Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Ez lehet a megoldás, mióta nekem az új felnijeim vannak, új gumikkal (ugyanolyan 175 szélesek), jó fél literrel nagyobb fogyikat mérek.

Hát durva ez az új gumi.

Jól tapad,meg csendes is.Az ADAC tavaly tesztelte ezt a gumit (comfort life) és ott +2decit mértek a michelin energy saverrel szemben.

A fél liter+ az új gumitól elég kemény. Valószínű ez lesz nálam is. Erre hajlok :o

Milyeneket raktál alá?

Link to comment
Megosztás:

Hát durva ez az új gumi.

Jól tapad,meg csendes is.Az ADAC tavaly tesztelte ezt a gumit (comfort life) és ott +2decit mértek a michelin energy saverrel szemben.

A fél liter+ az új gumitól elég kemény. Valószínű ez lesz nálam is. Erre hajlok :o

Milyeneket raktál alá?

Barum Brillantis 2-t, 175/65R14 méretben.

Link to comment
Megosztás:

Ez lehet a megoldás, mióta nekem az új felnijeim vannak, új gumikkal (ugyanolyan 175 szélesek), jó fél literrel nagyobb fogyikat mérek.

Nekem nyáron 185-ös a gumim, télen 175-ös. A legnagyobb meglepetésemre a gumi szélesség változás azt eredményezte, hogy a téli / nyári gumiváltással szinte nem is változik a benzin fogyasztásom. A gumiszélesség csökkenés télen kompenzálja az elvileg nagyobb fogyasztást. (Nomeg talán kevésbé nyomom a gázpedált télen... :o )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mai nap elgondolkoztam az üzemanyagokon, mivel is hogy ajánlják ezeket a csúcs V- és Carerra 95 adalékos üzemanyagokat +15-30 Ft-tal drágábban mint a sima 95. De szerintetek a sima 98 nem jobb a motornak ezektől? ( szándékosan nem fogyasztást mondok mert a motor szempontja számít, féltem a kicsikém :o :D X14NZ :) )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mai nap elgondolkoztam az üzemanyagokon, mivel is hogy ajánlják ezeket a csúcs V- és Carerra 95 adalékos üzemanyagokat +15-30 Ft-tal drágábban mint a sima 95. De szerintetek a sima 98 nem jobb a motornak ezektől? ( szándékosan nem fogyasztást mondok mert a motor szempontja számít, féltem a kicsikém :o :D X14NZ :) )

Felesleges 98-as oktánszámút tankolni, semmivel nem jobb a motornak. Amit esetleg érdemes próbálni, az a Carrera 100 az OMV-tól, motorosok dicsérik nagyon, hiszen a két üteműeknél jobban kijön a differencia, tehát ebben lehet valami fantázia.

Link to comment
Megosztás:

Esztergom-Vác-Budapest-Esztergom vonalon sima átlagos autózással 5,8liter/100Km volt a fogyim.

Ez egy 1,8-tól nem rossz.

Sokat számít,hogy nem a széles nyári (195/50 R15) van fent hanem a virsli téli (175/65 R 14)

Nyáron ez az út límával 6,4 re jött ki. :o

Link to comment
Megosztás:

Ja, jól látod! :D Háttő, a nagy átlagom olyan 8 liter, de volt már 7 liter is, ha olyan volt a kedvem, de pl. anno a naffaluban, melóba járással 10 liter csúszott le a torkán. És neked?

Szia ,

nekem a városi menetben 14 liter gáz megy be, autópályán, 130-nál 10-11 lityi gáz

szerintem túlfogyasztásom van , még az automata váltó ellenére is :o

Link to comment
Megosztás:

Érdekes ez a téli-nyári gumis fogyasztás......

Úgy adódott, hogy a télik (195)szélesebbre sikeredtek, mint a nyárik(185). Úgy illene, hogy picit emelkedjen a fogyi.

Mióta fenn vannak a télik másodszor tankoltam és ahelyett, hogy emelkedne, inkább csökkent a fogyi. Nyárival 6.4, télivel 5.8......akkor most hogy is van ez? :o

Link to comment
Megosztás:

Érdekes ez a téli-nyári gumis fogyasztás......

Úgy adódott, hogy a télik (195)szélesebbre sikeredtek, mint a nyárik(185). Úgy illene, hogy picit emelkedjen a fogyi.

Mióta fenn vannak a télik másodszor tankoltam és ahelyett, hogy emelkedne, inkább csökkent a fogyi. Nyárival 6.4, télivel 5.8......akkor most hogy is van ez? :D

Pszihikai tényező, télen óvatosabban mész, nem tolod annyira? :o

Link to comment
Megosztás:

2× is :D No, mindegy....meglátjuk a következőnél......

Gondolod attól :)

Nekem is érezhetően csökkent az "enerdzsiszévör"-től, és szintén érezhető volt, hogy hosszabban tudtam gurulni, mint a télivel :o Most (ugyan másik) de téli van fönt, ha kiteszem üresbe, úgy gurul mintha 5-ösben motorfékkel tolnám a nyárikkal :)

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek. Már másfél éve van nálam egy 96-os 1.6 16v (x16xel) f astra és már az első tankolásnál sem volt szimpatikus a fogyasztása. ezért az elmúlt időben írtam a fogyasztást. többnyire városban megyek, de nyáron volt 1 hónap amikor 600 km-ből 400-at országúton tettem meg (mégcsak nem is autópályán) és a fogyasztásom akkor is 7,3l/100km lett. az érdekelne, hogy ez ennél a motornál mennyire általános érték? v ha nem az akkor kinek mi a tippje, hogy mivel lehet esetleg gond. ja és ha már fogyasztásnál tartunk, másik érték...1liter olaj 1000-1500 km-enként:P tippeket, ötletek várok:D

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek. Már másfél éve van nálam egy 96-os 1.6 16v (x16xel) f astra és már az első tankolásnál sem volt szimpatikus a fogyasztása. ezért az elmúlt időben írtam a fogyasztást. többnyire városban megyek, de nyáron volt 1 hónap amikor 600 km-ből 400-at országúton tettem meg (mégcsak nem is autópályán) és a fogyasztásom akkor is 7,3l/100km lett. az érdekelne, hogy ez ennél a motornál mennyire általános érték? v ha nem az akkor kinek mi a tippje, hogy mivel lehet esetleg gond. ja és ha már fogyasztásnál tartunk, másik érték...1liter olaj 1000-1500 km-enként:P tippeket, ötletek várok:D

Van egy autó, amit akárhogy nézel több, mint egy tonna. Ehhez van (jó esetben)100 ilyen olyan lovad. Ennél kevesebben nem nagyon fogsz kihozni belőle. El kell vonszolnia önmagát, téged, a csomagokat.

Az olajfogyasztása ennek a motortípusnak elég gyalázatos, azt hiszem 1l/1000km van megadva gyárilag, hogy az még jó. :o Sajnos mindegyik ilyen.

Link to comment
Megosztás:

Van egy autó, amit akárhogy nézel több, mint egy tonna. Ehhez van (jó esetben)100 ilyen olyan lovad. Ennél kevesebben nem nagyon fogsz kihozni belőle. El kell vonszolnia önmagát, téged, a csomagokat.

Az olajfogyasztása ennek a motortípusnak elég gyalázatos, azt hiszem 1l/1000km van megadva gyárilag, hogy az még jó. :) Sajnos mindegyik ilyen.

Kivéve Zsoltét :)

De amúgy jah. A Zafira is úgy vedeli, mint atom. Az Astra a döglött motorral evett enyi olajat :D Viszont a Zafi megáll 7,5 környékén, pedig elég keményen szinte csak várost kap és a bódé is más :o

Link to comment
Megosztás:

Van egy autó, amit akárhogy nézel több, mint egy tonna. Ehhez van (jó esetben)100 ilyen olyan lovad. Ennél kevesebben nem nagyon fogsz kihozni belőle. El kell vonszolnia önmagát, téged, a csomagokat.

Az olajfogyasztása ennek a motortípusnak elég gyalázatos, azt hiszem 1l/1000km van megadva gyárilag, hogy az még jó. :o Sajnos mindegyik ilyen.

ez igaz, de a hasonló tömegű 8v-s 1.4 meg 1.6osak kevesebbet esznek. Ok, hogy a motor is gyengébb, de abban is van valami sztem, h az erősebb motor kevesebbet "küld" egy ugyanolyan kaszni mozgatásával mint egy gyengébb motor.

arról meg h gyárilag milyen olajfogyasztás van megadva (egyébként 0,75l/1000km) azért gondoltam h a közelében se kéne lennie, mert apám fiat brava-ja olajcserénként (20-25000 km) eszik meg 4-5 litert. olajcserénél beleöntik a nagy flakonból amennyit kell és később csak ráönti a maradékot és úgy elég a köv.ig (annak viszont 1l/1000km a könyv szerinti fogyasztása)

nem vitatkozni akarok, csak szeretném, hogy valaki határozottan meggyőzzön arról h nem kell teljesen beszarnom a fogyasztási értékek láttán :D :)

Link to comment
Megosztás:

Véletlenek nem léteznek.

Úgy értettem, hogy ezt a tankot másabb küzlekedési szituációkban, útvisznyok között, szembeszél, mittudomén stb autózta ki, és ezért "véletlenül" most lett kevesebb a fogyi.

ez igaz, de a hasonló tömegű 8v-s 1.4 meg 1.6osak kevesebbet esznek. Ok, hogy a motor is gyengébb, de abban is van valami sztem, h az erősebb motor kevesebbet "küld" egy ugyanolyan kaszni mozgatásával mint egy gyengébb motor.

arról meg h gyárilag milyen olajfogyasztás van megadva (egyébként 0,75l/1000km) azért gondoltam h a közelében se kéne lennie, mert apám fiat brava-ja olajcserénként (20-25000 km) eszik meg 4-5 litert. olajcserénél beleöntik a nagy flakonból amennyit kell és később csak ráönti a maradékot és úgy elég a köv.ig (annak viszont 1l/1000km a könyv szerinti fogyasztása)

nem vitatkozni akarok, csak szeretném, hogy valaki határozottan meggyőzzön arról h nem kell teljesen beszarnom a fogyasztási értékek láttán :D :)

A Fiat is 14 éves? Hány szelepes?:o

Link to comment
Megosztás:

arról meg h gyárilag milyen olajfogyasztás van megadva (egyébként 0,75l/1000km) azért gondoltam h a közelében se kéne lennie, mert apám fiat brava-ja olajcserénként (20-25000 km) eszik meg 4-5 litert.

:D :) Asszony nagynénjéék 15 ezrenként cserélik a bravaban, nem egy hibátlan blokk mert lassan 300 ezer van benne de az nem eszik meg a 15 ezer alatt másfél litert, igaz az 1.6 16v. A fiatnak az 1.4 16v eléggé elfuserált blokkja -egy haver stiloja 2-3 litert megeszik 10 ezer alatt.. :o

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.