Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Lenne valakinek tapasztalata, hogy a gyári 185/65 R15 helyett a 205/55 R16 mennyiben ad nagyobb terhelést az 1.7 DTI caravannak? Mennyire fogja vissza? Növeli a fogyasztást...

Egy picit kellene visszaolvasnod és akkor látnád, hogy a 205/55 R16 nem váltómérete a 185/65R15-nek!

Én is most keresek gumikat 16"-ban és a váltóméret 195/55R16 vagy 205/50R16!

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

Egy picit kellene visszaolvasnod és akkor látnád, hogy a 205/55 R16 nem váltómérete a 185/65R15-nek!

Én is most keresek gumikat 16"-ban és a váltóméret 195/55R16 vagy 205/50R16!

:) :) :) Hogy mi minek a váltómérete, hidd el hogy tisztában vagyok :) Épp azért is irtam...

Elmondanám ha már itt tartunk...és olvass utána, vagy nézz utána a 185/65 15-hez viszonyítva a 205/50 16 10mm-el kisebb, a 205/55 16 10mm-rel nagyobb átmérőben :) ;)

Jah és egy BARUM árkülönbség... 205/50 16 21100Ft 205/55 16 16400 ft :) Van még miről beszélni? :) a 195/55 16 az szinte azonos, de drága :(

Egyébként : http://www.autogumibolt.hu/autogumi/gumiszerviz/valtomeret

A kérdés még minidg áll:) menyiben fogja meg a kocsit...

Link to comment
Megosztás:

:) :) :) Hogy mi minek a váltómérete, hidd el hogy tisztában vagyok :) Épp azért is irtam...

Elmondanám ha már itt tartunk...és olvass utána, vagy nézz utána a 185/65 15-hez viszonyítva a 205/50 16 10mm-el kisebb, a 205/55 16 10mm-rel nagyobb átmérőben :) ;)

Jah és egy BARUM árkülönbség... 205/50 16 21100Ft 205/55 16 16400 ft :) Van még miről beszélni? :) a 195/55 16 az szinte azonos, de drága :(

Egyébként : http://www.autogumibolt.hu/autogumi/gumiszerviz/valtomeret

A kérdés még minidg áll:) menyiben fogja meg a kocsit...

Én már több autónál váltottam nagyobb átmérőjű gumiról kisebbre, és mindig megéreztem. Dinamikusabb lett tőle az autó, kisebb fordulatról lehet gyorsítani, emelkedőkön könnyebben megy fel, stb. Ezek miatt valamivel alacsonyabb fogyasztást lehet elérni takarékos üzemmódban. Te épp kisebbről váltanál nagyobbra, így értelmezd fordítva a tapasztaltakat. :icon10:

Link to comment
Megosztás:

:) :) :) Hogy mi minek a váltómérete, hidd el hogy tisztában vagyok :) Épp azért is irtam...

Elmondanám ha már itt tartunk...és olvass utána, vagy nézz utána a 185/65 15-hez viszonyítva a 205/50 16 10mm-el kisebb, a 205/55 16 10mm-rel nagyobb átmérőben :) ;)

Jah és egy BARUM árkülönbség... 205/50 16 21100Ft 205/55 16 16400 ft :) Van még miről beszélni? :) a 195/55 16 az szinte azonos, de drága :(

Egyébként : http://www.autogumibolt.hu/autogumi/gumiszerviz/valtomeret

A kérdés még minidg áll:) menyiben fogja meg a kocsit...

Én megéreztem rendesen a téli 185/65 R15 után a 205/50 R16-ot,le is cseréltem 195/55 R16-ra,ennél szélesebb nem kell rá,felesleges

Link to comment
Megosztás:

:) :) :) Hogy mi minek a váltómérete, hidd el hogy tisztában vagyok :) Épp azért is irtam...

Elmondanám ha már itt tartunk...és olvass utána, vagy nézz utána a 185/65 15-hez viszonyítva a 205/50 16 10mm-el kisebb, a 205/55 16 10mm-rel nagyobb átmérőben :) ;)

Jah és egy BARUM árkülönbség... 205/50 16 21100Ft 205/55 16 16400 ft :) Van még miről beszélni? :) a 195/55 16 az szinte azonos, de drága :(

Egyébként : http://www.autogumibolt.hu/autogumi/gumiszerviz/valtomeret

A kérdés még minidg áll:) menyiben fogja meg a kocsit...

Akkor hajrá! :hiya:

Link to comment
Megosztás:

Lenne valakinek tapasztalata, hogy a gyári 185/65 R15 helyett a 205/55 R16 mennyiben ad nagyobb terhelést az 1.7 DTI caravannak? Mennyire fogja vissza? Növeli a fogyasztást...

Szia.

Bátyám ilyet használ. Fogyasztásra kb 0.5l/100km. Én is mentem vele, de neki is hasonló tapasztalata az hogy megérzi. Kirajtolás már meggondolandó, előzésnél inkább 2X meggondolja, főleg ha 4en ülnek benne. Mondjuk nem egy kapkodó idegbeteg inkább lendületből autózik. Nem panaszkodik rá neki megfelel. Mondjuk sokkal jobban néz ki az igaz. :D

Szerintem HA van rá lehetőséged inkább tedd fel és próbáld ki. Én is gondolkodom rajta, de a gyári 15"al nekem jobban megfelel.

Link to comment
Megosztás:

Még nem, bár rákérdeztem már. Remélem közelít a gyári értékekhez, nem nagyon szeretnék eltérni tőle, s 185 vagy 195-ös gumival használnám.

A szélességét tudd meg a felninek. Nekem az előző felnim 7" széles volt 15"-ban. Első körön 185-ös gumi volt rajta, de nem nézett ki jól! Mint egy úszógumi. Utána 195-ös került rá. Szebb lett, de még ez is elég ballonos. Szóval én azt javaslom, hogy elég a 6,5" széles felni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A szélességét tudd meg a felninek. Nekem az előző felnim 7" széles volt 15"-ban. Első körön 185-ös gumi volt rajta, de nem nézett ki jól! Mint egy úszógumi. Utána 195-ös került rá. Szebb lett, de még ez is elég ballonos. Szóval én azt javaslom, hogy elég a 6,5" széles felni.

Megvannak a méretek, ET35 7J.

Szóval akkor azt mondod hogy nem néz ki rajta jól a 185-ös de még a 195-ös gumi sem? Akkor marad tovább a keresgélés míg nem találok egy típusban és méretben is megfelelőt. Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Megvannak a méretek, ET35 7J.

Szóval akkor azt mondod hogy nem néz ki rajta jól a 185-ös de még a 195-ös gumi sem? Akkor marad tovább a keresgélés míg nem találok egy típusban és méretben is megfelelőt. Köszi.

A 195/60-as gumi sosem lesz sportos, akár milyen szélességű felnire rakod. A /60 az /60 marad.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A 195 már elmegy. Ezen a képen 195-ös gumi van a 7" széles felnin.

http://kepkezelo.com/images/41szvggpzo9184fadwea.jpg

Köszi a képet. Igazából így elég nehéz lesz eldönteni, élőben kellene látnom. Egyáltalán lehet gyári opel mérethez hasonló alufelnit kapni? Az ET 35 mit jelent a gyári mérethez képest mennyire lógna ki? Bocs a sok kérdésért, nem vagyok képben a méretekkel kapcsolatosan.

A 195/60-as gumi sosem lesz sportos, akár milyen szélességű felnire rakod. A /60 az /60 marad.

Nekem nem az kell hogy sportos legyen, hanem hogy a gyári méretekhez legközelibb felnit találjam meg. Illetve erre úgy menjen fel a gumi hogy ne nézzen ki túl bugyután. S mindezt azért hogy a kényelmi értés megmaradjon, tehát ne pattogjon a verda a jó magyar utakon mint pl ha egy /50 vagy /45 /40-es gumi lenne fent.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a képet. Igazából így elég nehéz lesz eldönteni, élőben kellene látnom. Egyáltalán lehet gyári opel mérethez hasonló alufelnit kapni? Az ET 35 mit jelent a gyári mérethez képest mennyire lógna ki? Bocs a sok kérdésért, nem vagyok képben a méretekkel kapcsolatosan.

Nekem nem az kell hogy sportos legyen, hanem hogy a gyári méretekhez legközelibb felnit találjam meg. Illetve erre úgy menjen fel a gumi hogy ne nézzen ki túl bugyután. S mindezt azért hogy a kényelmi értés megmaradjon, tehát ne pattogjon a verda a jó magyar utakon mint pl ha egy /50 vagy /45 /40-es gumi lenne fent.

Alapvetően nem volt bajom sem a 185 sem 195-ösgumival. De a 7" széles felni nagyon széthúzza, főleg a 185-ös gumit. Ezért írtam, hogy max. 6,5" széles legyen a felni, mert azzal nem néz ki "bután". Járj nyitott szemmel az utcán, mert rengeteg Astra van 7" széles alufelnivel. Nézd meg és el tudod dönteni, hogy tetszik-e.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Alapvetően nem volt bajom sem a 185 sem 195-ösgumival. De a 7" széles felni nagyon széthúzza, főleg a 185-ös gumit. Ezért írtam, hogy max. 6,5" széles legyen a felni, mert azzal nem néz ki "bután". Járj nyitott szemmel az utcán, mert rengeteg Astra van 7" széles alufelnivel. Nézd meg és el tudod dönteni, hogy tetszik-e.

Nem lesz egyszerű csak úgy ránézésre megmondani hogy 7" széles a felni, de majd igyekszem :icon1:

Amúgy az említett felninél az ET 35 mit jelent a gyári felnihez képest? Sokkal kijjebb lógna mint a gyári? Gyárinak vajon mennyi az ET száma? Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Nem lesz egyszerű csak úgy ránézésre megmondani hogy 7" széles a felni, de majd igyekszem :icon1:

Amúgy az említett felninél az ET 35 mit jelent a gyári felnihez képest? Sokkal kijjebb lógna mint a gyári? Gyárinak vajon mennyi az ET száma? Köszi.

ET49 Az enyém ET38 és jobban kilóg mint most a gyári 16" ET49. 1" kb. 2,5cm 7"=17,5cm ennyit azért meg tudsz saccolni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem lesz egyszerű csak úgy ránézésre megmondani hogy 7" széles a felni, de majd igyekszem :icon1:

Amúgy az említett felninél az ET 35 mit jelent a gyári felnihez képest? Sokkal kijjebb lógna mint a gyári? Gyárinak vajon mennyi az ET száma? Köszi.

27mm-el lesz kintebb a kerék kűlső széle a gyárihoz képest a 7"felnivel ami nem kevés

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Tanácsot szeretnék kérni. Nemrég cseréltem le az F Astrámat G-re. Szeretném az új járgányt is kicsinosítani,úgy ahogy a szeretett F Astrám volt. Kérdés a következő lenne. 60/40 mm -es ültetőrugókat vaásároltam. 17-es kerekeket szeretnék az autóra tenni 205/40-es gumikkal. Volna egy felnigarnitúra ami tetszik 35-ös ET-vel. Elférnének a kerekek? Vagyis,gondolom elférnek csak félek,hogy beleérne valahol a gumi a sárvádőívbe. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Az F Astrán ET45-ös felnik voltak,ezért tartok kicsit az ET35-től.
Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.