Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Szia g astra caravan téli 195/65 r15. Nyári 205/50 r16 de remélem nemsokáig inkább 18 vagy esetleg 17! :-D. Nem kell megmérni ha 4 lyukas akkor 100 az osztókör ha 5 akkor 110! És az én 16- osom full gyári a gumi méret is ezzel a mérettel gurult le a gyártósorról!

Ilyen a felnim:

http://img12.aprod.hu/images_aprodhu/35193489_3_644x461_opel-astra-g-zafira-a-16-4-100-gyari-alufelni-garnitura-gumi-felni-disztarcsa.jpg

köszi

ja de akkor kellene 15 és 16 colos felni is mi? :D egyelőre elég 1 garnitúrát beszereznem, azt is kifizetni + a gumikat...

igen 4 lyukas...

Link to comment
Megosztás:

nem öli ez meg a futóművet? Futómű geometria nem kicsit változik meg, egy szélesebb nyomtávval... Gombfej, csuklók.. stb...

Nyilvan tobbet kap, mint egy gyari acelfelnivel, de azert ezt nem ugy kell elkepzelni, hogy felrakas utan harom nappal leesik a futomu...100ekm helyett elmegy 90e. Ennyi kmnel nem nagy tetel az a par ezer ftos alkatresz.

Egyebkent meg raktak ekkora meretu csak megkisebb etju 18as felnit gyarilag g-re ugyh nincs ok aggodalomra.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Egyébként mkit gondoltok, hogy a gyári 15" 6"széles ET49...nek mi az ideális váltómérete egy 7" széles alufelninél?

Mert van egy alkalmi vételem ET35el....ami

"A kerék belső szélének helyzete 1mm-rel KINTEBB LESZ az eredetihez képest.
A kerék külső szélének helyzete KINTEBB LESZ 27mm-rel az eredetihez képest."

CARAVAN--tehát van mikor agyig van pakolva, és ül a hátolja...nem fog beleérni?

Módosítva : 8x57js
Link to comment
Megosztás:

Ezek a felnik korábban is tetszettek, de ez, pont ebben a színben nagyon passzolt volna az autómhoz és méretben sem akartam volna nagyobbat.

Sajnos azóta kiderült, hogy elvitték a felnit. :\

Ismét a múltkori kérdés:

G Astrára ez jó lenne? http://racing-bazar.hu/Dotz_alufelni_es_Barum_nyarigumi/R16_4x100_et38_agy60/dotz_daytona_r16_4x100

Ismét az ET szám miatt kérdezem.

+ mi az autóm agyátmérője? :)

Link to comment
Megosztás:

Egy példa a számoláshoz (az új felni külső széle beljebb lesz, mint az eredeti felni külsőrésze):
1. eredeti felni adatai: 8” széles, és ET 30
új felni adatai: 7,5” széles, és ET 40
2. eredeti felni:
(8x25,4)/2-30=71,6mm
új felni:
(7,5x25,4)/2-40=55,25mm
3. Az eredeti felnihez képest az új felni külső széle 16,35 mm-rel lesz beljebb.
Link to comment
Megosztás:

Egyébként mkit gondoltok, hogy a gyári 15" 6"széles ET49...nek mi az ideális váltómérete egy 7" széles alufelninél?

Mert van egy alkalmi vételem ET35el....ami

"A kerék belső szélének helyzete 1mm-rel KINTEBB LESZ az eredetihez képest.

A kerék külső szélének helyzete KINTEBB LESZ 27mm-rel az eredetihez képest."

CARAVAN--tehát van mikor agyig van pakolva, és ül a hátolja...nem fog beleérni?

Nekem 15" felni van 7" széles 195/65ös gumikkal nem nem ér bele sehova, ha megpakolom az autót akkor sem, és ez nem is váltó méret, mert nagyobb mint a gyári. ET35ös a felni egy picit kilóg a gumi oldala a kerékdob síkjából, de még jól mutat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem 15" felni van 7" széles 195/65ös gumikkal nem nem ér bele sehova, ha megpakolom az autót akkor sem, és ez nem is váltó méret, mert nagyobb mint a gyári. ET35ös a felni egy picit kilóg a gumi oldala a kerékdob síkjából, de még jól mutat.

a 195/65-el semmi baj. Szerintem nem annyira szép..kicsit ballonasabb....durungerebb. nekem a 185/65 is azert nem tetszik annyira. De nem is az a lényeg, hanem ugye az ET szám. Gondolom neked sem 35 ETvel van....

Link to comment
Megosztás:

jó lenne,ha neked tetszik,én nem tenném rá...

Esetleg tudsz értelmesebbet? Vagy bárki más? :icon1:

Mert én nem nagyon találok jó felnit-gumit 16"-ban. :icon4:

A gyári felnik nem tetszenek, ez az 5 ágú forma lenne szimpi, de ha akad valami sűrűbb küllős, ami illik a kocsi alá, az is jöhetne.

Link to comment
Megosztás:

Esetleg tudsz értelmesebbet? Vagy bárki más? :icon1:

Mert én nem nagyon találok jó felnit-gumit 16"-ban. :icon4:

A gyári felnik nem tetszenek, ez az 5 ágú forma lenne szimpi, de ha akad valami sűrűbb küllős, ami illik a kocsi alá, az is jöhetne.

Szerintem ezek is jól mutatnának az Opelen.

1, 2, 3 és Dezent gumi nélkül..

És ez is. De ez több, mint 100 000 a 4.

Módosítva : Probert
Link to comment
Megosztás:

Esetleg tudsz értelmesebbet? Vagy bárki más? :icon1:

Mert én nem nagyon találok jó felnit-gumit 16"-ban. :icon4:

A gyári felnik nem tetszenek, ez az 5 ágú forma lenne szimpi, de ha akad valami sűrűbb küllős, ami illik a kocsi alá, az is jöhetne.

- Felni__1

- Felni__2

- Felni__3

- Felni__4

- Felni__5

- Felni__6

...és így tovább...

Mondjuk, ezek közül nekem egyik se tetszik igazán, de az ilyesmi amúgyis teljesen egyéni.

- Esetleg ez?

- Vagy ez?

Link to comment
Megosztás:

a 195/65-el semmi baj. Szerintem nem annyira szép..kicsit ballonasabb....durungerebb. nekem a 185/65 is azert nem tetszik annyira. De nem is az a lényeg, hanem ugye az ET szám. Gondolom neked sem 35 ETvel van....

De igen ET35ös felnin vannak. Ballonos a gumi, de megszokható :) Egyébként teljesen jól áll rajta szerintem, egy kicsit kilóg oldalra de csak minimálisan. Az útfekvése a 185öshöz képest észrevehetően jobb.

Link to comment
Megosztás:

Nem lesz kicsi átmérőben? Nekem 195/45 van, az is határeset. És csak ültetés után fog jól kinézni, nagy a rés a kerék és a sárvédő között.

Az a helyzet, hogy a felni mellé kaptam ezeket a nagyon jó gumikat és hát nincs is pénzem nagyobb gumit venni! Ha meg beviszem az egyik gumishoz és ott azt mondom hogy cserélni szeretném, egyből azzal támadják meg az embert hogy ez a gumi már elég szar, meg stb. Gondolom nem kell ecsetelni :)

Ezért aztán ez marad :( 205/45-el biztos szebb lenne :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.