Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Nos,mai eredményem:Üzemmeleg motornál leállítva azt,széthúztam a vezetéket,és 9 km-ren keresztül 90-nel hazáig jöttem.Eredmény:hiba jelzés nincs,viszont jobban reagál a kocsi gázadásra,és alapjáratra is azonnal visszamegy,ami eddig tartott kb 3-4 másodpercig. :confused:

Nos,nem tudom,hogy mi történt,de az eredményem a következő:8 liter benzin 126 km-re.Ez 100km-re számolva 6,3 liter méghozzá vegyes fogyasztással.Hozzá sem lett még nyúlva semmihez sem,úgyhogy nem tudom,hogy mi történhetett ...

Link to comment
Megosztás:

Nos,nem tudom,hogy mi történt,de az eredményem a következő:8 liter benzin 126 km-re.Ez 100km-re számolva 6,3 liter méghozzá vegyes fogyasztással.Hozzá sem lett még nyúlva semmihez sem,úgyhogy nem tudom,hogy mi történhetett ...

Megijedt a szerelőtől és inkább jól viselkedik! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nos,mai eredményem:Üzemmeleg motornál leállítva azt,széthúztam a vezetéket,és 9 km-ren keresztül 90-nel hazáig jöttem.Eredmény:hiba jelzés nincs,viszont jobban reagál a kocsi gázadásra,és alapjáratra is azonnal visszamegy,ami eddig tartott kb 3-4 másodpercig. :confused:

A szondának a vezetékét húztad szét??

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Tegnap tankoltam. 168Km-re tankoltam 13.4L-t. 7.9 literes fogyasztás.Csak város.

Nem sok kicsit ez a fogyasztás szerintetek?

Csak város...annyira nem...én most pályáztam egy nagyot, nem mértem fogyit, de meglepően kevés fogyott "szemre" csak a mutatót nézve, meg merem kockáztatni hogy talán elértem a 6 literes álomhatárt...tuti valami gond van a kocsival.. :D Nagy átlagban 120-al mentem, de volt egy "eldurrant az agyam" padlózás olyan 100kilóméteren keresztül 140-felett amíg bírta.

Link to comment
Megosztás:

Csak város...annyira nem...én most pályáztam egy nagyot, nem mértem fogyit, de meglepően kevés fogyott "szemre" csak a mutatót nézve, meg merem kockáztatni hogy talán elértem a 6 literes álomhatárt...tuti valami gond van a kocsival.. :D Nagy átlagban 120-al mentem, de volt egy "eldurrant az agyam" padlózás olyan 100kilóméteren keresztül 140-felett amíg bírta.

Tud ha akar a kocsi. :D

Mondjuk ahhoz képest,hogy csillag garázsban áll és rövid távokat megyek vele ahhoz képest lehet nem sok.Meg ugye itt vannak a hidegebb idők is.Hol szoktál tankolni?

Link to comment
Megosztás:

Csak város...annyira nem...én most pályáztam egy nagyot, nem mértem fogyit, de meglepően kevés fogyott "szemre" csak a mutatót nézve, meg merem kockáztatni hogy talán elértem a 6 literes álomhatárt...tuti valami gond van a kocsival.. :D Nagy átlagban 120-al mentem, de volt egy "eldurrant az agyam" padlózás olyan 100kilóméteren keresztül 140-felett amíg bírta.

6l fogyi 140 felett ugye ezt Te sem hiszed el? <_<
Link to comment
Megosztás:

Akkor jó.Tied is azért eszik ennyit mert már hüvösebb az idő gondolom.

Nyáron azért kevesebbet eszik gondolom.

Attól függ mennyi a városi út,hosszún 90-100km/h 6-6.5l között ennél kevesebb sose volt

De ennél kevesebbet még 1 autómból se tudtam kihozni(1.4 1.6) pedig nem hajtok

Link to comment
Megosztás:

Ma tettünk a nejemmel egy kis "szépidős, nyugdíjas" kört 160 dimbes - dombos kilométeren át Etyek - Alcsútdoboz - Bajót - Esztergom és vissza (másfelé) útvonalon, és nem akartam hinni a szememnek!

BC szerint (ami nálam nagyon megbízhatóan hozza a papíron számolt értékeket) 6,4 literes átlagfogyi jött ki!

Link to comment
Megosztás:

Összeadásból kijött végeredmény: 762km --> 67liter shell euro 95. Ez 8,79l/100km

A megtett kilométer 70%-a 2-3kilóméteres rövidtáv és város.

Volt nemrég egy kis problémám !!!úgyhiszem!!! a lambda szondámmal, de aztán kis pörgetés után eltűnt. Ez így reális ebben az időben ilyen feltételekkel nem?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.