Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Én a Metro Áruház újságjában láttam Firestone gumikat 11.000 Ft-t (kerekítve).

Szerintetek szabad ott megvenni? 5 év garit írtak rá (nekem ez mondjuk gyanús).

Milyen méretű?

A gumi az gumi. Miért ne lehetne ott megvenni? Nekik is ugyanaz gyártja, csak olcsóé veszik, mert egy kamionnal rendel egyszerre...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Vettél már nyárigumit? Megvetted a BF Goodrich gumikat? Ha nem akkro Én helyedben a GoodYeat Excellece-t venném. Ez a startgumin 14990+szállítás. És szerintem ezek szuper gumik.

Én amúgy ugyan oylan méretű télit vettem mint amilyen a nyári. Vagyis 195/60 R15 igaz csak T-s sebességindexű ha jól emlékszem. Még nempróbáltam mert tavasszal vettem a kocsit és akkor már nem tettem fel a gumikat.

Bocs a késésért!

Volt még 2db Firestone gumim elfekvőben, azok kerültek fel. Ha nem fog repedezni, pókhálósodni, akkor még esetleg jövőre is jó lesz. Minden az anyagiak függvénye: ha lesz lé hosszabb utazást igénylő nyaralásra, akkor kell jutnia új pacskerokra is. A "Magyar Riviérára" labattyogok ezekkel is jópárszor.

Cartárs véleménye szerint a Profiler 2 nagyon bevált neki, ellentétben az előző (mittoménmilyen) BFG gumikkal. Hát nemtom.

A téli gumákat üzleteld el 185/65 R15 méretűre. A téli utakon jobban érvényesül a futófelület széleségéből adódó különbség, mint a sebességindexé (főleg lakott területen belül :D ).

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem 195/60R15

Megnéztem a weboldalukon.

A mintája jól néz ki, de a méret nem jó.

195/60r15 méretben nincs is, csak a 185/65r15-ben, és az ára 12828 bruttó.

A 195/65r15 valóban 10908 bruttó, de ezt fel lehet tenni...? Kicsit magas az oldala, ahogy írtátok nemrég.

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem a weboldalukon.

A mintája jól néz ki, de a méret nem jó.

195/60r15 méretben nincs is, csak a 185/65r15-ben, és az ára 12828 bruttó.

A 195/65r15 valóban 10908 bruttó, de ezt fel lehet tenni...? Kicsit magas az oldala, ahogy írtátok nemrég.

Bocsi. A méretet fejből írtam hasraütés szerüen.

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem a weboldalukon.

A mintája jól néz ki, de a méret nem jó.

195/60r15 méretben nincs is, csak a 185/65r15-ben, és az ára 12828 bruttó.

A 195/65r15 valóban 10908 bruttó, de ezt fel lehet tenni...? Kicsit magas az oldala, ahogy írtátok nemrég.

Ha nem zavar, hogy csal picit a km óra (bár az amúgy is csal, így meg talán épp pontos lesz) és ballonosabb a gumi, akkor felteheted... :D Sokan egyébként szemrebbenés nélkül tesznek ilyet (195/65) G Astrára.

Link to comment
Megosztás:

Ha nem zavar, hogy csal picit a km óra (bár az amúgy is csal, így meg talán épp pontos lesz) és ballonosabb a gumi, akkor felteheted... :D Sokan egyébként szemrebbenés nélkül tesznek ilyet (195/65) G Astrára.

A km óra nem sokat csalna ahogy nézem. A 195/65 viszont olcsóbb, mint a /60-as.

Itt ajánlotta valaki a gumiméret kalkulátort, oda bedobtam mindkét 195/65 és a 185/65 méreteket. (ez ugye gyári méret)

185/65 kerülete 1952.5mm

195/65 kerülete 1993.3mm

Ez 2,1% eltérés.

A ballonosság: 185/65 D=621.5 195/65 D=634.5

Ez gyakorlatilag 1cm magasságkülönbség a teljes kerékre nézve.

Hát, azt megnézném, ránézésre ki mondja meg, hogy ballonosabb...

A 195/60 kerülete 1932mm, D=615mm

Ezek szerint a váltóméretnél is csal, csak 195/60 használata esetén többet mutat az óra, 195/65 esetén kevesebbet.(ami kb a pontos körül lehet...) Nem mérette valaki, kb mennyit csal a gyári méretű gumiknál a km óra?

A téli mérethez képest az óra a gyárilag ajánlott 195/60-nál 1%-ot csal felfelé, 195/65-nél 2,1% lefelé. Ennyi.

Gumiméret számoló

Most komolyan, ez észrevehető az autón vezetés közben?

Senki nem volt még ilyen elvetemült, hogy ilyet használjon közületek itt a fórumon?

Link to comment
Megosztás:

A km óra nem sokat csalna ahogy nézem. A 195/65 viszont olcsóbb, mint a /60-as.

Itt ajánlotta valaki a gumiméret kalkulátort, oda bedobtam mindkét 195/65 és a 185/65 méreteket. (ez ugye gyári méret)

185/65 kerülete 1952.5mm

195/65 kerülete 1993.3mm

Ez 2,1% eltérés.

A ballonosság: 185/65 D=621.5 195/65 D=634.5

Ez gyakorlatilag 1cm magasságkülönbség a teljes kerékre nézve.

Hát, azt megnézném, ránézésre ki mondja meg, hogy ballonosabb...

A 195/60 kerülete 1932mm, D=615mm

Ezek szerint a váltóméretnél is csal, csak 195/60 használata esetén többet mutat az óra, 195/65 esetén kevesebbet.(ami kb a pontos körül lehet...) Nem mérette valaki, kb mennyit csal a gyári méretű gumiknál a km óra?

A téli mérethez képest az óra a gyárilag ajánlott 195/60-nál 1%-ot csal felfelé, 195/65-nél 2,1% lefelé. Ennyi.

Gumiméret számoló

Most komolyan, ez észrevehető az autón vezetés közben?

Senki nem volt még ilyen elvetemült, hogy ilyet használjon közületek itt a fórumon?

Én anno F astrán használtam más méretű(ballonosabb) gumit. A gumis azt mondta nem lesz jó de semmi bajom nem volt vele....Az órát nem tudom mennyire csalt...

Link to comment
Megosztás:

Én anno F astrán használtam más méretű(ballonosabb) gumit. A gumis azt mondta nem lesz jó de semmi bajom nem volt vele....Az órát nem tudom mennyire csalt...

Lehet megboltolom ezt a Metro-s Firestone-t.

Ránézésre elég esős minta, de nem írták oda a katalógusban a pontos típust...

Lehet felhívom őket, melyik típus.

Link to comment
Megosztás:

A km óra nem sokat csalna ahogy nézem. A 195/65 viszont olcsóbb, mint a /60-as.

Itt ajánlotta valaki a gumiméret kalkulátort, oda bedobtam mindkét 195/65 és a 185/65 méreteket. (ez ugye gyári méret)

185/65 kerülete 1952.5mm

195/65 kerülete 1993.3mm

Ez 2,1% eltérés.

A ballonosság: 185/65 D=621.5 195/65 D=634.5

Ez gyakorlatilag 1cm magasságkülönbség a teljes kerékre nézve.

Hát, azt megnézném, ránézésre ki mondja meg, hogy ballonosabb...

A 195/60 kerülete 1932mm, D=615mm

Ezek szerint a váltóméretnél is csal, csak 195/60 használata esetén többet mutat az óra, 195/65 esetén kevesebbet.(ami kb a pontos körül lehet...) Nem mérette valaki, kb mennyit csal a gyári méretű gumiknál a km óra?

A téli mérethez képest az óra a gyárilag ajánlott 195/60-nál 1%-ot csal felfelé, 195/65-nél 2,1% lefelé. Ennyi.

Gumiméret számoló

Most komolyan, ez észrevehető az autón vezetés közben?

Senki nem volt még ilyen elvetemült, hogy ilyet használjon közületek itt a fórumon?

Neeeem!!!

A gyári méret 195/60 R15 de csak nyáriban, a másik - 185/65 R15 - téli méretben ajánlott.

Link to comment
Megosztás:

A ballonosság: 185/65 D=621.5 195/65 D=634.5

Ez gyakorlatilag 1cm magasságkülönbség a teljes kerékre nézve.

Hát, azt megnézném, ránézésre ki mondja meg, hogy ballonosabb...

Azért meg lehet ránézésre is mondani. Nem olyan vészes a különbség egyébként. Van akinek még tetszik is a nagyobb / robosztusabbnak tűnő kerék.

195/60-nál kb 3-4 km/h-t csal felfelé az enyém alacsonyabb (100 alatti) sebességnél, kb 6-7 km/h-t nagyobb (pálya) sebességnél.

Link to comment
Megosztás:

Azért meg lehet ránézésre is mondani. Nem olyan vészes a különbség egyébként. Van akinek még tetszik is a nagyobb / robosztusabbnak tűnő kerék.

195/60-nál kb 3-4 km/h-t csal felfelé az enyém alacsonyabb (100 alatti) sebességnél, kb 6-7 km/h-t nagyobb (pálya) sebességnél.

Tessék választani!

"peresebb" gumi -> jobb stabilitás

"ballonosabb gomi -> nagyobb utazási komfort

Ezek között kell kompromisszumot kötni.

Link to comment
Megosztás:

Tessék választani!

"peresebb" gumi -> jobb stabilitás

"ballonosabb gomi -> nagyobb utazási komfort

Ezek között kell kompromisszumot kötni.

Nekem családi vasra kell, ami egy Caravan, ott nem lesz nagy sportosság, pláne a fél éves gyerkőccel a hátam mögött.

Maradunk a komfortnál. :D Gondolom azért nem akkora a különbség érzésre. (méretben minimális a különbség)

Azért gondolom jobb választás egy 195/65, mint egy 185/65.

Link to comment
Megosztás:

Nekem családi vasra kell, ami egy Caravan, ott nem lesz nagy sportosság, pláne a fél éves gyerkőccel a hátam mögött.

Maradunk a komfortnál. :D Gondolom azért nem akkora a különbség érzésre. (méretben minimális a különbség)

Azért gondolom jobb választás egy 195/65, mint egy 185/65.

Rendes gyári 195/60 R15 H-t vegyél. Azzal nemlehet gond.

Link to comment
Megosztás:

Nekem családi vasra kell, ami egy Caravan, ott nem lesz nagy sportosság, pláne a fél éves gyerkőccel a hátam mögött.

Maradunk a komfortnál. :D Gondolom azért nem akkora a különbség érzésre. (méretben minimális a különbség)

Azért gondolom jobb választás egy 195/65, mint egy 185/65.

Na, akkor mégegyszer!

A gyári méret 195/60 R15 88H. Tehát nem jobb választás a 195/65, de neked most éppen ez van.

Lassan már a csont is elfogy, amin rágódsz. :P

Hidd már el, hogy ez tökéletesen megfelel! Nem lesz se sportos, se ringatós-kúszómászós. Nekem is ez van 1.7 CDTI Caravan-on (meg minden 15"-os felnin gördülő átlag opelesnek), két gyerekkel és esetenként + a kutyával hátul. Remélem ez már elég meggyőző!? :D

Link to comment
Megosztás:

Na, akkor mégegyszer!

A gyári méret 195/60 R15 88H. Tehát nem jobb választás a 195/65, de neked most éppen ez van.

Lassan már a csont is elfogy, amin rágódsz. :D

Hidd már el, hogy ez tökéletesen megfelel! Nem lesz se sportos, se ringatós-kúszómászós. Nekem is ez van 1.7 CDTI Caravan-on (meg minden 15"-os felnin gördülő átlag opelesnek), két gyerekkel és esetenként + a kutyával hátul. Remélem ez már elég meggyőző!? :D

Nekem nem ez van, hanem jó kis 185/65 téli, ezért kellene valamit beboltolni.

Amúgy a fent említett reklám így néz ki:

Firestone a Metroban

Amúgy ilyen mintát nem is találtam még a Firestone profilok között... Érdekes.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.