Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Jómagam is ilyen gumival gurultam ki a sajátommal a szalonból, azóta se "szélesítettem", jó ez így. Bár érdekes, hogy egyes gyártók 185-ös gumijai drágábbak, mint az ugyanolyan mintázatú 195-ös. Mondjuk a 195/60 R15 azért populárisabb méret...

Amiről most levettem a gumikat azon is 185 széles volt. 2003-as évjárat.

Link to comment
Megosztás:

Ja!

Hát van akinek a csacsifogat is úgy fekszi az utat, mint egy pályaautó! :huh:

Ne kóstolgass cartárs...ebben 101 csacsi van...vagy mija szösz :lol: :lol:

én egyszer 195/60-assal forgattam meg egy gépet rendesen...szóval hidd el ha akkor azon nem 8-9 éves, kb 3.5mm-es gumik vannak nincs gond...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Megvettem ma az új gummákat. :lol:

Kleber HP2 Krisalp 185/65 R15 +dobtam rá céép dísztárcsákat is. Kábelkötegelővel 2helyen rögzítettem biztos ami fix. Nem olyan faja, mint az alufelnivel, de azért nem mutat rosszul :huh:

Valakinek közületek van ilyen gumija? Vélemény róla?

Link to comment
Megosztás:

Na akkor itt az ideje, hogy én is váltsak télire, 2 versenyző közül:

- Hankook W440 KATT 12.390/db

- BFGoodrich G-Force Winter KATT 11.900Ft/db

Melyik legyen?

UP: Hankook elfogyott, de van helyette Vredestein Snowtrac 3 KATT, igaz ez már 16.790 /db és a 4 használt acélfelni 5 ezer/db... szóval szereléssel együtt kerek 92 ezer Ft-ba fájna a dolog....

Link to comment
Megosztás:

Na akkor itt az ideje, hogy én is váltsak télire, 2 versenyző közül:

- Hankook W440 KATT 12.390/db

- BFGoodrich G-Force Winter KATT 11.900Ft/db

Melyik legyen?

UP: Hankook elfogyott, de van helyette Vredestein Snowtrac 3 KATT, igaz ez már 16.790 /db és a 4 használt acélfelni 5 ezer/db... szóval szereléssel együtt kerek 92 ezer Ft-ba fájna a dolog....

Nekem 87.800FT volt az egész+5.200ft a dísztárcsa summa:93.000pénz

A kleber 14.000ft/db volt, viszont én csak 6950ft/db-ért találtam lemezfelnit használtan :huh:

Neked akkor maradt a BFGoodrich és a Vredestein dilemma. Pénztárcafüggő a dolog. De szerintem jó választás lenne bármelyik :lol:

Vagy ezek sem rosszak szvsz:

http://automax.hu/goodyear/ug7_/

http://automax.hu/pirelli/w190_snowcontrol/

http://automax.hu/bridgestone/lm30/

http://automax.hu/pirelli/winter_carving/

Link to comment
Megosztás:

Most egy ismerős mondta tud Kleber HP2-t 13.500-ért/db, ehhez 4 felni 20 ropi.

Az DRÁGA!!!

Itt óccsóbb: :huh:

http://automax.hu/tyresearch.php?w=185&amp...&b=30&t[]=1&s[]=2

De ha Hankook-ot szeretnél nézd csak meg itt: :lol:

http://www.norauto.hu/termekek/aru/hankook-w440-222088

vagy 195/60 R15-ben:

http://www.norauto.hu/termekek/aru/hankook-w440-198112

Érdemes körülnézni a többi között is:

http://www.norauto.hu/termekek/csoport/teli-gumi

Link to comment
Megosztás:

De jó nektek, h meg tudjátok venni az új téli gumit!

..én még 3éve bizniszeltem el F Astráról maradt komplett kerekeimet 4db használt de jó áll. Semperit téli gumira, de ezekkel szegényekkel már a harmadik szezonomat húzom, úgyhogy ez után a tél után mindenképpen váltanom kell..

Most az ősszel láttam egy tuti haszn. garnitúrát (20é) a itteni gumisnál, de sajna nem tudtam rámenni!

Link to comment
Megosztás:

De jó nektek, h meg tudjátok venni az új téli gumit!

..én még 3éve bizniszeltem el F Astráról maradt komplett kerekeimet 4db használt de jó áll. Semperit téli gumira, de ezekkel szegényekkel már a harmadik szezonomat húzom, úgyhogy ez után a tél után mindenképpen váltanom kell..

Most az ősszel láttam egy tuti haszn. garnitúrát (20é) a itteni gumisnál, de sajna nem tudtam rámenni!

A kocsit meg múlt héten vettem :lol: :huh:

Használt gumit soha nem vennék, ezen nem szabad spórolni...szerintem.

Nem akarom más fa**ával verni a csalánt, de 50-60ezer forintot össze lehet rá spórolni egy év alatt, ha valakinek nem megy jól a szekere, akkor is!

Link to comment
Megosztás:

Meg is vettem :lol:

Remélem nem bánom meg, és ténylég jó állapotban van, mind a gumi, mind a felni.

Nem azért, de jó nagy visszaesés az új hankook vagy kleber vagy vredestein gumikhoz képest a használt semperites választásod :huh:

Mindazonáltal remélem nem lesz vele gondod, sok szerencsét hozzá !!!

Link to comment
Megosztás:

Nem azért, de jó nagy visszaesés az új hankook vagy kleber vagy vredestein gumikhoz képest a használt semperites választásod :huh:

Mindazonáltal remélem nem lesz vele gondod, sok szerencsét hozzá !!!

igen csak konkrétan kevesebb mint a fele ennek az ára, mint bármelyik másik megoldásnak (gumi+felni...) :lol:

Link to comment
Megosztás:

igen csak konkrétan kevesebb mint a fele ennek az ára, mint bármelyik másik megoldásnak (gumi+felni...) :lol:

Hát az biztos. De ezt tudhattad előre, hogy használt alsó kategóriás gumit találhatsz ennyiért...

Mégis az újakat nézegetted, aminek az árával szintén tisztában kellett lenned.

Ezért nem értem a hirtelen változást. Én újat akartam, tudtam, hogy kb: 2x annyiba fáj, de újat is vettem.

A hirtelen pálfordulást nem értem csak :huh:

Link to comment
Megosztás:

A gumi nemrossz, nekem is ien van csak sajna már sokkal kopottabb.. :lol:

Közben változott a helyzet, a szettet nem vittem el, ellenben ma felkerült Suzukira (automaxban) a Vredestein Snowpro 2 gumi, jövőhét kedden délután pedig Astra is megkapja a Kleber HP2-t... :huh:

Anyagiak miatt csak felni átszereléses módszerrel, de nem baj, jó az úgy is.

Link to comment
Megosztás:

Közben változott a helyzet, a szettet nem vittem el, ellenben ma felkerült Suzukira (automaxban) a Vredestein Snowpro 2 gumi, jövőhét kedden délután pedig Astra is megkapja a Kleber HP2-t... :lol:

Anyagiak miatt csak felni átszereléses módszerrel, de nem baj, jó az úgy is.

Apám Te nem semmi vagy. Mint az időjárás. Majd azt írd meg, amikor már rajta van a kocsidon, hogy mi lett végül, mert én az eddigiek alapján már nem vennék rá mérget, hogy ez lesz amit legutóbb írtál.

Konkrétan már azt is írtad, hogy megvetted (így múlt időben) a semperit használt gumikat lemezfelnistől 40.000-ért. :lol:

Valahol a használt szar és a premium kategóriás új között hezitálsz, pedig a kettő fényévekre van egymástól, nem csak egy árnyalatnyi a különbség közöttük.

Sem árban, sem minőségben.

Kíváncsi vagyok mi lesz végül... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Apám Te nem semmi vagy. Mint az időjárás. Majd azt írd meg, amikor már rajta van a kocsidon, hogy mi lett végül, mert én az eddigiek alapján már nem vennék rá mérget.

Konkrétan már azt is írtad, hogy megvetted (így múlt időben) a semperit használt gumikat lemezfelnistől 40.000-ért. :huh:

Igen, fel is hívtam fickót, úgy volt találkozunk délután Érden, de írták, hogy semperit használt gumi nem túl jó, hamár eddig hankookban meg kleberben gondolkoztam :lol:

Meg ugye ez volt a dilemmám, hogy acélfelnit vegyek-e vagy sem, végül nem lesz.

Link to comment
Megosztás:

Igen, fel is hívtam fickót, úgy volt találkozunk délután Érden, de írták, hogy semperit használt gumi nem túl jó, hamár eddig hankookban meg kleberben gondolkoztam :huh:

Meg ugye ez volt a dilemmám, hogy acélfelnit vegyek-e vagy sem, végül nem lesz.

kicsit kibővitettem, szerkesztettem az előbbi hozzászólásomat, miközben te válaszoltál rá

Link to comment
Megosztás:

Anyagiak miatt csak felni átszereléses módszerrel, de nem baj, jó az úgy is

A felni átszereléses módszer egyébként hosszabb távon nem túl kifizetődő.

Számolj. Induljunk ki abból, hogy a kerekeket Te magad is le tudod cserélni gondolom, tehát ingyen van.

Egy évben kétszer, azaz tavaszal, ősszel kell átszereltetned , ez kb:4-6 ezer ft/alkalom.

Legyen 5ezer*2/év= 10ezer ft egy évben , 2 évben 20ezer forintot fizetsz ki a gumisnak, hogy átszereljen neked+centírozzon, ennyi pénzből pedig megvehetted volna a használt lemezfelniket.

Ergo 2 év alatt megtérül a lemezfelnibe fektetett összeg, ráadásul nem az alufelnijeidet cseszed össze a sós, latyakos utakon, kisebb megccsúszásnál nem azt padkázod meg stb...

Így gondolkodj :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jelenleg a G Astra Caravanunkon lemezfelnin téli gumi van fent, majd tavaszra akarunk 4alufelnit a kocsira, és az lenne a kérdésem, hogy 17"-os felnit,felgumizva merjek feltenni, vagy elég a 16"-os?

A magyar utakat figyelembe véve...

szerintem elég a 16collos. A 15-ös a gyári méret, a 16-os már szépen mutat rajta, annál nagyobb nem kell.

Árban sem mindegy, a 17-estől kezd baromi drága lenni a felni és a rá való gumi is...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.