Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

Oké. Egyszerü mint a karikacsapás ;) Pár óra és választ adok :lol:

Megcsináltam a relé áramkört meg mindent az izzok is várnak az uj helyükre már csak ez a kis "problem" vár megoldásra.

De jobb is,hogy kirelézem legalább tehermentesítem a rendszert és kímélem a régi kábeleket.

Az lenne a jó ha az első izzókra immunis lenne. :roll:

Link to comment
Megosztás:

petya!

Tegnap is irtam, hogy ez a két láb a ludas :wink:

Sztem a rajz alapján egyszerü komparátor az érzékelő..

egy soros ellenálláson(legalábbis rajz szerint) nézi a feszültségesést.

Bár akkor az igen kicsit ellenállat kellene hogy legyen, de nagy teljesítménnyel.. az meg nem tom hogy férne a CC kis dobozkájába :roll: szóval lehet másként van megoldva.

És ha kiméred a pontokon a feszt, tippem szerint, hol közel tápnak, hol meg testnek kellene lennie.

Ez lenne a logikus.

És akkor ami a müködö lámpáknál van, azt kell megvalósítani.

De csak az MID 1es lábához, mert a 26 os a féklámpáké.. az hagy maradjon..

Ha közel tápot ad,amikor kakukk az égő, akkor lehet egyszerüen nyisz... oszt csá... esetleg lekötni földre hogy ne "lebegjen" az a bemenet.

Ez persze csak akkor ha nem akarsz visszajelzést. Ha igen, akkor már mókásabb a szitu, akkor bele kellene kukkantani a CC (Check Control) dobozkába.

Mert símán átvezetékelni nem lenne jó ötlet, mert adott Watt értékek vannak rajta.

Jah és egy kérdés! Úgy már próbáltátok hogy bent a relé az izzó helyén? vagy csak azt hogy lehúztátok a csatit?

Ja, meg mérd már meg úgy is, hogy le van kapcsolva a lámpa, nem nyomod a féket, de rajta a gyújtás.

Csak a teljesség kedvéért.

Gondolod lehet egy harmadik állapot is :? (1: gyújtás lámpa nuku, 2: gyújtás lámpa ok, 3: gyújtás lámpa kakuk) ?

Link to comment
Megosztás:

Na akkor lassan lehet elgondolkozni a komputerrel rendelkező embereknek, szeretnének-e fogyasztásmérő modult a gépsárkányukba! ;)

Október második felében kezdem beszerelni a modulokat, aki kéri. Jó lenne ha két héten belül jelezné mindenki az igényét rá...

...

Én kérnék szépen egy fogyimérő modult! :smt045

Link to comment
Megosztás:

Hali Udi!

Oks, bejegyezve az igény! :lol:

Laci!

Jól gondolkozol, csak a szimpla próbálgatás helyett érdemes egy-két mérést végezni, hogy ne legyen kuka a BC. ;) Ezt meg is csinálta tegnap Peti, és a megoldás, hogy a BC-re menő nagycsati egyes lábát földre kell kötni, a CC dobozka felőli vezetéket pedig szigetelni, lógni hagyni. Így már nem fog szólni az égő hiányért.

Az ellenállás ami a komparátoron van, egy szimpla pár ohmos vezetéktekercs, ez már elég a feszültségesés mérésére. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na akkor lassan lehet elgondolkozni a komputerrel rendelkező embereknek, szeretnének-e fogyasztásmérő modult a gépsárkányukba! ;)

Október második felében kezdem beszerelni a modulokat, aki kéri. Jó lenne ha két héten belül jelezné mindenki az igényét rá...

Én is igénylek egy XM1 modult.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
HELP ME! Belevágtam egy dologba és nem gondoltam,hogy ennyire bonyi lesz :( Vettem 100/140W -os izzókat előre és elkezdtem kirelézni,hogy ne menjen szét kapcsoló, kábel a többlet teljesítmény miatt. A terv az,hogy 2db (30A) relével oldom meg pl. bal oldalról leszedem a tompított meg az országuti feszültségét(ezek vezérlik a reléket) és a relék egy biztositékon keresztül kapcsolják az aksiról a 12V-ot a 140W-os izzokra.(1 relé 2 izzon vezérel izzoszálakat).(1ik 2 tompitottat , másik 2 országutit).A gondom az ,hogy a B.C. mindíg kiirja,hogy az első égő(k) kivan égve!!! Hogy tudom megszüntetni ezt a kiirást? Tudom,hogy van egy figyelő áramkőr de akkor is az első izzók figyelését kikéne iktatni. Hogyan? Ha valaki tud infót ne kíméljen.  :roll:   :D  

 

Ui.: Gondoltam itt vmi elenállásra ami becsapja a figyelő áramkört vagy vmi elektronikai megoldásra.....................................HELP!

Szia! Nem akarok belepofázni, de a BC CheckControl részét legegyszerűbb úgy átvágni, hogy a kábelköteg megfelelő szálát rákötöd a testre... Ezt olvastam, és nekem bevált. Sajna én sem tudtam a Kadettomban rákötni az Astra BC első reflektor hibajelző szálát sehova (nem találtam), ezért leföldeltem, és nem jelzi a hibát.

Lehet túl egyszerű megoldás, de nekem tökéletesen működik.

Ja et olvastam egy leírásban, ahol Corsába szereltek Astra BC-t, és a Corsában nincs CC, sem CC vezérlő...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.