Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

ha nem vagyok indiszkrét mennyi volt a gumi? mert most próbálok beszerezni, de a 205/50 méretből nem nagyon gyártanak és ezért drágább is (a gumis ismerősöm szerint)

Ez most használt gumi, 6mm-es mintával, felszerelve 35e volt a 4db

Én is nagyon drágálottam az új gumikat, a csere viszont már nem várhatott. Így most ez lett.......

Link to comment
Megosztás:

G astrán lévő kerekeket (felni:15"x 6 1/2 JJ; gumi:195/60) F astrára át lehet dobni?

4 csavaros természetesen, az osztókör is megegyezik, ugye?

Köszi!

MÁS:

Mi a véleményetek a Norautos alufelnikről? Vannak tetszetősek elég jó áron.

Ez milyen minőség lehet vajon?

http://www.norauto.hu/termekek/csoport/kulso-tuning ( a sorrnedet állítsátok át ár szerint csökkenőre, akkor mutatja, vagy a megjelenített termékek számát 9-ről 60-ra)

Link to comment
Megosztás:

G astrán lévő kerekeket (felni:15"x 6 1/2 JJ; gumi:195/60) F astrára át lehet dobni?

4 csavaros természetesen, az osztókör is megegyezik, ugye?

Köszi!

MÁS:

Mi a véleményetek a Norautos alufelnikről? Vannak tetszetősek elég jó áron.

Ez milyen minőség lehet vajon?

http://www.norauto.hu/termekek/csoport/kulso-tuning ( a sorrnedet állítsátok át ár szerint csökkenőre, akkor mutatja, vagy a megjelenített termékek számát 9-ről 60-ra)

Ez a olcsó húsnak ki tudja milyen a leve,lehet jó is,lehet sz@r is.A jóval drágább alessio az elég vacak,hajlik mint a biliacél... :D

Link to comment
Megosztás:

G astrán lévő kerekeket (felni:15"x 6 1/2 JJ; gumi:195/60) F astrára át lehet dobni?

4 csavaros természetesen, az osztókör is megegyezik, ugye?

Köszi!

MÁS:

Mi a véleményetek a Norautos alufelnikről? Vannak tetszetősek elég jó áron.

Ez milyen minőség lehet vajon?

http://www.norauto.hu/termekek/csoport/kulso-tuning ( a sorrnedet állítsátok át ár szerint csökkenőre, akkor mutatja, vagy a megjelenített termékek számát 9-ről 60-ra)

Ugyanilyenem volt 15" ET35 méretben még tavaly és nem volt semmi bajom vele: http://www.norauto.hu/termekek/aru/hh-alufelnik Bár én nem innen vettem, de újonnan 16500 volt akkor. Persze lehet, hogy csak szerencsém volt vele, hogy nem volt vele gond ...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Milyen méretű kerékcsavarokat vegyek az alufelnihez? Hosszúság, menet, vastagság? Kerékőr tapasztalatok? A 3-4 ezer forintossal csak a szívás lenne, vagy jók azok is?

A hétvégén lefestettem a dobféket, egész pofás lett, holnap teszek fel képeket róla.

Üdv.

P.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Milyen méretű kerékcsavarokat vegyek az alufelnihez? Hosszúság, menet, vastagság? Kerékőr tapasztalatok? A 3-4 ezer forintossal csak a szívás lenne, vagy jók azok is?

A hétvégén lefestettem a dobféket, egész pofás lett, holnap teszek fel képeket róla.

Üdv.

P.

Kerékőrt szintén tervezek, én arra jutottam hogy MCGard, gagyinak nemsok értelme van... Cserébe jó drága. :D

27204-es való a G asztrára, ez 12x1.5 17mm elvileg, gondolom ilyesmi lehet akkor a csavar is.

Link to comment
Megosztás:

nem volt központosítógyűrű...

tényleg hol lehet astrahoz központosítót venni? gumisnál?

Korábban esztergályosnál csináltattam, de az első béna volt és a második emberke csinált normálisat 5 ezerért.

Német ebay-en vettem most kb. 2 hete. Szállítással együtt 2800 Ft volt a 4 karika. Vasárnap megrendeltem, paypal-on kifizettem és szerdán már hozta is a postás. :D

Az eladó neve "zentrierringspezialist" és itt vannak a termékei: LINK

Mindenképp érdemes venni a felnikhez gyűrűt, mert nem véletlen hívják tehermentesítőnek is. Gyűrű nélkül csak a csavarokon van a teher és a kormány is rázhat emiatt simább úton.

Link to comment
Megosztás:

Kerékőrt szintén tervezek, én arra jutottam hogy MCGard, gagyinak nemsok értelme van... Cserébe jó drága. :D

27204-es való a G asztrára, ez 12x1.5 17mm elvileg, gondolom ilyesmi lehet akkor a csavar is.

10 000,-körül van postával. Ebay-en csak a csavar 36euro + posta szóval ezt nem érdemes onnan vadászni. :lol:

12 a csavar átmérője, 1.5 a menetemelkedés, és milyen hosszú legyen vajon? Több helyen láttam, hogy a gyári alu más csavart igényel mint a többi. Ez igaz?

Link to comment
Megosztás:

A lemezfelni csavarja nem biztos, hogy jó az aluhoz.

Már csak azért sem, mert a felni anyaga vastagabb, mint a lemezfelnié, tehát kevesebb menet fogja meg a felnit. Az alufelni csavar is olyan pár ezer Ft, amit nem érdemes megspórolni. Ha menet közben kilazul a kerék, akkor az ártalmas lehet az egészségre.

Link to comment
Megosztás:

Korábban esztergályosnál csináltattam, de az első béna volt és a második emberke csinált normálisat 5 ezerért.

Német ebay-en vettem most kb. 2 hete. Szállítással együtt 2800 Ft volt a 4 karika. Vasárnap megrendeltem, paypal-on kifizettem és szerdán már hozta is a postás. :D

Az eladó neve "zentrierringspezialist" és itt vannak a termékei: LINK

Mindenképp érdemes venni a felnikhez gyűrűt, mert nem véletlen hívják tehermentesítőnek is. Gyűrű nélkül csak a csavarokon van a teher és a kormány is rázhat emiatt simább úton.

nekem ez itt 29+4.5 EUR-ra jön ki, ami kb 9000HUF, nem 2800...

de kell az is, hogy mi a felni mérete, nem? hogy milyen méretből csináljon opel méretet

vagy rosszul gondolom?

ja most látom, hogy van 5-ért is, de vajon mi a különbség....

54mm az agyméret?

Link to comment
Megosztás:

nekem ez itt 29+4.5 EUR-ra jön ki, ami kb 9000HUF, nem 2800...

de kell az is, hogy mi a felni mérete, nem? hogy milyen méretből csináljon opel méretet

vagy rosszul gondolom?

ja most látom, hogy van 5-ért is, de vajon mi a különbség....

54mm az agyméret?

56.6mm a méret

Én 70.4mm-ről 56.6-ra alakítót vettem, de nyilván felnifüggő. Tudni kell a felni agyméretét is.

Nekem ilyen kellett: LINK (kinézetben a képen a felső sorban a fekete :D )

Link to comment
Megosztás:

56.6mm a méret

Én 70.4mm-ről 56.6-ra alakítót vettem, de nyilván felnifüggő. Tudni kell a felni agyméretét is.

Nekem ilyen kellett: LINK (kinézetben a képen a felső sorban a fekete :D )

lemérem vmivel a sajátomat :lol:

de akkor vajon mi a különbség a 30eurós és eközött....

és még színt is lehet választani? ferráripiros pl. :D

Link to comment
Megosztás:

Korábban esztergályosnál csináltattam, de az első béna volt és a második emberke csinált normálisat 5 ezerért.

Német ebay-en vettem most kb. 2 hete. Szállítással együtt 2800 Ft volt a 4 karika. Vasárnap megrendeltem, paypal-on kifizettem és szerdán már hozta is a postás. :D

Az eladó neve "zentrierringspezialist" és itt vannak a termékei: LINK

Mindenképp érdemes venni a felnikhez gyűrűt, mert nem véletlen hívják tehermentesítőnek is. Gyűrű nélkül csak a csavarokon van a teher és a kormány is rázhat emiatt simább úton.

Némelyik fórumokon ilyen kijelentések miatt ölik egymást. :lol:

Link to comment
Megosztás:

10 000,-körül van postával. Ebay-en csak a csavar 36euro + posta szóval ezt nem érdemes onnan vadászni. :lol:

12 a csavar átmérője, 1.5 a menetemelkedés, és milyen hosszú legyen vajon? Több helyen láttam, hogy a gyári alu más csavart igényel mint a többi. Ez igaz?

Nemtom, nekem ez a gyári alu teljesen jól fent van a gyári csavarral... az mcgard-os kereső is ugyanazt adja mindkét felnihez :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.