Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Tudom,hogy csak tájékoztató jellegű,de akkor is ugy vettem észre mintha többet enne mostanság!

Majd ebben a hónapban lesz egy 250Km-es utam és majd akkor meg akarom mérni a fogyasztást!

Ezt hogy érted,hogy telitankolom elmegyek 400km-t ujra telitankolom és mit osztok el 4-el?És akkor megkapom a fogyit?

400km-ert elosztod 4-el akkor jön ki hogy mennyit eszik 100km-eren.

Nahh de akkor ahogy én számolom, hátha egyszerűbb!

Telitank, számláló nullázás, kifogy majdnem, telitank. Pl nekem (gázból)

L/KmX100

32/420X100= 7,6 (Gázból) :)

Link to comment
Megosztás:

Tudom,hogy csak tájékoztató jellegű,de akkor is ugy vettem észre mintha többet enne mostanság!

Majd ebben a hónapban lesz egy 250Km-es utam és majd akkor meg akarom mérni a fogyasztást!

Ezt hogy érted,hogy telitankolom elmegyek 400km-t ujra telitankolom és mit osztok el 4-el?És akkor megkapom a fogyit?

Amennyit rá tudsz tankolni 400km után azt osztod el 4-el,annyi a fogyasztás
Link to comment
Megosztás:

Ezt a számolást ismertem én!Így szoktam én is számolni!De ezt a 400Km-es számolást nem ismertem! :)

Lehet 300, vagy 500 is:) Tökmindegy:)

Vagy mehetsz akár 639 km-is telitankolás után. Akkor ujra tele, és a beletankolt litert elosztod 6.39 el.

Link to comment
Megosztás:

Mivel jársz? T34-essel?

Ennyit még az enyém is röhögve elmegy.

A kisebb köbcentis motor nem egyenlő azzal, hogy kevesebbet is fogyaszthat.

Hát ugye nem vagyok teljesen biztos benne hogy 100% -os a gép ugye most a szonda carakodik. Meg ahogy Day mondja 1 tonnás bódé, pakolva 4 személlyel volt használva hónapokat haza is akartam érni nyomtam neki 130-140-el nem is állt meg 8Liter alatt. 4.-ben 140-nél pölö már 5000-et forog. És emelkedőn nem megy fel 5.-ben. De hiába jártam papisan akkor sem ment 7-liter alá.

Link to comment
Megosztás:

Hát ugye nem vagyok teljesen biztos benne hogy 100% -os a gép ugye most a szonda carakodik. Meg ahogy Day mondja 1 tonnás bódé, pakolva 4 személlyel volt használva hónapokat haza is akartam érni nyomtam neki 130-140-el nem is állt meg 8Liter alatt. 4.-ben 140-nél pölö már 5000-et forog. És emelkedőn nem megy fel 5.-ben. De hiába jártam papisan akkor sem ment 7-liter alá.

Csak azé' kérdtem, mert nekem is volt 60 lovasom 9 évig, és én aztán kinyomtam a szömit is! Pl: Dunkerque (Fr) - Budapest 1580 km pont 16 óra alatt... (Gyakorlatilag végig padlógáz) És még ilyen tempóban sem evett többet 7,4-nél.

De az átlagom 6,2 - 6,3 volt csak.

Link to comment
Megosztás:

Csak azé' kérdtem, mert nekem is volt 60 lovasom 9 évig, és én aztán kinyomtam a szömit is! Pl: Dunkerque (Fr) - Budapest 1580 km pont 16 óra alatt... (Gyakorlatilag végig padlógáz) És még ilyen tempóban sem evett többet 7,4-nél.

De az átlagom 6,2 - 6,3 volt csak.

Akkor nekem valami nem klapol mert egyszer volt 6.3 mint az angol-magyar, azóta csak több.

Link to comment
Megosztás:

Ez még jó érték is lehet attól függően, hogy mekkora kerékkel, milyen guminyomással, mekkora súllyal, tetőcsomagtartóval vagy nélküle döngetsz.

A C16NZ-hez nem hasonlítható! Az egy vérszegény szúnyog a C20NE-hez képest.

Üressen mentem vele gumi nyomás az 2.2 és 195/50 r15 ami ugye kerületre MMre pontosan ugyan akkora mint a gyári 175/70-13 tetőcsomagtartom nincs csak a két gyári sin. illetve tudom ez már kicsit inkább motor, de kivolt olyan bátor aki lepadloztamár?!:D nekem 205 (4500as fordulat) és ott vége lehet ha még lettvolna egyenes kicsit mentvolna de úgy érzésre nem akart többet meni. ezt kicsit kevésnek tartom. jo tudom nem egy ferrari meg öreg meg minden...Meg elég nehezen indul a kocsi, köszörülnöm kell kb 10-15mp-t mire elindul és utána elégé benzinszag van,valami sziatóra gyanakszom?!?! az lehetséges? hidegindítóvalsem indul, elösször arra gondoltam elejti a benzin nyomást és felkell pumpálnia. és kompreszio tökéletes 10,5 a 3as hengert kivéve ott csak 10,2 és olajatsem eszik, most mentem vele 2900km-t szinte végig pályán és alig fogyott valami.

Link to comment
Megosztás:

Üressen mentem vele gumi nyomás az 2.2 és 195/50 r15 ami ugye kerületre MMre pontosan ugyan akkora mint a gyári 175/70-13 tetőcsomagtartom nincs csak a két gyári sin. illetve tudom ez már kicsit inkább motor, de kivolt olyan bátor aki lepadloztamár?! :D nekem 205 (4500as fordulat) és ott vége lehet ha még lettvolna egyenes kicsit mentvolna de úgy érzésre nem akart többet meni. ezt kicsit kevésnek tartom. jo tudom nem egy ferrari meg öreg meg minden...Meg elég nehezen indul a kocsi, köszörülnöm kell kb 10-15mp-t mire elindul és utána elégé benzinszag van,valami sziatóra gyanakszom?!?! az lehetséges? hidegindítóvalsem indul, elösször arra gondoltam elejti a benzin nyomást és felkell pumpálnia. és kompreszio tökéletes 10,5 a 3as hengert kivéve ott csak 10,2 és olajatsem eszik, most mentem vele 2900km-t szinte végig pályán és alig fogyott valami.

Ha benzinszag van inditózás után, akkor tuti a gyújtással van valami gond. Mert köszörűlés közben a kipuffogón keresztül kiköhögi a benzint és annak érzik a szaga. Elereszteni nem tudja a nyomást, mert az NZ-kben tudtommal nincs nyomástartó szelep. Ezért van az, hogy gyújtás ráadásra pár másodpercig járatja az üa.pumpát. De a benzinszag jelzi is, hogy nafta van, csak valamiért nem gyújtja meg a keveréket... ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha benzinszag van inditózás után, akkor tuti a gyújtással van valami gond. Mert köszörűlés közben a kipuffogón keresztül kiköhögi a benzint és annak érzik a szaga. Elereszteni nem tudja a nyomást, mert az NZ-kben tudtommal nincs nyomástartó szelep. Ezért van az, hogy gyújtás ráadásra pár másodpercig járatja az üa.pumpát. De a benzinszag jelzi is, hogy nafta van, csak valamiért nem gyújtja meg a keveréket... ;)

Szikra is van egyből azt megnéztem már, mert még ez lettvolna az ötletem :D lehúzom a trafo kábelt az elosztorol és egyböl szikrázik. amugy nem NZ hanem NE és új gyertyák is vannak :D meg amikor így köszörülés után beindítom elég bután jár egy pár mp-t igazából nem idegesítene ha nem kéne naponta 20x-30x beindítani a kocsit...

Link to comment
Megosztás:

Szikra is van egyből azt megnéztem már, mert még ez lettvolna az ötletem :D lehúzom a trafo kábelt az elosztorol és egyböl szikrázik. amugy nem NZ hanem NE és új gyertyák is vannak :D meg amikor így köszörülés után beindítom elég bután jár egy pár mp-t igazából nem idegesítene ha nem kéne naponta 20x-30x beindítani a kocsit...

Nem tudom, hogy a C20NE-nél hogy van, de gyújtás ráadása után pár mp-el, ha nem indítózol, nem hallasz egy relé kattanást? Ha igen, azt meg kéne várni, és csak az után indítózni.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, hogy a C20NE-nél hogy van, de gyújtás ráadása után pár mp-el, ha nem indítózol, nem hallasz egy relé kattanást? Ha igen, azt meg kéne várni, és csak az után indítózni.

Vártam, nem hallok relé hangot pedig sasoltam :D az ecunál is meg a bizti táblánál is. ugyan úgy indul ha várok vele akkor is :) nem hiszem hogy sok köze van hozzá, de elötte c14se volt benne ami elfingott és utána kapta ezt a c20ne-t már lemerült egyszer az aksim is szóval elég bosszantó. amugy porlaszto csucs nem csöpöghet be?! minden ötletre vevő vagyok :D

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek!

Nemrég olvastam a népítéleten, hogy valaki egy C14SE-n leszedte a porlasztócsúcsokat, ultrahangos módszerrel megtisztotta(más csak brigéciolba áztatta egy ideig, ami szintén jó), és utána normalizálódott a fogyasztás, valamint megszűnt a kis fordulatnál történő rángatás, illetve fulladozás! Nekem is ugyanez a motorom van (a régi E Kadettom F13-as váltójával, ami jóval hosszabb), ami vegyes fogyasztása 8l +-5deci. A rángatás szintén jelen van. Nemrég cseréltem lambdaszondát.

Valaki csinálta ugyanezt a módszert és mik a tapasztalatai?

Link to comment
Megosztás:

Szikra is van egyből azt megnéztem már, mert még ez lettvolna az ötletem :D lehúzom a trafo kábelt az elosztorol és egyböl szikrázik. amugy nem NZ hanem NE és új gyertyák is vannak :D meg amikor így köszörülés után beindítom elég bután jár egy pár mp-t igazából nem idegesítene ha nem kéne naponta 20x-30x beindítani a kocsit...

Ha a gyertyáról lehúzod a kábel úgy is szikrázik egyből?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.