Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Húztam 1 évig én is a cserét, mert még a bordamélység megfelelő volt a nyári Bridgestone-jaimon, de az UV miatt már repedezettek voltak, nem akartam még egy évet reszkirozni. Ilyenkorra már a futófelület is felkemenyedik. Úgyhogy a garázsban van már a friss, ropogós contipremiumcontact 5 garnitúra. Conti ts850-et vált majd, talán a jövő hét végén ejtem meg a cserét. Nemigen várható már zord, téligumis idő, remélem.

Én azért még megvárnám a Március 15-ét :) :) :evilgrin: :whistle:

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Ez patent gumi! A ContiPremiumContact 5 nekem is eszembe jutott, de valószínűbb, hogy A BlueResponse-ra esik a választásom. Anyagi megfontolásból, egyenlőre csak 2-őt cserélek, a másik kettő még egy nyarat elmegy....

Igen, esőben is nagyon jónak írják a Dunlop-ot, meg csöndesnek. Azzal sincs mellényúlás. ;)

Érdekes, nekem pl. Michelin gumi eszembe se jut soha (tán a Trabantomon volt régen levélmintás Michelin MXL B) ). Velük kapcsolatban általában mindig kihangsúlyozzák, hogy mennyire tartósak, nem kopnak. Nem tudom, nekem a jó tapadás, meg a nem kopás valahogy nem állnak össze...

Átlagos futásteljesítménynél különben is valószínűbb, hogy az UV eszi meg előbb a gumit, minthogy elkopjon.

Link to comment
Megosztás:

Szia. Nekem 185/65-ös van fent. Ha a dísztárcsa fent van teljesen passzol szerintem az autóhoz. Dísztárcsa nélkül számomra túl nagy volt a feketeség, ugye a gumi is fekete a felni is, és egy nagy feketeség volt az egész.

Nemtudom mennyire látszik.

1898157_664402810289060_652798653_n.jpg

Köszönöm, de ezzel nem kaptam semmire választ!

Az egyik kérdés az az volna, hogy a 185/65/R15 a 7"-os felnin mit csinál? Elvileg 6,5"- az ajánlott maximum.

A másik lehetőség pedig a 195/65/R15 ami pedig nem váltómérete a gyári 185/65/15-nek, mert nagyobb az átmérője, és félő , hogy beleér valamibe, ráadásul van benne sárvédőív is hátul.

Elvileg 195/60/R15 lenne a 7"-os felnire való, de 2000Ft-al drágább darabonként, ezt szeretném kikerülni valahogyan!

Link to comment
Megosztás:

Nem hinném, hogy a 15"-os felnid 7" széles lenne, az túl soknak tűnik, amennyiben valami gyári felniről van szó. Ha nincs pénz, 185/65-öt rá...

Köszönöm, de ezzel nem kaptam semmire választ!

Az egyik kérdés az az volna, hogy a 185/65/R15 a 7"-os felnin mit csinál? Elvileg 6,5"- az ajánlott maximum.

A másik lehetőség pedig a 195/65/R15 ami pedig nem váltómérete a gyári 185/65/15-nek, mert nagyobb az átmérője, és félő , hogy beleér valamibe, ráadásul van benne sárvédőív is hátul.

Elvileg 195/60/R15 lenne a 7"-os felnire való, de 2000Ft-al drágább darabonként, ezt szeretném kikerülni valahogyan!

Link to comment
Megosztás:

Nem hinném, hogy a 15"-os felnid 7" széles lenne, az túl soknak tűnik, amennyiben valami gyári felniről van szó. Ha nincs pénz, 185/65-öt rá...

Alu felni, 178mm a peremek közt a távolság, az 7" megmértem tegnap.

Nem arról van szó, hogy nincs rá, csak nem státusz nekem az autó, nem akarok rá sokat költeni.

Végignéztem a lehetőségeket, nem lehet variálni, a 185/65 csak a 6,5-ös felnire jó, a 195/65 meg nem fér el a kerékjáratban.

Most a márkák közt kezdek vacillálni!

Nekem a Hankook ami szimpatikus, a gördülési ellenállás és fékút kapcsán, az ára ami kicsit necces.

A barum viszont olcsóbb de a paramétereiben gyengébb.

Ezek közt nem tudok dönteni.

Mivel használt az autó, Kb 10 évre számolok még , ősszel cseréltem hankook télire acélfelnivel, most az alufelnire kellene vennem nyári gumikat. Így szerintem egy garnitúra végig megy a kocsi hátralévő élettartama alatt.

Ezért hajlok kicsit a drágább, de fogyasztáskímélőbb gumi felé!

Francia gumit nem veszek, mert a michelin téli gumi ami rajta volt az indokolatlanul rosszul nézett ki a korához képest, meg hát Trianon! :))

Debica

Barum

Semperit

Hankook

Sava

Amikben gondolkozom, de ez is egy elég nehéz projektnek tűnik, sok az ellentmondás a gumiáruházakban a kategóriák besorolásában, az egyikben c/b , a másikban e/c ugyanaz a gumi. Mit gondoltok, érdemes hosszú időre a fogyasztásban két kategóriával magasabb gumira 6e-7e- el többet szánni?

Link to comment
Megosztás:

Alu felni, 178mm a peremek közt a távolság, az 7" megmértem tegnap.

Nem arról van szó, hogy nincs rá, csak nem státusz nekem az autó, nem akarok rá sokat költeni.

Végignéztem a lehetőségeket, nem lehet variálni, a 185/65 csak a 6,5-ös felnire jó, a 195/65 meg nem fér el a kerékjáratban.

Most a márkák közt kezdek vacillálni!

Nekem a Hankook ami szimpatikus, a gördülési ellenállás és fékút kapcsán, az ára ami kicsit necces.

A barum viszont olcsóbb de a paramétereiben gyengébb.

Ezek közt nem tudok dönteni.

Mivel használt az autó, Kb 10 évre számolok még , ősszel cseréltem hankook télire acélfelnivel, most az alufelnire kellene vennem nyári gumikat. Így szerintem egy garnitúra végig megy a kocsi hátralévő élettartama alatt.

Ezért hajlok kicsit a drágább, de fogyasztáskímélőbb gumi felé!

Francia gumit nem veszek, mert a michelin téli gumi ami rajta volt az indokolatlanul rosszul nézett ki a korához képest, meg hát Trianon! :))

Debica

Barum

Semperit

Hankook

Sava

Amikben gondolkozom, de ez is egy elég nehéz projektnek tűnik, sok az ellentmondás a gumiáruházakban a kategóriák besorolásában, az egyikben c/b , a másikban e/c ugyanaz a gumi. Mit gondoltok, érdemes hosszú időre a fogyasztásban két kategóriával magasabb gumira 6e-7e- el többet szánni?

Hol használod,milyen stílusban vezetsz,milyen távokon,mennyit mész vele egy szezon alatt?

Ezeket(is) számba véve dönts a márkát illetően :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Hol használod,milyen stílusban vezetsz,milyen távokon,mennyit mész vele egy szezon alatt?

Ezeket(is) számba véve dönts a márkát illetően :icon1:

Rovid távokon megyek, higadtt tempóban vezetek, és 150000 max a 10 év alatt.

Kéne tudnom, hogy melyik márka miben jó, a választáshoz.

A corsamon debica passió volt, nem volt vele gondom, csakmakkor még nem foglalkozott senki a gördülési ellenállással, meg hasonlókkal!

Link to comment
Megosztás:

Nekem is vennem kell valami jó nyárigumit 195/60 R15 méretben.A Good Year már a végét járja.Lemegyek jövőhéten a gumishoz megnézem miket árul.

Én ma már arra vetemedtem, hogy excelben csináltam egy táblázatot, amibe a gyártók, gördülési ellenállás, esős fékezés, db ár, postaköltség, összköltség alapján megnéztem 5 nagy webáruházban.

A semperit nyerte el végülis a tetszésemet, szerintem ez, vagy a hankook marad!

Link to comment
Megosztás:

Én ma már arra vetemedtem, hogy excelben csináltam egy táblázatot, amibe a gyártók, gördülési ellenállás, esős fékezés, db ár, postaköltség, összköltség alapján megnéztem 5 nagy webáruházban.

A semperit nyerte el végülis a tetszésemet, szerintem ez, vagy a hankook marad!

Én ennyi energiát nem fektetek bele:)Mindig ugyanott veszem a gumikat.Télen vettem új Bridgestonokat.Valami jó akciós nyárigumik biztos lesznek.

Link to comment
Megosztás:

Polir enyemnek sem artana, de igy is megnezik :)[/quote

Igen, a sötétkék nagyon jól áll a g astranak. Az enyém "sarkitengerkek" metal, és ha tömött sorokban nem is állják körbe, hogy megnézzék, de lemosva nekem még mindig szép ez az autó és tetszenek az arányai is.

On.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Rovid távokon megyek, higadtt tempóban vezetek, és 150000 max a 10 év alatt.

Kéne tudnom, hogy melyik márka miben jó, a választáshoz.

A corsamon debica passió volt, nem volt vele gondom, csakmakkor még nem foglalkozott senki a gördülési ellenállással, meg hasonlókkal!

Ebben az esetben a középkategória,Hankook,Semperit, vagy még a Barum is teljesen jó Neked,mint átlagos user :icon1:Ha bele mész a részletekbe,hogy melyik miben jó még nehezebben döntesz :huh:

Csakhogy segítsek Nekem téliben van Semperit :icon13:

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

Ebben az esetben a középkategória,Hankook,Semperit, vagy még a Barum is teljesen jó Neked,mint átlagos user :icon1:Ha bele mész a részletekbe,hogy melyik miben jó még nehezebben döntesz :huh:

Csakhogy segítsek Nekem téliben van Semperit :icon13:

Szerintem sem érdemes sokat görcsölni rajta átlagos használat esetén. A gagyi kínaiakat kell kerülni, a többi mehet.

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem ma a nyári gumikat 5mm a profilmélysége.2008-as gyártásúak.Nagyon vacilálok,hogy vegyek-e újakat.Az a bajom vele,hogy nagyon búg.Először azt hittem kerékcsapágy,de azok jók.A télivel sokkal halkabb.

Ha van rá keret, vegyél. Idén 6-évesek, max. még egy évig érdemes talán húzni, tovább nem.

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem ma a nyári gumikat 5mm a profilmélysége.2008-as gyártásúak.Nagyon vacilálok,hogy vegyek-e újakat.Az a bajom vele,hogy nagyon búg.Először azt hittem kerékcsapágy,de azok jók.A télivel sokkal halkabb.

Milyen gumik ezek? Ismerőseim közül többen - mintázattól függetlenül - a Pirelli nyárijait szidták, hogy elhangosodnak. Elég zavaró tud ez lenni...

Szerintem a 2008-as még a határon van, én most cserélem a 2006-os régi nyári garnitúrámat, a repedezések miatt már nem mernék vele többet, pedig a bordamélység alapján lenne benne még élet (viszont a futófelület is elkeményedett már...).

Link to comment
Megosztás:

Milyen gumik ezek? Ismerőseim közül többen - mintázattól függetlenül - a Pirelli nyárijait szidták, hogy elhangosodnak. Elég zavaró tud ez lenni...

Szerintem a 2008-as még a határon van, én most cserélem a 2006-os régi nyári garnitúrámat, a repedezések miatt már nem mernék vele többet, pedig a bordamélység alapján lenne benne még élet (viszont a futófelület is elkeményedett már...).

Nekem a Good Year Eagle F1-re is azt mondták hogy ha kopik, hangos lesz. De akkor már megvolt. Majd meglátjuk, még nem hangos.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.