Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Sziasztok!

Én nemértem azokat az embereket akik a michalin gumikat istenítik. A németek kb 20 éve felismerték már hogy a michelin-nek csak neve van. Ők pl a Good-Yeart tartják a legjobbnak. És ezt nem én mondom. És szerintem igazuk is van. Én eddig amiket használtam michelint az mind hangos volt. Szerintem sokkat jobb pl a Continental. Én leginjkább azt ajánlanám mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én nemértem azokat az embereket akik a michalin gumikat istenítik. A németek kb 20 éve felismerték már hogy a michelin-nek csak neve van. Ők pl a Good-Yeart tartják a legjobbnak. És ezt nem én mondom. És szerintem igazuk is van. Én eddig amiket használtam michelint az mind hangos volt. Szerintem sokkat jobb pl a Continental. Én leginjkább azt ajánlanám mindenkinek.

Hát igen, ez egy érdekes dolog.

Kinek mi a fontos. Én pl. jobban szeretem ha tapad a gumi, nem pedig keveset fogyaszt, vagy csendes. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Akkor a katalóguson minden felni alatt mi ez a felirat: Ulteriori dimensioni disponibili-further available size-6,5X15/7X16/7X17/7,5X18? A startguminál van mondialból, montecarloból 7X16-os-netes Alessio oldalon ez se található-és mégis van! Bazs, szerintem túl gyors volt ez a kijelentés, hogy nincs! Én ebbe nem nyugszom bele! Várom a válaszokat!

képpel nem idézünk!

Módosítva : Budai Tamás
Link to comment
Megosztás:

Érdeklődni szeretnék, nem-e tudja valaki, hol lehet beszerezni Alessio F1-et 16"X7", 4X100-as méretben? Ilyet szeretnék venni G Astrámra, de sehol nem láttam még 7" szélesben: katalógus szerint létezik. (7,5"-os elöl beleér a műanyag betétbe, mert 40mm-es ültetés van az autó alatt.) Több internetes gumis-felnis lapnál nézelőtdem, e-mailbe érdeklődtem de semmi. Bizonyos Alessio tipusokból van raktáron-ezt válaszolták. De nem tehetek róla nekem ez tetszik. Ki lehet a beszállítója Magyarországon az Allesiónak? Meggondolásom szerint őket kellene felhívnom. :rolleyes:

ne rakjál rá alessiot.

bánni fogod nagyon...

F1 ből nincs 7 collos

kukucs: http://www.alufelni.info/wheelsearch.php?b=9&w=0&h=17

Sziasztok!

Én nemértem azokat az embereket akik a michalin gumikat istenítik. A németek kb 20 éve felismerték már hogy a michelin-nek csak neve van. Ők pl a Good-Yeart tartják a legjobbnak. És ezt nem én mondom. És szerintem igazuk is van. Én eddig amiket használtam michelint az mind hangos volt. Szerintem sokkat jobb pl a Continental. Én leginjkább azt ajánlanám mindenkinek.

én pl michlein párti vagyok. mint komfortba, mind tapadásba, mint esőn, hóba, latyakba tökéletes.

és az élettartama is k.jó.

A Kadett E n 100.000 km futott michlein gumik voltak, és a mintája még mindig 40-50% volt.

most GoodYearom lesz, kiváncsi vagyok, de nekem a Michlein tökéletes volt.

És ne felejtsük el, hogy egy márkának a nevet megszerezni sokkal könnyebb mint megtartani.

nem véletlenül nagy nevü cég...

Link to comment
Megosztás:

Érdeklődni szeretnék, nem-e tudja valaki, hol lehet beszerezni Alessio F1-et 16"X7", 4X100-as méretben? Ilyet szeretnék venni G Astrámra, de sehol nem láttam még 7" szélesben: katalógus szerint létezik. (7,5"-os elöl beleér a műanyag betétbe, mert 40mm-es ültetés van az autó alatt.) Több internetes gumis-felnis lapnál nézelőtdem, e-mailbe érdeklődtem de semmi. Bizonyos Alessio tipusokból van raktáron-ezt válaszolták. De nem tehetek róla nekem ez tetszik. Ki lehet a beszállítója Magyarországon az Allesiónak? Meggondolásom szerint őket kellene felhívnom. :rolleyes:

Tamás!

Érdekes, amit említesz, miszerint beleér a 40mm-es ültetésnél a gumid(?) a műanyagba. Mekkora gumival próbáltad??? Nekem 60mm-es ültetés mellett 205/50 16-os gumikkal a 7,5 16 ET38 1általán nem ért bele sehol. 1 évig jártam vele, mond6om, hibátlan volt. Csak megőrültem és lecseréltem 7,5 17 ET38-ra, 215/40-es gumikkal. Ez komforttalanabb, kényesebb, de ez a méret SEM ér bele semmibe. Próbáltam 225/45-ös gumikat, na az már beleért elöl a műanyagba. Ya, Alessio F1 felniről beszélek.

Alessio F1 NINCS 7x16-ban, csak 7,5-ben. 7,5x16, 7,5x17, 8x18.

Ya, és sírva kérlek Benneteket, NE fikázzátok már agyon az Alessio felniket! Az F1 (Prestige széria) 16"-osban nekem hibátlanul működött a nem kicsit leültetett autómon a nem kicsit szar honi utakon, néha nem kicsit állat módon vezetve.

Okay, a 17"-tel már vannak gondjaim, de sztem a /40-nel ebben az árkategóriában 10 felniből 9-et szét lehet ütni.

Én a 7,5 16-os Alessio F1 felnit ajánlom Neked. Semmi baja/bajom nem volt vele. Persze, ha anyagi feltételeid megengedik, talál6sz jobb minőségű, strapabíróbb felnit is. Ár6ár a csillagos ég.

Ufff, én beszéltem!

Peace

Link to comment
Megosztás:

Legjobb gumi.

Én is dontöttem, 195/50, de akkor A520. ;)

Yóóó választás! Nekem is A520 volt az F Caravanon 205/45 16-ban. Hibátlan volt. És - nem mellékesen -, gyönyörűűűszép minta. Még fel volt emelve az autó a gumisnál, megláttam hátulról, s abban a pillanatban leszereltem a sárfogó gumikat... :rolleyes: ;)

A G-n a 205/50 16 Avon ZZ1 volt. Nna, az se volt piskóta. Képzeljétek, tavaly volt 1 eladó garnitúra Avon ZZ3, zsír új, 100e HUF-ért! Sajna, nem volt rája kes... :blink: ;) :D

Megnéztem az Avon árlistát, 69e volt per stück...

Picit sem sííírtam...

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Holnap felprobalok egy Tecnomagnesio 7x16'.os felnit 205/50es gumival .. hol gázosabb az elférés? .. elöl? ... hátul? ... annó Coupe audinal szivtam azzal, hogy rávarázsoltak valami opel felnit, és a tehermentesitonel rászorult .. jo kaland volt ... szal ... mire figyeljek G astranal, ha felteszem?

köszi a segitseget

Link to comment
Megosztás:

Tamás!

Érdekes, amit említesz, miszerint beleér a 40mm-es ültetésnél a gumid(?) a műanyagba. Mekkora gumival próbáltad??? Nekem 60mm-es ültetés mellett 205/50 16-os gumikkal a 7,5 16 ET38 1általán nem ért bele sehol. 1 évig jártam vele, mond6om, hibátlan volt. Csak megőrültem és lecseréltem 7,5 17 ET38-ra, 215/40-es gumikkal. Ez komforttalanabb, kényesebb, de ez a méret SEM ér bele semmibe. Próbáltam 225/45-ös gumikat, na az már beleért elöl a műanyagba. Ya, Alessio F1 felniről beszélek.

Alessio F1 NINCS 7x16-ban, csak 7,5-ben. 7,5x16, 7,5x17, 8x18.

Ya, és sírva kérlek Benneteket, NE fikázzátok már agyon az Alessio felniket! Az F1 (Prestige széria) 16"-osban nekem hibátlanul működött a nem kicsit leültetett autómon a nem kicsit szar honi utakon, néha nem kicsit állat módon vezetve.

Okay, a 17"-tel már vannak gondjaim, de sztem a /40-nel ebben az árkategóriában 10 felniből 9-et szét lehet ütni.

Én a 7,5 16-os Alessio F1 felnit ajánlom Neked. Semmi baja/bajom nem volt vele. Persze, ha anyagi feltételeid megengedik, talál6sz jobb minőségű, strapabíróbb felnit is. Ár6ár a csillagos ég.

Ufff, én beszéltem!

Peace

205/45R17-es gumival, 7,5X17 ET38-as AWS Racing felnivel volt próbálva, és a huppanókon bedörzsölt. A 205/50R16 átmérőben 5mm-rel alacsonyabb az előbb említettnél, lehet, hogy elfér. Akkor bátran ajánlod 16"-ban az F1-et. 17"-ra akarnak rábeszélni az ismerősök, de nem merem az utak állapota miatt.
Link to comment
Megosztás:

Szia! Volt már a Alessio prestige szériából valamilyen rossz tapasztalatod?

nekem 2 autómon volt Alessio.

az egyik 13 collos, volt /70 es lufigumival.

2 hetente centiroztam, és mindig kicentirozhatatlan volt, mindig rázott, görgőzni kellett volna, majd nyugdijaztam, ment a padlásra, meg a Corsára, mert ott nemszámitott a rázás.

a másik a Coupén volt, a 4 ből 2 repedt volt, gondolom azt ütötték vágták, de akkoris...

illetve a papámnak volt alessioja /70 es gumival, egy padkafelállás - egy görgőzés, és 2 hetente centirozással is használhatatlan volt...

illetve nemrág még a Rasztalos aki most épp isteniti a felnit, itt sírt, hogy 4 felni görgőzésre szorul, mert ráz. és ez évente, ami többe kerül, mintha egyszer vennél kemény felnit.

összegezve: alessiot kapsz 25.000 ft kötül , és egy normálisat meg 30.000 ért.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem csak a felni tipusáról érdemes beszélni, mert az egyértelmű, hogy az Alessio-t csak ballonos gumival érdemes feltenni--úgy meg nem igazán szép. Nyilván jó felnihez, jó gumit kell párositani, de nem tartom szerencsésnek, mikor valaki /45- nél kisebb gumit rak felé a kocsira, magyar utakon. Ha németben laknék, lehet, hogy /30ast is lehetne rá rakni. 45 talán a hazai lélektani határ! Persze peremvédős gumival!

Link to comment
Megosztás:

www.konnyufemfelni.hu n nézelődtem sokat.

én amit vettem volna: vagyis ami versenybe maradt de a végén az alutec nyert:

MAK,

Borbet

OZ

AEZ

viszont az OZ és az AEZ k.drága

Borbetet már lehet venni 30 alatt,

meg nézelődni kell. de az alessio puha nagyon.

én az alutec et 33,900 ért rendeltem meg.

még 2 het.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Holnap felprobalok egy Tecnomagnesio 7x16'.os felnit 205/50es gumival .. hol gázosabb az elférés? .. elöl? ... hátul? ...

Simán elfér! Nekem ez a gyári méret az autómon! A beleérés közelében sincs!

Ha még egy szélesítőt is beraknék, ledarálnám a sárvédőívet! ;)

Szia! Volt már a Alessio prestige szériából valamilyen rossz tapasztalatod?

Világos... Ki kell peremezni... kicsit kihúzni! És álllat lesz! :D

nekem 2 autómon volt Alessio.

...

...

a másik a Coupén volt, a 4 ből 2 repedt volt, gondolom azt ütötték vágták, de akkoris...

...

OK Ákos, csak itt az Alessio Prestige széria volt a kérdés... állítólag az jó... de ki tudja?

(A Tiéd nem az volt... hozzáteszem, én sem vennék Alessio-t.)

Szerintem nem csak a felni tipusáról érdemes beszélni, mert az egyértelmű, hogy az Alessio-t csak ballonos gumival érdemes feltenni--úgy meg nem igazán szép. Nyilván jó felnihez, jó gumit kell párositani, de nem tartom szerencsésnek, mikor valaki /45- nél kisebb gumit rak felé a kocsira, magyar utakon. Ha németben laknék, lehet, hogy /30ast is lehetne rá rakni. 45 talán a hazai lélektani határ! Persze peremvédős gumival!

Endyka! Ez így nem igaz.

A /45 az a gumi szélességéből számított magasság!

Egy 195/40 sokkal alacsonyabb, mint egy 215 v. 235/40-es! (de ezt nyilván vágod Te is)

A Coupe esetében a 215/40 R17 a gyári méret kb... esetleg a 215/45 R17...

Ha 18-ast raksz rá, akkor már muszáj /40 alá menned!

Eggyel vagyok bajba... lehet, hogy ideiglenesen 225/45R17-es gumi kerül majd a coupe-ra... viszont félek, hogy az tényleg bele fog érni... :blink: :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.