Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

este Bazs-zsal elmentünk a gumishoz, és felpróbáltunk egy lekopott 235/40 R17-et az OPC-re. Maradt kb. 10 mm rés a gumi és a kerékjárat közt. elmegy vele a kocsi, ez nem vitás, de nagyon-nagyon patent. szóval 235/40 R17 kizárva.

azért érdekes, mert volt rajta 215/45-ös, ami picit még magasabb, és azzal teljesen jó volt. szerintetek ez hogy lehet?

a télim 205/45 R17, az is csak ippeg kisebb, mint a 235/40-es, és az is vígan elforog a járatban. sok helye annak se nincs, az igaz...

ja, és bazs!

köszönöm szépen a segítséget, meg a fáradozást. bocs, hogy kimaradt a külön kocsikázás, ígérem, hogy bepótlom!

Viszont az picit keskenyebb (20mm elméletileg), tehát nem kerül olyan közel a kerékjárat legalacsonyabb pontjához.

De a fő ok, hogy nagy eltérések vannak az elméleti számított és a valós fizikai méretek között. Gyártó és modellfüggő.

Link to comment
Megosztás:

a válasz npasi hozzászólásában keresendő

erősen gyártó és modellfüggő a dolog

amúgy a szélesség miatt volt necces, mivel csak akkor volt közel a kerékdobhoz, amikor teljesen el volt fordítva a kerék

az élményautózás még ráér és igazán nincs mit :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Kb: mit kóstálhat egy garnitúra kerékőr? Az hány db 4? Eddig nem volt szükségem rá, de a Momo felniket nem akarom, hogy lenyúlják róla! :rolleyes: Ahhoz kaptam 16db szép csavart...

Már 5-6e Ft-tól kapsz.

Figyelj nagyon, hogy milyet veszel, mert sok féle van nagyon és vannak típusok - nem biztos, hogy a drágák a jók! - amiknél fenn áll a veszély, hogy tönkre megy a kulcs... és akkor szivacs van!

Ami fontos, hogy SOHA nem szabad meghúzni géppel a kerékőrt, csak keresztkulccsal és NE TÚL ERŐSEN!

Amúgy van aki 2 garnitúrát is rak (különböző félét) az autójára a biztonság kedvéért...

Link to comment
Megosztás:

Én nyilván megrendelem azt az Alessio F1 fenit R16 méretben, csak az ET számmal vagyok kicsit bajban..

Annyira azért csak nem lehet rossz.. :rolleyes:

Szabadna volt megjegyeznem, hogy klubtagként a Rialnál van kedvezményed, amit szvsz kár lenne kihagyni.

De még mielőtt megrendelnél bármit is, nézz be a Puskin utcára itt Kméten.Hátha tudnak v.mi köztes megoldást! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Ha felmegy mi lesz a régive? :) ;)

Van két garnitúra alúm (15''), a másikon a téli gumik vannak. Most az van rajta.

A nyárit gumistól eladnám. ;) (Adok hozzá egy enyhén kopaszodó 175cm magas gumist. ;) )

Én a /45 miatt izgulok. Belemegy a 40mm ültetés és a gumi kalkulátor szerint a /40 ideálisabb lenne. Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Már 5-6e Ft-tól kapsz.

Figyelj nagyon, hogy milyet veszel, mert sok féle van nagyon és vannak típusok - nem biztos, hogy a drágák a jók! - amiknél fenn áll a veszély, hogy tönkre megy a kulcs... és akkor szivacs van!

Ami fontos, hogy SOHA nem szabad meghúzni géppel a kerékőrt, csak keresztkulccsal és NE TÚL ERŐSEN!

Amúgy van aki 2 garnitúrát is rak (különböző félét) az autójára a biztonság kedvéért...

én gumisomtól annó megkérdeztem, hogy szerinte mit ér

azt mondta aki felnit megy lopni, annál lesz megfelelő szerszám a kerékörre is.

Azt mondta szerinte csak a nagyon drágák nyújtanak megfelelő biztonságot

Link to comment
Megosztás:

Van két garnitúra alúm (15''), a másikon a téli gumik vannak. Most az van rajta.

A nyárit gumistól eladnám. :) (Adok hozzá egy enyhén kopaszodó 175cm magas gumist. ;) )

Én a /45 miatt izgulok. Belemegy a 40mm ültetés és a gumi kalkulátor szerint a /40 ideálisabb lenne. Szerintetek?

Azt hittem 6-os lesz ami eladó ;)

Link to comment
Megosztás:

én gumisomtól annó megkérdeztem, hogy szerinte mit ér

azt mondta aki felnit megy lopni, annál lesz megfelelő szerszám a kerékörre is.

Azt mondta szerinte csak a nagyon drágák nyújtanak megfelelő biztonságot

Fent tartom, hogy nem biztos, hogy a legdrágább, de az biztos, hogy csak a megfelelő profil kialakítású csavarok hatásosak.

Az is biztos, hogy lemezfelnire értelmetlen kerékőrt rakni. (anyám suzukijáról csőkulccsal szedtem le, mert elveszett a kulcsa) :)

Link to comment
Megosztás:

Fent tartom, hogy nem biztos, hogy a legdrágább, de az biztos, hogy csak a megfelelő profil kialakítású csavarok hatásosak.

Az is biztos, hogy lemezfelnire értelmetlen kerékőrt rakni. (anyám suzukijáról csőkulccsal szedtem le, mert elveszett a kulcsa) :)

Csőkulccsal vagy svéd-fogóval? Nem mindegy...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.