Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék


Recommended Posts

Demó: én ebből a szövegből inkább azt vettem ki, hogy balos... "zwei Bremssättel einer Seite

(offensichtlich links)"

De lehet tévedek, a német tudásom autodidakta úton szereztem :)

Az igaz, hogy azt írták, hogy balos, de a képeken jobbosat láttam.Lehet, hogy a kép volt elforgatva,

de ha a kép jó, akkor ez két jobbos.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 643
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Na most már télleg kiváncsi leszek mire ideér :-)

Beszerelt állapotban a légtelenítö szelepnek mindig felül kell lennie.

Ha átraknák az egyiket a másik oldalra, akkor alul lesz a szelep és eléggé meg lehet ezzel szívni a féknyergek légtelenítésekor.

Haverom Calibrájával két napig szenvedtünk mire észrevettük.hogy két balos nyereg volt rajta.

Ha tök egyformák akkor nem is lehet őket felszerelni?

Link to comment
Megosztás:

Ha tök egyformák akkor nem is lehet őket felszerelni?

Biztos, hogy fel lehet öket szerelni, csak nem tudom, hogy hogyan lehetne légteleníteni.

Vannak ilyen fékrendszer légtelenítö gépek, na azzal asszem lehet. Autószerelöknek biztos van.

Kérdezd meg egy szerelötöl, hogy meg tudná-e ezt így oldani. De, ha már egyszer légtelenítve vannak,

akkor ######ák lesznek!

Link to comment
Megosztás:

Biztos, hogy fel lehet öket szerelni, csak nem tudom, hogy hogyan lehetne légteleníteni.

Vannak ilyen fékrendszer légtelenítö gépek, na azzal asszem lehet. Autószerelöknek biztos van.

Kérdezd meg egy szerelötöl, hogy meg tudná-e ezt így oldani. De, ha már egyszer légtelenítve vannak,

akkor ######ák lesznek!

Anno mi egy zsiguli abalakmosó tartályával csináltuk ezt a dolgot.Kis motor, 12V, aztán már nyomta is.

Link to comment
Megosztás:

Hallottam már ilyen légtelenítésről, de még sosem csináltam, csak a pumpáld/tartsd típusút :-). Viszont pl. motorkerékpárnál ez már nem működött, ott alulról kellett visszanyomni ha jól emlékszem.

Első körben arra gondoltam hogy megfodítom a légtelenítés idejére.

Mással kapcsolatos kérdésem is lenne!

Nekem volt ez előtt egy Kadett 16V-s autóm, meg mostanában használok egy Astra GSi 16V-t is. Mindkettőnek sokkal erősebben kell nyomni a fékpedálját mint a Vectráét. Pedig ugyanaz a főkékhenger/szervódob/stb fékrendszer van benne. Miért van ez?

Ja és miért van az hogy a pedál első 5-cmén semmi sem történik ezekben az autókban?

Link to comment
Megosztás:

Ez jó kérdés! engem is érdekelne.. mondjuk nekem nincs 5centi holtjáték, de nemrég vezettem egy OFF alfát ON és ott szinte épphogy hozáértem a fékpedálhoz, és már fejeltük a szélvédőt.. fura volt, hogy allig érek hozzá, és akkora fékerő van, hogy az csak na.. gsiben meg azért kell taposni rendesen, ha satuzni akarok.. mondjuk nem úgy, hogy bedurran a lábam, de az OFF 156oshoz ON képest nagyon...

Link to comment
Megosztás:

Hallottam már ilyen légtelenítésről, de még sosem csináltam, csak a pumpáld/tartsd típusút :-). Viszont pl. motorkerékpárnál ez már nem működött, ott alulról kellett visszanyomni ha jól emlékszem.

Első körben arra gondoltam hogy megfodítom a légtelenítés idejére.

Mással kapcsolatos kérdésem is lenne!

Nekem volt ez előtt egy Kadett 16V-s autóm, meg mostanában használok egy Astra GSi 16V-t is. Mindkettőnek sokkal erősebben kell nyomni a fékpedálját mint a Vectráét. Pedig ugyanaz a főkékhenger/szervódob/stb fékrendszer van benne. Miért van ez?

Ja és miért van az hogy a pedál első 5-cmén semmi sem történik ezekben az autókban?

Ha jól hallottam a Vectra 2000-nek erösebb a fékrásegítese, mint a Kadettnak, vagy az Astrának.

Ez nem biztos, de én ezt hallottam.

Ha elég hosszú a csö a nyeregig, akkor szerintem akár meg is fordíthatod a légtelenítés idejére.

Link to comment
Megosztás:

Ez jó kérdés! engem is érdekelne.. mondjuk nekem nincs 5centi holtjáték, de nemrég vezettem egy OFF alfát ON és ott szinte épphogy hozáértem a fékpedálhoz, és már fejeltük a szélvédőt.. fura volt, hogy allig érek hozzá, és akkora fékerő van, hogy az csak na.. gsiben meg azért kell taposni rendesen, ha satuzni akarok.. mondjuk nem úgy, hogy bedurran a lábam, de az OFF 156oshoz ON képest nagyon...

Ez általában így van a mostani kocsiknál. Toyotákban csak rá kell gondolni a fékre és máris állsz.

NA DE!! :)

Ez így jó meg minden, meg "hű de ######a a fék" dolgot vált ki belőled, viszont sokkal több nincs abban a fékben (az elvi korlátai miatt) és szerintem nem is adagolható olyan jól, pont azért mert már az elején oriási a rásegítés. Ezt szokod meg és egy komolyabb fékezésnél egyszerűen nem lesz tartalalék. Viszont ha az Astárval van szitú és elkezded taposni, akkor elég becsületesen meg lassul is. Csak erő kell hozzá, nem 17 éves plázacicák lábához tervezték, mint pl. a totoja yarist, vagy a kicsi alfákat. Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is jobban tetszik az, ha érzem a féket, ne legyen pihekönnyű benyomni!

pl. Most, hogy egy OFF Puntot ON vagyok kénytelen használni, egészen egyszerűen nem lehet igazán érezni a féket, annyira erős a rásegítés. Jó az, ha "érzed"! Ez kb. úgy van, ahogy Tom is mondta...

nem 17 éves plázacicák lábához tervezték
Link to comment
Megosztás:

Egyébként az Astra H féke is piszok érzékeny, amikor tesztúton voltunk, eleinte majd kifejeltem a szélvédőt, mert erős volt a rásegítés.

Miután visszaültem a sajátomba, gyakorlatilag azt éreztem vagy 2 napig, hogy nincs rajta fék, v. v.mi baja van.Aztán újra hozzászoktam.

Sztem is a rásegítés mértékétől függ, hogy melyik verdán milyennek érzed a féket.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként az Astra H féke is piszok érzékeny, amikor tesztúton voltunk, eleinte majd kifejeltem a szélvédőt, mert erős volt a rásegítés.

Miután visszaültem a sajátomba, gyakorlatilag azt éreztem vagy 2 napig, hogy nincs rajta fék, v. v.mi baja van.Aztán újra hozzászoktam.

Sztem is a rásegítés mértékétől függ, hogy melyik verdán milyennek érzed a féket.

És te most milyennek érzed? Vagyis milyen az új fék? :)

Link to comment
Megosztás:

Az hogy könnyebben adagolható, most jön jól a csúszós úton.

Már akinek nincs ABS.

Ezt én is így látom. :)

Eddig nagyon jó, teszi a dolgát, lényegesen hatékonyabban, mint a régi kombó.

De az igazi majd akkor lesz, ha alákerül a hátsó tárcsa.Ez a köv. terv.

A tárcsa Brembo max, vagy sima?

Link to comment
Megosztás:

Udv!

A kovetkezo kerdesek merultek fel bennem:

- "Alltalaban" a fektarcsak illetve feknyergek/betetek nagyobbra cserelese utkozik e valamilyen komolyabb szerelesi akadalyba mar ha markan belul maradok.

- A C Corsa B Corsa Astrak Vectrak fekei kozott mijen relacio allithato fel? Marmint melyik az amelyik csak meretben kulonbozik, de siman felmegy a masikra? (lehetoleg kisebbet nagyobra akarook cserelni).

- Felnimeretkehez milyen meretu fekek fernek be?

13as ala?

14es ala?

15os ala?

16os ala?

Mert ugye szeretnem tudni hogy ne a kerek felrakaskor legyen nagy a meglepetes.

Koszonom

Link to comment
Megosztás:

Udv!

A kovetkezo kerdesek merultek fel bennem:

- "Alltalaban" a fektarcsak illetve feknyergek/betetek nagyobbra cserelese utkozik e valamilyen komolyabb szerelesi akadalyba mar ha markan belul maradok.

- A C Corsa B Corsa Astrak Vectrak fekei kozott mijen relacio allithato fel? Marmint melyik az amelyik csak meretben kulonbozik, de siman felmegy a masikra? (lehetoleg kisebbet nagyobra akarook cserelni).

- Felnimeretkehez milyen meretu fekek fernek be?

13as ala?

14es ala?

15os ala?

16os ala?

Mert ugye szeretnem tudni hogy ne a kerek felrakaskor legyen nagy a meglepetes.

Koszonom

Elvileg márkán belül nagy szívás nem lehet (a méretet leszámítva), egyébként meg a féktartó konzol a fő befolyásoló tényező a felrakás során.

A főfékhenger mérete sem mindegy, azt viszont nem tudom hogy van-e (nagy) különbség Astra/Corsa/Vectra szinten.

13as alá még jó a 236-os belső hűtésű,

14es alá 256- belső hűtésű,

15ös alá 284/288 (de ott már lehet hogy a felnitől is függ a dolog, lemez alá elvileg befér mindkettő)

16os meg 298tól felfele kell, de a max méretet nem tudom. :blink:

Nekem az a tapasztalatom hogy már a 236-ról 256-ra történő csere is érezhető változást hoz, de nagyon nagy féket nem érdemes felrakni, ráadásul akkor már a rugózatlan tömeg is elég durván növeszik.

Utcára 130-140 paciig szerintem elég a 256, meg hátra valami tárcsa, de ez is a felhasználás módjától függ leginkább. :rolleyes:

Ja és ami legalább olyan fontos, mint a fék mérete, az a pedig a használt tárcsák betétek megfeleő párosítása. (berembo + ferrodo izlés szerint).

Ez akár 20%-ot is jelenthet egy átlagos, vagy olcsó kombóhoz képest.

Link to comment
Megosztás:

Elvileg márkán belül nagy szívás nem lehet (a méretet leszámítva), egyébként meg a féktartó konzol a fő befolyásoló tényező a felrakás során.

A főfékhenger mérete sem mindegy, azt viszont nem tudom hogy van-e (nagy) különbség Astra/Corsa/Vectra szinten.

13as alá még jó a 236-os belső hűtésű,

14es alá 256- belső hűtésű,

15ös alá 284/288 (de ott már lehet hogy a felnitől is függ a dolog, lemez alá elvileg befér mindkettő)

16os meg 298tól felfele kell, de a max méretet nem tudom. :blink:

Nekem az a tapasztalatom hogy már a 236-ról 256-ra történő csere is érezhető változást hoz, de nagyon nagy féket nem érdemes felrakni, ráadásul akkor már a rugózatlan tömeg is elég durván növeszik.

Utcára 130-140 paciig szerintem elég a 256, meg hátra valami tárcsa, de ez is a felhasználás módjától függ leginkább. :rolleyes:

Ja és ami legalább olyan fontos, mint a fék mérete, az a pedig a használt tárcsák betétek megfeleő párosítása. (berembo + ferrodo izlés szerint).

Ez akár 20%-ot is jelenthet egy átlagos, vagy olcsó kombóhoz képest.

Koszonom a gyors valaszt. Igy mar alakul a dolog.

Ujabb (nemelyik altalam megvalaszolhato) kerdes merult fel persze ezek alapjan.

- GSI C Corsa merete (valoszinu 256 elol es valami kisebb hatul, de ennek meg utanna megyek valami specifikacios oldalon)

- Brembo + Ferrodo kellene de hat a feknyergeket is cserelnem komolyabra(brembo preferalt)

- Padon igaz meg nem volt a kocsi de hat a teli felni is 15os es a lovak is remelhetoleg tobben vannak mint 150 szoval kellene a 284/288as (OZ superleggere 15 illetve 16os ala)

- tapasztalatom az hogy pillanatok alatt tulmelegszeneka gyari opel fekek. 3 nagyobb fek es vege.

- ABS/ASR-el (jelado meg mitudomenmicsoda...nem vagyok autoszerelo csak hobbi autos...tuner) nem lesznek bajok?

- Mivel a C GSIhez meg nem ir a brembo semmit (es csesztek valaszolni az emailjeimre) akkor mondjuk egy F/G astra cucc is jo lehet elvben?

Koszonom!!!

Link to comment
Megosztás:

284-es féket tudsz nyerni Calibráról, Vectráról. 288-ast meg pl. B Vectráról.

A két nyereg nem egyforma, vigyázni kell hogy párosít az ember. A gond az, hogy

a gyári tárcsák 5*110 osztókörrel rendelkeznek, neked meg 4*100 van. Tehát

vagy átalakíttatsz meglévő tárcsát, vagy rendelsz speckót (Anti tudja a lehetőségeket).

Brembo nyerget ne akarj venni, vagy add el előtte a házad! :rolleyes:

Hátsó tárcsának csak a GSi Astráé és az A Vectráé jók. Komplett híd- vagy agycserével persze.

Link to comment
Megosztás:

Koszonom a gyors valaszt. Igy mar alakul a dolog.

Ujabb (nemelyik altalam megvalaszolhato) kerdes merult fel persze ezek alapjan.

- GSI C Corsa merete (valoszinu 256 elol es valami kisebb hatul, de ennek meg utanna megyek valami specifikacios oldalon)

- Brembo + Ferrodo kellene de hat a feknyergeket is cserelnem komolyabra(brembo preferalt)

- Padon igaz meg nem volt a kocsi de hat a teli felni is 15os es a lovak is remelhetoleg tobben vannak mint 150 szoval kellene a 284/288as (OZ superleggere 15 illetve 16os ala)

- tapasztalatom az hogy pillanatok alatt tulmelegszeneka gyari opel fekek. 3 nagyobb fek es vege.

- ABS/ASR-el (jelado meg mitudomenmicsoda...nem vagyok autoszerelo csak hobbi autos...tuner) nem lesznek bajok?

- Mivel a C GSIhez meg nem ir a brembo semmit (es csesztek valaszolni az emailjeimre) akkor mondjuk egy F/G astra cucc is jo lehet elvben?

Koszonom!!!

Brembo max tárcsa és ferrodo ds..., vagy peremier betét esetén nincs ilyen jelenség hogy 2-3 fékezés után elmelegszik a fék.

A Te Corsád alá viszont szerintem is valami komolyabb cucc kéne.

Bermbo nyereg viszont elég drága buli és ráadásul szeritnem több dugattyús is. Azt nagyon tudom hogy elég-e ahhoz a gyári munkahenger, mindenképpen kérdezz meg elötte egy hozzáértőt.

ABS/ASR-ről nemtok sajna semmi bővebbet (((bár szerintem nem lehet gond, de ez abszolult csak elgondolás))).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.