Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Sziasztok!

Tudom hogy nem pont idevág a kérdés, de hátha valaki tud nekem segiteni hisz nem volt még olyan probléma ami megoldhatatlan.

Felrakattam a nyári alufelniket és ronda nagy rés lett a sárvédőiv és a kerék között. nagyobb felnit nem szeretnék, nekem a magyar utakra a 15" os bőven jó 195/60 al csak a rés zavar. Olyan allroad quatrós. :D

kérdés: egy ültetőszettel (40/40) ha lejjebb rakom számit e a garanciában

és maradhatnak e a gyári gátlók?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudom hogy nem pont idevág a kérdés, de hátha valaki tud nekem segiteni hisz nem volt még olyan probléma ami megoldhatatlan.

Felrakattam a nyári alufelniket és ronda nagy rés lett a sárvédőiv és a kerék között. nagyobb felnit nem szeretnék, nekem a magyar utakra a 15" os bőven jó 195/60 al csak a rés zavar. Olyan allroad quatrós. :D

kérdés: egy ültetőszettel (40/40) ha lejjebb rakom számit e a garanciában

és maradhatnak e a gyári gátlók?

Gyári gátlók maradhatnak, de ha igazán jót akarsz: érdemes komolyabb cégnél beszerezni 1 sport szettet /Kárászy/. Előre nem árt mélyebb ültetés, mint hátra.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit a gumi/felni közelébe van a dolog.... :D

A hátsó fékeket hogyan lehet szétszedni? Ami van sercvice manual, abban tárcsa fék van :D

A kis csavart, aminek csillag a közepe kiveszem, de nem jön szét....

PLEASE HELP! THANK YOU! :D

Kéziféket kiengedted? Én 2 astra dobféket szedtem szét az elmúlt 1-2 hétben....

leírás ITT

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Ma felraktam a gépre a nyári felni/gumi szettet. A problémám, hogy az őszi gumijelöléseim lefáradtak, így a csak annyit sikerült kihámoznom, hogy melyik volt a két első (tisztítás utáni fékpor-maradványok). A két hátsót úgy próbáltam a megfelelő elsőkhöz párosítani, hogy végigsimítva a futófelületeket, az azonos „simításúak” alkossanak párt. Így egyértelműen kialakultak az oldalankénti párok. Most már csak az a kérdés, hogy jó oldalra szereltem-e fel őket: most úgy vannak fenn, hogy a futófelület lamelláin forgásirányban végighúzva a kezem nagyobb az ellenállás (darabosabb a simítás), visszafelé egyenletesebb mind a négy gumin.

Szóval, ebben a „simizésben” :D valakinek okossága?

(185/65 R15 88H Bridgestone Turanza ER300 /nagyon jó gumi!/)

Kösz!

Link to comment
Megosztás:

Köszike. A nyári gumi méretének megegyezőnek kell lenni-e a télivel? 185/65/R15 azt hiszem valami ilyesmi a gumi méret a felnin.

Nem feltétlenül..de a nyári 1 váltómérettel álltalában nagyobb..a te esetedben: 195/60r15 :D /ha a 185ös olcsóbb, az is jó megoldás/

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Ma felraktam a gépre a nyári felni/gumi szettet. A problémám, hogy az őszi gumijelöléseim lefáradtak, így a csak annyit sikerült kihámoznom, hogy melyik volt a két első (tisztítás utáni fékpor-maradványok). A két hátsót úgy próbáltam a megfelelő elsőkhöz párosítani, hogy végigsimítva a futófelületeket, az azonos „simításúak” alkossanak párt. Így egyértelműen kialakultak az oldalankénti párok. Most már csak az a kérdés, hogy jó oldalra szereltem-e fel őket: most úgy vannak fenn, hogy a futófelület lamelláin forgásirányban végighúzva a kezem nagyobb az ellenállás (darabosabb a simítás), visszafelé egyenletesebb mind a négy gumin.

Szóval, ebben a „simizésben” :D valakinek okossága?

(185/65 R15 88H Bridgestone Turanza ER300 /nagyon jó gumi!/)

Kösz!

Nincs rajta egy olyan felirat, hogy rotation --> ?

Az lenne a forgásiránya, ha van rajta. Értelem szerűen előrefelé kell forogjon.

Link to comment
Megosztás:

Nincs rajta egy olyan felirat, hogy rotation --> ?

Az lenne a forgásiránya, ha van rajta. Értelem szerűen előrefelé kell forogjon.

Asszimetrikus a mintázat, de sajnos nem kötött forgásirányos, csak a lamellák kopásából lehetne megtudni, hogy merre forgott. Kb. 30 ezret futott, tartok tőle, hogy ha most rosszul tettem fel, esetleg meggyengül, szálszakadásos lesz, ami nem jönne jól 130-nál... Szóval azt lenne jó tudni, hogy lamellák éle a forgásirányban kopik jobban, vagy visszafelé.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudna nekem valaki nekem ajánlani egy egyfogadahtó gumi típust és árat hozzá?

Üdv.!

Szerintem az Uhuhu által is javasolt startgumi.hu nagyon jó, olcsó hely, ismerőseim már elégedetten vásároltak ott. Esetleg a www.gumidirekt.hu-t is érdemes lehet megnézni.

Ezekkel a gumikkal már volt jó tapasztalatom: Pirelli P6, Bridgestone Turanza ER300 (ez van fenn most nálam, rendkívül jó a száraz tapadása és kifejezetten csendes, nagyon jó!). ADAC mostani tavaszi tesztje jól hozza ki a Fulda Ecocontroll-t is, szemre jó kis asszimetrikus mintának néz ki. A Conti EcoContact 3-at dicsérik a környezetemben, csak egy kicsit jobban kopik az átlagnál.

Régebben nézegettem árakat, de akkor a 195/60 majdnem minden márkánál olcsóbbb volt, mint a 185/65 (az előbbi keresettebb). Szóval, szerintem 195/60-at lehet érdemes nézni (váltómérete a 185/65-nek).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.