Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Én anno győrben... <_<

Neten egy oldalt találtam ami elég profi, és árak is vannak fent. Nem garantált hogy a legolcsóbbak, de kiindulási alapnak jó lehet:

SZINTER

Én sokat szívtam a felni fémtisztává varázslásával, mert nem volt elég pénzem homokszórásra.

Így maradt a kromofág, gumikesztyű, különböző méretű drótkefe. Ja és fehér szinter volt a felnin eredetileg. Kb. 2 hétvége alatt sikerült megoldani hogy eltűnjön róla.

Link to comment
Megosztás:

G astra 4csavaros (4x100)

16"-os méretben kalkulátor szerinti helyes váltómérettel azaz 205/55 -ös gumikkal milyen negatívumai lehetnek a 15", 195/60-al, vagy 185/65-el szemben ?

A 16" egyetlen előnye az, hogy jobban mutat a kocsin, igaz? Mik a hátrányok?( gondolok itt futóműre milyen hatással van,nem ér bele semmibe?, fogyasztásra, komfortérzetre stb,,stb..)

Műszakin belekötnek-e?

Nyári guminak venném és a válasz sürgős lenne.

köszi!!!!

Link to comment
Megosztás:

G astra 4csavaros (4x100)

16"-os méretben kalkulátor szerinti helyes váltómérettel azaz 205/55 -ös gumikkal milyen negatívumai lehetnek a 15", 195/60-al, vagy 185/65-el szemben ?

A 16" egyetlen előnye az, hogy jobban mutat a kocsin, igaz? Mik a hátrányok?( gondolok itt futóműre milyen hatással van,nem ér bele semmibe?, fogyasztásra, komfortérzetre stb,,stb..)

Műszakin belekötnek-e?

Nyári guminak venném és a válasz sürgős lenne.

köszi!!!!

Ha a 195/60R15 ből indulunk ki, akkor a 205/50R16 jobb választás lenne. Nem az az egyetlen előnye hogy jobban mutat, stabilabb is lesz tőle az autó.

Nem fog beleérni semmibe, ha a megfelelő ET-számú felnire rakod. A gyári ET-49, de van itt akinek ET-35 van, és nincs gond vele. A fogyasztáson szerintem

nem fog észrevehetően változtatni, a komfortérzeten valamelyest jobban. A rossz minőségű utakon jobban fog rázni. Szerintem a műszakin nem köthetnek

bele, mivel ez a méret szerepel a kézikönyvben, lehetett gyárilag ilyen kerékkel kérni az autót.

Link to comment
Megosztás:

Ha a 195/60R15 ből indulunk ki, akkor a 205/50R16 jobb választás lenne. Nem az az egyetlen előnye hogy jobban mutat, stabilabb is lesz tőle az autó.

Nem fog beleérni semmibe, ha a megfelelő ET-számú felnire rakod. A gyári ET-49, de van itt akinek ET-35 van, és nincs gond vele. A fogyasztáson szerintem

nem fog észrevehetően változtatni, a komfortérzeten valamelyest jobban. A rossz minőségű utakon jobban fog rázni. Szerintem a műszakin nem köthetnek

bele, mivel ez a méret szerepel a kézikönyvben, lehetett gyárilag ilyen kerékkel kérni az autót.

viszont a 205/55R16-os gumi sokkal elterjedtebb és egy kicsit olcsóbb is...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lekopott a nyári gumimról a jelzés, most nem tudom melyik hol volt.

Dunlop SP Sport 2020E a típusa. 195/60 a szokásos "gyári".

Már futott 4 szezont egy irányba, de a gumin nincs jelölve forgásirány.

A gumisoknál azt mondták, hogy a forgásirány nélküli gumikat fel lehet bárhogyan tenni, tehát nem követek el nagy hibát, ha másik irányba kezdenek futni.

Szerintetek is?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Szerintem meg nem jó felrakni fordizva,mert nem tesz jót,mert a gumiabroncsban az acélsodronyok beálltak egyirányú használatra.

Ebböl simán lehet szálszakadás,és egyéb finomság!!!! <_<

Sziasztok!

Lekopott a nyári gumimról a jelzés, most nem tudom melyik hol volt.

Dunlop SP Sport 2020E a típusa. 195/60 a szokásos "gyári".

Már futott 4 szezont egy irányba, de a gumin nincs jelölve forgásirány.

A gumisoknál azt mondták, hogy a forgásirány nélküli gumikat fel lehet bárhogyan tenni, tehát nem követek el nagy hibát, ha másik irányba kezdenek futni.

Szerintetek is?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lekopott a nyári gumimról a jelzés, most nem tudom melyik hol volt.

Dunlop SP Sport 2020E a típusa. 195/60 a szokásos "gyári".

Már futott 4 szezont egy irányba, de a gumin nincs jelölve forgásirány.

A gumisoknál azt mondták, hogy a forgásirány nélküli gumikat fel lehet bárhogyan tenni, tehát nem követek el nagy hibát, ha másik irányba kezdenek futni.

Szerintetek is?

ez volt az év "hülesége" hidd el...az a gumi már nem fordítható meg...az acélszálak már berendeződtek(befeszültek) az eddig megszokott irányba, ha fordítva felteszed simán lehet durr defekted!!!

Ha te nem is tudod megítélni vidd el egy gumishoz..de a gumin ennyi km után főleg vannak olyan kopások, amik arra utalnak hol volt a kocsin eddig, melyik irányba forgott...,de ha megsimítod a kerület mentén a futófelületet, akkor te is érzed, hogy nem sima henger a palástja, hanem egy kicsit olyan, mintha fűrészfogas lenne...ebből már tudhatod merre forgott...astránál pedig a hátsó futőmű kissé terpeszt (valamelyiknek jobban) így ez pedig elárulja elől volt vagy hátul...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lekopott a nyári gumimról a jelzés, most nem tudom melyik hol volt.

Dunlop SP Sport 2020E a típusa. 195/60 a szokásos "gyári".

Már futott 4 szezont egy irányba, de a gumin nincs jelölve forgásirány.

A gumisoknál azt mondták, hogy a forgásirány nélküli gumikat fel lehet bárhogyan tenni, tehát nem követek el nagy hibát, ha másik irányba kezdenek futni.

Szerintetek is?

Csatlakozom az előttem szólókhoz, hogy nem mindegy. A futófelületet az egyik irányba végigsimítva kicsit "fűrészfogas", és kiderül, hogy merre forgott régebben.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha a téli és a nyári gumi is felnire van feltéve, akkor nem kell elvinni a gumishoz minden szezonban hogy kiegyensúlyozza stb... hanem csak leszerelem felszerelem aztán kész?Max a hátsókat cserélem az elsőkkel átlóban?

Elnézést a kérdésért, de csak sejtésem van a dologról.

Link to comment
Megosztás:

ez volt az év "hülesége" hidd el...az a gumi már nem fordítható meg...az acélszálak már berendeződtek(befeszültek) az eddig megszokott irányba, ha fordítva felteszed simán lehet durr defekted!!!

Ha te nem is tudod megítélni vidd el egy gumishoz..de a gumin ennyi km után főleg vannak olyan kopások, amik arra utalnak hol volt a kocsin eddig, melyik irányba forgott...,de ha megsimítod a kerület mentén a futófelületet, akkor te is érzed, hogy nem sima henger a palástja, hanem egy kicsit olyan, mintha fűrészfogas lenne...ebből már tudhatod merre forgott...astránál pedig a hátsó futőmű kissé terpeszt (valamelyiknek jobban) így ez pedig elárulja elől volt vagy hátul...

Okés, én is erre gondoltam, miután utánaolvastam, de akkor kellenne egy hozzáértő gumis, mert két!!! helyen is ugyanezt mondták, az egyik pedig aránylag komolyabb, ismert gumis, több telephellyel Mo-on. Illetve ez a honlap is ezt írja, még képet is rak hozzá.

http://www.autos.bolt.hu/gumi_tanacs.php

Na és akkor most milyen gumishoz menjek, ha ők sem tudják? Valakit tudtok ajánlani Debrecenben?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha a téli és a nyári gumi is felnire van feltéve, akkor nem kell elvinni a gumishoz minden szezonban hogy kiegyensúlyozza stb... hanem csak leszerelem felszerelem aztán kész?Max a hátsókat cserélem az elsőkkel átlóban?

Elnézést a kérdésért, de csak sejtésem van a dologról.

Ha nem ütötted meg, vagy nem padkáztál, akkor szerintem felesleges. Ha esetleg rázza a kormányt, vagy valamit nem jónak érzel, akkor persze érdemes kiegyensúlyoztatni.

Régebben valóban én is úgy tanultam, hogy a kerekeket átlóban kell forgatni. De szerintem - ahogy fentebb is írtuk - ez nem egészséges, hiszen megváltozik a forgásirány. Az enyémeket én csak az első-hátsó tengelyen váltogatom szezononként, de oldalt nem váltok, és így is szépen, egyenletesen kopnak.

Link to comment
Megosztás:

Naaa, ha már témánál vagyunk..

És akkor mi van ha a gumival csak kb. 1000 km-et mentek ?

Mert a fazon, akitől vennék gumikat elfeledte ráírni melyik hol volt, mellik oldalon.

Az idióta..

Csatlakozom az előttem szólókhoz, hogy nem mindegy. A futófelületet az egyik irányba végigsimítva kicsit "fűrészfogas", és kiderül, hogy merre forgott régebben.
Link to comment
Megosztás:

Naaa, ha már témánál vagyunk..

És akkor mi van ha a gumival csak kb. 1000 km-et mentek ?

Mert a fazon, akitől vennék gumikat elfeledte ráírni melyik hol volt, mellik oldalon.

Az idióta..

az nem sok,attól még nem lesz baja.Én is elfelejtettem ráírni az ősszel,ráadásul retkesen is raktam el.A fékporosról tudom,hogy az első,a többi meg ahova jut <_<

Link to comment
Megosztás:

az nem sok,attól még nem lesz baja.Én is elfelejtettem ráírni az ősszel,ráadásul retkesen is raktam el.A fékporosról tudom,hogy az első,a többi meg ahova jut <_<

Khhhrrrr...:-)

Az az idióta a nem opelosokra szólt:-)

Más.

5,5 col széles acélfelnire milyen gumi rakható ?

A 195-höz nem túl keskeny ez ?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.