Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Hát ez érdekes.

Cikkszám szerint ez Astra H és Tigra B felni, és elvileg 56.5-ös tengelycsonk átmérőjűnek kéne lennie, legalábbis szerintem ezek az autók olyannal voltak szerelve.

ezért nem értem én se miért nem jó...

lehet hogy annyira nem mindegy milyen autóra való..

na majd kiderül.

Link to comment
Megosztás:

5. Nem éri meg eladni. 16"X7" ET 38-al már használtam 205/50R16-os gumit. Órási hely volt még a sárvédő ív mellett, nem ért bele sehol, ráadásul gyári állapotú peremekkel. Esetleg lehet próbálkozni a gumisnál ahol vetted a felniket, cserélje be ET38-as méretűre, 2 hét alatt gondolom nem amortizáltad le őket. Mondjuk az a 3mm nem sok mindent változtat. A gyári 16"-os Astra G felni 6" széles és 49 az ET száma - szinte beesik a sárvédő alá. A régi autómon ilyen felni volt 35mm-es Vogtland ültetéssel, és óriási hely volt a kerék és a sárvédő között. Íme egy kép róla:

[http://kepfeltoltes.hu/thumb/110417/P5200122_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Köszi a válaszokat!

Automax-nál vettem, szerintem szóba sem jöhet a csere. Volt nekik ET38 is, de 5.000ft/db-al többe lett volna, az már nekem sok volt, bíztam benne, hogy ez jó lesz. Azt mondta mindenki jó lesz....

De annyira beleér, hogy az et38-al is gond lenne szerintem.

Azt nem értem, hogy miért csak a bal oldali ér bele? A balos csillapítóm van ki annyira?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat!

Automax-nál vettem, szerintem szóba sem jöhet a csere. Volt nekik ET38 is, de 5.000ft/db-al többe lett volna, az már nekem sok volt, bíztam benne, hogy ez jó lesz. Azt mondta mindenki jó lesz....

De annyira beleér, hogy az et38-al is gond lenne szerintem.

Azt nem értem, hogy miért csak a bal oldali ér bele? A balos csillapítóm van ki annyira?

El lehet képzelni hogy a csillapító, én azért visszamennék az Automaxhoz, hogy mit szólnak ők az egészhez. Ők ajánlották ezt a felni méretet.

Link to comment
Megosztás:

http://kephost.hu/thumb-9FBD_4DA9DA6B.jpg

Ilyen lett! 40km-t mentem most velük. Első tapasztalat, hogy nagyon halk! Csak úgy siklik az autó.

A Dunloppal mindig balra húzott az autó durván, hiába volt jó a futómű, jól centírozva a kerék. Most nyíl egyenesen megy.

Szóval eddig örülés van! B)

Próbáltad már 100 felett is?

Nekem búg az aluval :D

Hangosabban mint az eleve hangosnak mondott Dunlop.

Amúgy iszonyat jól tapad, de ez a hang... nyomás gyárin, minden jónak tűnik pedig. Télivel nem csinálta, szal nem hiszem hogy csapágy.

Módosítva : coupe
képpel nem idézünk
Link to comment
Megosztás:

Próbáltad már 100 felett is?

Nekem búg az aluval B)

Hangosabban mint az eleve hangosnak mondott Dunlop.

Amúgy iszonyat jól tapad, de ez a hang... nyomás gyárin, minden jónak tűnik pedig. Télivel nem csinálta, szal nem hiszem hogy csapágy.

Szia! Nekünk gyári lemezfelnin vannak. Előzésnél mentem picit 110-el, akkor nem tünt fel. 90-ig pedig sokkal halkabb mint a dunlop, és nagyon szépen fut az tuti.

Majd legközelebb, ha hozzá jutok, akkor figyelem 100 fölött.

Link to comment
Megosztás:

Ma láttam a felnit... meg is mértem és 54...

de tuti nem GM felni... csak hasonlít rá..

a kupak viszont opel a benne.. de hát a lényegen nem változtat ..

Na more.A felni elkészült.54-ből 56.6 lett B) Sikerült megcsinálni.Felpróbáltam gumik nélkül,nem ér bele semmibe.De ha gumival esetleg bele érne,háááát,akkor nyomtávszélesítő ,szintén gyártani kell.De ahhoz már van anyag:lol:

Link to comment
Megosztás:

Próbáltad már 100 felett is?

Nekem búg az aluval :D

Hangosabban mint az eleve hangosnak mondott Dunlop.

Amúgy iszonyat jól tapad, de ez a hang... nyomás gyárin, minden jónak tűnik pedig. Télivel nem csinálta, szal nem hiszem hogy csapágy.

Ugyanolyan felnin, mint neked és túl minden sebességkorlátozáson is elég csendes. Ez lesz a 3. szezonja. B)

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat!

Automax-nál vettem, szerintem szóba sem jöhet a csere. Volt nekik ET38 is, de 5.000ft/db-al többe lett volna, az már nekem sok volt, bíztam benne, hogy ez jó lesz. Azt mondta mindenki jó lesz....

De annyira beleér, hogy az et38-al is gond lenne szerintem.

Azt nem értem, hogy miért csak a bal oldali ér bele? A balos csillapítóm van ki annyira?

Ajánlom figyelmedbe a rugót is.Jól nézd meg.Egyszer nekem is el volt törve a jobb hátsó rugó,az aljáról hiányzott 2,5 spirál,és nagyon ült az autó,az ujjam nem fért be a kerék,és a sárvédő ív közé.Kicseréltem,most az öklöm is befér B)

Link to comment
Megosztás:

Akitől vettem,az corsa-kat bont,és daewoo-t.A vaterán vettem,mint gyári opel felni.Ha gyári daewoo,vagy renault,az se érdekel már,mert most már ki lett esztergálva az agyátmérő.És felmegy rá B)

Csak ET számot nem tudok sajnos

bele kell legyen írva belülről...

Link to comment
Megosztás:

Ugyanolyan felnin, mint neked és túl minden sebességkorlátozáson is elég csendes. Ez lesz a 3. szezonja. B)

Kollegámnak ugyanez a jelenség volt a céges Skodán, a gyári Bridgestone-al, nézette többször is de senki nem tudta megoldani.

Aztán 5-6000km után elmúlt neki, igaz volt közben egy téli át+visszagumizás is és szerinte minden ugyanoda került vissza.

Lehet hogy be kell kopnia?

Vagy cseréljem meg őket, hátha?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Egy kérdéssel fordulok hozzátok! Kb egy hete vettem garn alufelnit Silverline felni 15x6,5 4x100-as Hankok 196/60 gumik.

A gumi az tvaly lett veve az autoval együtt juliusba!

Mióta fent az alu azota 120-nál elkezd szitálni az eleje amint vissza engedem a gazt rázza a kormanyt is! A felni mar kétszer lett centioztatva a futómű beállítva! Auto 2005-ös G astra 82e km van benne nem tulhajtott auto szep állapotba!

Ha bárkivel volt hasonló vagy bárkinek van vmi ötlete vagy tapasztalata várom!

Köszönöm!

Jogos javitok elirtam 195/60 a gumi es mar 2x centirozva is volt es sajnos ugyan ugy csinalja!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Egy kérdéssel fordulok hozzátok! Kb egy hete vettem garn alufelnit Silverline felni 15x6,5 4x100-as Hankok 196/60 gumik.

A gumi az tvaly lett veve az autoval együtt juliusba!

Mióta fent az alu azota 120-nál elkezd szitálni az eleje amint vissza engedem a gazt rázza a kormanyt is! A felni mar kétszer lett centioztatva a futómű beállítva! Auto 2005-ös G astra 82e km van benne nem tulhajtott auto szep állapotba!

Ha bárkivel volt hasonló vagy bárkinek van vmi ötlete vagy tapasztalata várom!

Köszönöm!

A gumi nem az autóra való. 195/60, vagy 185/65 a helyes, de valószínűleg nem ettől van.

Nekem gumis azt mondta, ha 40-60 környékén furán megy agy autó akkor a gumi a kukka.

Ha 90-120 környékén rángat a kormány akkor a centírozással van baj.

Nekem is ilyen méretű Silver Line felnijeim vannak. És szépen futnak, idősebb gumival is.

Link to comment
Megosztás:

....

Mióta fent az alu azota 120-nál elkezd szitálni az eleje amint vissza engedem a gazt rázza a kormanyt is! ....

Nekem ugyanez a problémám, csak már 100felett érzem. 130nál már kezdtem félni annyira rázott.. Előtte a gyári acélfelni+téligumi páros semmilyen tempónál nem jelzett.

Link to comment
Megosztás:

A gumi nem az autóra való. 195/60, vagy 185/65 a helyes, de valószínűleg nem ettől van.

Nekem gumis azt mondta, ha 40-60 környékén furán megy agy autó akkor a gumi a kukka.

Ha 90-120 környékén rángat a kormány akkor a centírozással van baj.

Nekem is ilyen méretű Silver Line felnijeim vannak. És szépen futnak, idősebb gumival is.

persze mert 196-s gumi nincsen B)

Link to comment
Megosztás:

persze mert 196-s gumi nincsen B)

Azt csak sima elírásnak tekintettem....

Mindenkinek Fuldája van akinek ráz?

Ott voltatok mikor a gumis centírozta? Én mindig megnézem, hogy 0-0 lesz-e. Ha nem nézzük valamikor elrontják, és úgy hagyják.

Én gumis előtt mindig átnézem a gumit, kiszedegetem a kavicsokat, és úgy viszem.

Link to comment
Megosztás:

Azt csak sima elírásnak tekintettem....

Mindenkinek Fuldája van akinek ráz?

Ott voltatok mikor a gumis centírozta? Én mindig megnézem, hogy 0-0 lesz-e. Ha nem nézzük valamikor elrontják, és úgy hagyják.

Én gumis előtt mindig átnézem a gumit, kiszedegetem a kavicsokat, és úgy viszem.

Nekem nem ráz csak búg B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.