Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

köszi Rastalos!

Pesten egyáltalán nem járok az autóval. Valószínüleg 16"-os felni lesz a gépre, 205/50-es vagy/55-ös gumikkal. Nem olyan szép, mint a 17", de mint te is írtad, komfortos és jobban bírja a magyar utakat.

Hi.

Szép lesz a vas 16-tal is. Erre egy szolíd ültetés (~40mm) JÓ minőségű sportrugóval, oszt kész. 16-ban a 205/50 a tuti méret.

Good luck! :P

Amúgy rak6nál fel képe(ke)t a verdáról.

Písz

Link to comment
Megosztás:

Egy gumis állította nekem nemrég - ami lehet, hogy ordenáré nagy hülyeség - hogy a Polaris2-ből létezik lengyel és román gyártmány is. Állítólag az első a jobb minőségű. Hallott erről vki vmit?

Sajnos ez nem csak a gumikra igaz,erőssen függ a minőség a gyártás helyétől!

Link to comment
Megosztás:

Sajnos ez nem csak a gumikra igaz,erőssen függ a minőség a gyártás helyétől!

Attól mert még máshol gyártják, még egyáltalán nem biztos hogy szarabb, hisz van egy szbavány amit követni kell a gyátrás során.

A cégek csak az olcsóbb munkaerő és adókedvezmények miatt vándorolnak, nem azért hogy szart gyártsanak, különben a kutya se venni a rossz terméket

szerintem...

Link to comment
Megosztás:

Ez egy érdekes dolog egyébként.

Ami a teszteket illeti, sose foglalkoztam vele, hiszen aki fizeti a tesztet azé a pálma.

Pl:ADAC teszten tavaly a Good Year UG6 195/60r15 méretben kimagasló eredmény, nagyon ajánlott, míg ugyanez a gumi 185/655r14 méretben feltételesen ajánlott...

Ebből is látszik, hogy ezek a tesztek xart sem érnek..

...Éppen ezért vallom azt,m hogy nincs jó gumi minden autóra, hiszen az, hogy egfy gumi hgogyan viselkedik igen sokmindentől függ.

Súly elosztás, súlypont,hajtáslánc,vezetési stílus.

Szerintem a hozzászólásod első felében felvetődött kérdésedre a saját hozzászólásod második felében ott a válasz! :wink:

Ugyanaz a gumi más méretben lehet, hogy más tulajdonságokkal rendelkezik, mert a méretváltozással megváltozhat több dolog is. Többek között a futófelület-oldalfal aránya, és így máris más a menettulajdonság (SZVSZ)

Link to comment
Megosztás:

Halihó!

Hagalex, szóval nem sok szerinted a 11,4 kg? lehet, hogy mondjuk egy 17" Alessio még nehezebb lenne. Amúgy az előbb megmértem a téligumit, 16kg 15"-os acélfelnivel.

Hát jóvan, de az áloménum felni az nehezebb mint az acél!

Amúgy pontos, korrekt súlyértékeket én nem tudok a felnikre, csak "érzésre" mondtam, hogy egy 17" -os alufelnitől nem is olyan sok a 11,4 kg!

Persze biztos lehet az ennál könnyebbet is kapni, csak ugye az ára....

Mert azok valamien (tán magnézium) ötvözetek, de speckósan, hogy ne puhuljon el.... szóval drága. (Amúgy egyik felni sem tiszta alumínium)

Bazsnak sztem is igaza van, az Alessio nehezebb lenne...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következőt kérdezném Tőletek hátha tudtok segíteni:

Adott 4db 195/65 R15 DUNLOP Winter Sport M3, egy telet futottak, nagyon jó állapotban.

Mennyi az a reális ár, ami kérhető lenne érte?

Köszönöm a segítségeteket!

Vanilia27

5-6e./db max. mert már használt. 8)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ilyen gumim van,ez maradt a coupe astrából csak 195/60 R15 azért nem adtam el mert szerintem ennél többet ér csak lehetettlen eladni többért,pedig nem olcsó gumi.Ezért inkább felraktam a caravánra.

Na, igen csak az a gond, hogy nekem a G Astrámra nem tudom rárakni a 195/65 R15-öt...

Most jelenleg 185/65 R15 van rajta az alufelnin.

Amikor vettem az autót "kedves" ismerős ezt adta vele, acél felnivel, hogy jó ez rá, aztán kiderül, hogy nem... :P

Mindenki a saját-kárán tanul így én is...Legalább a felni jó hozzá, így csak gumit kell vennem, ezt meg valamennyiért elpasszolni...

Link to comment
Megosztás:

Na, igen csak az a gond, hogy nekem a G Astrámra nem tudom rárakni a 195/65 R15-öt...

Most jelenleg 185/65 R15 van rajta az alufelnin.

Amikor vettem az autót "kedves" ismerős ezt adta vele, acél felnivel, hogy jó ez rá, aztán kiderül, hogy nem... :P

Mindenki a saját-kárán tanul így én is...Legalább a felni jó hozzá, így csak gumit kell vennem, ezt meg valamennyiért elpasszolni...

A váltóméret 195/60 R15 neked meg 195/65R15 van szerintem ez nem akkora nagy különbség ami miatt másik gumit kellene venni.De ez csak az én véleményem,vannak itt nálam okosabbak. :D
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.