Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

...hosszanti bordák voltak kereszbe...

:)

amúgy ez attól van, amikor nagy melegben a kamionok meg a buszok állnak a féken és felgyűrik az utat maguk előtt... elég kellemetlen tud lenni... főleg mikor hirtelen kellene megállni és tapadás sincs, meg ugye álló kerékkel belérni ezekbe az igen kellemes masszázzsal kecsegtető off-road kereszteződésekbe... hát...khm... nem valami jó :) de hát mit tegyünk, rosszabbul élünk mint 4 éve :(

Link to comment
Megosztás:

:(

amúgy ez attól van, amikor nagy melegben a kamionok meg a buszok állnak a féken és felgyűrik az utat maguk előtt... elég kellemetlen tud lenni... főleg mikor hirtelen kellene megállni és tapadás sincs, meg ugye álló kerékkel belérni ezekbe az igen kellemes masszázzsal kecsegtető off-road kereszteződésekbe... hát...khm... nem valami jó :) de hát mit tegyünk, rosszabbul élünk mint 4 éve ;)

Neeem-nem-nem. Én nem arra gondoltam. Hanem, ahogy keréknyomot vájnak az útban!

Tudod, mi úgy vezeti az autót, mintha sínen menne :)

Na... a kereszteződésben ezen szálltam át kereszbe.

Link to comment
Megosztás:

Váltóméret számológép... beírod a gyári méretet, meg beírod milyet szeretnél alá és kidobja hogy mennyi a különbség... Azt írja: "+-2,5% -nál nagyobb eltérés az átmérőben nem ajánlott!"...

íme: http://www.weltgumi.hu/valtomeret_szamologep.html

Egyébként beszéltem Jokkával, neki is 225/45 R17 van alatta (akárcsak nekem) és azt mondja neki nem csal az óra... ezt legalábbis ilyen oszlopra szerelt sebességkijelző tábláról következtette, és azt mondta hogy vagy nem csal az óra, vagy a táblán lévő is csal...

amúgy én nem tapasztaltam hogy beleérne a gumi menet közben (mondjuk hozzá kell tenni hogy nem is zörgetek át a huplikon), inkább mikor fordulok rá a kapura, vagy nagyon kitekert kormánnyal, akármennyire is lassan megyek hallani hogy belekuszol... Mondjuk ebbe sokat beleszámít az ültetés is...

amúgy én Yokohama Parada-t néztem alá, de elég nagy a dilemmám, egyrlészről azt mondtak hogy nagyon jó, másrészről azt hogy nagyon kopik...

mindenesetre nagyon szép gumi :)

http://www.tirerack.com/images/tires/yokoh..._spec2_1000.jpg

romain_the_viril_1135110429_yokohama_parada.jpg

Egész jó ez a számoló progika, nem is gondoltam volna, hogy 5 mm-rel kisebb a mostani kerekem.

A Corsám 175/65 R14-el jött ki, most 185/60 R14 van rajta.

Mi a vélaményetek a Goodyear Hydragrip pacskerről?

Kicsit van hangja, de elmegy!

Jut eszembe: ha méretet váltok a keréknyomás változatlan maradhat?

Link to comment
Megosztás:

Ha megnézed a 215/45R17 és a 215/40R17 között a különbséget az 3.6%os eltérést mutat.Ez 10,8mm különbség a két méret oldalfala között.

És mennyivel szebb is az, amikor a gumi oldalfala 10 mm-el kisebb !!! :( :)

Ha Németországban élnék, biztosan megpróbálnék 19-es kereket nyomni az Astrára... itt jó lesz a 15-ös is... :)

Link to comment
Megosztás:

Ha megnézed a 215/45R17 és a 215/40R17 között a különbséget az 3.6%os eltérést mutat.Ez 10,8mm különbség a két méret oldalfala között.
és? ezzel mire szeretnél rámutatni? :)

;)

Mellesleg, ha összehasonlítod a 225/45R17-et (ami két turbos tagunk gépén is van...) a 215/40R17-tel...

az már 4,73%! :)

Amúgy az Astra Coupe (1,8) gyári 205/50R16-os gumijához a legközelebb a 225/40R17 áll --> 0,16% --> +1mm! :(

Link to comment
Megosztás:

Arra hogy ha 215/40R17-et vett volna akkor nem érne bele mert az a váltó méret.Mivel ennek a méretnek 10,8mm kisebb a gumi oldalfala.

Igazából azt nem értem hogy a 3. G astrás panaszkodik arra hogy beleér a gumi a sárvédőben,mert nem váltó méretet raknak fel.Nem értem hogy nem tanulnak a másik hibájából és ugyanazt a hibát elkövetik.

Olcsóbb a nem váltó méret?

Link to comment
Megosztás:

Az addig rendben van hogy olcsóbb de:ha emiatt kell rugót és gátlót cserélni az már úgy sokkal drágább lesz.Ha vissza kell peremezni a sárvédő ívet úgy is drágább ráadásul fényezni is kell.A zafira rugó megoldás pedig az egyik legnagyobb ökörség amit eddig láttam.Kb 5centivel magasabb lett az autó hátulja ami esztétikailag nem szép ráadásul az autó menet tulajdonságai is megváltoznak.Ráadásul a rugó beszerzése és cseréje is drágább mintha normális váltóméretet vett volna,ezért nem értem.

Ha nincs pénzetek normális gumira minek vesztek nagyobb alufelnit,vagy akkor ne panaszkodjatok.

Link to comment
Megosztás:

Én nem panaszkodtam, hanem tanácsot kértem! :) Továbbá az ember azért vesz nagyobb felnit és kereket hogy jobban nézzen ki az autója! És ha vki Zafira rugot tesz alá, az is azért van, mert neki teccik! :)

Álltalában mindenki magának szépíti az autóját! Max. néha kicsit belebukik!!

Link to comment
Megosztás:

Az addig rendben van hogy mindenki magának épít autót és az is hogy azért vesz rá nagyobb felnit hogy jól mutasson.De ha váltóméretes gumit veszel akkor nem váltózik a kerék átmérője csak a gumi oldalfala lesz kisebb.Nem véletlen vannak ET számok különbözö gumi méretek.

Én mikor megvettem a felnit tisztába voltam vele hogy csak akkor fogom tudni használni ha cserélek gátlót és rugót is.

Amúgy szép az a felni,rakhatnál fel róla képeket hogy mutat az autódon.

Link to comment
Megosztás:

Sajna nem tudom hogy kell képet felrakni, egyébbként a peremezés mellett döntöttem! Az a leggyorsabb megoldás!

Ha gondolod küld el a coupe@vipmail.hu ra és felrakom neked vagy töltsd fel a www.kepfeltoltes.hu ra és linkeld be a fórumra.

Link to comment
Megosztás:

www.alufelni.hu árai:

Michelin Y Pilot Sport

215/40R17 --> 45.388 Ft

215/45R17 --> 50.945 Ft

Michelin Exalto Pilot PE2 XL

215/40R17 --> 51.336 Ft

215/45R17 --> 51.991 Ft

(na jó... ez elég szoros)

Dunlop W SP 9000

215/40R17 --> 48.611 Ft

215/45R17 --> 51.655 Ft

Falken FK451

215/40R17 --> 32.544 Ft

215/45R17 --> 35.712 Ft

Szerintem előbb nézz utána, ha nem tudod :(

Vagy ezek gagyik? :) ;)

Amúgy ezt akkor figyeltük meg, amikor Uhuhu-nak néztünk gumit! :)

Link to comment
Megosztás:

Furcsa módon a startgumi.hu-n a 45-ös az olcsóbb... :P :)

Példa: Pirelli P Zero Nero - /45 26000, /40 30000 akcióban, Good Year Excellence /40 48000, /45 49000 stb.stb.

Szóval jó árakat mindig lehet válogatni, én "annak a statisztikának hiszek, amit én hamisítok..." (Churchill) :)

Hasonló méreteknél minél több fogy belőle, annál olcsóbb. Általában tényleg igaz, hogy minél alacsonyabb az oldalfal, annál drágább szokott lenni, de ha pl. gyárilag szerelnek sok autóra /40-est, akkor lehet az olcsóbb mint a /45.... :( ...de mondjuk, ha Speednek most egy kereskedővel kapcsolatban igaza is van, mivel az újabb kocsikon már a /45 a váltóméret (Astra H, stb.), ráadásul ezeket már gyári extrában 17-es kerekekkel szerelik, ezért nemsokára "helyreáll a rend"... szerintem... ;)

Link to comment
Megosztás:

www.alufelni.hu árai:

Michelin Y Pilot Sport

215/40R17 --> 45.388 Ft

215/45R17 --> 50.945 Ft

Michelin Exalto Pilot PE2 XL

215/40R17 --> 51.336 Ft

215/45R17 --> 51.991 Ft

(na jó... ez elég szoros)

Dunlop W SP 9000

215/40R17 --> 48.611 Ft

215/45R17 --> 51.655 Ft

Falken FK451

215/40R17 --> 32.544 Ft

215/45R17 --> 35.712 Ft

Szerintem előbb nézz utána, ha nem tudod :(

Vagy ezek gagyik? :) ;)

Amúgy ezt akkor figyeltük meg, amikor Uhuhu-nak néztünk gumit! :)

Ajánlom a következőt: http://www.gumik.com

Link to comment
Megosztás:

Szóval jó árakat mindig lehet válogatni, én "annak a statisztikának hiszek, amit én hamisítok..." (Churchill) :)

:)

Kétségtelen, hogy én is válogattam. Csak Bazs egyértelműen kijelentette, hogy OLCSÓBB! én meg megmutattam, hogy nem feltétlen! :(

Persze van egy csomó ellenpélda is.

Csak ezt akkor figyeltük meg, amikor Uhuhu keresett gumit és a GoodYear Eagle F1 GSD3-asban szintén olcsóbb volt a /40 mint a /45. Meglepődtem, hisz kicsit logikátlan ... (bár kevesebb anyag kell hozzá ;))... de ez volt. :P

Természetesen az Öreg Churchill papának igaza volt! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.