Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

3000 + belépők mint motorkopás. Nálunk így szokás haveri társaságba. Ha meg sokalják akkor legközelebb az ő autójukkal menj! :)

A belépő SZÉP-kártyáról menne, de kopás helyett inkább egy nagy, dupla sajtos pizza Coca Colával. :D

Link to comment
Megosztás:

Mi tervezzük, hogy elmegyünk Visegrádra. Kecskemétről indulnánk, és innen egy jó 260 km oda-vissza. Ez egy jó 10.000 - 12.000 Ft-ra fekszik sacc/kb. Most, ha megyünk 4-en akkor szerintem, ha fejenként elkérem a 3.000 Ft-ot az korrekt. De szerintem nyugdtan kérhetnék 3.500 Ft-os is szerintem, ha most Danit nézem 2.600 Ft/100 km. Ezt mondjuk azért kicsit sokallom. Annak idején mi párommal mi Balatont jártuk meg oda-vissza, 467 km volt mikor itthon visszaálltam a kútra aztán 10.000 Forintnyi benzin ment vissza. Ebben mondjuk nem volt a kopás, ami kb. 3.000 - 4.000 Ft-ot nyomott volna még. De ugye azóta a benzin ára is változik! De szerintem a 3.000 Ft reális nem?

Sok a duma! :D

Tudod-e, hogy mennyi a kocsid 1 km-re jutó költsége? Ha nem, akkor minden csak saccperkábé...

Csak összehasonlításul, az én 21 éves caravánomnak 2012-ben 1 km-e nekem 54,83 forintba került. (12037 km mellett).

Ezt már lehet osztani szorozni...

Link to comment
Megosztás:

kicsit meg vok szeppenve, mióta beleraktam a BC-t most mentem vele igazán (kb 30km)

még nincs átállítva gallonba mér, de a impulzus száma jó

ilyeneket ír:

alapjáraton 24,5gal/h ami ugye 92l/h, ami 1,55l/min.......mival?

átlag fogyira(erre a 30kmre): 2m/gall mondjuk ezt most hogy utána számoltam ez kb 8,5l/100km ez még ok

lehet hogy kár volt belerakni :omg: most állandóan azt bambulom hogy mennyit eszik és nem az utat :icon7:

ez az alapjárati fogyasztás ez ennyi oszt kész?

Link to comment
Megosztás:

kicsit meg vok szeppenve, mióta beleraktam a BC-t most mentem vele igazán (kb 30km)

még nincs átállítva gallonba mér, de a impulzus száma jó

ilyeneket ír:

alapjáraton 24,5gal/h ami ugye 92l/h, ami 1,55l/min.......mival?

átlag fogyira(erre a 30kmre): 2m/gall mondjuk ezt most hogy utána számoltam ez kb 8,5l/100km ez még ok

lehet hogy kár volt belerakni :omg: most állandóan azt bambulom hogy mennyit eszik és nem az utat :icon7:

ez az alapjárati fogyasztás ez ennyi oszt kész?

Hidd el ez 2hétig érdekes lesz aztán nem foglalkozol majd vele! :)

Link to comment
Megosztás:

kicsit meg vok szeppenve, mióta beleraktam a BC-t most mentem vele igazán (kb 30km)

még nincs átállítva gallonba mér, de a impulzus száma jó

ilyeneket ír:

alapjáraton 24,5gal/h ami ugye 92l/h, ami 1,55l/min.......mival?

átlag fogyira(erre a 30kmre): 2m/gall mondjuk ezt most hogy utána számoltam ez kb 8,5l/100km ez még ok

lehet hogy kár volt belerakni :omg: most állandóan azt bambulom hogy mennyit eszik és nem az utat :icon7:

ez az alapjárati fogyasztás ez ennyi oszt kész?

Én hetedik éve nézem állandóan a pillanatnyi fogyasztást... :omg:

Az alapjáratim 1,3 l/h

Link to comment
Megosztás:

Én hetedik éve nézem állandóan a pillanatnyi fogyasztást... :omg:

Az alapjáratim 1,3 l/h

ako szar van a bablevesben....mondjuk persze átprogramozás után lesz literben

de hát sztem ez így csak tiszta mértékegységváltás, holnap megnézem, megesküsznék rá hogy 24,5gal/h írt

mondjuk, most hogy gondolkodom hiszen nem ehhez a motorhoz van beállítva a BC.......lüke

Link to comment
Megosztás:

Hali! Tegnap mértem fogysztást 1.6 16v autó felujitott motorral (benzin) 5.3 l /100km ebben van város közút meg falu városban laza 50 kint közuton 90 -100 .Szerintetek ez jó?(felujitás óta 10 ezer km tettem bele )

Teljesen jó. Aláírásomban megfigyelheted, hogy miképp alakultak a fogyasztások és a felújítás utániak. :)

Link to comment
Megosztás:

kicsit meg vok szeppenve, mióta beleraktam a BC-t most mentem vele igazán (kb 30km)

még nincs átállítva gallonba mér, de a impulzus száma jó

ilyeneket ír:

alapjáraton 24,5gal/h ami ugye 92l/h, ami 1,55l/min.......mival?

átlag fogyira(erre a 30kmre): 2m/gall mondjuk ezt most hogy utána számoltam ez kb 8,5l/100km ez még ok

lehet hogy kár volt belerakni :omg: most állandóan azt bambulom hogy mennyit eszik és nem az utat :icon7:

ez az alapjárati fogyasztás ez ennyi oszt kész?

Addig semmi ertleme nezni a BC-t mig nem allitod a sajat motorkododhoz!!!

Max amit nezhetsz mivel jo az impulzus az az atlak sebesseg... Annak nincs koze az ecuhoz.

Link to comment
Megosztás:

Teljesen jó. Aláírásomban megfigyelheted, hogy miképp alakultak a fogyasztások és a felújítás utániak. :)

A multkormár probáltam mérni fogyasztást de óra szerint.. kijött 25 liter ugy hogy munkábajárok vele 5 személlyel 1hét alatt 1 tank benzin napi 15 km er oda vissza nekem kicsit gyanus h akm óra 20 litert csal?

Link to comment
Megosztás:

A multkormár probáltam mérni fogyasztást de óra szerint.. kijött 25 liter ugy hogy munkábajárok vele 5 személlyel 1hét alatt 1 tank benzin napi 15 km er oda vissza nekem kicsit gyanus h akm óra 20 litert csal?

Mert rosszul csinalod.

Tankold tele, nullazd az orat.

Menj vele amennyit tudsz..

Aztan mikor mar keves van benne, tankold ujra tele.

Akkor latszik, hogy hany literbol tetted meg az utat.

Amugy ebbol a leirasbol ez uber fogyasztas...

En napi 70et autozok, es masfel hetig huzom egy tankbol...

Link to comment
Megosztás:

Mert rosszul csinalod.

Tankold tele, nullazd az orat.

Menj vele amennyit tudsz..

Aztan mikor mar keves van benne, tankold ujra tele.

Akkor latszik, hogy hany literbol tetted meg az utat.

Amugy ebbol a leirasbol ez uber fogyasztas...

En napi 70et autozok, es masfel hetig huzom egy tankbol...

Tegnap ugy csináltam a mérést tele aztán mentem 100 km és kijöt 5.3 még eddig nemmertem lefogyasztani ugy h világítson a kanna igazábol nemistudomhogy ha pirosba ér a mutato mennyit lehet elvileg elmenni vele

Link to comment
Megosztás:

Tegnap ugy csináltam a mérést tele aztán mentem 100 km és kijöt 5.3 még eddig nemmertem lefogyasztani ugy h világítson a kanna igazábol nemistudomhogy ha pirosba ér a mutato mennyit lehet elvileg elmenni vele

Hivatalosan ha kivillan a szegénységjelző, akkor még 100km-re elegendő üzemanyag van. Illetve 8-10 liter.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.