Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Víz továbbra is külön fázist képez,nem fog benzinnel elegyedni,etanoltól sem.

Szóval nem pucol az l*f**szt sem. Illetve a benzin sokkal jobb oldószer is meg üzemanyag is.

Amúgy igen,elmegy felesben is,üzemanyagköltséget jól látod.

Központi injektorosba teljesen felesleges belerakni bármilyen arányban.

Van egy x14xe computerem e85re takarék programra írva,amivel gyengébb,mint benzinnel,viszont lehet vele spórolni.

Gondolom neked otthon a pálinkában is kettéválik az alkohol meg a víz... :D

Minden ivás előtt, jól összerázod... :D

Link to comment
Megosztás:

Víz továbbra is külön fázist képez,nem fog benzinnel elegyedni,etanoltól sem.

Szóval nem pucol az l*f**szt sem. Illetve a benzin sokkal jobb oldószer is meg üzemanyag is.

Amúgy igen,elmegy felesben is,üzemanyagköltséget jól látod.

Központi injektorosba teljesen felesleges belerakni bármilyen arányban.

Van egy x14xe computerem e85re takarék programra írva,amivel gyengébb,mint benzinnel,viszont lehet vele spórolni.

Amikor még a benzinkutasság egyet jelentett a felső tízezerben lenni állapottal, nagyon gyakori volt, hogy vizezett benzint tankolhattál. A víz kipucolására találták ki, hogy egy tank benzinhez öntöttünk 1 liter denanturált szeszt a tankba. Az feloldotta a vizet és így a motornak "ehetővé" tette a vizet. Hatásos módszer, magam is alkalmaztam a '70-es, '80-as években.

Magyarán, a szeszben oldódik a víz.

Link to comment
Megosztás:

Kb. 3dl e85höz öntöttem egy fél kupak vizet. Ott látható az üveg alján,összerázás után fél órával is. Elvileg a benzin+alkohol elegyben 8% arányig homogén elegyet képez a víz is. (terner elegy).

Efölött az arány felett szétválik benzin-etanol,etanol-víz fázisokra. Szóval az én általam vásárolt e85 már tökéletesen beállított elegy volt és több vizet nem bírt el. :D

20120913745_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Lehet emlékeztek rá írtam hogy sokat fogyaszt az 1.4 8szelepes 98-as F Astrám.Kaptam néhány tanácsot amit köszönök de bele estem abba a hibába hogy nem azzal kezdtem amivel kellett volna :)Injektort cseréltem talpas tömítést és még néhány apróságot de nem lett jobb.Kedden voltam vele katalizátor cserén amitől picit jobb lett de akkor vette észre a szaki hogy a torok öntvény meg van repedve,ma le lett szedve és teljes hosszába végig futott rajta a repedés.Fel került egy bontott ami be lett síkolva.Várom milyen változás lesz.

Link to comment
Megosztás:

Hello

A segitségeteket szeretném kérni.

Van egy kis 1.4 es opel astrám c14NZ .Amikor megvettem nagyon ######a kis kocsi volt 6-7 litert evett húzott is Aztán sokáig 3 hengerezet lomha volt ette az olajat fogyasztott 10-12 litert a kipufogon köpködte ki a benzint. Szétkaptam elvittem a hengerfejet sikoltatni cseréltem tömítést olajat olajszűrőt .1 napig nagyon jó volt úgy húzott mint még soha nem köpködte a benzint tankoltam bele 2.2 litert aztán elmentem vele 14.6 kilómétert és kifogyott a benzin és a kipufogón megint köpködi a benzint. Mit tudok vele csinálni cserélni beállítani. Kérlek segítsetek mert most betegállományba vagyok de 2 hét és mennem kel vele dolgozni kocsi nélkül megközelíthetetlen a munkahelyem és ez a 10-12 literes fogyasztás nem állapot .HELP ME !!!!

Link to comment
Megosztás:

Hello

A segitségeteket szeretném kérni.

Van egy kis 1.4 es opel astrám c14NZ .Amikor megvettem nagyon ######a kis kocsi volt 6-7 litert evett húzott is Aztán sokáig 3 hengerezet lomha volt ette az olajat fogyasztott 10-12 litert a kipufogon köpködte ki a benzint. Szétkaptam elvittem a hengerfejet sikoltatni cseréltem tömítést olajat olajszűrőt .1 napig nagyon jó volt úgy húzott mint még soha nem köpködte a benzint tankoltam bele 2.2 litert aztán elmentem vele 14.6 kilómétert és kifogyott a benzin és a kipufogón megint köpködi a benzint. Mit tudok vele csinálni cserélni beállítani. Kérlek segítsetek mert most betegállományba vagyok de 2 hét és mennem kel vele dolgozni kocsi nélkül megközelíthetetlen a munkahelyem és ez a 10-12 literes fogyasztás nem állapot .HELP ME !!!!

Lambda hiba miatt szokott ilyen fogyi lenni...

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Én is megosztanám veletek a kis vasamnak a fogyasztását amit másfél hónapja vettem. 1.4Se f astáról van szó. Mind a két mérés tankolás és teljes üzemanyag kifogyásig lett nézve. 30l 482km vegyesbe mérve (kb 300km városon 182országúton néha néha meghajtva 120-150 közötti tempó) 6.2l fogyasztás :) Másik mérés miután ez a 30l kifogyott kapott 10l amit teljesen városba jártam ki vele 142km 7l :) Szerintem egészen elfogadható adatok :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Fogyi adat:Passau-Szeged(677km),végig autópálya,110-120 km/h sebesség óra szerint,1 fő+sok csomag.45.27 liter

benya+0.5 liter olaj.Ez 6.68 l/100 km fogyasztás.Elégedett voltam,de az olajfogyasztás kicsit sok,szerintem...

Ennyi olajat nekem 5000 km alatt fogyaszt a 20 éves kocsim, és még bontatlan a motorja.

Bár a benzin fogyasztási adatoddal ellennék egy darabig! :-)

Link to comment
Megosztás:

Ennyi olajat nekem 5000 km alatt fogyaszt a 20 éves kocsim, és még bontatlan a motorja.

Bár a benzin fogyasztási adatoddal ellennék egy darabig! :-)

Nem rég vettem a kocsit,előéletéről nem tudok semmit,255 ezer km van az órájában.Olajat cseréltem benne,GM 10-40-est vettem.Úgy nézki ezt "szereti"...

Link to comment
Megosztás:

azt elfelejtettem írni hogy még mindig 3 hengerezik.

Hát ugye reális fogyasztást több 100Kilóméterre kivetítve lehet mérni úgy hogy megyek pár 10kilómétert és mennyit evett meg úgy nem. Teletank, mész pölö 400Kilómétert megint teletank ugyanannál a kútnál, egy kattanásig majd a belement litert osztod a jelen esetben 4-el és megkapod a Litert/100Km. 3 hengerezést ennél a motornál okozhat a gyertya, gyertyakábel, elosztó-rotor pölö.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.