Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Attól hogy a corsáddal nem teljesíthető ez, attól még lehetséges! :lol:

Nekem az eddigi legkisebb fogyasztásom 3,9 L/100 Km volt! Igaz nyugis tempóban, 2 személlyel, de sok-sok csomaggal, városokon keresztül és hegyek közt, meg 60 km autópályán, max sebességem 110 volt! :D

Simán lehetséges a 3,5 is, főleg ha jó a moci! :P

Nekem a nagyátlagom simán 5 L és nem vagyok egy éppen papás stílusban vezető egyén. :lol: :D ;)

Kicsit olvasgass vissza (mondjuk pár száz oldalt) és akkor lesz egy kis fogalmad a fogyasztás topik lényegéről! :D

Na persze. :D

Érdekes, nekem sosem volt még 5.5 alatt.

Pedig hibátlan a motor. De én normálisan haladok. Ha arra utaznék hogy mindenképpen nyomjam le 4.5 re, forgalmi akadály lennék. Aki 3.5 el elmegy 100 km-t, először is szerintem valamit nagyon benézett, másodszor a lassú haladásával még veszélyt is okozhat. Egyszerűen fájdalmas lehet mellette ülni.

De mindegy. Dízel sem tud ilyet produkálni, főleg nem ezek a több száz ezret futott motorok. Az 1.6 Ecotecről pedig annyit, hogy nekem is volt. Hibátlan, 120 ezer volt benne. De sosem ment le 7 alá. Igaz nem is az volt a célom. De hosszu uton sem, amikor több száz km. autópálya menet volt.

Lehet kis számokat ideirni, de minek? Én is irhatnám hogy 4.5-4.8 a fogyim, el is hinné mindenki. De nem teszem, mert stabilan 5.8 at fogyaszt. Én ezzel meg vagyok elégedve, mert elég rugalmasan autózok, nem nagypapásan. És nem egy évben egyszer fordul elő velem, hogy egy menetben 100 km.-t teszek meg. Május végén volt olajcserém, ma ujra, és 11 ezer ment bele azóta.

Link to comment
Megosztás:

Azért mert az alapjáraton pöfögő mocinak van fogyasztása, motorfék üzemben viszont nincs((1500-as fordulat felett), ergó lejtőn sem üresben gurulva lehet spórolni.

Leejtőn ki gurul üresbe? Az elég nagy bal###### lehet ugyanis még a tanulóvezetőknek is úgy tanítják, hogy sebességbe kell hagyni. Sőt sokkal biztonságosabb ha sebességbe van mint üresbe. Nem tud jobban meglódulni a kocsi kíméled a féket meg veszély esetén még tudsz a gázra is lépni ezzel elkerülni bármit. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Leejtőn ki gurul üresbe? Az elég nagy bal###### lehet ugyanis még a tanulóvezetőknek is úgy tanítják, hogy sebességbe kell hagyni. Sőt sokkal biztonságosabb ha sebességbe van mint üresbe. Nem tud jobban meglódulni a kocsi kíméled a féket meg veszély esetén még tudsz a gázra is lépni ezzel elkerülni bármit. :lol:

Többen csinálják mint gondolnád.

Link to comment
Megosztás:

Többen csinálják mint gondolnád.

Ezeket a hülyeségeket nem tudom honnan tanulják meg hol tanítják. Nem is csodálkozok rajta, hogy sokan csinálják mert rengeteg bal###### van az utakon. Én olyat is hallottam, hogy leállítja a motort és úgy gurul üresbe ez még nagyobb baromság mert a fékrásegítő se működik :lol:

Link to comment
Megosztás:

És miért nem? :lol:

Hogy lenne kevesebb?? :D

Ha üresben van, akkor alapjáraton fogyaszt a motor. Ha motorfékezel nem fogyaszt szinte semmit. :lol:

Elég szomorú, hogy 5,8 a fogyid, meg kéne nézesd az adagolód. :D Nekem akkor ment 5. körülire, amikor rossz volt a termosztátom, télen, 5 személlyel. :D

Éjszaka mentem kb 500 km-t, 110 volt a max, az igaz, és 2en voltunk, az is igaz, meg cucc, de még én is meglepődtem a rekordfogyasztásomon ;) 3,9 lett. visszafelé ugyanaz az út nappal forgalomban ugyanolyan tempóval, nem jobban rohanva 4,8 lett. :D Én sem keveset megyek az autóval, hidd el tudom mit mondok, és nem csak ideírom, hanem ez így is van! :D

Ezeket a hülyeségeket nem tudom honnan tanulják meg hol tanítják. Nem is csodálkozok rajta, hogy sokan csinálják mert rengeteg bal###### van az utakon. Én olyat is hallottam, hogy leállítja a motort és úgy gurul üresbe ez még nagyobb baromság mert a fékrásegítő se működik :D

Ebben teljesen egyetértek!! :D

Ettől már csak a kuplungon állást utálom jobban! :P

Azért mert az alapjáraton pöfögő mocinak van fogyasztása, motorfék üzemben viszont nincs((1500-as fordulat felett), ergó lejtőn sem üresben gurulva lehet spórolni.

emiatt lehet spórolni a hegyekben. Odafelé (felfelé) kicsi +, de lefelé öröm-bódottá. :D

Link to comment
Megosztás:

Ebben teljesen egyetértek!! :D

Ettől már csak a kuplungon állást utálom jobban! :lol:

emiatt lehet spórolni a hegyekben. Odafelé (felfelé) kicsi +, de lefelé öröm-bódottá. :lol:

Azt én is utálom ha valaki a kuplungon áll de még rengeteg ilyen amatőr ember van bár én sík úton ha látom mondjuk, hogy 500 méterre piros a lámpa kivágom üresbe és gurulok és próbálok úgy trükközni, hogy ne kelljen megállni mert akkor fogyaszt sokat inkább a kocsi ha megállsz elindulsz. Nem fogok minden egyes lámpánál motor fékezgetni mindig lusta vagyok erre. Még mindig jobb mintha álló kuplungon gurulnék el a lámpáig. Mondjuk sose érdekelt a fogyasztás ez van ha ezen stresszel az ember se lesz jobb. Amíg nem 15L addig nem is érdekel. :D Azt az elvet vallom, hogy inkább rúgom neki és többet egyen legalább élvezem nem fogok megvonni magamtól minden élvezetet. Ez az állandó spórolás már rohadt unalmas. Nemsokára eljutunk oda, hogy mi fogunk fizetni a főnöknek nem ő nekünk.

Link to comment
Megosztás:

.... Mondjuk sose érdekelt a fogyasztás ez van ha ezen stresszel az ember se lesz jobb. Amíg nem 15L addig nem is érdekel. :D Azt az elvet vallom, hogy inkább rúgom neki és többet egyen legalább élvezem nem fogok megvonni magamtól minden élvezetet. Ez az állandó spórolás már rohadt unalmas. Nemsokára eljutunk oda, hogy mi fogunk fizetni a főnöknek nem ő nekünk.

Unalmasnak unalmas, csak sajna az üzemanyagárak mennek ám felfelé, és nekem spec. nem mindegy, hogy 6L vagy 5L.

Szegény embernek ez jutott... :lol:

Én is rúghatnám neki és akkor sem lenne egetverő a fogyi adat, 6 L sem a világ, de figyelve lehet spórolni, nem a lassan tötymörgés jelenti ám a kisebb fogyasztást. :lol:

De mindegy is, mindenki úgy hajt ahogy akar. :D

Link to comment
Megosztás:

Csak arra voltam kíváncsi,hogy mire képes a vákuum a kamion mögött.

Elég jelentős fogyasztáscsökkenés van holttérben az üzemanyag nagy része megy el a légellenállás leküzdésére. Elég ha a bicajra gondolsz , sík úton szélcsendben a 40-et is nehéz tartani busz mögött mentem már 60-al is.

Link to comment
Megosztás:

Múlt héten mentem 125 km-t egy teletankolás után (első kattanásig volt töltve), 32 fok volt, folyamatosan ment a klíma, 90 és 120 között mentem a legtöbbet. Amikor a következő kútnál kíváncsiságból újra teletankoltam nem akartam hinni a szememnek 7,08 liternél kattant, a másodjára is csak 7,5 ment bele.

Az akárhogy is számolom 5,6 - 6 literes fogyi. :lol:

Kicsit beárnyékolja a sztorit, hogy az újra tankolás után kb 200 métert tudtam menni, mert a benzinpumpa bedöglött. :lol: Azóta már meg is műtötték, a beteg lábadozik, és egy fa alatt várja, hogy gazdája újra gázra taposson. :D :D

Link to comment
Megosztás:

Unalmasnak unalmas, csak sajna az üzemanyagárak mennek ám felfelé, és nekem spec. nem mindegy, hogy 6L vagy 5L.

Szegény embernek ez jutott... :lol:

Én is rúghatnám neki és akkor sem lenne egetverő a fogyi adat, 6 L sem a világ, de figyelve lehet spórolni, nem a lassan tötymörgés jelenti ám a kisebb fogyasztást. :lol:

De mindegy is, mindenki úgy hajt ahogy akar. :D

Igazából engem azért nem érdekel ez a spórolás mert Budapesten lakon itt aztán lehet spórolgatni, de sose lesz olyan mint országúton. A munkáim meg a futárkodásból állnak tehát alapból már többlet fogyasztással jár. Meg se tudom állni amúgy, hogy 100al menjek országúton :D Persze most nem kell azt érteni, hogy idiótán vezetek + rohadt sokat fogyaszt az autó. Full város 10 órába való futárkodás a corsával 1,4 82Le benzin, leállít beindít megfordul megáll járat be se melegszik a motor. 181Kmeket mentem csak a városba és ilyen 8L fogyasztás jött ki. Ja és még itt ott rúgtam neki persze nem nagyon szoktam megállni mert inkább gurulok meg kis utcákba megyek meg elkerülöm a vonat sorompót meg ilyenek.

Link to comment
Megosztás:

Azért mert az alapjáraton pöfögő mocinak van fogyasztása, motorfék üzemben viszont nincs((1500-as fordulat felett), ergó lejtőn sem üresben gurulva lehet spórolni.

Pontosan. :D

Hogy lenne kevesebb?? :D

Ha üresben van, akkor alapjáraton fogyaszt a motor. Ha motorfékezel nem fogyaszt szinte semmit. :lol:

Elég szomorú, hogy 5,8 a fogyid, meg kéne nézesd az adagolód. :lol: Nekem akkor ment 5. körülire, amikor rossz volt a termosztátom, télen, 5 személlyel. :D

Éjszaka mentem kb 500 km-t, 110 volt a max, az igaz, és 2en voltunk, az is igaz, meg cucc, de még én is meglepődtem a rekordfogyasztásomon :D 3,9 lett. visszafelé ugyanaz az út nappal forgalomban ugyanolyan tempóval, nem jobban rohanva 4,8 lett. ;) Én sem keveset megyek az autóval, hidd el tudom mit mondok, és nem csak ideírom, hanem ez így is van! ;)

Ebben teljesen egyetértek!! :D

Ettől már csak a kuplungon állást utálom jobban! :P

emiatt lehet spórolni a hegyekben. Odafelé (felfelé) kicsi +, de lefelé öröm-bódottá. :D

Nem. Nem "szinte", hanem semmit. Nullát. :D Legalábbis a benzinesnél az ECU ilyenkor nem küld anyagot az injektorral és a benzin csak kevereg a körben. ;) A Board Computer is írja szépen motorféknél, hogy 0,0l/100km a pillanatnyi fogyasztás motorféknél. :D

Csak arra voltam kíváncsi,hogy mire képes a vákuum a kamion mögött.

Értettem. :D Csak szerintem ötösben 90-nel motorfékezve vákuumban többet ér, mintha üresben húzatnád magad.

Link to comment
Megosztás:

Pontosan. :D

Nem. Nem "szinte", hanem semmit. Nullát. :D Legalábbis a benzinesnél az ECU ilyenkor nem küld anyagot az injektorral és a benzin csak kevereg a körben. :lol: A Board Computer is írja szépen motorféknél, hogy 0,0l/100km a pillanatnyi fogyasztás motorféknél. ;)

Értettem. :P Csak szerintem ötösben 90-nel motorfékezve vákuumban többet ér, mintha üresben húzatnád magad.

l / h

liter per óra (legalábbis nálam :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Leejtőn ki gurul üresbe? Az elég nagy bal###### lehet ugyanis még a tanulóvezetőknek is úgy tanítják, hogy sebességbe kell hagyni. Sőt sokkal biztonságosabb ha sebességbe van mint üresbe. Nem tud jobban meglódulni a kocsi kíméled a féket meg veszély esetén még tudsz a gázra is lépni ezzel elkerülni bármit. :lol:

Pl. néha én vagyok ilyen nagy Bal....

Pl Zirc felől ha jövök haza, Rátót felett van egy jó pár km.-es lejtő. A tetején kidobom üresbe, és simán elgurulok 90 el több km.-t. Motorfékkel nem igazán menne, mert lelassulnék. Nem igazán fogyasztáscsökkentés miatt teszem, hanem minek nyomjam a gázt feleslegesen? De biztos nagy bal... vagyok, 27 éves jogsival, és havi több ezer km. el.

Link to comment
Megosztás:

Ezeket a hülyeségeket nem tudom honnan tanulják meg hol tanítják. Nem is csodálkozok rajta, hogy sokan csinálják mert rengeteg bal###### van az utakon. Én olyat is hallottam, hogy leállítja a motort és úgy gurul üresbe ez még nagyobb baromság mert a fékrásegítő se működik :lol:

Sőőőt, lejtőn lefelé vegye ki a kulcsot is hátha lezár a kormányzár. :lol:

Pl. néha én vagyok ilyen nagy Bal....

Pl Zirc felől ha jövök haza, Rátót felett van egy jó pár km.-es lejtő. A tetején kidobom üresbe, és simán elgurulok 90 el több km.-t. Motorfékkel nem igazán menne, mert lelassulnék. Nem igazán fogyasztáscsökkentés miatt teszem, hanem minek nyomjam a gázt feleslegesen? De biztos nagy bal... vagyok, 27 éves jogsival, és havi több ezer km. el.

Amúgy tényleg veszélyes, oktatáson is mondják. Meg sokévvel ezelőtt is volt valami halálos baleset iskolabusszal lejtön lefele kivette sebességből hogy majd szépen legurulnak, aztán annyira felgyorsúlt a busz hogy sebességbe már nem tudta tenni a fékek meg már amúgy is be voltak melegedve a sok lejtőtől és az meg már nem sokat fogott a kanyar előtt...

Link to comment
Megosztás:

Sőőőt, lejtőn lefelé vegye ki a kulcsot is hátha lezár a kormányzár. :lol:

Amúgy tényleg veszélyes, oktatáson is mondják. Meg sokévvel ezelőtt is volt valami halálos baleset iskolabusszal lejtön lefele kivette sebességből hogy majd szépen legurulnak, aztán annyira felgyorsúlt a busz hogy sebességbe már nem tudta tenni a fékek meg már amúgy is be voltak melegedve a sok lejtőtől és az meg már nem sokat fogott a kanyar előtt...

Mondjuk ahhoz is baromnak kell lenni, hogy annyira hagyja az ember kigurulni... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sőőőt, lejtőn lefelé vegye ki a kulcsot is hátha lezár a kormányzár. :lol:

Amúgy tényleg veszélyes, oktatáson is mondják. Meg sokévvel ezelőtt is volt valami halálos baleset iskolabusszal lejtön lefele kivette sebességből hogy majd szépen legurulnak, aztán annyira felgyorsúlt a busz hogy sebességbe már nem tudta tenni a fékek meg már amúgy is be voltak melegedve a sok lejtőtől és az meg már nem sokat fogott a kanyar előtt...

Úgy látom, nem érted miről beszélek. Nem szakadéknak lefelé teszem ezt. Olyan lejtőn, ahol nem gyorsul, hanem minimálisan lassul az autó. Itt a bakonyban vannak ilyen helyek. Dombság, nem hegység. Pécs környékén, vagy a Miskolci hegyekben persze hogy nem tenném. De ha van egy jó pár km-es enyhe lejtő, mi bajom lesz ettől?

Jó, legközelebb a kedvedért kiveszem a kulcsot is, és utána talán nem írok ilyen bal......ságokat.

De alapból nem igy közlekedek. Mert akkor én is írhatnám hogy 3.5 a fogyim.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.