Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Váltó


Recommended Posts

  • Hozzászólások 434
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Az egész kb 4e-be fájt. Amit nem vettem meg az két persely és a tengely a (EPC szerint) középső fokozat szabályozás. Szóval az a viszintes lemez amihez egyik oldalon az vezető oldali a másikon meg a váltó oldali kapcsolórúd csatlakozik.(remélem el sikerült magyaráznom).

P.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Nehezen bírsz visszaváltani pl.

Visszaváltással nincsenek problémáim, de 2-ből 3-ba a legutóbbi lendkerékművelet óta sokszor reccsen. Persze csak ha próbálok valami lendületet is vinni a dolgokba.

Egyéb lehetőségeken is gondolkoztam pélául rudazat állításon és mechanika kopáson, de mivel szinte csak a 2-3 problémás nem erre voksolnék.

Link to comment
Megosztás:

Visszaváltással nincsenek problémáim, de 2-ből 3-ba a legutóbbi lendkerékművelet óta sokszor reccsen. Persze csak ha próbálok valami lendületet is vinni a dolgokba.

Egyéb lehetőségeken is gondolkoztam pélául rudazat állításon és mechanika kopáson, de mivel szinte csak a 2-3 problémás nem erre voksolnék.

Az már szerintem kezdödö szinkronygyürüprobléma. Nekem is ilyesmiket produkált a váltóm, amit most cseréltem a héten.

Link to comment
Megosztás:

Az már szerintem kezdödö szinkronygyürüprobléma. Nekem is ilyesmiket produkált a váltóm, amit most cseréltem a héten.

Örülök hogy megerősítettél. Vagy mégsem. :)

Hogy működik ez? Lehet ilyen gyűrűket kapni, aztán le a váltó le, gyűrű kipattint-bepattint és kész, vagy szét kell borítani az egész váltót?

Link to comment
Megosztás:

Örülök hogy megerősítettél. Vagy mégsem. :)

Hogy működik ez? Lehet ilyen gyűrűket kapni, aztán le a váltó le, gyűrű kipattint-bepattint és kész, vagy szét kell borítani az egész váltót?

Ezt én is szeretném tudni, mert lenne két váltóm, amit nem ártana megcsinálni.

De a váltót nem kell levenni, mert ki lehet húzni a belét úgy is, hogy föl van csavarva a motorra.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Szevasztok! Sajnos akadt egy kis problémám, kicsit sok olajat sikerült önteni a váltóba és emiatt nehezen kezelhető a váltó hidegen. Ha jól tudom akkor a szintellenőrző csavart kellene kitekernem hogy kifolyhasson a felesleg, de nem tudom melyik ez. Csináltam egy képet, hátha látszik rajta ez a csavar. Nézzétek már meg lécci. x17dtl - német diesel motoros, 95. évjárat, bal-első kerékdob felől fényképeztem.

Köszi! p.t.r

Link to comment
Megosztás:

Az egyik sem a szintező csavar.

Azon az oldalon van elvileg, de a féltengely vonala fölött úgy 2 centivel.

És a szintnek nem odáig kell tartania, hanem kb egy centivel lejjebb

(célszerszámmal szokták nézni). Tehát kb éppenhogy el kell érje a

féltengelyszintet. Leengedni alul tudod csak a karterdekninél.

Link to comment
Megosztás:

Akkor még mindig sok van benne. :)

Mondjuk ez a szint már csak a féltengely szimmeringekre veszélyes.

Tényleg nem vettem ki több olajat, de azért mert régebben neten találtam egy Etzold könyvet Astrához, amiben még ábra is van erről, de olyan rossz minőség, hogy nem lehet kivenni semmit. Viszont szövegben van szó erről amit írtál, F13 váltónál, de ott sem gond (katt 293. old). Nekem F15-ös van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.