Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Szerintetek a BfGoodrich Gforce winter vagy a hankook w440 jobb téli gumi? Ez a kettő között vacillálok, mert sok helyen akciósan lehet őket kapni igencsak jó árban.

Mondhattok nyugodtan tapaszralatokat is, milyen téli gumit ajánlotok? Szeretném ha 15ezerből kijönne/db. Egyébként 185/65 15-ös méretben venném.

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek a BfGoodrich Gforce winter vagy a hankook w440 jobb téli gumi? Ez a kettő között vacillálok, mert sok helyen akciósan lehet őket kapni igencsak jó árban.

Mondhattok nyugodtan tapaszralatokat is, milyen téli gumit ajánlotok? Szeretném ha 15ezerből kijönne/db. Egyébként 185/65 15-ös méretben venném.

ITT nézelődtél már? A Continental TS810 - Goodyear UG7+ - Bridgestone LM30 vonal egy ezressel több a kijelölt keretednél, de ennyit megérne. Ismerősöm Fabián használ ilyen Hankook-ot, azt mondja jól tapad, meg csendes is, csak kicsit kopósabb fajta.

Link to comment
Megosztás:

ITT nézelődtél már? A Continental TS810 - Goodyear UG7+ - Bridgestone LM30 vonal egy ezressel több a kijelölt keretednél, de ennyit megérne. Ismerősöm Fabián használ ilyen Hankook-ot, azt mondja jól tapad, meg csendes is, csak kicsit kopósabb fajta.

Igen itt nézelődtem. Egy másik oldalon van hankook 13500ért, nekem régebbi autómon volt ilyen gumi nekem teljesen megfelelt, rosszat nem tudok róla mondani. És igen tudom, hogy a conti vagy goodyear azért jobb és nem is sok különbség az a négy gumira nézve 10ezer Ft, de jelenlegi helyzetemben (és úgy gondolom még sokunknak) nagyon nem mindegy plusz/mínusz 10ezer :) Meg egy sima mezei 1,4es g astrára nem tudom érdemes-e "nagy tudású" prémium gumit venni.

Link to comment
Megosztás:

Igen itt nézelődtem. Egy másik oldalon van hankook 13500ért, nekem régebbi autómon volt ilyen gumi nekem teljesen megfelelt, rosszat nem tudok róla mondani. És igen tudom, hogy a conti vagy goodyear azért jobb és nem is sok különbség az a négy gumira nézve 10ezer Ft, de jelenlegi helyzetemben (és úgy gondolom még sokunknak) nagyon nem mindegy plusz/mínusz 10ezer :) Meg egy sima mezei 1,4es g astrára nem tudom érdemes-e "nagy tudású" prémium gumit venni.

Érdemesnek érdemes, de a szükség nagy úr. Pl. ADAC jót nyilatkozik róla, befürdés nem nagyon lehet vele. :D

Link to comment
Megosztás:

Igen itt nézelődtem. Egy másik oldalon van hankook 13500ért, nekem régebbi autómon volt ilyen gumi nekem teljesen megfelelt, rosszat nem tudok róla mondani. És igen tudom, hogy a conti vagy goodyear azért jobb és nem is sok különbség az a négy gumira nézve 10ezer Ft, de jelenlegi helyzetemben (és úgy gondolom még sokunknak) nagyon nem mindegy plusz/mínusz 10ezer <_< Meg egy sima mezei 1,4es g astrára nem tudom érdemes-e "nagy tudású" prémium gumit venni.

Természetesen nem mindegy,hogy plusz vagy mínusz 10e forint,de az sem,hogy télen fényévekkel jobban számít a gumid minősége,sokkal nagyobb a balesetveszély,és egy-egy kisebb koccanás javítása is sokkal több,mint a gumi árának különbözete :)

Ahogy feljebb írtam,nekem a TS810 nagyon-nagyon bevált,pedig előtte volt Michelin Alpin,és Nokian W is,pedig azok sem Marangoni szintet képviselnek :D

Ha nagyon sokallod az új árát,akkor próbálj 1 szezonos gumit keresni,de öregebbet semmiképpen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olvastam hogy szóba került a Hankook w440-es gondoltam elmondom hogy nekem hogy tetszik.

Szóval én 9200ft ért vásároltam 2 éve 195/60-ast és nekem bevált semmi gondom nem volt vele szerencsére,kopása egyáltalán nem vészes könnyen tisztuló mintázat jól is tapad ,friss hóban pedig kiváló,esős úton szerintem mondjuk azért van hangja.

Én csak ajánlani tudom mindenkinek ár/érték arányban szerintem ott van.

Baleset mentes közlekedést mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Igen itt nézelődtem. Egy másik oldalon van hankook 13500ért, nekem régebbi autómon volt ilyen gumi nekem teljesen megfelelt, rosszat nem tudok róla mondani. És igen tudom, hogy a conti vagy goodyear azért jobb és nem is sok különbség az a négy gumira nézve 10ezer Ft, de jelenlegi helyzetemben (és úgy gondolom még sokunknak) nagyon nem mindegy plusz/mínusz 10ezer :) Meg egy sima mezei 1,4es g astrára nem tudom érdemes-e "nagy tudású" prémium gumit venni.

Nézz szét a vaterán is, vannak egész jó ajánlatok, csak a DOT számra figyelj oda!

Hirtelen belenézve találtam Hankookot és Barum Polarist a neked való méretben, ami egész bizalomgerjesztő :-)

Link to comment
Megosztás:

Aztán majd jönnek a jóazócsókínaigumi-fanok, aztán jól kiröhögnek bennünket... Mindegy, csak ne mögöttem jöjjenek majd a hóban...

Osztom a véleményed!

De tegnap azon gondolkodtam el, hogy azért van némi "jó" is ezekben a kínai téligumikban: az tény, hogy egy nyárinál többet érnek hóban.

Link to comment
Megosztás:

Osztom a véleményed!

De tegnap azon gondolkodtam el, hogy azért van némi "jó" is ezekben a kínai téligumikban: az tény, hogy egy nyárinál többet érnek hóban.

Még az se biztos. Egy jobb nyári gumi, lehet többet ér. Valamelyik oldalon olvastam pont az adac tesztről, hogy a legjobb fele akkora úton megáll, mint a legsz@rabb kínai gumi. Kell a jó gumi és kész. Első autómra (kis polski) nem vettem, egyszer mentem vele hóban, nagy élmény volt és adrenalin bomba, mert egyszerűen képtelen voltam megállni, amikor kihajtottak elém. Csak szurkoltam, hogy adjon már gázt és tűnjön el előlem:) Szerencsére csak egy sarokra voltam ahova elindultam, de haza már nem mentem vele, inkább otthagytam:)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

1.4-es 90LE-s astrám van. a gyári érték szerint 3 személy esetén elöl 2,8, hátul valami 2,6 BAR-t kell belenyomni. nekem ez soknak tűnik. most 2,1 hátul, 2,4 az elsőkben. ez elég, vagy inkább a gyárihoz kell közelíteni?

Hát, gondolom, a gyári adat nem véletlenül annyi. Caravanba hátra terheléssel, 5 személlyel 3,valamennyi kell. Nyugodtan fújd fel szerintem annyira, amennyi az előírás, hátha kevesebb benzined is fogy majd...

Link to comment
Megosztás:

Hát, gondolom, a gyári adat nem véletlenül annyi. Caravanba hátra terheléssel, 5 személlyel 3,valamennyi kell. Nyugodtan fújd fel szerintem annyira, amennyi az előírás, hátha kevesebb benzined is fogy majd...

Az első még így is nagyon sok szerintem...

Most nem néztem meg a tankajtón de emlékeim szerint 2.1-2.2 ír az elsőkre (gondolom ez független attól hogy caravan-e) és 1.9-2.5 a hátsóra terheléstől függően...

Link to comment
Megosztás:

Az első még így is nagyon sok szerintem...

Most nem néztem meg a tankajtón de emlékeim szerint 2.1-2.2 ír az elsőkre (gondolom ez független attól hogy caravan-e) és 1.9-2.5 a hátsóra terheléstől függően...

Igen, utánagondolva nekem is soknak tűnik... A tanksapkánál tuti nincs annyi...

Link to comment
Megosztás:

Michelin nincs is a táblázatban. Egyébként tök jó ez a táblázat. Kinagyítód a tücsökpöcs képet és lesz 1,15 tücsökpöcs nagyságú. Tök élvezhető áttekinteni. Lehet csak ezért nem láttam benne a Michelint?

A Michelint most nem vizsgálták. 24"-on teljesen jól olvasható.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.