Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Calibra tuning


Zorro_16V

Recommended Posts

Nemrég nézegettem egy angol fórumot, és találtam rajta két aránylag egyszerűen kivitelezhető módosítást amivel komfortosabbá tehető a Cali. Kicsit megmozgatta a fantáziámat a dolog, úgyhogy asszem megpróbálok utánajárni a megvalósíthatóságnak, de azért érdekelne van-e valakinek tapasztalata ezekkel:

1., Az Omega B automatikusan elsötétedő belső visszapillantó tükre

Ehhez csak a tükör kell tulajdonképpen, amin asszem 4 vagy 5 vezeték van és úgy van bekötve hogy miután ez automatikusan elsötétedik ha fény éri, ebből a pár vezetékből megy egy a belső világításra és a tolatólámpa kapcsolójára is, hogy tolatáskor illetve a belső világítás felkapcsolódásakor ne sötétedjen el.

2., Fokozatmentesen állítható illetve tanítható intervallumú ablaktörlőkapcsoló

Erre mindjárt két megoldás is van, a "bonyolultabbhoz" kell a B Omega ablaktörlőkapcsolója mert azon van egy potméter az intervallum állításához, meg szintén ebből az autóból az ablaktörlő reléje ami egy az egyben bemegy a gyári Calibra ablaktörlőrelé helyére, ezzel emlékeim szerint valami 3 és 14 másodperc között asszem 6 fokozatban lehet állítani a törlési intervallumot.

Az egyszerűbb megoldás a konkurrens VW-ből származik, és úgy működik, hogy abban ha egyet törölsz az ablaktörlővel majd kikapcsolod, akkor beindul benne egy számláló, ami egészen addig számolja a másodperceket amíg nem törölsz egyet megint, ezt az értéket elraktározza, és ha utána intervallumra kapcsolod, akkor pontosan annyi másodpercenként fog megint törölni egyet, amilyen értéket az előbb beállítottál. Ehhez pedig nem kell más, mint egy jobban felszerelt '90-es évek eleji Golf III vagy Passat ablaktörlőreléje, ami amúgy egész véletlenül szintén csont nélkül belepasszol a Cali hasonló alkatrészének a helyére. Egyszerű, nem?

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 265
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Sztem is simán. Az ablaktörlőkar ugyanaz mint a Calibráé (ennélfogva az Omegáé is bemegy a helyére), és a relé is sztem ugyanaz a Caliban is meg az Astrában is.

Zsolti neked a Kadettnél már vannak kétségeim, nemtom hogy mennyi közös van a Kadett meg az Astra/Calibra/Omega ablaktörlőkarban, de kívülről nemigen hasonlítanak egymásra...

Amit még nem tudok, az az hogy a tükör dolgot hogy fogom összehozni, mert gyanítom hogy a B Omegának nem a szélvédőre van ragasztva a belső visszapillantója mint a Calinak, különben a vezetéket hogy fűzöm át kultúrált módon a tetőkárpitba?

Jaigen, hogy valami hasznos is legyen ebben a hozzászólásban, itt vannak a linkek a pontos kivitelezés mikéntjéről, sajna angolul:

Omega B automatikusan sötétedő belső visszapillantó

Omega B ablaktörlőkar

Link to comment
Megosztás:

hát a kadett D től kezdve a kapcsolók egyformák már ami a befogadó keretet illeti ! nekem most pl. BC (MID) gombos astra GSI karok vannak benne teljesen kompatibilis !

a kadett D nek a csatija más csak . (de csak az ablaktörlőé ! )

a relék is egyformák a kadet D től kezdve ! ugyhogy szabad a pálya :unsure:

intervallum most is van csak nem szabályozható az ideje sajna . a relé meg csereszabatos astra cali veci mindegy .

nem ide vág de sokan nem tudják pl. E kad. , veci, cali ,astra, ülések teljesen csereszabatosak . mindegyik jó mindegyikbe .

szoktam mondani hogy " ez micsubisi ha nem Opel" :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Az Omi tükre is a szélvéőre van felrakva, és a felfogatás körüli burkolat elér a tetőkárpitig. így nem látszanak ki a vezetékek. De ha kéred csinálok róla képeket. A szabályozható ablaktörlő engem is érdekel, de kiv volnék mennyiből kivitelezhető. Legfeljebb kicserélem öcsémével :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Az Omi tükre is a szélvéőre van felrakva, és a felfogatás körüli burkolat elér a tetőkárpitig. így nem látszanak ki a vezetékek. De ha kéred csinálok róla képeket. A szabályozható ablaktörlő engem is érdekel, de kiv volnék mennyiből kivitelezhető. Legfeljebb kicserélem öcsémével :unsure:

A képeket megköszönném ha csinálnál, addig is itt a leírás a szabályozható ablaktörlőről:

http://www.vauxhallownersnetwork.co.uk/sho...ead.php?t=47580

Nemtom mennyi lehet az anyagi vonzata, de mivel neked amúgy is Omegád van, tulajdonképpen az állítható intervallumos ablaktörlőkar meg az ehhez való relé (cikkszám: 90 494 187) kell csak.

Link to comment
Megosztás:

Öö... esetleg ha valakinek a másik megoldás szimpatikus az ablaktörlőre, akkor a programozható VW relék cikkszáma: 3B0 955 531 és 1HM 955 531A (531B és C nem jó!)

Ez nagyon hasznos infó volt, köszönöm szépen!

Én biztos kipróbálom. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hát, ez tényleg nagyon komoly munka. Kívülröl jóformán semmi nem árulja el, hogy ez igazából egy Calibra.

Oké, az avatott szemeknek feltünik az ajtó, a tetö és a hátsó szélvédö, de ott akkor már nagyjából vége is van.

Azért érdekelne egy dokumentáció sok képpel, hogy ez hogy lett összerakva.

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...
Hát, ez tényleg nagyon komoly munka. Kívülröl jóformán semmi nem árulja el, hogy ez igazából egy Calibra.

Oké, az avatott szemeknek feltünik az ajtó, a tetö és a hátsó szélvédö, de ott akkor már nagyjából vége is van.

Azért érdekelne egy dokumentáció sok képpel, hogy ez hogy lett összerakva.

Szia !

Nagyon szép kis vadóc !Egy kissé felcsigázott ez a kis állat, hogy mennyi alatt megy 0-100 km/h-ra, hamár ilyen szép adatai vannak.Összehasonlításképpen a mostani tököli gyorsulási versenyen egy turbós suzuki swift ment 13,86 s-t 0-400 m-en, szóval igencsak szakíthat a kicsikéd!!! Esetleg még annyit, mennyi lehet a vége, km/h??

Köszi a válaszod

üdv, chevykid

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 2 months later...
Helló mindenki segítség kellene!!!!!!!

Hogyan lehet 8v- calibra motorhoz 4 az egyben leömlőt csinálni?vagy szerezni?segíthetne valaki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!köszi

Veszel egy C20XE 4-2-1t, és veszel hozzá egy C20NE kipuffsor tömítést.A tömítés alapján kivágatsz egy talpat, majd az XE leömlővel+talppal+kipuff tömítéssel elmész egy kipuffoshoz, és megcsináltatod.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.