Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék


Recommended Posts

  • Hozzászólások 643
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Hú, látom, valaki nagyon vágja itt ezt a fékbetét témát:)

Amint a tuning fórumban leírtam, szeretnék valami tutibb féket az autómba,mint a gyári,csak egyelőre még infógyűjtés stádiumban vagyok (és gondolkodom a tárcsacserén is, 280mm 2004-es 1.6-os H Astra elsőtárcsa)...

Nekem premiert ajánlották vagy valami thermospliteset valamivel drágábbért... fontos lenne a minél bikább fékhatás,de azért ne is fogyjon el 1000km-en... ferodo sport betétre azt mondták,hogy nincs (nekik vagy egyáltalán??) ehhez a kocsihoz...

Tudnál esetleg valami konkrét típust ajánlani,ami jó lehet hozzá? Vagy hol tudnék utánaérdeklődni?

Bocsánat,ha túl személyes és/vagy túl nagy kérdés/kérés...:D

Én is a premiert ajánlom, mivel az ár/érték aránya nagyon jó, és bőven elég :lol:

Ha nagyon sok kidobni való pénzed van, akkor a DS performance a te barátod,

de az kicsit gyorsabban kopik majd el, és kb kétszer annyiba kerül.

Itt érdeklődhetsz konkrét típusok után: http://www.indit-trade.hu

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Légyszi segítsetek ki valami tanáccsal Fontos lenne. A kérdésem az hogy Corsa B-re hátulra lehet-e valamilyen módon tárcsaféket eszközölni? Az autó 93-as gyártmány. Komplett hátsó futómű csere sem gond ha meg lehet csinálni. Az erősebb fékekre azért lett szükség mert kapott egy 2 literes GSI motort, és így gyengének bizonyult az 1.2i fékrendszere.

Valakinek vmi véleménye vagy tanácsa van akkor ne fogja vissza magát. Köszi!

Epidemic...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Légyszi segítsetek ki valami tanáccsal Fontos lenne. A kérdésem az hogy Corsa B-re hátulra lehet-e valamilyen módon tárcsaféket eszközölni? Az autó 93-as gyártmány. Komplett hátsó futómű csere sem gond ha meg lehet csinálni. Az erősebb fékekre azért lett szükség mert kapott egy 2 literes GSI motort, és így gyengének bizonyult az 1.2i fékrendszere.

Valakinek vmi véleménye vagy tanácsa van akkor ne fogja vissza magát. Köszi!

Epidemic...

Keresd Demót a Corsa topikokban. :lol:

Előre nagyobb fékek (min 256),hátra azt hiszem kadett GSi hátsó hídja mehet fel,de a fékerőelosztás nem egyszerű.Demó tudna mesélni! :blush:

Jah és érdemes még fékrásegítőt is cserélni nagyobbra.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok ,lenne egy olyan kérdésem hogy Meriva 1.6 tulaj vagyok és kiszerettem volna cserélni a hátsó tárcsafék betéteket,az a problémám hogy nem tudom visszanyomni a munkahenger dugatyúját,van valami titka ?Próbáltam nagy fogóval is de semmi.Márcsak azt tartom elképzelhetőnek hogy leveszem a munkahengereket és présel vissza nyomkodom csak utána lekel légtelenitenem,ne mán.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ,lenne egy olyan kérdésem hogy Meriva 1.6 tulaj vagyok és kiszerettem volna cserélni a hátsó tárcsafék betéteket,az a problémám hogy nem tudom visszanyomni a munkahenger dugatyúját,van valami titka ?Próbáltam nagy fogóval is de semmi.Márcsak azt tartom elképzelhetőnek hogy leveszem a munkahengereket és présel vissza nyomkodom csak utána lekel légtelenitenem,ne mán.

Úgy általában simán vissza lehet nyomni a munkahengert egy bármilyen eszközzel, ami odapasszol. Én ha jól emlékszem kalapácsnyéllel préseltem vissza.

Link to comment
Megosztás:

És mivel nyomtad a nyelet,mert a csőfogo vagy a nagy asztalos szoritott is kiröhögte,és az benne az érdekes hogy dolgozik fékezi a tárcsát.

Hát pontosan nem emlékszem, de csak simán nyomtam vissza a munkahengert. Sőt ha átfogtam két tenyérrel akkor hüvelykújjal is tudtam visszafele nyomni.

P3200029_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Itt ugyan még bent van a belső betét de mögötte simán ment vissza a munkahenger. Ez ugyan astra első, de gondolom nálad is ilyen úszónyerges megoldás van.

Link to comment
Megosztás:

És mivel nyomtad a nyelet,mert a csőfogo vagy a nagy asztalos szoritott is kiröhögte,és az benne az érdekes hogy dolgozik fékezi a tárcsát.

Nem lehet, hogy ABS-es az autód, és azért nem enged vissza a rendszer? Próbáld meg, hogy kilazítod a légtelenítő csavart, és úgy nyomod be. Ha kinyom némi fékfolyadékot, de bemegy, akkor a rendszer nem enged vissza, ha így se megy, akkor a dugattyúnál van valami bibi.

Link to comment
Megosztás:

Igen ugyan olyan uszonyerges ,és ABS es,,probálkozom.

És teljesen kint van a munkahenger? Vagy vhol középállásban? Meg kéne próbálni hogy valaki nagyon óvatosan nyomja a féket, miközben nézed, hogy jön-e még kifelé. Aztán ha jön, akkor megpróbálni visszanyomni. Persze vigyázni a fékkel nehogy teljesen szétnyomja a munkahengert.

Link to comment
Megosztás:

Vedd le az akkusarut, az ABS vezérlése nem engedi hogy visszanyomd

Bocsi, hogy beleszólok a diskurzusba, de mi köze van az ABS-nek a fékmunkahengerhez ??

Az enyém is ABS-es, de két ujjal visszanyomtam a munkahengert benne...

Az ABS-nek mozgás közben van szerepe a rendszerben, nem javításkor, szerintem!

Link to comment
Megosztás:

Bocsi, hogy beleszólok a diskurzusba, de mi köze van az ABS-nek a fékmunkahengerhez ??

Az enyém is ABS-es, de két ujjal visszanyomtam a munkahengert benne...

Az ABS-nek mozgás közben van szerepe a rendszerben, nem javításkor, szerintem!

Igazábó a javítási kézikönyv se tesz különbséget ABS-esz szerelt és sima fék között szerelésnél. Csak azt írják, hogy a fékmunkahengert nyomjuk vissza célszerszámmal, vagy egy keményfa rúddal ügyelve a porsapkára, és hogy könnyen visszanyomhatónak kell lennie.

Link to comment
Megosztás:

Valoszinüleg teljessen kint van ,mivel 2mm betét van rajtuk,valami biztos van mivel mind 2 fék dugatyu meg sem moccan viszafele viszont dolgozik mivel fékezi a tárcsát.

A titok nyitja szerintem a kézifékben keresendő, mivel hátsó nyeregről írsz. Sajnos, nem ismerem a típust, próbálkozzál meg a Meriva topicban, vagy valamelyik szervizes szakértőnél ( pl. uhuhu ) <_<

Link to comment
Megosztás:

A titok nyitja szerintem a kézifékben keresendő, mivel hátsó nyeregről írsz. Sajnos, nem ismerem a típust, próbálkozzál meg a Meriva topicban, vagy valamelyik szervizes szakértőnél ( pl. uhuhu ) <_<

Úgytudom a hátsó tárcsásnál ís dob a kézifék. Nem betéttel fékez, hanem pofával.

Link to comment
Megosztás:

Valoszinüleg teljessen kint van ,mivel 2mm betét van rajtuk,valami biztos van mivel mind 2 fék dugatyu meg sem moccan viszafele viszont dolgozik mivel fékezi a tárcsát.

Próbáld meg, amit írtak, hogy kinyitod a légtelenítőt.

A csőfogóval és egyebekkel nem árt vigyázni, mert ha nagyon kint van a dugattyú, akkor könnyen elfordulhat kicsit és teljesen megfeszül. Aztán akkor kalapács. Csak kell közé valami puhább, mondjuk egy darab bronz.

Link to comment
Megosztás:

Megkérdeztem szakikat és közülték hogy minden 4-5 évnél fiatalabb kocsin ha kézi nyomásra nem megy vissza a dugo akor azt csavari kell befele /mivel menetes/.Söt elöször csavarni mivel mindenféle nyomogatásra TÖNKREMEGY a dugo +menete és abban az esetben KOMPLET NYEREG cserével lehet csak orvosolni a hibát.Ez van !!!!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok !

Nemi ötletelésre lenne szükségem hátha tud valaki segiteni.Olyan problémám van a Vivaroval,hogy amikor elindulok abban a pillanatban kigyullad az ABS + a service lámpa.Ki lett már cserélve a komplett ABS vezerlő egység meg lett nézve mind a negy kerék leadja a forgas (sebesség jelet) az összes biztositék jó.Az Opel szervizben az ABS vezerlőt irta hibának de nem az volt.Van valakinek valami hasonló tapasztalata ?Ha tudtok segitsetek mert mar a szervizben sem tudnak mit mondani.

Köszönettel:maglali

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Nemi ötletelésre lenne szükségem hátha tud valaki segiteni.Olyan problémám van a Vivaroval,hogy amikor elindulok abban a pillanatban kigyullad az ABS + a service lámpa.Ki lett már cserélve a komplett ABS vezerlő egység meg lett nézve mind a negy kerék leadja a forgas (sebesség jelet) az összes biztositék jó.Az Opel szervizben az ABS vezerlőt irta hibának de nem az volt.Van valakinek valami hasonló tapasztalata ?Ha tudtok segitsetek mert mar a szervizben sem tudnak mit mondani.

Köszönettel:maglali

megnézném én is ha lehet mert ilyet nem hiszem hogy produkálna Vivaro....

jó kis francia kocsi <_<

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Nekem a következő a problémám. Ha sokat használom a kocsit (Opel Astra G 2001-es) vagy autópályán megyek vele egy kicsit nagyobb sebességgel akkor elkezd a jobb hátsó fék nyikorogni. Eléggé idegesítő hangja van. Már kilett takarítva, és a betétet is kicserélték benne. Nincs valakinek valami megoldása a problémára, mert most megyünk kirándulni és picit félek vele elindulni. A szervízben azt mondták betétcsere megoldja, hát nem úgy tűnik.

Mikor leteszem a kocsit, lehül a fék gondolom akkor utána egy darabig nem csinálja.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

volna egy problémám:rendszeresen eldeformálodik az első féktárcsám.ez már évek óta visszatérő problémám,sajnos.

ha felrakom az újakat 1-2 hónap mulva megint szar.független az évszaktól,mindegy hogy belsőhűtésű vagy sem.mindet kipróbáltam már.

nem szoktam a forró tárcsát pocsolyában hűteni.próbáltam új és felszabályozottal is.

sokakat kérdeztem és mindenki szerint bennem és nem a technikában a baj,de pontosat nem mondtak.

gondoltam megkérdem itt is,hátha valaki járt igy itt is esetleg.

megvan a hiba oka:autómosóóóóóóóóó.................. ^_^ B) :P

mindíg meleg tárcsával megyek mosóba....én m@rha!!!!!! :huh: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.