Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

Üdv.

Lenne egy kis gondom.c16nz motoros autóba szereltem gsi bc-t csak az a gond hogy a diag csati-nak nincs D lába.llyenkor hova kössem azt avezetéket ami oda menne?

a helye meg van! Oda kell berakni a helyére mert a "D" pontnak a neve D= MID/DID a MID az a Multi Info Display a DID is valamilyen Info Display! a barna/piros vezeték megy oda kell raknod rá egy olyan csatit amit be tudsz oda pattintani bontós biztos ad neked egy bontott biztositék tábláról! :D

Link to comment
Megosztás:

a helye meg van! Oda kell berakni a helyére mert a "D" pontnak a neve D= MID/DID a MID az a Multi Info Display a DID is valamilyen Info Display! a barna/piros vezeték megy oda kell raknod rá egy olyan csatit amit be tudsz oda pattintani bontós biztos ad neked egy bontott biztositék tábláról! :D

Nektek sikerült beszerelni?Engem mindenki lebeszélt!

Link to comment
Megosztás:

Sikerülni sikerült! Nem kis melo de nem olyan vészes (ha csak a fogyasztási adatok kellenek! Ha kellenek fékpofa kopások meg olajfogyasztás meg ablakmosó stb. na akkor nagyon kemény, de nekem nem ezek miatt kellett, így azok ki vannak iktatva! Jobban mutat mint a sima kijelző (Főleg kék ledddel :D )) inkább rábírni a pontos mérésre az már más kérdés Lacos most szerelte be és elvileg most nemrég ment vagy megy márkaszervízbe hogy be tudják-e programozni! Én még nem voltam programoztatni! Így alapjáraton állóhelyzetben 4.5 L/h mutat és 9.8L 100km/h ami sok egy kicsit! nekem megért 11-et! Várom én is, hogy mit mond Lacos!

Nektek sikerült beszerelni?Engem mindenki lebeszélt!
Link to comment
Megosztás:

Jaja :D

A gyári programozásában az a nagy lutri, hogy van egy szép nagy táblázat, melyik gyári számú (van vagy 20 féle)

BC-t milyen nyelvre, kerékméretre és fogyasztásmérésre lehet programozni. Vagyis ha nem jó gyári számút vett

valaki, akkor max dísznek használhatja, vagy megtanulhat franciául pl :D

Link to comment
Megosztás:

Ez teljes mértékben így van! Az biztos, hogy a Gábor Computere az perfect! Már én is szemeztem vele végigolvastam a bekötési leírást, meg mit tud :D

De mondjuk nekem összesen 3 adat és egy szempont kell! A kijelzőröl a külső hőmérséklet a megtehető kilométer az óra és jobban mutat mint az egysoros kijelző! A többi nem lényeg! De ha lenne pénzem akkor nem gondolkodnék és már benne is lenne a Gábor féle BC! ;)

Nálam már a kerékméretnél kibukik az egész mert 16" kerék van! Viszont a fordulatszámmérős kilóméteróra az csak a 16" kerékkel mutatja a valós sebességet! :D A 13" csal vagy 20km/h! Lemértük! :P

Majd meglátjuk!

De ha csak a gyáriszámon múlik akkor csak keresés kérdése! A németországból behozott autokban is más és más gyáriszámú BC van? Mit jelent a 8982?

Link to comment
Megosztás:

De ha csak a gyáriszámon múlik akkor csak keresés kérdése! A németországból behozott autokban is más és más gyáriszámú BC van? Mit jelent a 8982?

Az a baj, hogy ha a kerékméret paramétert (vagyis a sebességjel impulzusszámát) nem lehet belőni, ugrott a megtehető km funkció...

A 8982 az impulzusszám, ennyi impulzus van 1km-en.

Link to comment
Megosztás:

értem! Akkor azért nem mutat valós értéket mert nem egyezik az impulzus szám! de ha ajó lenne az impulzus szám akkor jó lenne az átlagfogyasztás is?

Az a baj, hogy ha a kerékméret paramétert (vagyis a sebességjel impulzusszámát) nem lehet belőni, ugrott a megtehető km funkció...
Link to comment
Megosztás:

értem! Akkor azért nem mutat valós értéket mert nem egyezik az impulzus szám! de ha ajó lenne az impulzus szám akkor jó lenne az átlagfogyasztás is?

Nem biztos, mert az a motortól is függ (központi/hengerenkénti inkektoros, injektorok áteresztőképessége).

Link to comment
Megosztás:

útjel impulzust és a motor típusát is pontosan be kell programozni a gyári BC-ben, csak úgy lesz jó a fogyiadat és a megtehető km.

csak mint mondtam, nem mindegyik gyári számú BC-t lehet felprogramozni adott motorra, vagy impulzusra.

Szia Gabi

Akkor lehet, hogy nekem a megtett és megtehető utam, meg az össz km-em is azért csal annyit, mert csak 13"-as a kerék a gépen? Esetleg lehet ezzel valamit kezdeni, állítani, szerkeszteni? :D

Üdv: BB

Link to comment
Megosztás:

Szia Gabi

Akkor lehet, hogy nekem a megtett és megtehető utam, meg az össz km-em is azért csal annyit, mert csak 13"-as a kerék a gépen? Esetleg lehet ezzel valamit kezdeni, állítani, szerkeszteni? :D

Üdv: BB

Attól, hogy 13"-os a felnid, még lehet rajta "váltóméretes" a gumi. Az astra gyári mérete 175/70R13, ennek váltómérete pl 185/65R13.

Link to comment
Megosztás:

Attól, hogy 13"-os a felnid, még lehet rajta "váltóméretes" a gumi. Az astra gyári mérete 175/70R13, ennek váltómérete pl 185/65R13.

Neki a kérdéséből ítélve nem 13-as kerékhez van programozva a BC. Az alap 175/70R13-as kerék váltómérete 14"-ban a 185/60R14, 15"-ban a 195/50R15. Ha GSi-ből való a BC, akkor 195/55R15-höz lehet pl. kalibrálva.

Link to comment
Megosztás:

Neki a kérdéséből ítélve nem 13-as kerékhez van programozva a BC. Az alap 175/70R13-as kerék váltómérete 14"-ban a 185/60R14, 15"-ban a 195/50R15. Ha GSi-ből való a BC, akkor 195/55R15-höz lehet pl. kalibrálva.

Csak ez a számomra nem derült ki a leírásából. :D

A váltóméreteket pedig azért nem folytattam, mert nem tudtam, hogy van-e másik felnije, akar-e esetleg másik gumit venni....stb? :D

Link to comment
Megosztás:

Az lenne a kérdésem, hogy az én kocsimban lévő gyári BC-t rá lehet e venni valahogy, hogy kiírja a tankban lévő üzemenyag mennyiségét?

Mert amiket most tud: Pill. fogyasztás, átlagfogyasztás, átlagsebesség, megtehető kilométer a most tankban lévő üzemanyaggal, külső hőmérséklet, stopper.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól tudom akkor a Gabi féle bc az tudja ezt! Jól mondom Gábor? Javíts ki ha tévedek! :D

nem tévedsz :D

Ez ok! De nekem már van egy BC a kocsiban gyárilag. Nem hiszem, hogy kellene bele nekem mégegy. Vagy a gyárinak nincs ilyen funkciója? Végül is ez lenne a kérdés.

nincs. az van, amit látsz most.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.