Link to comment
Megosztás:

Én próbáltam, 5 körül evett! :D

A DTL-em sokkal de sokkal jobb fogyasztás terén! :icon13: :lol:

Igaz nem éppen olyan gyors, harapós autó, de nyugis tempónál a kettő közt elég sok különbség van! Mármint mondjuk ugyanannál a 100-as tempónál a DTL kevesebbet eszik az Isuzunál! -_-

De szerintem azt a kis fogyasztás különbséget megéri, ha valaki szeret tempósabban (erős gyorsításokkal, hírtelen előzésekkel) haladni. B)

Nekem a fogyasztás a lényeg, a Vivaróval kiélem minden vágyam ;) :D Ha saját autóval megyek valamerre, akkor inkább a takarékosság számít nekem! <_<

én valamikor takarékoskodok valamikor meg nyomom :D most itt helyben tankolok van egy magánkút 328 Ft/l szóval még nem is annyira drága és eddigi tapasztalataim szerint nagyon jól megy vele az autó jobban "harap" :) :P

Link to comment
Megosztás:

nagypapiztam 413km-t, 19.4liter gazolajat tudtam ratolteni. (ugyanott ugyanazon a kutfejen)

Ilyen finoman meg nem mentem vele soha stabil 80-90, lejton 100.

De igy is csak 4.7-ig ment le.

füst nincs, kompresszio, porlaszto csucsok rendben, fordulat max 2000-2100, valtas ha lehet 1700-1800 kornyeken.

gumik rendben, kerekcsapagyak detto.

Es nagyon finoman mentem, az R5 ilyen korulmenyek kozott mar 4 alatt eszik.

X17DTL gyári adat vmi 4.5 orszagutra...

mit hagytam ki, miert nem megy lejjebb?

Link to comment
Megosztás:

X17DTL gyári adat vmi 4.5 orszagutra...

mit hagytam ki, miert nem megy lejjebb?

Az egy viszonyított -inkább csak irányadó adat :) sokmindentől függ, pl terheltségtől, üzemanyag minőségétől, beállításoktól, szívóoldal tisztaságától (légszűrő, cooler), gumimérettől -nyomástól, blablabla.. :D

Link to comment
Megosztás:

nagypapiztam 413km-t, 19.4liter gazolajat tudtam ratolteni. (ugyanott ugyanazon a kutfejen)

Ilyen finoman meg nem mentem vele soha stabil 80-90, lejton 100.

De igy is csak 4.7-ig ment le.

füst nincs, kompresszio, porlaszto csucsok rendben, fordulat max 2000-2100, valtas ha lehet 1700-1800 kornyeken.

gumik rendben, kerekcsapagyak detto.

Es nagyon finoman mentem, az R5 ilyen korulmenyek kozott mar 4 alatt eszik.

X17DTL gyári adat vmi 4.5 orszagutra...

mit hagytam ki, miert nem megy lejjebb?

Nem tudom mit vársz el az autódtól. Ennél kevesebbet már csak a roller fog fogyasztani. Gondolj arra, hogy az autó hány km futott....az alkatrészek kopottságát is bele kell kalkulálni, mellesleg ha ennyi év alatt csak 2 deciben tér el a gyári adattól (amit kurv@ra nem fog senki cakk-pakk kihozni) akkor nincs mit vele foglalkozni. Szerintem...

Az egy viszonyított -inkább csak irányadó adat :D sokmindentől függ, pl terheltségtől, üzemanyag minőségétől, beállításoktól, szívóoldal tisztaságától (légszűrő, cooler), gumimérettől -nyomástól, blablabla.. <_<

+ leginkább a vezetési stilustól :)

Link to comment
Megosztás:

nagypapiztam 413km-t, 19.4liter gazolajat tudtam ratolteni. (ugyanott ugyanazon a kutfejen)

Ilyen finoman meg nem mentem vele soha stabil 80-90, lejton 100.

De igy is csak 4.7-ig ment le.

füst nincs, kompresszio, porlaszto csucsok rendben, fordulat max 2000-2100, valtas ha lehet 1700-1800 kornyeken.

gumik rendben, kerekcsapagyak detto.

Es nagyon finoman mentem, az R5 ilyen korulmenyek kozott mar 4 alatt eszik.

X17DTL gyári adat vmi 4.5 orszagutra...

mit hagytam ki, miert nem megy lejjebb?

R5-el hasonlítani nem túl jó (feltéve ha az R5 az off renaultot jelenti) Azért más a súly mások a guminéretek stb, na meg már hideg is van. Guminyomás mennyi?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.