Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Váltó


Recommended Posts

  • Hozzászólások 434
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Ez a stift csere mehet házilag is? azaz nem vok olyan béna szerelő hogy ne tudnám megcsinálni, csak tudjam mit kellene vennem, van ennek valami cikszáma vagy csak opel váltós stift? hány ilyen stift van?

és ez a homlokfal csavar hol található?

Ugyanaz a stift van benne, mint az Astrában és a B Corsában is, alkatrészszáma: 90523189, katalógusszáma: 7 58 915.

Link to comment
Megosztás:

Ez a stift csere mehet házilag is? azaz nem vok olyan béna szerelő hogy ne tudnám megcsinálni, csak tudjam mit kellene vennem, van ennek valami cikszáma vagy csak opel váltós stift? hány ilyen stift van?

és ez a homlokfal csavar hol található?

Mehet persze, kiveszed a régit, berakod az újat, egy fogó elég hozzá alapesetben. A csavart középen keresd, valakivel cibálltasd a váltókart ,ami mozog a motortérben annak a végén fogsz látni egy egy bilincset. Legalábbis az Astrán igy van, a Corsát nem ismerem, de nagy különbség nem lehet. De lehet nem is kell állitani, a stiftcsere segíteni szokott, ha nincs nagy kopás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Ha valaki ért hozzá adhatna tippeket mi lehet a probléma, mert a jövőhéten szervízbe kell vinnem a kocsit :S

Opel Corsa C 2004 végi, 2005-ös forgalombahelyezés 1,2es.

A problémám a következő:

Mintha a váltó üresben kicsit nagy holtjátékkal rendelkezni azaz lötyög.

Ettől még simán lehet 5ösbe rakni az ótót.

Viszont a hátramenet és az 1est, de főleg az 1est nem lehet kapcsolni csak kb ha "jó erőssen izomból kirakom a váltókart bal" oldalra akkor tudok 1est váltani. Viszont pl 2esből vissza 1esbe simán veszi a váltást.

Szerintetek mi a probléma, mivel lehetne ezt orvosolni? és mennyibe fáj ez nekem? a Kocsi 3,5 éves, már ilyen problémája lenne?

előre is köszi a választ

üdv

Pisti

Semmi para, anno ez ha jól emlékszem típushiba volt C Corsáknál, a gyár ha minden igaz még visszahívást is csinált rá, csak ezexerint a tieden ez nem lett kijavítva. Vktr cartárs már majd' 5 éve leírta a megoldást a C Corsa topikban:

A rudazatban van egy műanyag pálca 2 faudi fejjel, amit a gyár lecserélt fémre, szerintem cseréld ki!
Link to comment
Megosztás:

hello,

köszi a hozzászólásokat, asszem meglett a bibi, megnéztem a motortérben , és ahogy kijön a váltókar van ott egy újabb kar jobbra, és abban mindkét végén van valami műanyag mozgó alkatrész, gondlom ez a stift amit mondtatok, na az egyik kb ripityára van törve a másik meg csak szimlán mozog, és ahogy megmozgattam olyan jó félcenis holtjátékot adott a váltókarban és maga az a mozgó rész ami a már váltóba ment be meg se mozdult....és ha egyes felé balra húzta hugom a váltót lent a motortérben alig mozdult a cucc....

Gondolom, az a két kis cucc cserés.

P.

Link to comment
Megosztás:

hello,

köszi a hozzászólásokat, asszem meglett a bibi, megnéztem a motortérben , és ahogy kijön a váltókar van ott egy újabb kar jobbra, és abban mindkét végén van valami műanyag mozgó alkatrész, gondlom ez a stift amit mondtatok, na az egyik kb ripityára van törve a másik meg csak szimlán mozog, és ahogy megmozgattam olyan jó félcenis holtjátékot adott a váltókarban és maga az a mozgó rész ami a már váltóba ment be meg se mozdult....és ha egyes felé balra húzta hugom a váltót lent a motortérben alig mozdult a cucc....

Gondolom, az a két kis cucc cserés.

P.

Az lesz, amit Tgabika írt, és idézett.

Link to comment
Megosztás:

Amikor menten be a városban, amíg hideg volt a motor, akkor váltás után hallottam rövid ideig sivítást. Nem mindig, egyszer-kétszer. Kinyomócsapágy? Az nem a kuplung benyomott helyzetében nyekereg? :lol:

Nem, kiengedve szokott zörögni. Nekem olyan legalábbis.

Link to comment
Megosztás:

"A rudazatban van egy műanyag pálca 2 faudi fejjel, amit a gyár lecserélt fémre, szerintem cseréld ki!"

ezt lehet külön cserélni fémre, vagy egybe kell az egész rudazatot?

erre nem volt gyári visszahívás? mert a gari már lejárt rá....

kb mennyibe fáj egy ilyen?

esetleg Debrecenben nem tudok valakit ajánlani?

köszi, a válaszokat, most már tényleg tudom mi a baj, megoldottátok az ügyet, csak el kell vinnem szervízbe...

Pisti

Link to comment
Megosztás:

Szia ,itt egy cím.Hívatkozz az Opelklubra. :lol:

Újabb céggel bővült a szaknévsor!

A Re-Car Mobil Bt. Debrecen, Vámospércsi út 135/A., Törimpex udvar szolgáltatásai:

- Minden típusú személy és tehergépkocsi javítása

- vizsgára felkészítés

- szervízelés

- "Háztól-házig" szolgáltatás

- Számítógépes motordiagnosztika

- Kipufogórendszerek javítása:

típusdobok

sportdobok

50-es, 60-as sportrendszerek

flexibilis csövek, katalizátorok, végek

Autómentés, gép, hajó, targonca szállítás 6+3 tonnáig belföldön és nemzetköziben is, kedvezményes tarifával.

Érvényes MOTE tagságival rendelkező ügyfeleiknek 15% kedvezményt biztosítanak a tagsági kártya felmutatása esetén a mindenkori árakból.

Elérhetőségek:

Cím: Debrecen, Vámospércsi út 135/A., Törimpex udvar.

Telefon: 52/523-958, 70/511-6473, 70/550-5900, 30/301-3478

Link to comment
Megosztás:

"A rudazatban van egy műanyag pálca 2 faudi fejjel, amit a gyár lecserélt fémre, szerintem cseréld ki!"

ezt lehet külön cserélni fémre, vagy egybe kell az egész rudazatot?

erre nem volt gyári visszahívás? mert a gari már lejárt rá....

kb mennyibe fáj egy ilyen?

esetleg Debrecenben nem tudok valakit ajánlani?

köszi, a válaszokat, most már tényleg tudom mi a baj, megoldottátok az ügyet, csak el kell vinnem szervízbe...

Pisti

Asszem erről van szó, de ez pőlő műanyag. Neked ilyen kell csak fém. Lehet nem pont ez, mert nem tudtam a kocsid adatait, és csak kb. kerestem. Ha visszalépsz a főldalra ki tudod keresni te is. Katt! De én nem vinném szerelőhöz, két mozdulat kicserélni.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!A következő problémám van:Vectra B 2 2000' 1,6 X16XEL Hidegen eléggé katonásan veszi a fokozatokat a váltó főleg 1-böl 2.-ba váltáskor szinte érzem a váltókaron ahogy a fogaskerekek kapcsolódnak.Melegen már simábban veszi a sebességet .Váltóolajcsere segithet rajta,vagy ez már kopásból eredő probléma lehet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!A következő problémám van:Vectra B 2 2000' 1,6 X16XEL Hidegen eléggé katonásan veszi a fokozatokat a váltó főleg 1-böl 2.-ba váltáskor szinte érzem a váltókaron ahogy a fogaskerekek kapcsolódnak.Melegen már simábban veszi a sebességet .Váltóolajcsere segithet rajta,vagy ez már kopásból eredő probléma lehet?

Nem nagyon szokták a váltóolajat lecserélni, bár vki írta, hogy cserélte és sokkal jobb lett. Hidegben általában mindíg nehezebb váltani, ha melegben is nehéz, akkor segíthet váltórudazat beállítés, vagy stift csere. De én F astrás vagyok, nem tudom nálad ugyanolyan-e. Elég sokszor volt már téma, keress rá. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!A következő problémám van:Vectra B 2 2000' 1,6 X16XEL Hidegen eléggé katonásan veszi a fokozatokat a váltó főleg 1-böl 2.-ba váltáskor szinte érzem a váltókaron ahogy a fogaskerekek kapcsolódnak.Melegen már simábban veszi a sebességet .Váltóolajcsere segithet rajta,vagy ez már kopásból eredő probléma lehet?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok.

A C12NZ motoromhoz tettek egy csodálatos F10-es váltót. A kérdésem az lenne,hogy lehet e más kódu váltót tenni ehhez a motorhoz?

Illetve az is kérdés,hogy kelle e mást is cserélni, ha más váltó kerülne fel.

A célom az lenne, hogy kicsit jobb legyen a gyorsulása,illetve a fogyasztáson sem lenne rossz faragni.

Ha valaki csinált már ilyet,szeretném ha megosztaná velem a tapasztalatait...

Előre is köszi: Repair.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A C12NZ motoromhoz tettek egy csodálatos F10-es váltót. A kérdésem az lenne,hogy lehet e más kódu váltót tenni ehhez a motorhoz?

Illetve az is kérdés,hogy kelle e mást is cserélni, ha más váltó kerülne fel.

A célom az lenne, hogy kicsit jobb legyen a gyorsulása,illetve a fogyasztáson sem lenne rossz faragni.

Ha valaki csinált már ilyet,szeretném ha megosztaná velem a tapasztalatait...

Előre is köszi: Repair.

F13 elvileg mehet a helyére, pl. F13CR3.74. Egyébként milyen autóról van szó?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.