Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Szia...Ez egy ELM327, amivel lehet diagnosztikát végezni, motorvezérlővel kapcsolatos hibákat törölni. Össze tudsz vele "kapcsolódni", de programozni nem tudsz..... Ha az autót is akarod "baszinázni" , akkor neked minimum az OP-COM kell. Az nem így néz ki, és drágább is.... Sztaricsnaja CARtárs belinkelt egyet... ;)

Módosítva : Maybal
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia...Ez egy ELM327, amivel lehet diagnosztikát végezni, motorvezérlővel kapcsolatos hibákat törölni. Össze tudsz vele "kapcsolódni", de programozni nem tudsz..... Ha az autót is akarod "baszinázni" , akkor neked minimum az OP-COM kell. Az nem így néz ki, és drágább is.... Sztaricsnaja CARtárs belinkelt egyet... ;)

Köszönöm szépen a segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

Nem találtam. :(

MÁS:

Adott egy CD30MP3, aminek elveszett a kódja.

Foglalkozik valaki nullázással?

Ha jól emlékszem van az alaplapon egy 8 lábú flash chip, aminek a tartalmát kiolvasva, majd feltöltve fórumokra megadják a security kódot.

Elvileg van program is ami visszafejti, de eddig csak fizetőset láttam.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha jól emlékszem van az alaplapon egy 8 lábú flash chip, aminek a tartalmát kiolvasva, majd feltöltve fórumokra megadják a security kódot.

Elvileg van program is ami visszafejti, de eddig csak fizetőset láttam.

Köszi grep!

Esetleg tudnál linkelni ilyen fórumot?

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Csak megerősíteni tudom grep hozzászólását.

Ha jól tudom a fejegység EEPROM-jából ki lehet olvasni a kódot!Csinálják több helyen is,de azt hallottam nem olcsó dolog.

Üdv.:Szabi

U.i.:Illetve én megnézném a rejtett-szerviz menüt,mert úgy rémlik,mintha ott lenne valami erre vonatkozó opció!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia,

Csak megerősíteni tudom grep hozzászólását.

Ha jól tudom a fejegység EEPROM-jából ki lehet olvasni a kódot!Csinálják több helyen is,de azt hallottam nem olcsó dolog.

Üdv.:Szabi

U.i.:Illetve én megnézném a rejtett-szerviz menüt,mert úgy rémlik,mintha ott lenne valami erre vonatkozó opció!

Köszönöm! Úgy látom a fórumba, amit grep linkelt fel lehet tölteni az EEPROM dumpot és megmondják belőle a kódot.

Ha tudnám, hogy melyik EEPROMról kell készíteni, akkor a munkahelyemen megoldanánk... :) Vagy csak egy EEPROM van benne?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Friss fórumozó és viszonylag friss Astra H GTC tulajdonos vagyok. A segítségeteket szeretném kérni. Úgy tűnik meghalt az Open&Start rendszerem. A műszerfalon kigyúlt a meghibásodást jelző lámpa, a Start/Stop gomb megnyomásakor csak egy rövid hang hallatszik, mintha nem lenne nálam a kulcs. A kulcson levő gombok segítségével tudom nyitni/zárni az ajtókat, érintésre viszont nem reagálnak. Elemet cseréltem a kulcsban. Átolvastam a kézikönyvben a vészműködtetést, de az ott leírtak alapján se tudom beindítani. A legközelebbi opel szervíz tőlem 90 km-re van.

Segítségeteket, tippeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm! Úgy látom a fórumba, amit grep linkelt fel lehet tölteni az EEPROM dumpot és megmondják belőle a kódot.

Ha tudnám, hogy melyik EEPROMról kell készíteni, akkor a munkahelyemen megoldanánk... :) Vagy csak egy EEPROM van benne?

Read Security Code

For programming new keys and immoboliser, functions the Security Code is required.

This code can normally be found on the Pass. Unfortunately, the Car Pass is often lost.

With OP-COM you can read the security code from the following models:

 Corsa-C

 Meriva

 Tigra-B

Model selection

Corsa-C / Meriva / Tigra-B

 Choose Body

 Choose Instrument

 Choose EPROM info

 Now the Security Code can be read from EPROM

Még ilyet találtam,bár nem tudom ez segít-e?

Link to comment
Megosztás:

Read Security Code

For programming new keys and immoboliser, functions the Security Code is required.

This code can normally be found on the Pass. Unfortunately, the Car Pass is often lost.

With OP-COM you can read the security code from the following models:

 Corsa-C

 Meriva

 Tigra-B

Model selection

Corsa-C / Meriva / Tigra-B

 Choose Body

 Choose Instrument

 Choose EPROM info

 Now the Security Code can be read from EPROM

Még ilyet találtam,bár nem tudom ez segít-e?

Ha Astrad van, akkor nem... Szervizben is megmondjak (penzert, az alvazszam alapjan),

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Na nekem is meg volt a CIM modul javítás! Jó volt a leírás,sokat segített,de én még hozzá tenném, hogy a légzsák tényleg nehezen jött le,még úgy is hogy volt segítség videó! Kb fél óra !!!

Megforrasztottam és minden jó! Hiba volt:A kürt nem szolt ha felkapcsoltam avilágítást.

Képek a javítás előtt,és után:

http://kepfeltoltes.hu/view/150627/IMG_20150627_133945_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/150627/IMG_20150627_133958_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/150627/IMG_20150627_134014_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/150627/IMG_20150627_135842_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ja és még egy!

Javítás után nem megy fel automatikusan a két első ablakom,csak végig kell nyomnom a kapcsolót! Lehet valami köze,esetleg hogy áramtalanítottam?

Hiba kódom nincs!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ja és még egy!

Javítás után nem megy fel automatikusan a két első ablakom,csak végig kell nyomnom a kapcsolót! Lehet valami köze,esetleg hogy áramtalanítottam?

Hiba kódom nincs!

Persze. Ezt minden akkusaru levétel után vissza kell tanítani. Húzd le az ablakokat úgy hogy folyamatosan nyomod a gombokat. Végállásban még nyomd a gombot néhány másodpercig. Utána menni fog.

Link to comment
Megosztás:

Kérdezem az opelesektől, hogy mi az oka ha a szivargyűjtóban nincs meg a 12 v feszültség ,de a biztosíték táblán a megjelőlt -36 - biztosíték jó.

A szivargyujto felizzik? Ha igen, akkor a bedugott csatlakozo pocke tul rovid.

Ha tenyleg nincs delej, es valoban azon a biztositekon kene lennie, akkor vagy lecsuszott a kabel a szivargyujtorol, vagy szakadt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.