Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Óra szerint mentem már 180-al is hátszélben, egyedül, lejtőn, de úgy rémlik a c14nz vége sedánnál-ötajtósnál 163, a caravané meg valami 155. Úgye gyári adatról beszélünk....GPS-el eddíg a max 148-volt sík úton 2 személlyel.

Végül is akkor sacc/kb hozza amit kell

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Most volt időm megnézni és nekem sajnos nem csinál iylet a hibakeresési modban. Csak áll egyhelyben. Ha hozzáérek a tengelyhez akkor bizereg és látszik hogy tekerné hol erre hol arra de semmi. pedig kitakaritottam. Akkor ez egy hiba ezt cserélem mindenképp, de ettől független a fogyasztásom még mindig rengeteg, Pedig már cseréltem termosztátot , ami rossz volt azután motorhőmérséklet jeladót(ezt csak 1.4es motorbol tudtam szerezni(nemtudom ez probléma-e?)) ÉS még mindig rengeteg a fogyaszátsom. További ötletek? (lamdaszonda?) Mi okozhat iylen kritikusan nagy fogyasztást?

üdv

Link to comment
Megosztás:

Műszaki vizsga miatt hidrogén nélkül, vékonyabb téli gumin, a novemberi fogyasztásom 7,50 l/100 km volt. [73,03 liter / 968 km]

Ebben volt némi utánfutó vontatás is.

Benzin ktsg 28.463,

karbantartási ktsg 21.170

Ma sikerült 390 forintos benzint tankolnom az érdi Castrol kútnál. Úgy tűnik műsoron kívüli "reklám ár", mert tegnap még 396-ért locsolták...

Link to comment
Megosztás:

4 személlyel, 130-140-nel, egyhuzamban horvátország és vissza: 4,9. Nos? :)

Nos, ez irreális. Egy mai ultratakarékos dízelmotor is többet fogyaszt ennél.

Katalógusadatok az Astra használatiból Caravan X16SZR-re:

90-nél 5,3 l/100km

120-nál 7,0 l/100km

Sajnos a 4,9 literes adatodat nem tudom elhinni, főleg a fent ismertetett körülmények tudatában. Ez egyszerűen lehetetlen.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Amióta nem írtam a következők történtek. Kicseréltem a motorhőmérséklet jeladót,a termoszáttot (azóta van üzemi hőmérsékletem) a lambdaszondát (azóta egyenletesebben jár a motor, mert nem is a saját lambdaszondája volt benne), új gyertyák, gyujtókábelek.most cserélem ki a szelepfedéltömítést, és sajnos még mindig 13-145 liter a fogyasztásom lakotterületen kivül és belöl is. Hibakódot nem jelez az autó. Ötletek szeretnék tőletek. Mit nézzek meg? Jah a régi gyertyák egyformán kormosak voltak. Ezek szerint sokat kap vagy nem?

üdv

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Amióta nem írtam a következők történtek. Kicseréltem a motorhőmérséklet jeladót,a termoszáttot (azóta van üzemi hőmérsékletem) a lambdaszondát (azóta egyenletesebben jár a motor, mert nem is a saját lambdaszondája volt benne), új gyertyák, gyujtókábelek.most cserélem ki a szelepfedéltömítést, és sajnos még mindig 13-145 liter a fogyasztásom lakotterületen kivül és belöl is. Hibakódot nem jelez az autó. Ötletek szeretnék tőletek. Mit nézzek meg? Jah a régi gyertyák egyformán kormosak voltak. Ezek szerint sokat kap vagy nem?

üdv

A kormos gyertya oka többféle is lehet. Pl: nem oda illő gyertya, sok benzin, vagy kopott motor miatt többlet olajfogyasztás.

Bár ettől még a 14 literes fogyasztás akkor is sok, főleg, hogy nincs hatása a városi / országúti menetnek rá.

Hogyan méred a fogyasztást?

Link to comment
Megosztás:

Ha nagy a fogyasztásod,akár ilyen időben,vagy nyáron,és a lambda szonda kimérve jó,hőfokjeladó új,benzinszűrű új,gyertyák új,gyertyakábel új,elosztó fedél új, rotor új,alapjárati motor tisztítva,map szenzor bontottan cserélve,szivattyú tiszta,városon belűl 50-nel 5-be akkor mitől lehet nagy fogyasztás?

astra f 93-as 1,6 c16nz

Link to comment
Megosztás:

Ha nagy a fogyasztásod,akár ilyen időben,vagy nyáron,és a lambda szonda kimérve jó,hőfokjeladó új,benzinszűrű új,alapjárati motor tisztítva,map szenzor bontottan cserélve,szivattyú tiszta,városon belűl 50-nel 5-be akkor mitől lehet nagy fogyasztás?

astra f 93-as 1,6 c16nz

Pl az "50-nel 5.-be"-től is lehet. :D Nem az alacsony fordulatszám határozza meg a fogyasztást, hanem hogy erőlködik-e a motor vagy nem. :) Ha erőlködik, akkor ugye taposod neki, emiatt több a befecskendezés.

Amúgy definiáld a nagy fogyasztást azért. :) Váltótól is függ a fogyasztás, illetve a vezetési stílustól is erősen.

Link to comment
Megosztás:

Ha nagy a fogyasztásod,akár ilyen időben,vagy nyáron,és a lambda szonda kimérve jó,hőfokjeladó új,benzinszűrű új,gyertyák új,gyertyakábel új,elosztó fedél új, rotor új,alapjárati motor tisztítva,map szenzor bontottan cserélve,szivattyú tiszta,városon belűl 50-nel 5-be akkor mitől lehet nagy fogyasztás?

astra f 93-as 1,6 c16nz

Attól!

Tudok én produkálni 50-nél 5.-ben akár 3,2 literes, vagy akár 13 literes pillanatnyi fogyasztást is!

De ha mindig dögleszteném a motort, akkor biztos nem kapnék olyan fogyasztási értékeket, mint ami az aláírásomban van.

Link to comment
Megosztás:

Jupiii! :)

Szar ezer ev utan elosszor tudtam ketszer telitankolni az autot egymas utan. Vegre tudtam fogyasztast szamolni :)

544Km 45L ~8,2L/100km Vegyes hasznalatban. (bc szerint 9,4)

De erzem, a kovetkezo jobb lesz...

Mer' sokat melegíted, hogy boldogítsd a szomszédokat, azt' nem megy bele a km. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.