Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

On 2017. 07. 12. at 13:33, gezoli írta:

Miért erőlteted a 205-ös gumit? Fölösleges. Elég a 195-ös.

Nem erőltetném a 205-öst, csak nem tudtam, hogy erre a felnire lehet rakni 195-öst is. :) Gyárilag is az van rajta nekem, úgyhogy ha rámegy az alura is az, tökéletes lesz. Igazából a kérdés az lett volna, hogy a 4x100 7Jx15H2 ET37 felnit fel tudom-e tenni.  

Link to comment
Megosztás:

16 perce, Bogica91 írta:

Nem erőltetném a 205-öst, csak nem tudtam, hogy erre a felnire lehet rakni 195-öst is. :) Gyárilag is az van rajta nekem, úgyhogy ha rámegy az alura is az, tökéletes lesz. Igazából a kérdés az lett volna, hogy a 4x100 7Jx15H2 ET37 felnit fel tudom-e tenni.  

7J-re már kell a 205ös. A 6J-re jó a 195.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, csicsó írta:

Én 7Jx16-on 195x55 gumikkal jártam évekig gond nélkül...

Sógi meg 7,5Jx15 szintén 195-ös gumikkal

Akkor nyílvánvaló, hogy nem vágom a témát! :-)

12 órája, gezoli írta:

Nekem 185-ös volt rajta, igaz nem volt a legszebb.

Szóval a 185 a lélektani határ :)

 

10 órája, Geopake írta:

165-öst is rá lehet robbantani :)

Az már elég gangsztán nézne ki :-)

kepatmeretezes_hu_235e66c5f720b8fea8874f

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 órája, Bogica91 írta:

Nem erőltetném a 205-öst, csak nem tudtam, hogy erre a felnire lehet rakni 195-öst is. :) Gyárilag is az van rajta nekem, úgyhogy ha rámegy az alura is az, tökéletes lesz. Igazából a kérdés az lett volna, hogy a 4x100 7Jx15H2 ET37 felnit fel tudom-e tenni.  

Igen

Link to comment
Megosztás:

22 órája, Geopake írta:

165-öst is rá lehet robbantani :)

 

11 órája, AstryG írta:

Az már elég gangsztán nézne ki :-)

Annyira azért nem, a télire használt autómon pontosan ilyen kombó van, 165-ös gumi 7" széles felnin. Holnap ha el nem felejtem, lövök képet, de a gumis egy szót sem szólt amikor felrakattam vele, pedig készültem rá hogy nem fog neki tetszeni...

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 14. at 20:22, tgabika76 írta:

 

Annyira azért nem, a télire használt autómon pontosan ilyen kombó van, 165-ös gumi 7" széles felnin. Holnap ha el nem felejtem, lövök képet, de a gumis egy szót sem szólt amikor felrakattam vele, pedig készültem rá hogy nem fog neki tetszeni...

Izé... mea culpa, javítanom kell magam: látszik hogy régen vezettem, de a téli autón mégsem 165, hanem 175/55 R15 van 7" széles felnin. Így néz ki:

IMG_20170715_150553.jpg

Annyira végülis nem feszül szerintem...

Link to comment
Megosztás:

Ja, amúgy öröm is van: tegnap óta 18"-on gurulok, az új választás a Corsa D OPC felnije lett. Íme a régi és az új egymás mellett, jobbról az eddigi Rial Viper D70 (7.5x17" ET35, 215/40 R17-el), bal oldalon pedig a Corsa D OPC (lánykori nevén Ronal 7792) (7.5x18" ET47, 205/40 R18-al):

IMG_20170716_115358.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ja igen, lemaradt a végeredmény, így néz ki most a coupé:

 

IMG_20170717_154718.jpg

Sajnos a gumi nem váltóméret (az a 205/35 R18 lenne), így emelnem kellett a futóművön elöl 8, hátul 3mm-t, de meglepő tapasztalat hogy a peresebb gumi ellenére így már van rugózás, és nem is ér bele sehol a kasztniba). Meg ekkora felni alatt elöl hiába van 308mm-es féktárcsa, az is játékszernek tűnik.:cool:

 

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

4 órája, tgabika76 írta:

Izé... mea culpa, javítanom kell magam: látszik hogy régen vezettem, de a téli autón mégsem 165, hanem 175/55 R15 van 7" széles felnin. Így néz ki:

IMG_20170715_150553.jpg

Annyira végülis nem feszül szerintem...

Ezen szinte alig látszik valami. Fene gondolta volna :)

Link to comment
Megosztás:

4 órája, tgabika76 írta:

Ja igen, lemaradt a végeredmény, így néz ki most a coupé:

 

IMG_20170717_154718.jpg

Sajnos a gumi nem váltóméret (az a 205/35 R18 lenne), így emelnem kellett a futóművön elöl 8, hátul 3mm-t, de meglepő tapasztalat hogy a peresebb gumi ellenére így már van rugózás, és nem is ér bele sehol a kasztniba). Meg ekkora felni alatt elöl hiába van 308mm-es féktárcsa, az is játékszernek tűnik.:cool:

 

Jesszus mennyire szép! :cool: A kis szárny az CSR tuning, jól látom? Illetve az antenna szár az milyen gyártmány? Nagyon szeretnék egy rövidebbet enyémre, de nem igazán találok :(

Plusz egy mert nem tudom melyik topicban kérdezhetném meg. Tehetek kék fóliát a ködlámpára? Vagy inkább ne mert büntetnek érte?

Link to comment
Megosztás:

13 órája, spzoli írta:

Ezek az en regi kerekeim a csokivadasztol? :)

Ejj, mik derülnek ki! Tőle van, igen, de akkor hozzá meg tőled került ezek szerint.:cool:

Valahogy itt a fórumon körbejárnak dolgok...

PS.: Ha már itt tartunk: a felnikupakokról tudsz valamit? Mert én már nem kaptam meg hozzá az eredetieket, végülis nem nagy gond mert tudok rendelni a netről, csak gondoltam hátha van egyszerűbb megoldás is

Link to comment
Megosztás:

20 órája, AstryG írta:

Jesszus mennyire szép! :cool: A kis szárny az CSR tuning, jól látom? Illetve az antenna szár az milyen gyártmány? Nagyon szeretnék egy rövidebbet enyémre, de nem igazán találok :(

Plusz egy mert nem tudom melyik topicban kérdezhetném meg. Tehetek kék fóliát a ködlámpára? Vagy inkább ne mert büntetnek érte?

Köszi!

A kis szárnya az valami univerzális dolog, már nem emlékszem honnan vettem, lehet hogy CSR, de akár RDX is....

Az antenna pedig Mazda3-é, tökéletesen passzol az Astra antennatalpára, bármiféle átalakítás nélkül.

A kék fóliáért elvileg büntethetnek, szóval ha emiatt aggódsz, akkor inkább ne tegyél, bár kérdés hogy a rendőröket mennyire érdekli.... (szigorúan véve a 6/1990-es KÖHÉM rendeletben a ködfényszóró által kibocsájtott fény színe van meghatározva, nem pedig a lámpatest búrájának színe, szóval ha kék fóliával ellátva is sárga fény jön ki rajta, akkor elvileg semmi kifogásuk nem lehet ellene.)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tgabika76 írta:

Köszi!

A kis szárnya az valami univerzális dolog, már nem emlékszem honnan vettem, lehet hogy CSR, de akár RDX is....

Az antenna pedig Mazda3-é, tökéletesen passzol az Astra antennatalpára, bármiféle átalakítás nélkül.

A kék fóliáért elvileg büntethetnek, szóval ha emiatt aggódsz, akkor inkább ne tegyél, bár kérdés hogy a rendőröket mennyire érdekli.... (szigorúan véve a 6/1990-es KÖHÉM rendeletben a ködfényszóró által kibocsájtott fény színe van meghatározva, nem pedig a lámpatest búrájának színe, szóval ha kék fóliával ellátva is sárga fény jön ki rajta, akkor elvileg semmi kifogásuk nem lehet ellene.)

Én is szemeztem coupe-val, de a végén a sedan maradt anyámék miatt is.

Most hogy mondod, a teljes képen látszik is, hogy a szélek le vannak kerekítve akkor meglehet, hogy RDX. Jó hír, hogy egyik boltban sokkal olcsóbb mint a másikban mind a két szárny :)

Értem az jó! De vlmi támpont hol nézhetném meg esetleg? Keresem, de most nem vagyok ügyes :(

Na rendben akkor nem packáznuk velük. A kadmium sárga is jó lesz hozzá. Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, tgabika76 írta:

Ejj, mik derülnek ki! Tőle van, igen, de akkor hozzá meg tőled került ezek szerint.:cool:

Valahogy itt a fórumon körbejárnak dolgok...

PS.: Ha már itt tartunk: a felnikupakokról tudsz valamit? Mert én már nem kaptam meg hozzá az eredetieket, végülis nem nagy gond mert tudok rendelni a netről, csak gondoltam hátha van egyszerűbb megoldás is

Holnap hivj fel.

Link to comment
Megosztás:

20 órája, snec írta:

jó helyre került, az enyémen nem állt jól, mert nagyon bent volt. 

Az enyémen is ugyanígy áll :(

Ki kellett vennem a nyomtávszélesítőt, mivel annak 70mm-es tengelycsonk átmérője volt (a régi felnihez lett csináltatva), de nem marad így, lesz csináltatva hozzá másik, de most nem az az első számú projekt. Előbb bőrbelsőre hajtok.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.