Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

ott a klubtagoknak van ám kedvezménye..... :roll:

Igen. Szemesen láttam én is, onnan jött az ötlet.

Asszem 27.700,- az ára, de a srác valami 2 X 12% kedvezményről beszélt.

Ha lett volna nálam 1 kiló kp. biztos felnikkel felpakolva megyek haza...

Link to comment
Megosztás:

Ma kaptam árajánlatot egy ilyen MAK felniszettre:

fioranon.jpg

Hogy tetszik?

Aztán lehet, hogy egy Hi Join lesz belőle, de arról nem találtam képet a neten. Állítólag nagyon jók a tapasztalatok a Hi Join felnikkel.

Más:

205/50 R16 -os Fulda peremvédős nyári gumi 18-20k körül darabja jó ár?

Link to comment
Megosztás:

És az AEZ és Mim felniről mi a véleményetek?

mindeképpen olyat keresek, ami 20.000 alatt van a 15"-ös

Nem ismerem őket, de én is nézegettem. Az AEZ elvileg német és állítólag a német felnik nem rosszek, de én nem vagyok szakértő. Ez a "HI JOIN", amit szeretnék venni, az például Dél-Koreai-i (Dél, nem Észak!!! :wink: ) és nagyon-nagyon dícsérik, hogy milyen jó anyagból van.

Ha minden igaz, akkor az autódra az alábbi modellek jók AEZ-ből:

XYLO

R020-25m.jpg

BIMO

R020-02m.jpg

ICON 5

R020-06m.jpg

DION

R020-03m.jpg

És << ITT >> fel is tudod próbálni őket a kocsidra virtuálisan.

De én továbbra is azt mondom, hogy nem éri meg gyárival megegyező méretű könnyűfémfelnit venni.

Link to comment
Megosztás:

Viszont a Fulda gumikról azt hallottam ,hogy nagyon kemények!

Azt nem vágom, hogy ez most jó -e vagy inkább rossz!

HA kemény gondolom kevésbé gyorsan kopik, tartósabb.

Viszont a tapadása lehet, hogy kicsit gyengébb mint egy lágyabbnak.

Persze nem F1 szinten kell gondolkodni! ;)

Hát nem tudom, hogy mennyire kemények a Fulda gumik, majd meglátjuk...

Abroncsvásárlás szerintem úgyis csak tavasszal lesz. A gumis ezt találta ár/teljesítmény arányban a legjobbnak.

Viszont a ~36.500,-Ft/db listaáras felnit odaadja ~25.500,-Ft/db-ért. Szerintem ez nem rossz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Megtaláltam a nekem való felnit ;)

Dezent-e 15 -ös és 17.900,-

állítólag egész jó felni

mi a véleményetek?

A Dezent is német gyártmány, ha minden igaz. Szerintem jobban jársz vele, mint az Alessioval. Asszem azt akartál először venni.

Mondjuk nekem nem jön be ez a forma. Nem csúnya ugyan, de nincs benne semmi extra. De hát ízlések és pofonok különbözőek.

Egyébként hol árulják ennyiért? A katalógus ára, ha jól emléxem 23k körül van.

Ja, és a véleményem továbbra is az, hogy 16-ost vegyél :lol:

Link to comment
Megosztás:

A Dezent is német gyártmány, ha minden igaz. Szerintem jobban jársz vele, mint az Alessioval. Asszem azt akartál először venni.

Mondjuk nekem nem jön be ez a forma. Nem csúnya ugyan, de nincs benne semmi extra. De hát ízlések és pofonok különbözőek.

Egyébként hol árulják ennyiért? A katalógus ára, ha jól emléxem 23k körül van.

Ja, és a véleményem továbbra is az, hogy 16-ost vegyél :lol:

itt a Pesti u-on lévő gumisnál és 600 Ft lesz a szerelés / gumi

Link to comment
Megosztás:

Megtaláltam a nekem való felnit ;)

Dezent-e 15 -ös és 17.900,-

állítólag egész jó felni

mi a véleményetek?

a dezent e az egyik legolcsóbb felni és ez meg is látszik rajta

félvévente viheted majd gumishoz (illetve csak évente egyszer, mert gondolom, télre marad az acél) görgőztetni

ha nincs pénzed, inkább ne vegyél felnit, mert megbánod ;-)

Link to comment
Megosztás:

a dezent e az egyik legolcsóbb felni és ez meg is látszik rajta

félvévente viheted majd gumishoz (illetve csak évente egyszer, mert gondolom, télre marad az acél) görgőztetni

ha nincs pénzed, inkább ne vegyél felnit, mert megbánod ;-)

És mit tudsz a MAK-ról, illetve a HI JOIN-ról?

Mondjuk nekem is azt mondta a gumis, hogyha komolyan gondolom, akkor legalább 100-at szánjak a felnikre (mármint az ő kedvező árával számolva).

Link to comment
Megosztás:

vagy nézzetek be a Servico-hoz (servico.hu) ott van klubkedvezmény is, a srácok meg jófejek (ez utobbi a szemesi talin derült ki ;))

nekem MAK van, a 3-4 hónap alatt hálisten még nem volt vele gond

és igaza van a bazsnak! sz@rt ne vegyél csak azért hogy legyen.....mert később többe fog kerülni

Link to comment
Megosztás:

vagy nézzetek be a Servico-hoz (servico.hu) ott van klubkedvezmény is, a srácok meg jófejek (ez utobbi a szemesi talin derült ki ;))

nekem MAK van, a 3-4 hónap alatt hálisten még nem volt vele gond

és igaza van a bazsnak! sz@rt ne vegyél csak azért hogy legyen.....mert később többe fog kerülni

Az az igazság, hogyha ugyanannyiért megkapom az ismerősömnél a MAK-ot, vagy a HIJOIN-t, akkor inkább nála vásárolok, mert bármikor visszamehetek bármilyen problémával.

A srác a HIJOIN-t nagyon dícsérte, hogy ezeken a "csúcsminőségű" magyar utakon semmi gond nincs velük, mert jó anyagból vannak. Amit belinkeltem képet MAK-ról, azt 16-osban megkapnám 102ezerért csavarostul, mindenestül a 4 db-ot.

Egyébként a MAK-ról is jó véleménnyel volt. Ő is mondta, hogy tud olcsóbban is hozni nekem felnit, de nem nagyon ajánlja, mert szétmennek egy idő után. Pl. az A*e**io felnik forgalmazásával teljesen felhagyott, mert rengeteg gond volt velük.... :?

Link to comment
Megosztás:

Egyébként a MAK-ról is jó véleménnyel volt. Ő is mondta, hogy tud olcsóbban is hozni nekem felnit, de nem nagyon ajánlja, mert szétmennek egy idő után. Pl. az A*e**io felnik forgalmazásával teljesen felhagyott, mert rengeteg gond volt velük.... :?

szerintem keress egy másik gumist

ez a duma az, amit hallanod kell ahhoz, hogy olyan felnit vásárolj, amilyen neki van, vagy amiből több kedvezményt kap

az alessio két minőséget gyárt

az olcsóbb tényleg elég szar, de az sem hajlik, hanem inkább törik

a Prestige nevezetű széria olyan minőség, mint pl a széria Tecnomagnesio

a MAK is ugyanez a kategória, a Hijoin viszont nem egészen, az inkább alatta van

szóval szerintem is servico és vegyél rial-t ;-)

Link to comment
Megosztás:

szerintem keress egy másik gumist

ez a duma az, amit hallanod kell ahhoz, hogy olyan felnit vásárolj, amilyen neki van, vagy amiből több kedvezményt kap

az alessio két minőséget gyárt

az olcsóbb tényleg elég szar, de az sem hajlik, hanem inkább törik

a Prestige nevezetű széria olyan minőség, mint pl a széria Tecnomagnesio

a MAK is ugyanez a kategória, a Hijoin viszont nem egészen, az inkább alatta van

szóval szerintem is servico és vegyél rial-t ;-)

Hát nem tudom... :?

Most már teljesen elbizonytalanodtam... :?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.