Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

nekem 2 autómon volt Alessio.

a másik a Coupén volt, a 4 ből 2 repedt volt, gondolom azt ütötték vágták, de akkoris...

Uhu! Ezt Te magad meg is magyaráztad, úgy vélem.

illetve a papámnak volt alessioja /70 es gumival, egy padkafelállás - egy görgőzés, és 2 hetente centirozással is használhatatlan volt...

Ezt én magyarázom meg: könnyűfémfelnivel NEM ILLIK járdákra állni, nem Alessioval, de egyikkel sem. Aki járdázgatni akar, járjon terepjáróval, de legalábbis lemezfelnivel. Amit persze, egy durvább padkázással, szintén tönkre lehet tenni.

illetve nemrág még a Rasztalos aki most épp isteniti a felnit, itt sírt, hogy 4 felni görgőzésre szorul, mert ráz. és ez évente, ami többe kerül, mintha egyszer vennél kemény felnit.

Uhu, ha figyelmesen olvasol, EZT a 17"-ről írtam. A 16"-tal SEMMI bajom nem volt. 17"-ben sztem elég sok felnit ki lehet nyugdíjazni. Legfőképp, ha járdákon keres parkolóhelyet a tuningautós, ugyebár...

összegezve: alessiot kapsz 25.000 ft kötül , és egy normálisat meg 30.000 ért.

A 16"-os Alessio F1 hivatalos ára 40e HUF körül mozgott, a 17"-é asszem 48e. 25 körül a haverom 14"-est vett (szintén F1) az off Liánjára.

Amúgy, mindenki döntsön ízlése/pénztárcája viszonylatában.

No more comment.

Peace

Link to comment
Megosztás:

205/45R17-es gumival, 7,5X17 ET38-as AWS Racing felnivel volt próbálva, és a huppanókon bedörzsölt. A 205/50R16 átmérőben 5mm-rel alacsonyabb az előbb említettnél, lehet, hogy elfér. Akkor bátran ajánlod 16"-ban az F1-et. 17"-ra akarnak rábeszélni az ismerősök, de nem merem az utak állapota miatt.

Szia, Tamás!

A 205/45 17 átmérője 617mm. A 215/40 17 604mm (ezt a méretet használom). Nekem ami beleért a műanyagba, 225/45 17 (átm: 635mm!). A gyári méret 15"-ben 185/65 621mm átmérővel, vagy 195/60 (615mm). 17-ben, amit leginkább tennék rá, az 215/45 (626mm). Azt mondod, Neked a 205/45 (617mm) beleér a 7,5 17 ET38-as felnin. Nekem a fent említett méret (ami beleért) a szintén 17, szintén ET38-as felnivel. Igazából nem értem. Az ET38, sztem minden felnin ET38. Elnézést, nem a szavaid vonom 2ségbe, csak filózom, szeretnék rájönni, mi lehet a bibi. (A méretek a totalcar-os gumidoki Pirelli-táblázatából származnak, más táblázatok vmelyest eltérőek lehetnek)!

A 16"-os F1-et tudom ajánlani, 17"-ben (figyelj, Uhu! :rolleyes: ) ne az Alessiot válaszd, ha teheted. Tényleg könnyen sérül a honi kíííváló utakon.

Gumi: 16-ban 205/50 a tuti. (Az AvonZZ1 612mm átmérőjű volt). Nekem kiválóan működött.

Ya, most jut eszembe (csak hogy elbizonytalanítsalak :blink: ), egy német tuningmagazinban (asszem, a Flash-ben) 1 Tigrán (a régin, nem a Twin Top-on) 7x17-es Alessio F1-ek figyelnek... Nna, erre varrjááá gombot! Tehát, elvileg létezik v létezett (talán 16-ban is), de kishazánkban biztos nem forgalmazzák/ták. Vagy a Flash-ben írták el a méretet, ez is lehet. A katalogban nem szerepel 7"- os szélesség sem 16-ban, sem 17-ben.

Dönts! :D (Tudom: iszol... ;) )

Peace

Link to comment
Megosztás:

figyelj, Uhu! :Ya, most jut eszembe (csak hogy elbizonytalanítsalak :rolleyes: ), egy német tuningmagazinban (asszem, a Flash-ben) 1 Tigrán (a régin, nem a Twin Top-on) 7x17-es Alessio F1-ek figyelnek... Nna, erre varrjááá gombot! Tehát, elvileg létezik v létezett (talán 16-ban is), de kishazánkban biztos nem forgalmazzák/ták. Vagy a Flash-ben írták el a méretet, ez is lehet. A katalogban nem szerepel 7"- os szélesség sem 16-ban, sem 17-ben.
Köszi Rastalos a segítséget! Szerintem az Alessio katalógusban minden felni méret táblázata mellett nem hiába van feltüntetve ez a felirat, amit már egyszer leírtam: -Ulteriori dimensioni disponibili - Further available size-6,5X15/7X16/7X17/7,5X18- magyarul: további rendelkezésre álló méretek:6,5X15/7X16/7X17/7,5X18. Katalógus szerint léteznek ezek a méretek minden tipusból. De ki lehet a beszállító hazánkba?
Link to comment
Megosztás:

lassan annak az idénye jön ... :blink:

Ha felkerülnek a 17"-es nyárijaim... lehet, hogy lesz 4db gyári (asszem Michelin-em) eladó!

Pontos részletek (pontos modell, állapot stb.) később... ha érdekel.

...

Nekem ami beleért a műanyagba, 225/45 17 (átm: 635mm!).

...

Hm. Ez érdekes. Ezek szerint más a kérékjárat mérete a Coupe és a sima G Astra esetében!

Yokkának 225/45R17-es gumik vannak az autóján! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Bár még nem raktam rá, biztos, hogy rá fog menni az Astrámra a 215/45R17-es gumi, 7X17-es felnivel...

16-os felnik megvannak, már csak legalabb 1 pár gumi kellene hozzá. Ahol voltam gumis xarabb állapotu gumit akart 9.000.-/db áron rámsózni, mint amit már az ember leszedne. Szal .. ötlet normális gumis muhelyre, Dél-Pesten?

Szia!

Érdemes a gumibolton meg a startgumin beirni a keresőbe, mert nagyon jó gumik vannak fent akciósan...

De az autotuning.lap.hu-n is találhatsz jó ajánlatokat...szerintem..

Link to comment
Megosztás:

Mert olcsó, és sokan nem tudják, hogy könnyűfémfelnik között is van jelentős minőségbeli különbség.Azán néhány padka meg kátyú után rájönnek a tévdésre.

Akkor Corsára mit érdemes megvenni?

Aminek azért az ára sem észveszejtő!!!

Link to comment
Megosztás:

Hm. Ez érdekes. Ezek szerint más a kérékjárat mérete a Coupe és a sima G Astra esetében!

Yokkának 225/45R17-es gumik vannak az autóján! :rolleyes:

Hey!

Nem tudom, nem hiszem, h kerékjárati különbség lenne a 2 közt. Viszont nekem a 60mm-es ültetés miatt ért bele. Nem tudom, Yokkának mennyire van "közel a talaj".

Üdvelet

De ki lehet a beszállító hazánkba?

Nem tudom, de utánanézek.

Písz

Link to comment
Megosztás:

csak a gyárik randák... :rolleyes:

meg az ET szám miatt nem szép az autón... nekem ez a véleményem.

:blink: Mindig ezzel jössz! ;) Szerintem azért akad szép! :D

és a nagy ET számot lehet nyomtávszélesítővel korrigálni! ;)

Nem tudom, nem hiszem, h kerékjárati különbség lenne a 2 közt. Viszont nekem a 60mm-es ültetés miatt ért bele. Nem tudom, Yokkának mennyire van "közel a talaj".

Yokkának még nincs ültetve, ő 60/40-et akar alárakni... az azért valszeg sok lenne a gépnek!

Nekem azt mondták (jó szakik), hogy a 215/45R17 gumikra még 40 mm-eres ültetéssel is kivállóan használható a gép..

Majd meglátom, hogy áll rajta, bár nem hiszem hogy ültetni fogom (max: 20mm-ert), de sport futómű biztos lesz alatta..

Endyka! Az ültetés KÖTELEZŐ! Főleg, ha mindazt meg akarod csinálni az autóddal, amit mondtál!

És a felni is csak egy 40mm ültetéssel fognak igazán jól mutatni!

Szóval készülj lelkiekben is! ;)

És hidd el, egyszer megülteted majd a G-t és soha nem akarod kivenni majd alóla az ültetést! ;)

Link to comment
Megosztás:

:rolleyes: Mindig ezzel jössz! :blink: Szerintem azért akad szép! ;)

és a nagy ET számot lehet nyomtávszélesítővel korrigálni! :D

Yokkának még nincs ültetve, ő 60/40-et akar alárakni... az azért valszeg sok lenne a gépnek!

Endyka! Az ültetés KÖTELEZŐ! Főleg, ha mindazt meg akarod csinálni az autóddal, amit mondtál!

És a felni is csak egy 40mm ültetéssel fognak igazán jól mutatni!

Szóval készülj lelkiekben is! ;)

És hidd el, egyszer megülteted majd a G-t és soha nem akarod kivenni majd alóla az ültetést! ;)

Na majd meglátjuk! Egyszerre úgy se megy minden! cSAK SZÉP SORJÁBAN... Némi "levegőhöz is kell jutni.

Ami az ültetést és a sport futóművet illeti: a céget (márkát) még nem döntöttem el. Szoba jöhet a K&n, Fk vagy Apex.. Egyéb ötletek? Esetleg tapasztalat?

Link to comment
Megosztás:

Na majd meglátjuk! Egyszerre úgy se megy minden! cSAK SZÉP SORJÁBAN... Némi "levegőhöz is kell jutni.

Ami az ültetést és a sport futóművet illeti: a céget (márkát) még nem döntöttem el. Szoba jöhet a K&n, Fk vagy Apex.. Egyéb ötletek? Esetleg tapasztalat?

Ez a sport futómű rugót/gátlót takar?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.