Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

Üdvözlök mindenkit a fórumon vissza olvasva nem találtam megoldást ezért irok most nektek hátha tudtok segiteni!Nos a gond egy astra tid kijelzővel lenne ami 12 pin-es amit találtam róla az azt irja hogy a

Pin # Name Description
1/ Permanent 12V Always on 12V, keeps the clock running.
2/ Not connected (Temperature) Temperature for TID
3/ Ground 0V Ground connected to the chassis
4/ Not connected (Temperature) Temperature for TID
5 /Accessories 12V when the key is on accessories. The display goes on.
6/ Headlights 12V when headlights are on.
7/Dashboard illumination Signal for the strength of the dashboard lights
8/ Car-radio on The Radio is on. The date will disappear and make space for the RDS signal
9/ SCL Serial Clock
10/ MRQ Master Request or something...
11/ SDA Serial data from the radio
12/ Not connected (Speed) Speed signal for displays with temperature readout. (TID)

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit a fórumon vissza olvasva nem találtam megoldást ezért irok most nektek hátha tudtok segiteni!Nos a gond egy astra tid kijelzővel lenne ami 12 pin-es amit találtam róla az azt irja hogy a

Pin # Name Description

1/ Permanent 12V Always on 12V, keeps the clock running.

2/ Not connected (Temperature) Temperature for TID

3/ Ground 0V Ground connected to the chassis

4/ Not connected (Temperature) Temperature for TID

5 /Accessories 12V when the key is on accessories. The display goes on.

6/ Headlights 12V when headlights are on.

7/Dashboard illumination Signal for the strength of the dashboard lights

8/ Car-radio on The Radio is on. The date will disappear and make space for the RDS signal

9/ SCL Serial Clock

10/ MRQ Master Request or something...

11/ SDA Serial data from the radio

12/ Not connected (Speed) Speed signal for displays with temperature readout. (TID)

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit a fórumon vissza olvasva nem találtam megoldást ezért irok most nektek hátha tudtok segiteni!Nos a gond egy astra tid kijelzővel lenne ami 12 pin-es amit találtam róla az azt irja hogy a

Pin # Name Description

1/ Permanent 12V Always on 12V, keeps the clock running.

2/ Not connected (Temperature) Temperature for TID

3/ Ground 0V Ground connected to the chassis

4/ Not connected (Temperature) Temperature for TID

5 /Accessories 12V when the key is on accessories. The display goes on.

6/ Headlights 12V when headlights are on.

7/Dashboard illumination Signal for the strength of the dashboard lights

8/ Car-radio on The Radio is on. The date will disappear and make space for the RDS signal

9/ SCL Serial Clock

10/ MRQ Master Request or something...

11/ SDA Serial data from the radio

12/ Not connected (Speed) Speed signal for displays with temperature readout. (TID)

ezzel csak az a gond hogy nálam ez nem igy van 3,+12v, az 5,6- a test az 1-re ha ráteszem a 12v akkor álandóan világit de a rádiós módot nem akarja behozni ha a többi lábra kötöm a +vagy a -

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Üdv mindenki!

Olyan kérdésem lenne, hogy nálam a megtehető kilóméter minden egyes gyújtásráadásnál más és más értékeket mutat. Tudja valaki mi lehet az oka? Minden a helyére van bekötve, esetleg programozásbajos lehet? X16XEL és 095ös kódra van programozva, nem gyári rádió van benne.

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok új vagyok még itt vettem, egy 1.8-16v astrát van benne ilyen BC ír mindent szépen csak régen nem gyári magno volt benne, így nem írta a rádiot, vettem egy gyárit bele blaupunkt sc202 ez van az elején, vissza kötöttem kivolt húzva egy pin a rádio csatijából egy szürke piros és egy aszem valamilyen fekete kábel egyben vissza tettem a helyére írja is a frekvenciát pl.: U1 89,5 de rds nem működik miért lehet? nem tudja a rádio az rds-t? vagy éppen ahol vagyok gyenge a vétel (jól szol nem recseg) és amiatt nem kap rds jelet, vagy pedig ez a magno nem lesz jó hozzá?

köszönöm a válaszokat elörre is

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok új vagyok még itt vettem, egy 1.8-16v astrát van benne ilyen BC ír mindent szépen csak régen nem gyári magno volt benne, így nem írta a rádiot, vettem egy gyárit bele blaupunkt sc202 ez van az elején, vissza kötöttem kivolt húzva egy pin a rádio csatijából egy szürke piros és egy aszem valamilyen fekete kábel egyben vissza tettem a helyére írja is a frekvenciát pl.: U1 89,5 de rds nem működik miért lehet? nem tudja a rádio az rds-t? vagy éppen ahol vagyok gyenge a vétel (jól szol nem recseg) és amiatt nem kap rds jelet, vagy pedig ez a magno nem lesz jó hozzá?

köszönöm a válaszokat elörre is

Ez a típus még nem volt RDS vételre képes.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok új vagyok még itt vettem, egy 1.8-16v astrát van benne ilyen BC ír mindent szépen csak régen nem gyári magno volt benne, így nem írta a rádiot, vettem egy gyárit bele blaupunkt sc202 ez van az elején, vissza kötöttem kivolt húzva egy pin a rádio csatijából egy szürke piros és egy aszem valamilyen fekete kábel egyben vissza tettem a helyére írja is a frekvenciát pl.: U1 89,5 de rds nem működik miért lehet? nem tudja a rádio az rds-t? vagy éppen ahol vagyok gyenge a vétel (jól szol nem recseg) és amiatt nem kap rds jelet, vagy pedig ez a magno nem lesz jó hozzá?

köszönöm a válaszokat elörre is

jaja, SC303ast vagy inkább CAR400ast végy

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Fedélzeti fejlesztésébe kezdtem... Kinek mi a véleménye?

Opel Board Computer V2

Ez a project egy univerzális elektronikát takat ami benzines, központi injektoros autókba szerelhető. Cél autó: OPEL F-Astra 1.4 GL Fordulatszám, fogyasztás, sebesség, akkumulátor feszültség, megtett út kijelzése és a TID RGB megvilágítása...

IMAG0090_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMAG0091_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=jbB6VFp0NkQ

External Solutions

external.solutions.electronics@gmail.com

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Fedélzeti fejlesztésébe kezdtem... Kinek mi a véleménye?

Opel Board Computer V2

Ez a project egy univerzális elektronikát takat ami benzines, központi injektoros autókba szerelhető. Cél autó: OPEL F-Astra 1.4 GL Fordulatszám, fogyasztás, sebesség, akkumulátor feszültség, megtett út kijelzése és a TID RGB megvilágítás.

Irigylem az ilyen embereket, hardveresen összerakom én a dolgokat, de programozni nem tudok :unsure:

Link to comment
Megosztás:

sorozatban is fogod gyártani??

Sziasztok!

Fedélzeti fejlesztésébe kezdtem... Kinek mi a véleménye?

Opel Board Computer V2

Ez a project egy univerzális elektronikát takat ami benzines, központi injektoros autókba szerelhető. Cél autó: OPEL F-Astra 1.4 GL Fordulatszám, fogyasztás, sebesség, akkumulátor feszültség, megtett út kijelzése és a TID RGB megvilágítása...

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=jbB6VFp0NkQ

External Solutions

external.solutions.electronics@gmail.com

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok,

Nem tudom hogy jó helyre írom-e a kérdésem (ha nem akkor bocsánat) de mivólta miatt szerintem inkább ide kapcsolódik mint az elektromosság témához. Régóta keresek egy motorolaj szint visszajelzőt a BC-hez de sajnos eddig nem jártam sikerrel, a kérdés az lenne hogy tudtok tippet adni hogy hol érdemes kutatni utána vagy érdemes-e egyáltalán? Elégé zavaró hogy folyamatosan panaszkodik de én nem vagyok a lekötés híve és szeretném rendesen megcsináltatni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nem tudom hogy jó helyre írom-e a kérdésem (ha nem akkor bocsánat) de mivólta miatt szerintem inkább ide kapcsolódik mint az elektromosság témához. Régóta keresek egy motorolaj szint visszajelzőt a BC-hez de sajnos eddig nem jártam sikerrel, a kérdés az lenne hogy tudtok tippet adni hogy hol érdemes kutatni utána vagy érdemes-e egyáltalán? Elégé zavaró hogy folyamatosan panaszkodik de én nem vagyok a lekötés híve és szeretném rendesen megcsináltatni.

Szint jelzőről én nem tudok, csak annyi hogy van e nyomás vagy nincs. Ha bejelez, akkor ott valami nincs rendben.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Nem szorosan ide kapcsolódik de beteszem. Lényegében a sebesség jeladó kell a BC-hez majd, ami már az ötödik verziónál tart. Arról is beszámolok hamarosan.

Elektromos sebesség jeladó (egyedi tervezés)

Mivel a spirálos kilóméter óra kikerült így nincs szükség spirálra. Viszont a sebesség jeladó a kilóméter óra hátulján foglalt helyet mostanáig. Ez a jeladó most már direktbe a váltón van, spirál nélkül.

Sebess_gJelad_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Sebess_gJelad_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Sebess_gJelad_3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

tervei:

Jelad_h_z_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Jelad_t_rcsa_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Tolatókamera kijelzője a műszerfalban. (5 colos):

M_szerfal1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

M_szerfal2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem szorosan ide kapcsolódik de beteszem. Lényegében a sebesség jeladó kell a BC-hez majd, ami már az ötödik verziónál tart. Arról is beszámolok hamarosan.

Elektromos sebesség jeladó (egyedi tervezés)

Mivel a spirálos kilóméter óra kikerült így nincs szükség spirálra. Viszont a sebesség jeladó a kilóméter óra hátulján foglalt helyet mostanáig. Ez a jeladó most már direktbe a váltón van, spirál nélkül.

tervei:

Tolatókamera kijelzője a műszerfalban. (5 colos):

Üdv!

Halihó, ez a tolatókamera monitor most hogy is van a műszerfalban? A sebesség mérő műszer hova került?

Link to comment
Megosztás:

Halihó, ez a tolatókamera monitor most hogy is van a műszerfalban? A sebesség mérő műszer hova került?

Beépítette a műszeregység helyére a kijelzőt, mivel a későbbiekben full digitális lesz az egész így elég neki egy kijelző mindenhez.

A sebességjeladó közvetlen a váltóhoz került a kis műanyag dobozba ahogy a fényképen látszik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.