Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Mindegy is örülök hogy legalább ez van, a gázüzemmel szerencsére több mint a fele azért a 9Ft-al is visszajön. Bár azért azt a havi 10-15öt máshova is el tudnám költeni. Télen annyival jobb hogy melótárssal hetente váltjuk egymást legalább így is spórolunk vele. :)

Link to comment
Megosztás:

nem nagyon tudom hogy hol mennyit fizetnek érte meg hogy mit vesznek figyelembe ilyenkor, de egyik ismerősömnek pl 9 forint kilométerenként! szóval ezt elég kevésnek találom de írásom elejére hivatkozok! :D :)

A 9 Ft/km APEH által van meghatározva. Ennyit adhat a munkaadó adómentesen. Én is ennyit kapok, ha busszal járnék akkor a bérlet 80%-át fizetnék. Az igaz, hogy a 9 Ft-tal az APEH nem igazán követi az üzemanyagárak változását

Link to comment
Megosztás:

A 9 Ft/km APEH által van meghatározva. Ennyit adhat a munkaadó adómentesen. Én is ennyit kapok, ha busszal járnék akkor a bérlet 80%-át fizetnék. Az igaz, hogy a 9 Ft-tal az APEH nem igazán követi az üzemanyagárak változását

Jaja. 2008 decemberében is annyit fizettek, amikor 222 Ft volt 1 liter lónyál.

Link to comment
Megosztás:

A 9 Ft/km APEH által van meghatározva. Ennyit adhat a munkaadó adómentesen. Én is ennyit kapok, ha busszal járnék akkor a bérlet 80%-át fizetnék. Az igaz, hogy a 9 Ft-tal az APEH nem igazán követi az üzemanyagárak változását

Már az is 86%, mint a vonatbérlet esetén.

Link to comment
Megosztás:

Már az is 86%, mint a vonatbérlet esetén.

Igazad lehet, mintha olvastam volna vmi hasonlót. Én most kb. 18 Ft-ból teszek meg egy km-t (csak üa. költség) Abból ugye 9-et fizetnek. Jelenleg még megér nekem 10 Ft-ot a kényelem, aztán ha tovább emelik a gázolaj árát, akkor már el fogok gondolkozni rajta :)

Link to comment
Megosztás:

Busszal nekem is jobban megérné, csak úgy kb 1 órával hamarabb kellene kelni, kimenni hóba ,esőbe, sárba a buszmegállóba, aztán vagy késik vagy nem. Amit autóval megyek kényelmesen 90-es tempóval fél óra alatt, az busszal ugye kb 1,5óra hossza mert bemegy a kisebb településekre is. Szóval napi 3 órát csesznék el csak a busszal plussz a várakozás kapkodás, én így mérlegeltem. Autóval meg akkor indulok meg ot állok meg hazafele ahol épp dolgom van. Csak nem mindegy. Bár amit a busszal megspórolnék a megállókban megfázásra meg rákölteném a gyógyszerekre. Kb ennyi az indokom kicsit OFF volt bocsi! :)

Link to comment
Megosztás:

Busszal nekem is jobban megérné, csak úgy kb 1 órával hamarabb kellene kelni, kimenni hóba ,esőbe, sárba a buszmegállóba, aztán vagy késik vagy nem. Amit autóval megyek kényelmesen 90-es tempóval fél óra alatt, az busszal ugye kb 1,5óra hossza mert bemegy a kisebb településekre is. Szóval napi 3 órát csesznék el csak a busszal plussz a várakozás kapkodás, én így mérlegeltem. Autóval meg akkor indulok meg ot állok meg hazafele ahol épp dolgom van. Csak nem mindegy. Bár amit a busszal megspórolnék a megállókban megfázásra meg rákölteném a gyógyszerekre. Kb ennyi az indokom kicsit OFF volt bocsi! :D

Hasonló cipőm van, és én is abban járok, vagy mi... :)

Link to comment
Megosztás:

A 9 Ft/km APEH által van meghatározva. Ennyit adhat a munkaadó adómentesen. Én is ennyit kapok, ha busszal járnék akkor a bérlet 80%-át fizetnék. Az igaz, hogy a 9 Ft-tal az APEH nem igazán követi az üzemanyagárak változását

Szerintem valaki tévedésben van, mert a 9 Ft/Km az csak a kopásdíj!

Nekem fizetik az üzemanyagköltséget + a kopásdíjat is!

Elszámolják Apeh normával, ami:

A gázolajüzemű gépkocsi alapnorma-átalány mértéke a beépített motor hengerűrtartalma szerint:

1501-2000 cm3-ig 6,7 liter/100 kilométer + 9 Ft/km kopásdíj.

És erről még számlát sem kell vigyek, mert ha Apeh normával számolnak (ami kevesebb, mint a valós üzemanyagár - ez inkább megéri nekik) akkor az a mérvadó, ami az Apeh oldalán van éppen fent arra a hónapra!

De nekem még így is simán jó! :D :)

1120 Ft-ból megyek én 100 km-t a DTL-el. Ők meg adnak rá 2271 Ft-ot (339Ft * 6,7 L) + 900 Ft-ot (9 Ft x 100 Km kopásdíj),

azaz 3171 FT/100 Km amit kapok! :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem valaki tévedésben van, mert a 9 Ft/Km az csak a kopásdíj!

Nekem fizetik az üzemanyagköltséget + a kopásdíjat is!

Elszámolják Apeh normával, ami:

A gázolajüzemű gépkocsi alapnorma-átalány mértéke a beépített motor hengerűrtartalma szerint:

1501-2000 cm3-ig 6,7 liter/100 kilométer + 9 Ft/km kopásdíj.

És erről még számlát sem kell vigyek, mert ha Apeh normával számolnak (ami kevesebb, mint a valós üzemanyagár - ez inkább megéri nekik) akkor az a mérvadó, ami az Apeh oldalán van éppen fent arra a hónapra!

De nekem még így is simán jó! :D :)

1120 Ft-ból megyek én 100 km-t a DTL-el. Ők meg adnak rá 2271 Ft-ot (339Ft * 6,7 L) + 900 Ft-ot (9 Ft x 100 Km kopásdíj),

azaz 3171 FT/100 Km amit kapok! :D

Jajj gyerekek:)

Ha dolgozni jártok mint alkalmazott, akkor azt a költségtérítést nem az apeh szabályozza hanem a munkatörvékönyv és az éppen aktuális kormányrendelet.

Ez jelen pillanatban 9ft/km.

Az senkit nem érdekel, hogy az üzemanyag ár ott tart, hogy egy átlagos autoval 40ft-ért lehet menni 1 km-t. Ez jó pár éve már 9ft

Ettől függetlenül a munkáltató adhat többet, de nem jellemző

Link to comment
Megosztás:

Jajj gyerekek:)

Ha dolgozni jártok mint alkalmazott, akkor azt a költségtérítést nem az apeh szabályozza hanem a munkatörvékönyv és az éppen aktuális kormányrendelet.

Ez jelen pillanatban 9ft/km.

Az senkit nem érdekel, hogy az üzemanyag ár ott tart, hogy egy átlagos autoval 40ft-ért lehet menni 1 km-t. Ez jó pár éve már 9ft

Ettől függetlenül a munkáltató adhat többet, de nem jellemző

Én is így tudom csak, nem mertem írni nehogy hülyeség legyen. Ennek is örülni kell mert ha van közvetlen busz vagy vonatjárat nem is köteles adni. Viszont az jó ha pl 1 autóval 3 munkatárs megy akkor az 3x9Ft/km-er és ezt kötelesek megadni, nem csak 1 emberre akié az autó.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem valaki tévedésben van, mert a 9 Ft/Km az csak a kopásdíj!

Nekem fizetik az üzemanyagköltséget + a kopásdíjat is!

Elszámolják Apeh normával, ami:

A gázolajüzemű gépkocsi alapnorma-átalány mértéke a beépített motor hengerűrtartalma szerint:

1501-2000 cm3-ig 6,7 liter/100 kilométer + 9 Ft/km kopásdíj.

És erről még számlát sem kell vigyek, mert ha Apeh normával számolnak (ami kevesebb, mint a valós üzemanyagár - ez inkább megéri nekik) akkor az a mérvadó, ami az Apeh oldalán van éppen fent arra a hónapra!

De nekem még így is simán jó! :D :)

1120 Ft-ból megyek én 100 km-t a DTL-el. Ők meg adnak rá 2271 Ft-ot (339Ft * 6,7 L) + 900 Ft-ot (9 Ft x 100 Km kopásdíj),

azaz 3171 FT/100 Km amit kapok! :D

1200ft mész 100km? Az igen termeli a gázolajat!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok nem tudom h jól számoltam e 190km mentem a hétvégén szombaton 120 a- t 9l vegyes város és közúti fogyasztás, aztán vasárnap mentem 70 km er- t 5l fogyasztással ugyanúgy vegyes közút és város és most az óra azt mutatja hogy 25 és negyed között félen áll a mutató bár ennek nem nagyon lehet hinni.Szóval az össz fogyasztás 190km/14l 1.6 benzines motortól szerintem jó fogyasztás. :)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok nem tudom h jól számoltam e 190km mentem a hétvégén szombaton 120 a- t 9l vegyes város és közúti fogyasztás, aztán vasárnap mentem 70 km er- t 5l fogyasztással ugyanúgy vegyes közút és város és most az óra azt mutatja hogy 25 és negyed között félen áll a mutató bár ennek nem nagyon lehet hinni.Szóval az össz fogyasztás 190km/14l 1.6 benzines motortól szerintem jó fogyasztás. :)

Igy nemigazán fogod kiszámolni a fogyid.

Telitankolni (kattanásig), napiszámláló lenulláz, menni vegyesbe, ujra telitank (kattanásig), megnézni menyit tudtál tankolni újra, megnézni menyi a km-et mentél, aztán lehet számolni.

Link to comment
Megosztás:

Igy nemigazán fogod kiszámolni a fogyid.

Telitankolni (kattanásig), napiszámláló lenulláz, menni vegyesbe, ujra telitank (kattanásig), megnézni menyit tudtál tankolni újra, megnézni menyi a km-et mentél, aztán lehet számolni.

Hát én ezt nagyon jól tudom hogy így nem de ez csak ilyen kb mert annyi pénzem nincs h teletankoljam kattanásig meg nem tudom h lehet e mert nekem hiányzik belőle az a cucc :) .Ha jóra gondolok... :D

Link to comment
Megosztás:

Hát én ezt nagyon jól tudom hogy így nem de ez csak ilyen kb mert annyi pénzem nincs h teletankoljam kattanásig meg nem tudom h lehet e mert nekem hiányzik belőle az a cucc :) .Ha jóra gondolok... :D

A cucc benne van a töltőpisztolyban. :D Az kattan, ha tele van már. :D

Link to comment
Megosztás:

Jah de én másra gondoltam ami a tank sapka alatt van 1ijen pöcök amit ha nem nyomsz be akk nem megy a tankba a cucc . :) Ezért írtam h ha jóra gondolok...

Az pont egy ilyen lezáróféleség, hogy pl ne lötyögjön ki a benya, ha nagoyn meg van tankovla, de egyébként mellette van egy kis cső még, amibe le tud folyni de az nem ajánlott, mert az a szellőzés. :D

Link to comment
Megosztás:

Hát én ezt nagyon jól tudom hogy így nem de ez csak ilyen kb mert annyi pénzem nincs h teletankoljam kattanásig meg nem tudom h lehet e mert nekem hiányzik belőle az a cucc :) .Ha jóra gondolok... :D

10l kannába a csomiba, megvárod mig kifogy a tank és megáll, beleöntöd az utszélén a kannából, számláló 0-áz, mész (közbe felveszel 5-10 lityit a kannába valahol), megint kifogy és megáll leolvasod menyit mentél, aztán számolhatsz. Bele az 5 lityit aztán nyomás az első kútra tankolni amenyi befér a pénztárcádba. :D ha netán nem érsz vissza a kuthoz akkor rá...tál. :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.