Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Van egy 2007-es H Astra-m (5a., ferdehátú). CD30-as rádió van benne, a hangszórók viszont nagyon gyengék, illetve zéró basszust adnak. Nem szeretném a kalaptartót kifaragni vagy hátra mélyládát dobni s a műszerfalat sem bontanám meg.

Lehet-e lényegesen jobb hangzást (normális mélyet, közepet és magasat ) pusztán egy minőségibb hangszórószett cserével elérni? A csipogó az A oszlopban jól szól, talán elég lenne az első ajtókban lévőek cseréje (?). Ha komponens szettet vennék az jobban összhangban lenne? Normális hétköznapi használatra kellene, nem bömböltetem 200 db-en de azért nem is az a "bartókos" típus vagyok :).

A másik kérdésem az lenne, h hol lehetne beszereltetni a cuccot, mert egyedül nem igazán állnék neki.

 

Köszi a válaszokat, sorry ha túl amatőr kérdéseket tettem fel.

Link to comment
Megosztás:

Ha 6 gombos a CD30 (6 állomás programozható), akkor van értelme egy Pioneer TS-Q172C beszerzésének. Ez egy az egyben beszerelhető a gyári első szett helyére és hallható javulást ad. Viszont a 9 gombos CD30 esetén a fejegység cserével érdemes kezdeni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, fejegység cserével kapcsolatban. Gyári CD30MP3-at szeretném cserélni Pioneer fejegységre ami rendelkezik távirányító bemenettel. Amihez egy comfort adaptert akarok tenni, a multikormány vezérlés miatt.

Kérdésem az lenne :

1. Átszerelés után kell programozni( a bus rendszer miatt)?

2. A GID kijelzőn megjelenek a fejegység információi? Erre a célra régen létezett Pioneer CA-D-PI 150 adapter, de azt már nem találok sehol. Esetleg létezik rá vmi megoldás?

3. Illetve a csere után, hogy oldható meg a dátum és óra állítás? Mert ugye a Setting gomb a CD30MP3-on van...

Köszönöm!

Módosítva : rio
Link to comment
Megosztás:

21 órája, rio írta:

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, fejegység cserével kapcsolatban. Gyári CD30MP3-at szeretném cserélni Pioneer fejegységre ami rendelkezik távirányító bemenettel. Amihez egy comfort adaptert akarok tenni, a multikormány vezérlés miatt.

Kérdésem az lenne :

1. Átszerelés után kell programozni( a bus rendszer miatt)?

2. A GID kijelzőn megjelenek a fejegység információi? Erre a célra régen létezett Pioneer CA-D-PI 150 adapter, de azt már nem találok sehol. Esetleg létezik rá vmi megoldás?

3. Illetve a csere után, hogy oldható meg a dátum és óra állítás? Mert ugye a Setting gomb a CD30MP3-on van...

Köszönöm!

1. Nem kell

2. Nem fog

3. Opcommal vagy tech2-vel csak.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!
Astra H 2008 -as évjárat.
A rádiót és a kijelzőt szeretném első körben kicsit okosítani.
Elvileg cd30 mp3 és 3 soros gid van benne. Digit klímával.
Az lenne az első kérdésem, hogy Vectra C vel megegyezik esetleg a kijelző vagy a fejegység mert ajánlottak egy cd70 navit 3soros cid-el egész jó áron?
Vagy csak a fejegységet tudnám használni a kijelző nem lesz jó.
Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

16 órája, tit86 írta:

Üdv mindenkinek!
Astra H 2008 -as évjárat.
A rádiót és a kijelzőt szeretném első körben kicsit okosítani.
Elvileg cd30 mp3 és 3 soros gid van benne. Digit klímával.
Az lenne az első kérdésem, hogy Vectra C vel megegyezik esetleg a kijelző vagy a fejegység mert ajánlottak egy cd70 navit 3soros cid-el egész jó áron?
Vagy csak a fejegységet tudnám használni a kijelző nem lesz jó.
Előre is köszi.

Szia!

Tudomásom szerint sem a fejegység, sem a kijelző nem passzol. A fejegységhez még kereshetsz H Astra előlapot, azt át lehet szerelni. A H Astra egyébként a B Zafirával azonos ebben a tekintetben.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 20. at 22:19, tit86 írta:

Üdv mindenkinek!
Astra H 2008 -as évjárat.
A rádiót és a kijelzőt szeretném első körben kicsit okosítani.
Elvileg cd30 mp3 és 3 soros gid van benne. Digit klímával.
Az lenne az első kérdésem, hogy Vectra C vel megegyezik esetleg a kijelző vagy a fejegység mert ajánlottak egy cd70 navit 3soros cid-el egész jó áron?
Vagy csak a fejegységet tudnám használni a kijelző nem lesz jó.
Előre is köszi.

Szia!

Nem passzol sajnos!

Van most szines kijelzőm, ha érdekel irj üzenetet!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

 

Gyári rádióm elég silányul szól. Ezt úgy értem, hogy pl a rádióban a beszédet elég nehézkes hallani, beszédnél fel kell venni a hangerőt...

Nah de ha belemegyek a settings be/audio/ sound ba és rámegyek TA VOLUME re vagy EXT IN VOL ra vagyx ON VOUME ra ,akkor határozottan jobban hallom a beszédet és jobban is szól a rádió, de de ügye innen X sec után kilép és újra rossz minden.

Próbáltam már a különböző beállításokat ( disco, Rock, stb) de ezek se hoztak nagy sikert...

Van valami jó ötletetek?

Köszi, üdv.:Peti

Link to comment
Megosztás:

1 óra, freemailpeter írta:

Gyári rádióm elég silányul szól. Ezt úgy értem, hogy pl a rádióban a beszédet elég nehézkes hallani, beszédnél fel kell venni a hangerőt...

Nah de ha belemegyek a settings be/audio/ sound ba és rámegyek TA VOLUME re vagy EXT IN VOL ra vagyx ON VOUME ra ,akkor határozottan jobban hallom a beszédet és jobban is szól a rádió, de de ügye innen X sec után kilép és újra rossz minden.

Próbáltam már a különböző beállításokat ( disco, Rock, stb) de ezek se hoztak nagy sikert...

Csak ramesz, de nem valtoztatsz semmin? Valtoztass az ertekeken, es lepj ki magad, azzal el kene mentse oket. Ha ez sem segit, akkor a radiot huzd ki par percre, es utana allitsd be, talan a reset segit rajta.

 

Link to comment
Megosztás:

15 perce, csaba66 írta:

Csak ramesz, de nem valtoztatsz semmin? Valtoztass az ertekeken, es lepj ki magad, azzal el kene mentse oket. Ha ez sem segit, akkor a radiot huzd ki par percre, es utana allitsd be, talan a reset segit rajta.

 

találtam egy pdf file, itt leírja,hogy mi mi...

A következõ rendszer- és hangbeállítások végezhetõk a SETTINGS c gombbal: – AUX Vol. 3: Az AUX-bemenet, például hordozható CD-lejátszó hangereje – Fader: Hangerõeloszlás elõl – hátul – Balance: Hangerõeloszlás bal – jobb – Sound: Hat elõre beállított hangszín kiválasztása – TA Volume: Az útinform közleményeinek minimális hangereje – SDVC: Sebességfüggõ hangerõfokozás – Ext. In Vol.: Külsõ audioforrás, pl. mobiltelefon hangereje – On Volume: Maximális bekapcsolási hangerõ – PTY: Állomások kiválasztása programtípus szerint

 

Persze, ha változtatom, hogy disco, jazz,rock, akkor azt elmenti, de a hangása, illetve a beszéd hallása, értése az még így is gyenge, de ha rá megyek a TA Voluméra vagy az EXT. In V. ra akkor sokkal jobnak tűnik a hangzás, de ügye ezekkel mást állítasz be. De viszon ebből kiindulva tud ez a rádió jobb hangzást is, csak nálam valami nem lehet jól beállítva vagy magam sem tudom. 

Ui..:Fülésznél már voltam és azt mondta nincs probléma :)

 

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Astra H-ból bontott CD70-CID páros, ha nem lett lenullázva a kiszerelés előtt, üzembe helyezhető még egy másik autóban (autó biztonsági kód nincs meg)? Ha igen milyen módon esetleg milyen költségei vannak, vagy nem érdemes vele foglalkozni?

Módosítva : Kombitomi
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Kombitomi írta:

Sziasztok!

Astra H-ból bontott CD70-CID páros, ha nem lett lenullázva a kiszerelés előtt, üzembe helyezhető még egy másik autóban (autó biztonsági kód nincs meg)? Ha igen milyen módon esetleg milyen költségei vannak, vagy nem érdemes vele foglalkozni?

Szia,

Hát ha jól tudom a rádió EEPROM-ból kiolvasható a korábbi biztonsági kód.Keresd itt a fórumon a Somit,Ő alán tud segíteni neked!

Üdv.:Szabi

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 09. 27. at 8:36, Kombitomi írta:

Sziasztok!

Astra H-ból bontott CD70-CID páros, ha nem lett lenullázva a kiszerelés előtt, üzembe helyezhető még egy másik autóban (autó biztonsági kód nincs meg)? Ha igen milyen módon esetleg milyen költségei vannak, vagy nem érdemes vele foglalkozni?

szia!

Megoldható, ha gondolod irj üzenetet és megbeszéljük!

De akár én is tudok adni ilyen párositást, ha még nem vetted meg!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
6 perce, bazs7 írta:

sziasztok! lehet hogy rossz topicba irtam szoval itt is megkerdem. 

valakinek van tapasztalata az ilyen kutyuvel? Ezonetronics RM - CT0009

Lattam a masik helyen is, de direkt tapasztalat pont ezzel valoszinuleg nincs, hiszen eleve egy csomo hasonlo kutyu van.

Ha a radio helyere rakod, lesz egy gagyi navigaciod, ami tul melyen, nem jol lathato helyen van, viszont elvesztesz mas funkciokat (radio vezerles a kormanyrol, informaciok a kocsi sajat kijelzojen).

Szoval en nem vennek ilyet, inkabb mobilt hasznalok, ha navigacio kell (bluetooth van kulon, bar nem a gyari). Ha allando navi kell, akkor inkabb valamilyen profi mobil tarto es bluetooth cuccba ruhaznek be, mint egy ilyen kutyube.

Link to comment
Megosztás:

7 minutes ago, csaba66 said:

Lattam a masik helyen is, de direkt tapasztalat pont ezzel valoszinuleg nincs, hiszen eleve egy csomo hasonlo kutyu van.

Ha a radio helyere rakod, lesz egy gagyi navigaciod, ami tul melyen, nem jol lathato helyen van, viszont elvesztesz mas funkciokat (radio vezerles a kormanyrol, informaciok a kocsi sajat kijelzojen).

Szoval en nem vennek ilyet, inkabb mobilt hasznalok, ha navigacio kell (bluetooth van kulon, bar nem a gyari). Ha allando navi kell, akkor inkabb valamilyen profi mobil tarto es bluetooth cuccba ruhaznek be, mint egy ilyen kutyube.

Értem, csak mindig tele van kábelekkel az autó és már elegem van :) zavar is. Persze gondolom annak is van egy normális megoldása, hogy a kábeleket valamerre szépen elvigyem...és ne lógjanak a kezemnél.

a BT azt hogy oldottad meg? 

Link to comment
Megosztás:

10 perce, bazs7 írta:

Értem, csak mindig tele van kábelekkel az autó és már elegem van :) zavar is. Persze gondolom annak is van egy normális megoldása, hogy a kábeleket valamerre szépen elvigyem...és ne lógjanak a kezemnél.

a BT azt hogy oldottad meg? 

Nokia CK-7W, a radiora kotve. A gomb es a mikrofon kabelei egyaltalan nem latszanak, el vannak bujtatva a teto panel, illetve a muszerfal moge.
 

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, csaba66 said:

Nokia CK-7W, a radiora kotve. A gomb es a mikrofon kabelei egyaltalan nem latszanak, el vannak bujtatva a teto panel, illetve a muszerfal moge.
 

amugy azt hittem,hogy megmarad a radio vezerles kormanyrol..azaz elvileg a leirasban ott van, hogy vezerelheto onnan...

na de mindegy lehet,hoyg akkor megis inkabb hagyom a fenebe :D

Link to comment
Megosztás:

8 perce, bazs7 írta:

amugy azt hittem,hogy megmarad a radio vezerles kormanyrol..azaz elvileg a leirasban ott van, hogy vezerelheto onnan...

na de mindegy lehet,hoyg akkor megis inkabb hagyom a fenebe :D

Persze, hogy megmarad, ha a hozza adott kutyut rateszed a kormanyra :) Tetszoleges auto sajat kormany gombjaival nyilvan nem fog mukodni, de dragabban leteznek direkt Opelhez valo ilyen navi - radio - tv - eppen hogy csak porszivo nincs bennuk kombok is.

Link to comment
Megosztás:

10 hours ago, csaba66 said:

Persze, hogy megmarad, ha a hozza adott kutyut rateszed a kormanyra :) Tetszoleges auto sajat kormany gombjaival nyilvan nem fog mukodni, de dragabban leteznek direkt Opelhez valo ilyen navi - radio - tv - eppen hogy csak porszivo nincs bennuk kombok is.

nah akkor lehet inkabb megsporolom ezt a 30ezret a kovetkezo nagybevasarlasra es nem probalom ki...csak valahogy mengtetszett es amit youtubon lattam jonak tunt...

koszi a segitseget

 

amugy ezt, hogyan? https://www.youtube.com/watch?v=_bLRtJXycp8

 

lattam, hogy olyat csinal nehany orosz vagy angol felkhasznalo, hogy egy tabletet tesznek be ...azt hogyan?

Módosítva : bazs7
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.