Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Autópályán mennyivel mentél? Kicsit sokallom 1.4-esnek a 8.2-t. Nekem az 1.8-as eszik 7.6-7.8 körül, mikor autópályán megyek és nem mindig a megengedett 130-cal.

Tisztán E85 volt a hajtóanyag és nem autópályáztam. A 4-es számú főút izgalmasabb, mint végig bambulni az autópályát... B)

Link to comment
Megosztás:

Természetesen profi átalakítóval van szerelve a talicska... B)

Fentebb beszúrtam egy helyet ahol láttam ilyet. 3 féle változatban is lehet kapni. De akkor a Tiéd miért eszik olyan sokat, vagy E85-tel egyébként is többet fogyaszt? Csak azért kérdezem, mert Neked van vele tapasztalatod. Én meg még nem próbáltam. Igazából van olyan év, hogy nem megyek vele még 6000-et sem. Tehát nem lenne értelme beruháznom 40-50 ezret ilyen kütyübe.

Link to comment
Megosztás:

Fentebb beszúrtam egy helyet ahol láttam ilyet. 3 féle változatban is lehet kapni. De akkor a Tiéd miért eszik olyan sokat, vagy E85-tel egyébként is többet fogyaszt? Csak azért kérdezem, mert Neked van vele tapasztalatod. Én meg még nem próbáltam. Igazából van olyan év, hogy nem megyek vele még 6000-et sem. Tehát nem lenne értelme beruháznom 40-50 ezret ilyen kötyübe.

Mivel az etanol kb 30%-kal kevesebb energiát tartalmaz, ezért kb annyival kellene a kocsinak ennie belőle...

De mivel lassabban ég, ezért hatékonyabban lehet az energiát kinyerni belőle... B)

Így kb 20% körüli a túlfogyasztás.

Nekem nem ilyen "buta" készülék van benne, hanem az E85PowerKit.

Ez a készülék sokkal jobban illeszkedik a kocsihoz, mint a többi, általam ismert készülék.

Volt valaha egy HunFlex Deluxe a kocsiban, de télen nagyon meggyűlt a bajom vele.

Azért váltottam át a másikra.

Engem nem igazán a spórolás(nálam kb 4 HUF/km) hajt, hanem az újdonság avagy a kuriózum. :D

Viszont kaptam vele plusz nyomatékot. :)

Link to comment
Megosztás:

Mivel az etanol kb 30%-kal kevesebb energiát tartalmaz, ezért kb annyival kellene a kocsinak ennie belőle...

De mivel lassabban ég, ezért hatékonyabban lehet az energiát kinyerni belőle... B)

Így kb 20% körüli a túlfogyasztás.

Nekem nem ilyen "buta" készülék van benne, hanem az E85PowerKit.

Ez a készülék sokkal jobban illeszkedik a kocsihoz, mint a többi, általam ismert készülék.

Volt valaha egy HunFlex Deluxe a kocsiban, de télen nagyon meggyűlt a bajom vele.

Azért váltottam át a másikra.

Engem nem igazán a spórolás(nálam kb 4 HUF/km) hajt, hanem az újdonság avagy a kuriózum. :D

Viszont kaptam vele plusz nyomatékot. :)

Köszönöm az ismertetést :) Ez is hasonló árban van mint amit én mutattam, de akkor az a gagyibb kivitel. De most még arra sincs + pénzem. Jön a műszaki a nyáron :(

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Meg szeretném kérdezni,hogy egy 99'évjáratú x14nz astra caravan motornak mennyi a még elfogadható olajfogyasztása 1000Km-en?Nekem a nívópálcán a max jelzéstől a minimum jelzésig csökkent....ezer km után.

Az nagyon sok, egy 16-szelepes motornak is ez kb. a maximuma. Milyen olaj van benne?

Link to comment
Megosztás:

Jelentem a fogyasztásom (az elmúlt 489 km-en 32,2 L --> ) 6,6 L/100 km. :D :)

Mindez emiatt a cső miatt. :(

elfáradt a visszavezető cső, ráadásul pont az amelyik már az utolsó, amelyik már összeszedte az előző 3ból a gázolajat.. :)

A kép fölső részén a sárga pöcökre menő cső repedt el, amin a védő rész le van fejtve...

Cseppet gázolajos lett az adagoló... legalább nem rohad! :D :D B)

Akkor vettem észre, amikor már késő volt.... a héten mentünk vele ennyit, rohangászás mindenfelé... Ki gondolta volna...

Arra lettem figyelmes, hogy van egy kis gázolajszag. ez még annyira nem is volt vészes, azt hittem az előttem lévő IFA az elkövető B) , majd beállok egy parkolóba, és megyek hátra a csomagtartóhoz, akkor látom, hogy gyanúsan az én autóm irányába mutatnak a foltok, alánézek, 1-2 csepp a földön, de még ez sem tűnt tragikusnak, először azt hittem olaj, nah mondom megszívtam, felnyitom a motorháztetőt, és a látvány letaglózott! :lol: Konkrétan állt a gázolaj az adagolón, minden csupa gázolaj volt. :D Még a jobb oldali kerékjárati ív is csupa gázolaj belül (a kerék fölött).

Hamar kibányásztam egy darab maradék csövet a csomagtartóból a szerszámosból, és kicseréltem. :)

Hétfőn irány csövet venni, és cserélem az egészet, ami veszélyes lehet... :lol:

Legalább a kis szűrőt is kitakarítottam, az is tele volt már trutyival. :) Rossz belegondolni, hogy az mind a gázolajszűrőbe került volna... havonta kitakarítom ezt a kis szűrőt, sz is csak ér valamit. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én épp ma számoltam ki és 630 km-re tankoltam 57,66 Litert. Azaz: 9,15 Litert eszik 100-on. VÁROSBAN :D Azért ez nem rossz egy 1.8-as benzinestől :D És csak injektor tisztítót szoktam alkalmanként a tankba önteni. Na meg simán benzinnel járok, nincs benne semmi extra szolgáltatás :)

Link to comment
Megosztás:

Legalább a kis szűrőt is kitakarítottam, az is tele volt már trutyival. :D Rossz belegondolni, hogy az mind a gázolajszűrőbe került volna... havonta kitakarítom ezt a kis szűrőt, sz is csak ér valamit. :)

Kb semmit. :D

Gondolj bele, a gázolajszűrő mennyivel nagyobb. Évente cserélve, sosem fog gondot okozni neki ennyi szemét. Én legalábbis évente cserélem. 1000 forintos alkatrész. :D

Ez a bigyó több bajt tud okozni mint jót. Pl ha valaki nem figyel rá, el tömődik, vagy egyel több csatlakozás, ujabb hibalehetőség. Tök felesleges. B)

Link to comment
Megosztás:

Kb semmit. B)

Gondolj bele, a gázolajszűrő mennyivel nagyobb. Évente cserélve, sosem fog gondot okozni neki ennyi szemét. Én legalábbis évente cserélem. 1000 forintos alkatrész. :D

Ez a bigyó több bajt tud okozni mint jót. Pl ha valaki nem figyel rá, el tömődik, vagy egyel több csatlakozás, ujabb hibalehetőség. Tök felesleges. :)

Nekem megnyugtatja a lelkem... :D

Úgyis bütykölgetem mindíg, ez nekem nem okoz + gondot. :D Legalább ennyivel is kevesebb megy a szűrőbe. :D

Link to comment
Megosztás:

Most, az ünnep alatt mentem 2300 km-t. Ebből 1840-et gázzal, 460-at benzinnel. Gázból tankoltam 53, 44, 53, 21, benzinből meg egyszer 50 litert. Gázból ~10, benzinből meg ~14 liter van még az autóban. Így gázból 8,75, benzinből 7,8 az átlag.

Majdnem végig autópálya (Hajdúböszörmény-Budapest-Kirchdorf am Inn-Kirchdorf (Skyline Park)-Kirchdorf am Inn-Budapest-Hajdúböszörmény). Németben tudtunk ugyan gázt tankolni, de kellett hozzá átalakító, ami szerencsére volt a kúton. Münchennél egy kicsi ökörködés 190-el, de a sebességkorlátokat "betartottuk" (pályán 130-140, Bécsnél 80-90, stb.). 4 személy (kb. 350 kg.) + csomagok.

Link to comment
Megosztás:

Ha hozzácsapom a klub-kártyát akkor már több mint 500, az meg már tankolásonként egy doboz cigi. :) :D

Nem is erről van szó, csak mekkora baromság, hogy áremelés előtt tömegk vannak a kútnál, aztán nyernek pár száz forintot, elmegy 3 órájuk, télen meg alapjáratoznak hogy ne fázzanak... :D

Link to comment
Megosztás:

Nem is erről van szó, csak mekkora baromság, hogy áremelés előtt tömegk vannak a kútnál, aztán nyernek pár száz forintot, elmegy 3 órájuk, télen meg alapjáratoznak hogy ne fázzanak... :D

Meg néha mennek 10km-ert mert ott olcsóbb 5Ft-al aztán tankolnak 2ezerért! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.