Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Aham :lol:

De komolyan.

Honnan tudják ?

Esetleg az lenne a legegyszerűbb, ha telo kocsijában ott figyelne 1 fürdőszobamérleg, amikor érdeklődni a kiszemelt felni irányába ? :) :( :D

fingom nincs :roll:

de kamionoknál a komolyabb helyeken tengelyterhelést mérnek, kisteherbe meg nem fér annyi, hogy túlterhelje azt ;-)

Link to comment
Megosztás:

biztos jól fog kinézni a képen király!!!!! :smt045

max jövőre

sok meló lesz vele

át kell alakítani 5x110-re, új nyergek, tárcsák, betétek, excenteres csavar, gumi...

saccra - felni nélkül - kb 200-250e forint

drága lesz, ha kész lesz, úgyhogy nagyot kell ütnie :lol:

de ez már inkább az F Astra tuningba fér, nem ide ;-)

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk mi lenne ha becsattognál 1 gumishoz, ahol árulnak olyan felnit, amilyet szeretnél és ott szép illedelmesen megérdeklődnéd ? :lol: :)

Erre én is gondoltam, mert pl az auto-world-ben ki van rakva egy mintapéldány, amit akár le is mérhetnék, ha engednék... Bár nem vagyok benne biztos, hogy az a mérete, mint amit akarok, és hogy engednék egyáltalán. Mindegy, először gondoltam telefonon megérdeklődöm, hátha tudnak vmit mondani.

Amúgy én is lemértem a nyári / téli lemezfelnis kerekeimet:

nyári Firestone 185/65 R15 gumival: 15.9 kg

téli Kléber Krisalp 195/60 R15 gumival: 14.9 kg!!!

Tehát a téli 195/60 gumi 1 kg-al könnyebb, mint a nyári 185/65. Na erre sem gondoltam volna. Menettulajdonságokban nem éreztem nagy különbséget, viszont kényelemben a télit jobbnak éreztem. Ez részben lehet a könnyebb súly miatt illetve talán a puhább keverékű téli guminak is köszönhetően.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
ha az astrára téligumit szeretnék 14 es felniken,akkor milyen méret kellene ? :roll: :wink:

hát mondjuk 185/70R14

de inkább maradj a 15ös méretnél szerintem, mert ez 14ben már nagyon drága lesz ;-)

a 185/65R15 tavaly 12e volt anyámnak

debica valami, újonnan és bátran mentem vele 160-170-nel itt-ott havas-jeges autópályán: jobban ment, mint a cali a 14-es alukkal

akkor szerettem meg a G astrát

amióta meg megvan az F, azóta bánom, hogy nem G lett

de ez már off

a lényeg: ne vegyél rá 14et

Link to comment
Megosztás:

van egy garnitúra 14es felnim azért gondoltam..de akkor jobban kijövök ha veszek használt felnit+gumit?

szerintem vegyél új gumit, akár kevésbé neveset, használt felnivel

már persze csak akkor, ha belefér a költségvetésbe

de a 14-es a te méretedben elég drága, azt szerintem felejtsd el

Link to comment
Megosztás:

Hali!

RIAL felnikről mi a véleményetek?

Én erre gondoltam 16-osban (a 17-esre sajnos iszonyat drágák a gumik...)

trigonn.jpg

És így nézne ki a gépen (piros aztra nem volt :? :wink: )

[web:39cb2bf906]http://www.bmf-gmbh.de/cgi-bin/rial/felgenbericht.pl?lang=1&Felgenbild=/rad/rial/tri4.jpg&Fahrzeug=0250&FelgenSize=16&BildNr=tri4&FelgenHersteller=Rial&x1=/prorad/img/autosm/rot/opastglx.jpg&x2=153&x3=176&x4=416&x5=1&x6=2&x7=/prorad/img/radm/rial/tri416.gif&pkwMarke=Opel&pkwModell=Astra[/web:39cb2bf906]

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.