Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Hozzászólások 643
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Hali!

Mivel fék tuning topic nincs, így itt kérnék némi információt. Csinált már valaki olyant hogy 256-os első tárcsa helyére a 288-as turbo/V6 tárcsa-nyereg párost szerkesztette fel?

Ugyanis az ebay-ről sikerült vásárolnom egy pár vadonat új turbós nyerget, valamint itthon találtam egy céget akik egyedi tárcsákat gyártanak bármilyen paraméterrel. A kérdés az volna hogy miben tér el a 256-os tárcsa a 288-ashoz képest? Az osztókör/lyukszám/agyméreten kívül.

üdv:

Zo

Link to comment
Megosztás:

288-as tárcsa a B Vectrákon van pl, de 5 lyukas, más központosító mérettel.

A turbós A Vectrán és Calibrákon tudtommal 284-es tárcsa van, és ehhez más a

nyereg is. Szóval nem árt utánanézni a méreteknek, mert mi is szívtunk vele anno.

Nekem az Astrára került a 256 helyett 288. A tárcsát (B Vectra) még anno Patyi Laci csináltatta

meg 4 lyukasra, és Astra központosítósra. Először az Omega 296-os nyergével raktuk

fel, de arra nem akartak rámenni a 15-ös kerekek, így rápróbáltuk a 284-es nyerget,

de azzal abszolút nem volt kompatibilis. Így szerváltam hozzá eredeti B Vectra nyergeket,

ami erre a tárcsára van direkt. Így már perfekt. :D

A nyergeket egyébként 12-ért vettem, a tárcsákat sporttársi áron 20-ért adta Laci. :)

Link to comment
Megosztás:

Én 80 euroért vettem a pár nyerget. Tárcsát olyant csinál az ember amilyent akarok, csak az adatokat kell vinni és kb 15 darabja.

A nyerkeget még nem láttam csak képen, de úgy hirdette az illető hogy turbó féknyereg 288-as tárcsához.

Akkor azt hiszem megvárom míg kézben lesz a nyereg és utána készíttetek hozzá tárcsát.

Link to comment
Megosztás:

Ma kicseréltem az első féktárcsákat és betéteket, mert olyan furin, és erősen rázott a kormány, nagyobb tempóról fékezésnél.Brembo tárcsákat, és Ferodo premium betéteket kapott.Amit lehetett, összerakásnál megcsiszoltam, a féknyergek "úszó" részét pedig bezsíroztam.

A bal oldalon nem volt semmi különös eltérés, egyforma volt mindenhol a tárcsának a válla, a betétek is viszonylag egyformán koptak, pedig 25e.km van bennük.A tárcsában pedig 55e.km.Amúgy elenyésző volt a kopás mértéke.A jobb oldalon már más volt a helyzet, mert a betétek erősebben voltak kopottak mint a bal oldaliak, kb. 1-1.5mm különbség volt.A tárcsa válla viszont nem volt egyforma.Egyik helyen kevésbé volt megkopva, ergo ütött a gyöngyöm.Tehát nagy valószínűséggel ez okozta azt a hüle, és idegesítő rázást, s talán ezzel magyarázható a betétek "rendellenes" kopása is.

Ezúton köszönöm Blitznek a segítséget, a probléma költséghatékony megoldásában.

Link to comment
Megosztás:

Én 80 euroért vettem a pár nyerget. Tárcsát olyant csinál az ember amilyent akarok, csak az adatokat kell vinni és kb 15 darabja.

A nyerkeget még nem láttam csak képen, de úgy hirdette az illető hogy turbó féknyereg 288-as tárcsához.

Akkor azt hiszem megvárom míg kézben lesz a nyereg és utána készíttetek hozzá tárcsát.

Ne gyártass itthon tárcsát, sokan próbálkoztak már vele, de senkitől nem hallottam jó váleményt...

Vegyél azt is ebayon... :)

Link to comment
Megosztás:

Ne gyártass itthon tárcsát, sokan próbálkoztak már vele, de senkitől nem hallottam jó váleményt...

Vegyél azt is ebayon... :)

Köszi a tanácsot. Nézegettem azt is ebayen, de nem találtam nekem valót. Ezt az azt hiszem tátra utcai esztergályost ajánlották. Az illetőnek több autójára is készített tárcsát. Ráadásul elég jó árnak tűnik.

Mi lehet a gond? Szar anyagból dolgoznak itthon?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tanácsot. Nézegettem azt is ebayen, de nem találtam nekem valót. Ezt az azt hiszem tátra utcai esztergályost ajánlották. Az illetőnek több autójára is készített tárcsát. Ráadásul elég jó árnak tűnik.

Mi lehet a gond? Szar anyagból dolgoznak itthon?

Vagy egyszerűen leszarják a határidőt és 1 hónap késéssel készül el a cucc.

Vagy rohadt drága lesz. Szerintem bármelyik német cégnek nagyobb tapasztalata van féktárcsa gyártás téren, nem pont a féknél kéne kisérletezgetni. :)

Link to comment
Megosztás:

Ma kicseréltem az első féktárcsákat és betéteket, mert olyan furin, és erősen rázott a kormány, nagyobb tempóról fékezésnél.Brembo tárcsákat, és Ferodo premium betéteket kapott.Amit lehetett, összerakásnál megcsiszoltam, a féknyergek "úszó" részét pedig bezsíroztam.

A bal oldalon nem volt semmi különös eltérés, egyforma volt mindenhol a tárcsának a válla, a betétek is viszonylag egyformán koptak, pedig 25e.km van bennük.A tárcsában pedig 55e.km.Amúgy elenyésző volt a kopás mértéke.A jobb oldalon már más volt a helyzet, mert a betétek erősebben voltak kopottak mint a bal oldaliak, kb. 1-1.5mm különbség volt.A tárcsa válla viszont nem volt egyforma.Egyik helyen kevésbé volt megkopva, ergo ütött a gyöngyöm.Tehát nagy valószínűséggel ez okozta azt a hüle, és idegesítő rázást, s talán ezzel magyarázható a betétek "rendellenes" kopása is.

Ezúton köszönöm Blitznek a segítséget, a probléma költséghatékony megoldásában.

Nah.tesztút megvolt, ca. 50km-t mentem egyenlőre, és még ugyanannyi van hátra is, mert még majd haza kell érnünk is v.mikor, de erősebb fékezésekkor sem rázott be a kormány, mondhatni fogott mindazállat.Szal eltaláltam a baját. :)

Link to comment
Megosztás:

Nah.tesztút megvolt, ca. 50km-t mentem egyenlőre, és még ugyanannyi van hátra is, mert még majd haza kell érnünk is v.mikor, de erősebb fékezésekkor sem rázott be a kormány, mondhatni fogott mindazállat.Szal eltaláltam a baját. :D

Kíváncsi leszek hogy milyen lesz, ha összekopik! :)

Link to comment
Megosztás:

Én 80 euroért vettem a pár nyerget. Tárcsát olyant csinál az ember amilyent akarok, csak az adatokat kell vinni és kb 15 darabja.

A nyerkeget még nem láttam csak képen, de úgy hirdette az illető hogy turbó féknyereg 288-as tárcsához.

Akkor azt hiszem megvárom míg kézben lesz a nyereg és utána készíttetek hozzá tárcsát.

szoval tarcsat itthonrol nem szabad venni

itt a link

http://www.mk-motorenteile.de/index.html?t...emsscheiben.htm

ezek nordmann tarcsak nagyon jo minöségüek

nekem és antinak is ilyen van én hasznalom is már egy ideje és nagyon jo

itthon amit 2 hétre vallalta a várna utcában asszem

azt 1 honap és 1 hét mulva szoltak mehet érte én a masodik hétnél ott voltam de szartak rám

meg is rendeltem kintröl és utana én szartam rajuk

közben kiderült hogy a nagyobb fékezéseknél ezek a tarcsak elvetemednek

szal nem is baj hogy nem azt vettem meg

de szerintem meg mindig ott van ha valakinek ez kell elhozhatja :)

15/db de enm ajánlom

neked egyébként attol függ hogy 284 vagy 288 kell

hogy vectra/calibra mikori volt mert 95 röl már 288as tarcsaval van

de mond az ebay item numbert és megnezem milyen

ez a sajat Gsi-m 288/25 4 lukas tarcsaval

35e km futott astra g nyergekkel

és B vectra 288 tarcsahoz valo konzollal

és ferrodo ds 2000, ds performance betéttel

IMG_1612_S.JPG

IMG_1613_S.JPG

ez pedig antié lessz

neki meg nincs összerakva

én nem szeretem a lyuggatott tarcsakat

mert jobban eszi a betétet és meg is repedhet de remélem ennel ez nem következik be

a fékhatas nem hiszem hogy jobb lenne vele esetleg nem nyikorog

nekem a fékhatas meggyöző amit idáig produkalt

IMG_1963_C_640.JPG

IMG_1964_C_640.JPG

még mindig a forum füzi hozza a képeket én csak 2 képet raktam 1 hozzaszolasba

kéretik nem törölni

és nem linkre levenni

thx

Link to comment
Megosztás:

Ha nem rögtön azonnal írod be, akkor külön hozzászólásként kezeli a fórum.De el kell tellnie néhány percnek.Mindenesetre elég meggyőző képek.

Emlékszem erre a fékcserére. :D

Igazából úgy látszódna jól a tárcsa mérete, ha mellette lenne a régi. :)

Ha emléxel még, hogy mekkora a 256-os betét, akkor már van is viszonyítási alapod! ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem ír róla semmi adatot, így nem tudni melyik nyereg ez.

A 288-as B Vectra nyeregre még rámennek az "öblösebb" 15-ös felnik, de a 298-as Omega

nyeregre már egyik 15-ös sem. Én anno 4 garnitúrát próbáltam rá, egyik sem ment fel pogácsa

nélkül.

Igen. Ennél közelebb csak májusba kerülök hozzá én is, mivel egy holland barátommal vetettem meg.

Link to comment
Megosztás:

Én már fogtam a kezemben ilyen nyergeket, de az érdekelne, hogyan lehet megkülönböztetni

az oldalakat. Mert nekem teljesen egyformának tűnt kézben. Pedig az tuti jobbos és balos volt. :D

Mindig okul az ember... :)

Beszerelt állapotban a légtelenítö szelepnek mindig felül kell lennie.

Ha átraknák az egyiket a másik oldalra, akkor alul lesz a szelep és eléggé meg lehet ezzel szívni a féknyergek légtelenítésekor.

Haverom Calibrájával két napig szenvedtünk mire észrevettük.hogy két balos nyereg volt rajta.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.