Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

És amúgy mennyit ment el az eredeti? Az enyémet szerintem még nem piszkálta senki.

Az eredeti van benne. Elég érdekes, mert ugye Németországban kezdte a pályafutását céges autóként. Aztán egy kisebb baleset után került ide. Akkor volt benne kb. 24 ezer Km. Én meg 68 ezer körül vettem meg. Szóval a kettő között valahol megadta magát. De ugyanígy jártak az EGR-rel is. Nálam azóta is rendben van minden.

Na jó, az előző tulaj nem kímélte, ha menni kellett vele nyomta neki, bár nem tudom, hogy a turbo esetében az olajcserével a hidegindítással, vagy a visszahűtéssel mennyit foglalkozott, de többek között alkatrésszel is kereskedik, így nem hinném, hogy sokba került volna neki egy olajcsere, vagy nem tudta volna, hogy hogyan kell bánni egy turbódízellel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Még új vagyok az oldalon !

Van egy 2006-os astra h 1.3 cdti autóm

Előjött egy probléma amivel nem tudunk mit kezdeni és gondoltam hátha van valakinek valami kézzel fogható ötlete!

Nos a probléma a következő

Hidegen tökéletesen indul az autó melegen már csak nagyon nehezen és ha közlekedem vele 2000-es mot.ford-ig megy rendesen de felette kigyullad a sárga lámpa ezt követően mégegyszeri gyorsítás és letilt az autó!!

Hibakódot olvastunk P1191

injektorok bevizsgálva jók

cseréltem a magasnyomásún szállítás szabályzó szelepet a rail cső végén nyomásszabályzó szelepet és érzékelőt is

a tankban ki lett takarítva a szivattyú is

Ha valaki esetleg tud segíteni azt megköszönném!!

Link to comment
Megosztás:

igen a hiba kód biztos hogy ez Bosch géppel néztük de ismerik a kódot Opel szervizben is

A Gond az hogy ésszerű magyarázat nincs a reakcióra

illetve annyi van ha meleg a motor néztünk rajta kitöltési tényezőket

meleg motornála nagyon nehezen vagy el sem leht indítani ilyenkor a szivattyú kitöltési tényezője 5-6 % az előírt érték 15-25 % közt van

a rail cső végén lévő szablyzó szelep kitöltési tényezője fent marad 47%-on és nem megy lejebb még ki nem hül ennek 1-99% közt kell lennie

amióta szabályzót cserétem azóta csinálaj azt az autó hogy megyek vele 2000 fölé megy a fordulat hiba lámpa kigyullad mégegyszer gázadás és letilt

Ötlet hogy mi lehet a baj??


Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra H S/W Z19DTH motorkóddal.

Fék + gázpedálra ECN 42A52 hibakód...

Valakinek valami ötlet?

Köszönöm!

Szia!

Pontosabban ECN 042A52? Kipufogó hőmérséklet jeladó hibáját jelzi. Kulcsos autó ikont nem dobja be?

Ami rossz hír, hogy 50 ezer körül van az új, de állítólag a SAAB is jó lehet, az "csak" 30 ezer, bontottat eddig nem találtam. Jó hír lehet, hogy nálam semmilyen működést nem befolyásol, így járok egy ideje. Múltkor megnéztük, hogy a jeladót megtisztítsuk, de sajnos a vezeték nagyon rossz helyen szakadt meg, nem lehet javítani.

Részecskeszűrő van az autóban (nálam nincs)? Mert akkor lehet, hogy nem fog regenerálni emiatt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy olyan problemam (1.7 dtj) , hogy neha gyujtas utan a motornak semmi ereje es a fordulatszamot sem tudom 1500 fole vinni, hiaba nyomom a pedalt semmi. Ilyenkor ujra kell inditsam es a masodik, harmadik inditasra van ereje es megy mintha semmi nem tortent volna.

Hibakod nincs!

Valakinek valami otlete?

Módosítva : csaba90
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy olyan problemam (1.7 dtj) , hogy neha gyujtas utan a motornak semmi ereje es a fordulatszamot sem tudom 1500 fole vinni, hiaba nyomom a pedalt semmi. Ilyenkor ujra kell inditsam es a masodik, harmadik inditasra van ereje es megy mintha semmi nem tortent volna.

Hibakod nincs!

Valakinek valami otlete?

A műszeregységes sem világít ilyenkor semmilyen sárga vagy piros lámpa?

Hibakódot hogyan nézted? Nekem volt már több olyan kódom is amit pedálos módszerrel nem írt ki, sőt még Op-commal sem, viszont a Tech2 egyből adta. Valamint lehet hogy a tárolóban nem tárolja el, akkor kéne nézni mikor ezt csinálja.

Link to comment
Megosztás:

A műszeregységes sem világít ilyenkor semmilyen sárga vagy piros lámpa?

Hibakódot hogyan nézted? Nekem volt már több olyan kódom is amit pedálos módszerrel nem írt ki, sőt még Op-commal sem, viszont a Tech2 egyből adta. Valamint lehet hogy a tárolóban nem tárolja el, akkor kéne nézni mikor ezt csinálja.

Ami nem a motorvezérlőn keresztül megy, azt nem fogja mutatni. Ha pl. hibásan működött a cd lejátszó mechanikája, hibakód nincs a tárolóban, ha a hagyományos módszerrel nézem, így csak számítógépre dugva adja ki a hibakódot.

Csaba90!

Egyébként nem lehetséges, hogy indítás után rögtön vészüzemmódba kapcsol valami miatt? Az 1500-as fordulat erre utalhat.

Ha nem reagál a pedálra, akkor ott gázpedál probléma lehet. Ez minden indításkor előjön, vagy csak ritkán? Nekem is volt ilyen, de ilyenkor kell világítania a lámpának, meg hibakódot is adnia kell.

Link to comment
Megosztás:

Ami nem a motorvezérlőn keresztül megy, azt nem fogja mutatni. Ha pl. hibásan működött a cd lejátszó mechanikája, hibakód nincs a tárolóban, ha a hagyományos módszerrel nézem, így csak számítógépre dugva adja ki a hibakódot.

Csaba90!

Egyébként nem lehetséges, hogy indítás után rögtön vészüzemmódba kapcsol valami miatt? Az 1500-as fordulat erre utalhat.

Ha nem reagál a pedálra, akkor ott gázpedál probléma lehet. Ez minden indításkor előjön, vagy csak ritkán? Nekem is volt ilyen, de ilyenkor kell világítania a lámpának, meg hibakódot is adnia kell.

Gázpedálra szerintem kellene hibakódot adnia.

Egyébként biztos így van, ahogy írod. Csak azt furcsállom, hogy pl egy turbónyomás érzékelő jele nem menne be a motorvezérlőbe?! Mikor eldurrant az egyik turbócsövem, még az Op-com se mutatott semmit. A Tech2-vel meg egyből ott volt a "töltőnyomás alacsony" hiba. Vagy az Op-com klón nem tud mindent kiolvasni...

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Gázpedálra szerintem kellene hibakódot adnia.

Egyébként biztos így van, ahogy írod. Csak azt furcsállom, hogy pl egy turbónyomás érzékelő jele nem menne be a motorvezérlőbe?! Mikor eldurrant az egyik turbócsövem, még az Op-com se mutatott semmit. A Tech2-vel meg egyből ott volt a "töltőnyomás alacsony" hiba. Vagy az Op-com klón nem tud mindent kiolvasni...

Szia!

Nem rég vettem egy elm 327-s ketyerét, írtam is itt róla. Utána nem sokkal az egyik ismerősöm is vett egyet a focusához. Felhívott, hogy az enyém működik-e rendesen mert az övé nem. A kettő elvileg azonos verzió, meg minden. Az övé az én opelemben működik rendesen, olyan dolgot is lát amit az enyém nem, viszont az enyém működik az ő kocsijában :icon1: Cseréltünk :D Szerintem ezek a klónok sem egyformák, a tiéd tud kimeneti teszteket, az enyém nem. Más verzió. Szóval a gyári az biztos többet és pontosabban tud a szervizben. Mindenesetre szerintem nem rossz, hogy van itthon egy, ill. két ilyen ketyerém :icon1:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Gázpedálra szerintem kellene hibakódot adnia.

Egyébként biztos így van, ahogy írod. Csak azt furcsállom, hogy pl egy turbónyomás érzékelő jele nem menne be a motorvezérlőbe?! Mikor eldurrant az egyik turbócsövem, még az Op-com se mutatott semmit. A Tech2-vel meg egyből ott volt a "töltőnyomás alacsony" hiba. Vagy az Op-com klón nem tud mindent kiolvasni...

Klasszikus ertelemben vett "bemenes" itt nincs; az adatok a CAN buszra kerulnek, es barmelyik masik egyseg tetszes szerint beolvashatja oket, ha akarja.

Annyi csavar van a dologban, hogy harom fele CAN busz van, es a kulonbozo egysegek eltero buszokon lehetnek (de van, amelyik ket buszon van egyszerre, es at tud adni adatot az egyik buszrol a masikra).

Hogy a pedalok lenyomasara mi jelenik meg, az a programtol fugg, es ugyanez igaz minden mas ketyerere is. Ha egyszer rajta vannak valamelyik CAN buszon, latjak ott az osszes forgalmat, illetve tudnak kuldeni tetszoleges kodokat (azaz lekerdezeseket).

Viszont az programfuggo, hogy mit kerdez le, tudja-e ertelmezni a valaszokat, es mi az, amit ezekbol meg is jelenit.

A legtobbet nyilvan a gyari programok tudjak, ebben semmi meglepo nincs.

Link to comment
Megosztás:

Ami nem a motorvezérlőn keresztül megy, azt nem fogja mutatni. Ha pl. hibásan működött a cd lejátszó mechanikája, hibakód nincs a tárolóban, ha a hagyományos módszerrel nézem, így csak számítógépre dugva adja ki a hibakódot.

Csaba90!

Egyébként nem lehetséges, hogy indítás után rögtön vészüzemmódba kapcsol valami miatt? Az 1500-as fordulat erre utalhat.

Ha nem reagál a pedálra, akkor ott gázpedál probléma lehet. Ez minden indításkor előjön, vagy csak ritkán? Nekem is volt ilyen, de ilyenkor kell világítania a lámpának, meg hibakódot is adnia kell.

Nem hinnem hogy veszuzemmodban van, mert neha van olyan is, hogy ha nyomkodom a gazpedalt egyszer csak erore kap es megy minden rendben, nem kell ujra inditani a motort. Ezt minden 50-80 km utan csinalja csak, tehat nem allando problema.

En szemely szerint arra gondolok hogy a szivosornal van a gond, vagy az EGR szelep vacakol vagy a szivo klapetta blokkolva marad.

Link to comment
Megosztás:

En szemely szerint arra gondolok hogy a szivosornal van a gond, vagy az EGR szelep vacakol vagy a szivo klapetta blokkolva marad.

Ezt könnyen lehet ellenőrizni, csak 2 emberes. Ha előjön a hiba, meg kell nézni, hogy gázadásra működik-e a szívósoron a rudazat, aztán, ha hozzá lehet férni, akkor mozdítani rajta, hogy mi a reakció.

Egyébként egy új szívósor 100 ezer körül van (1,9-hez), de van amikor még menthető, ahhoz egy felújítókészlet 20-25 körül van, de egy ügyes esztergályos szerintem olcsóbban is kihozza. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy hete vettem egy 1.7 cdti-t ès hidegindításnál azonnal elalszik az olajnyomás lámpa,de kb 2-3 sec után kivillan megint, de 2 másodperc után megint elalszik. Melegen egyáltalán nem csinálja.Mi lehet a baj?

Nálam is csinált már ilyet. De érdekes módon már rég nem fordult elő. Nem csináltam vele semmit.

Pontosabban mostanában úgy van, hogy kell neki 2-3 másodperc mire elalszik, de onnantól már nem villan fel.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Ma a Torque ezt a 2 hibát írta ki...

Mit is jelent ez pontosan és van valami tenni való mert én semmi hibát nem észlelek menet közben.

Köszi.

P0400 Kipufogógáz visszavezetés áramlás

P0500 Járműsebesség érzékelő A
P0400 - GM
Type Powertrain - Kiegészítő kibocsátásának szabályozása - ISO / SAE vezérelt
Leírás
EGR System Performance feltételek
Ok
DTC P0107 , P0108 , P0112 , P0113 , P0117 , P0118 , P0122 , P0123 , P0601 , P0718 és P0724 nincs beállítva, ECT bemenet felett 81 ° C, a motor fordulatszám 500-900 rpm, BARO bemenet felett 95 kPa, MAP bemenet alatt 24 kPa , IAC számít állandó, nem A / C kuplung, fék kapcsoló vagy TCC átmenetek, VSS bemenet felett 14 mph, akkor ez alatt a lassítási üzemmódban Vizsgálati feltételek (fojtószelep szög 1% alatti, nem DFCO, EGR üzemidő 0%, akkor a Az EGR mágnesszelep be van kapcsolva), a PCM észleli, hogy a változás a MAP érzékelő bemenet volt, kevesebb, mint egy előre meghatározott összeget a memóriában tárolt
P0500 - GM
Type Powertrain - a jármű sebessége, Idle Ellenőrző és bemeneteket - ISO / SAE vezérelt
Leírás
Jármű sebesség érzékelő áramkör teljesítmény feltételek
Ok
Motor fordulatszáma 1400-4000 rpm, MAP érzékelő bemenet kevesebb mint 0.5V (23 kPa vagy 3 psi) legalább 5 másodpercig, a sebességváltó nem parkolási vagy üres az A / T modell, akkor a PCM nem kapott VSS jel. Az ellenállás a VSS 800-1600 ohm. iVote: A PCM kiszámítja a jármű sebességét a motor fordulatszámát és a MAP-érzékelő jeleit, de a sebességmérő nem fog működni.
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.