Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Szia!

Bocsi, hgy csak most írok, de most jutottam internet közelébe.

Szóval: 4 elektromos ablakom van. Az évjárattal bajban vagyok. Az alváz szám szerint 2004-es, viszont 2004 szeptember végén gyártották, és így elvileg már 2005-ös (augusztusban van a forduló).

Nem tudom hol kapcsolta be a szerelő, nem is kérdeztem, örültem, hogy működik.

Az alapjárat nekem is 800 környékén van a fordulatszám kijelző szerint. A motorral semmi problémám, kivéve, hogy olyan 2500 ford felett kicsit (olyan 2800-ig) remeg, de már megszoktam. Erre azt mondták, hogy ez ilyen. Ezzel az érvvel viszont nehéz vitatkozni.

üdv. g.

Link to comment
Megosztás:

grep!

Hétfőn megyek szervízbe (motor remegés), állítólag előszőr lefuttatnak valami új szoftvert a tech 2-vel. Gondoltam és is rákérdezek a automata zárra. Légyszi írd meg: neked hány elektromos ablakod van és kb. mikor gyártották az autót (2004 v. 2005-ös évjárat). Állítólag ezektől is függ a bekapcsolhatóság. A szerelő vajon melyik menüpontban kapcsolta be. Nekem egyszer azt mondták nem tudják aktiválni ezt a funkciót.

Nekem 780 ford/perc az alapjárat, kicsit kevésnek tartom, de ezen se lehet a szervíz szerint állítani. Van-e ilyen információd?

Köszi.

Szia Boszi,

Szerintem ne törődj az ablakok számával, mert nekem pl. csak 2 elektromos van és műxik az ajtózár...

Link to comment
Megosztás:

grep!

Hétfőn megyek szervízbe (motor remegés), állítólag előszőr lefuttatnak valami új szoftvert a tech 2-vel. Gondoltam és is rákérdezek a automata zárra. Légyszi írd meg: neked hány elektromos ablakod van és kb. mikor gyártották az autót (2004 v. 2005-ös évjárat). Állítólag ezektől is függ a bekapcsolhatóság. A szerelő vajon melyik menüpontban kapcsolta be. Nekem egyszer azt mondták nem tudják aktiválni ezt a funkciót.

Nekem 780 ford/perc az alapjárat, kicsit kevésnek tartom, de ezen se lehet a szervíz szerint állítani. Van-e ilyen információd?

Köszi.

Érdekes, hogy a H Astráknál már 780-800 az alapjárat. Nekem a G-nél 750. Egy haverom most vett egy új 1.4-es Toyota Corollát, annak meg viccesen alacsony: 500-600 között van. Na az pl remeg is rendesen! Kíváncsi vagyok mit mondanak majd neki rá a szervízben. Tudnak e állítani ott szoftveresen vmit...

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, hogy a H Astráknál már 780-800 az alapjárat. Nekem a G-nél 750. Egy haverom most vett egy új 1.4-es Toyota Corollát, annak meg viccesen alacsony: 500-600 között van. Na az pl remeg is rendesen! Kíváncsi vagyok mit mondanak majd neki rá a szervízben. Tudnak e állítani ott szoftveresen vmit...

A múltkor rosszul írtam. :? Csak emlékezetből írtam, és arra emlékeztem, hogy az 1000-es fordulat alatti osztáson szokott állni, de úgy rémlet, 5 osztás van 1000 fordulatonként, de ma megnéztem, és csak 4 van. Szóval nekem is 750-nél csücsül az alapjárat.

üdv. g.

Link to comment
Megosztás:

A szervízben előszőr lecserélték a szoftvert (2005. okt.-i). Mindent végignéztem. Telepítés után a menűpontokon végigmentünk.

- Alapjáratot módosítani nem lehet, csak információ van. Kivánt fordulatszám: 755, tényleges: 773-777.

- Vészfék bekapcsolva: ABS működése esetén vészvillogó elindul.

- Automatikus világítás bekapcsolva: gyújtás esetén tompított világítás

- Automatikus központi zár "nem aktiválható". A szerelő nagyon segítőkész volt és megigérte, utánanéz, hátha mégis lehet.

- A remegésről: több autót megnézve (Classic Twinport 1,4-et is) a megállapítás: a motor mindegyikben remeg, csak egyikben sem megy át a karossériára úgy mint nekem. Cseréltek gyertyát, és gyújtótrafó sort is. A helyzet nem változott. A motor rendben van. A konklúzió: mind a négy motortartó bakot kicserélik, hátha az enyém közül valamelyik túl kemány, vagy lágy.

Most várom az OPEL központ engedélyét a gumibakok kicseréléséhez. Tehát még nincs vége az ügynek, de jólesett, hogy elismerve a hibát, mindenképp meg akarták oldani a problémát.

A legfontosabb: korábban éreztem egy kis "lyukat", ha motorfék után gázt adtam. Most teljesen megszünt. Nincs az a megtorpanás sem, amit induláskor éreztem. Szerintem jobb lett az autó.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Holnapra én is megnézm a auto centrálzárat mert sztem műxik nálunk 2005-ös modell

nem műxik csak bizonyos esetekben?????????????????

Viszont a barom szerelők szétbarmolták a tempomatot, amit utólag szereltettük be, így a BC-vel csak időt lehet vele mérni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Újabb problémába ütköztem... :)

A kérdés lehet, hogy költői lesz, de azért felteszem:

Tehát egy Parrot CK 3000 evolution Bluetooth kihangosítót (www.parrot.biz) szerettem volna beszerelni az autóba, csakhogy a két ISO csati helyett egy db teljesen más kiképzésű csatlakozóval van szerelve a cd player ("infotainment rendszer")

Így most át kellene először alakítani ISO-ra aztán meg vissza erre a valamire. Az autó hi-fi-seknél megtudtam, hogy sajna csak az első átalakításhoz létezik cucc, vagyis vissza már nem tudom...

Most kicsit tanácstalan vagyok. :blink:

A következő kérdés pedig, hogy ha véletlenül lesz mindkét átalakító, (mondjuk csináltatok, vagy nem is tudom... ) akkor egyáltalán meg fog szólalni a kihangosító a cuccal, vagy ehhez is az opel service arany keze kell? :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Sziasztok!

Újabb problémába ütköztem... ;)

A kérdés lehet, hogy költői lesz, de azért felteszem:

Tehát egy Parrot CK 3000 evolution Bluetooth kihangosítót (www.parrot.biz) szerettem volna beszerelni az autóba, csakhogy a két ISO csati helyett egy db teljesen más kiképzésű csatlakozóval van szerelve a cd player ("infotainment rendszer")

Így most át kellene először alakítani ISO-ra aztán meg vissza erre a valamire. Az autó hi-fi-seknél megtudtam, hogy sajna csak az első átalakításhoz létezik cucc, vagyis vissza már nem tudom...

Most kicsit tanácstalan vagyok. :)

A következő kérdés pedig, hogy ha véletlenül lesz mindkét átalakító, (mondjuk csináltatok, vagy nem is tudom... ) akkor egyáltalán meg fog szólalni a kihangosító a cuccal, vagy ehhez is az opel service arany keze kell? :D

megoldottam, műxik.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Box a Computer és a közös nyomócső közé van berakva, és amíg jól van beállítva, a Computer semmit nem vesz észre belőle - ez az elmélet.

A Computer csere más miatt kell, ez egyenlőre csak terv, és nem akarok az eredetivel játszani :) Arra még szükség lehet...

Link to comment
Megosztás:

Egy csatis, vagy külön 4? Mennyi volt a box? de ez nem steinbauer ezekszerint...

a boxról 4 csatlakozó jön le, ezt kellett volna bekötözgetni a gyári elektronikába. Ide szereztem egy csatlakozót, amibe ez passzol, így a vége az lett, hogy a közös nyomócsőről lehúztam a kábelt, és beraktam ezt a spec. Y csatit, és ebbe kötöttem a boxot... ennyi. Nem kellet semmit faragni, és kb. 10 perc alatt készen voltam az egésszel.

Mit játszol a gyárival? és hogy?

Rákötöm számítógépre, megnézem a gyári paramétereket, és kap egy spec. map-et... Csak egyrészt nem egy egyszerű dolog, másrészt nem szeretném elfüstölni azt, ami most benne van, így inkább szerzek egy donort :)

Amúgy van némi ismerettség svájcban, akinek már most vannak különböző engine map-jei, legrosszabb esetben szerzek egyet tőle... Láttam itthon rohangáló VW T4-et, amit ő csinált, és elég meggyőzőek lettek a paraméterei ;)

Link to comment
Megosztás:

Ezt nem értem...Akkor nem volt hozzá csatlakozó??? nekem simán gyári csatlakozókkal van (4db). Elektronikus vagy a mechanikus fajta?

Tech2-n át lehet feltölteni vezérlő programot egyébként? Neked van ilyen? vagy hogy csinálod?

Egyébként meg a gyári programot nem lehet úgymond backup-olni? lehet, hülyeséget kérdezek ilyet még nem láttam.

Bár szerintem elektronika módosítással sokkal messzebb nem tudsz jutni a boxnál. Akkor jön a nagyobb IC és turbo! Bár legyél olyan bátor, vagy inkább gazdag, hogy új autóba ilyenbe belenyúlj:-)))

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.