Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
C corsa gyári mérete: 155/80/13 (pótkerék),

most a téli gumija 165/70/13

szeretnék rá vmi váltóméretet, de a felnit nem cserélném (13')

Milyet javasoltok, konkrétan márkát is.......

köszönet, Roló

175/70r13

185/65r13

azután 195/65 lenne, de abban startgumin pl. nincs 1 db gumi sem.

205/60r13-ban meg 3 gumit hoz.

igazából jó lenne tudni, mennyi a felni szélessége

Amúgy nagyjából ennyi, az általad felsorolt 2 mérettel együtt a váltóméret.

Link to comment
Megosztás:

175/70r13

185/65r13

azután 195/65 lenne, de abban startgumin pl. nincs 1 db gumi sem.

205/60r13-ban meg 3 gumit hoz.

igazából jó lenne tudni, mennyi a felni szélessége

Amúgy nagyjából ennyi, az általad felsorolt 2 mérettel együtt a váltóméret.

Köszi!

Sokan mondták nekem, hogy a szélesebb gumi rontja a menet tulajdonságokat: kicsi motor (1.2) ezért a nagy gumi lefogja, nem fog úgy menni, többet fogyaszt, széles gumival "felkúszik az úton" nem lesz hiteles a km óra, ......stb...

Ez lehetséges? Esetleg tudnál konkrét gyártót javasolni?

Tudsz itt Debrecenben egy normális gumist? (lehet PÜ -ben is!) :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Sokan mondták nekem, hogy a szélesebb gumi rontja a menet tulajdonságokat: kicsi motor (1.2) ezért a nagy gumi lefogja, nem fog úgy menni, többet fogyaszt, széles gumival "felkúszik az úton" nem lesz hiteles a km óra, ......stb...

Ez lehetséges? Esetleg tudnál konkrét gyártót javasolni?

Tudsz itt Debrecenben egy normális gumist? (lehet PÜ -ben is!) :D

Hali.Lehet.hogy a fogyasztás valamennyit nő,de stabilabb lesz kanyarban.A neten nézz körül gumi ügyben,mert a goodyear gumik le voltak akciózva(pl:185/60*14 11000Ft kiszállítással együtt)

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Sokan mondták nekem, hogy a szélesebb gumi rontja a menet tulajdonságokat: kicsi motor (1.2) ezért a nagy gumi lefogja, nem fog úgy menni, többet fogyaszt, széles gumival "felkúszik az úton" nem lesz hiteles a km óra, ......stb...

Ez lehetséges? Esetleg tudnál konkrét gyártót javasolni?

Tudsz itt Debrecenben egy normális gumist? (lehet PÜ -ben is!) :D

szélesebb gumi:

- jobb kanyarstabilitás (na persze nem F1-es)

- elvileghamarabb úszik fel vizes úton( gumija válogatja, mert egy fain gumi, ami vizen is jó, lehet később úszik fel, mint a jelenlegi 155-ösöd)

- fogyiban minimálisan veszed észre

- picit a szervót terheli meg jobban, mondjuk 165-175 nem lényeges.

- nagyobb rugózatlan tömeg, de ez is elenyésző

Szabó Kálmán u., a Héliker mellett, vagy a Budai Ézsiás-Galamb-Gizella-Vécsey-Szabó Kálmán "csomópontban" a Budai Ézsiáson lévő gumis.

Link to comment
Megosztás:

szélesebb gumi:

- jobb kanyarstabilitás (na persze nem F1-es)

- elvileghamarabb úszik fel vizes úton( gumija válogatja, mert egy fain gumi, ami vizen is jó, lehet később úszik fel, mint a jelenlegi 155-ösöd)

- fogyiban minimálisan veszed észre

- picit a szervót terheli meg jobban, mondjuk 165-175 nem lényeges.

- nagyobb rugózatlan tömeg, de ez is elenyésző

Szabó Kálmán u., a Héliker mellett, vagy a Budai Ézsiás-Galamb-Gizella-Vécsey-Szabó Kálmán "csomópontban" a Budai Ézsiáson lévő gumis.

Köszönöm az infókat kedves Mackósajt! :D

Nézegettem a váltóméreteket, a legminimálisabb eltérés a 175/70/13 nál mutatkozott, valószínű ez lesz a befutó!

Típus még kérdéses.....

Link to comment
Megosztás:

ugyan nem astra, hanem vectra, de ami a méreteket illeti, téli 185, nyári 225. Na ezt már észre veszem, pláne amikor kereszteződésben leállt egy kis alapjárati koszolódás miatt. :D

fogyiban nekem annyit módosított, hogy a 15-ös korábbi kerékkel 9-9,5 volt a városim, a 17-essel 9,5-10. Országúton nem volt olyan feltűnő a változás.

Link to comment
Megosztás:

ugyan nem astra, hanem vectra, de ami a méreteket illeti, téli 185, nyári 225. Na ezt már észre veszem, pláne amikor kereszteződésben leállt egy kis alapjárati koszolódás miatt. :D

fogyiban nekem annyit módosított, hogy a 15-ös korábbi kerékkel 9-9,5 volt a városim, a 17-essel 9,5-10. Országúton nem volt olyan feltűnő a változás.

Az általad megjelölt gumisnál találtam: 175/70/13 DUNLOP SP 30 vagy MICHELIN ENERGY E3

Kedvezőek az árak, a garancia, valamint a szerelés benne van! :D

Mégegyszer köszi! :D

Roló

Link to comment
Megosztás:

Szasztok,most készülök valami franko felnit varázsolni a szekérre,valakinek valami ötlet hogy mire figyeljek?Az tuti hogy 16" nál kisebbet nem veszek.:-)

Gyári ET-nél kisebb kell, hogy legyen, ha felfelé mész Collban. Gumi váltóméret legyen. Ne vegyél olcsó felnit vagy nem ismert márkát, mert akkor már az első kátyú után dobhatod ki. Várj ki egy akciót a neten stb és akkor vásárolhatsz komolyabb felnit magadnak. Esetleg nézd át a Használtautó meg a Carstyling oldalait..ja és gumis cégekét is, hisz sokszor gumival együtt jóval olcsóbban megúszhatod! :D

Link to comment
Megosztás:

Valaki tudja esetleg, hogy ez a felni létezik-e 4x100-ban? Ki gyártja?
Szia! Igen létezik 4X100-ban, nekem ilyen felni volt a régi Astrámon.Gyári Astra G felni, a sport felszereltségű változatokon volt anno rajta.Szerintem még lehet az Opel márkakereskedésben újat is venni. De láttam már a Duenen, CS-n és a Vaterán is hirdetve.16"X6J ET 49-es méretű. Nagyon erős felni.Kép a sajátomról:http://img.carstyling.hu/usercars/00/01/71/76/17176_1206356875.jpg
Link to comment
Megosztás:

Szia! Igen létezik 4X100-ban, nekem ilyen felni volt a régi Astrámon.Gyári Astra G felni, a sport felszereltségű változatokon volt anno rajta.Szerintem még lehet az Opel márkakereskedésben újat is venni. De láttam már a Duenen, CS-n és a Vaterán is hirdetve.16"X6J ET 49-es méretű. Nagyon erős felni.Kép a sajátomról:http://img.carstyling.hu/usercars/00/01/71/76/17176_1206356875.jpg

ezek szerint mégiscsak igazam volt.... :D

Link to comment
Megosztás:

Szasztok,most készülök valami franko felnit varázsolni a szekérre,valakinek valami ötlet hogy mire figyeljek?Az tuti hogy 16" nál kisebbet nem veszek.:-)

Tehetsz rá 17"-os felnit is, de azt a futómű nem komálja, sőt a jó magyar utakon a vesekövet is kirázza belőled.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.